Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Мацки какъв крем за лице ползвате? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7234)

milena127 22nd October 2008 23:14

Хм интересна тема, понеже съм точно на вълна проучване на кремове. Попаднах на много интересен диалог на друго място с доста вътрешна информация за производството на кремовете на доста световни марки. Изумена съм какви маркетингови трикове ни прилагат и колко вредни химии има по кремовете. И как например крем в чието производство са вложени не повече от 5 долара се продава за 30, само защото на него пише Клиник например.
Същевременно открих доста марки, които никога досега не бях чувала, а козметиката им е натурална и възможно най-изчистена.
Така че с изключение на един крем на Авене изхвърлил цялата стара козметика и сега ползвам за мен и особено за детето немската натурална козветика Веледа, за крем ползвам Форевер ливинг козметика, с някои изключения продукти на Nuxe. Ползвам и минерален фон-дьо-тен без талк (който се оказва карцерогенен).

Divinemouse 23rd October 2008 10:40

Цитирай:

Първоначално написано от aniK
Thomi, коя точно серия ползваш и от къде ги взимаш?

Аник извинявай чак сега видях какво си ме попитала :roll:
Взимам си ги от Австрия ,тук на колкото места съм попитала ги няма ..
Ползвам серията Reti Vital със витамин С

Celine 23rd October 2008 12:13

Цитирай:

Първоначално написано от milena127
Същевременно открих доста марки, които никога досега не бях чувала, а козметиката им е натурална и възможно най-изчистена..

Милена би ли споделила марки, по възможност такива които има и на нашия пазар.
Иначе Веледа онзи ден забелязох че се предлага тук.
Виждаш ли разлика м/у тези натурални и другите продукти ?

На Нюкс имам няколко покупки и бих казала че са ми добри попадения.

пп. ей незнаех, че имаш детенце, спомням си че обсъждахме преди време за колички и багажници на автомобили. Да ти е живо и здраво. :bebe:

Бобето 23rd October 2008 23:23

Всичко ми е на Лореал, аз съм си мн доволна, не че имам нужда от някакъв ефект просто кожата ми е суха иначе не се боря още срещу стареенето рано ми е.
Това е кремът ми за лице.

milena127 24th October 2008 11:56

Celine, благодаря за пожеланията!

Точно това е проблемът с добрата козметика, много неща не се намират в България. За момента от това, което съм си извадила като записки са тези трите. Веледа е немска натурална козметика. Отскоро се продава в нашите аптеки. За съжаление цените са двойни на тези в Германия и аз си поръчах оттам. Просто ми е много по-изгодно. Смятам да я използвам главно за детето, понеже имат много нежна детска серия. Изобщо преоткривам немските козметики. Ще потърся информация и за споменатата по-горе от piff.
Nuxe се предлага тук. Оказва се сравнително добра козметика. Не е 100% натурална, но приблизително и има доста хубави активни съставки. Моята кожа е проблемна за съжаление и имам нужда от малко по-агресивни съставки. От техните продукти съм си харесала почистващата пяна с 3 рози и кремът Cr

Celine 24th October 2008 16:11

А за козметиката на Korres и L'occitane също съм чувала че е натурална. :roll:

А миналата седмица видях брошура на OE - козметика без консерванти.

За Веледа дори си мислех че е изцяло детска.

xxxxx 24th October 2008 21:23

По принцип не ползвам никакви кремове - не защото мисля, че нямам нужда, а защото не съм попадала на такива, които ми понасят. Всъщност кожата си ми изглежда много добре, като се изключат всички малки появяващи се бръчици - нямам пъпки, зачервявания, не се лющи, не е мазна, суха, чувствителна ... Но всеки път, като се опитам да я подхраня с нещо, резултат е, че ми се появяват малки пъпчици. Кремът ли не насям правилно? Има ли кремове, които почти не омазняват кожата? Като е по-скъп даден крем означава ли, че е по-добър или просто е по-скъп заради рекламата му?

dododod 26th October 2008 22:12

Използвам домашно приготвен крем :P -съдържа зехтин и борова смола :D

ludoto_kotence 30th October 2008 10:25

не мога да не се похваля
 
здравейте,
аз ползвам продуктите на Collin-paris и мога дави кажа че това е страхотна козметика за лице и тяло и ефекта е впечатляващ!Всяка от нас заслужава такава грижа!!!Опитайте няма да съжалявате!

bi4am 30th October 2008 10:28

аз използвам крем на COLLIN и околоочен на NEODERMA.професионални са на нормални цени но ги има само в 1-2 салона.адски сам доволна от тях.ако започнеш навреме да ги ползваш наистина имат резултат против бръчки.аз си ги взимам от салона в който ходя-салон пепе в пловдив.пробвайте няма да съжалявате.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:08.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.