Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Кажете ефективен начин за премахване на пъпките (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7289)

tialotofen 9th September 2008 10:33

Кажете ефективен начин за премахване на пъпките
 
Кажете ефективен начин за премахване на пъпките и порите

rossi_spi 10th September 2008 20:04

Хм...порите едва ли ще премахнеш... :1205: Без тях накъде? А за пъпките, там по е възможно да намериш решение. Има доста теми по въпроса.

llullu 10th September 2008 23:42

с постоянство и тарпение и с козметика за твоята кожа,и дерматолог това е скъпа,ефективен начин немааа,де да имаше успех :)

midnight_lady 14th September 2008 14:12

Ами... на мен миналата година като почнаха да ми излизат си беше доста гадно, мажех с глупости и нищо не минаваше... направо се бях отчаяла и отидох на козметик (бях малко скептична), направи ми почистване и едни процедури, киселини някакви... те се правят пролет и есен, защото слънцето не е толкова силно и трябва да се мажеш със слънцезащитен крем фактор 40 е моя. И много ми помогна, сега лятото си ходех няколко пъти на почистване, сега пак сигурно ще отида да ми направи тези киселини - октомври, ноември някъде. Общо излиза над 100лв., само за киселините, а почистването е към 20лв. А сега последния път козметичката ми беше в отпуска и отидох при една друга и тя ми даде един лосион, които има антибиотици, но не са вредни, аз изрично я попитах, тъй като не съм много за антибиотиците, дори като съм болна в краен случай пия. Лосиона струва 4лв. и се слага сутрин и вечер, като си измиеш лицето и след това хидратиращ крем, действието му е много ефикасно, изгаря самата пъпка повърхностно. И държа да кажа, че съм много доволна :girl_dance: Тъй като при мен е от хормоните и е повърхностен. Но все пак отиди на козметик, тя ще те огледа и ще прецени кое е най-доброто решение за твоя проблем и твоята кожа, все пак това е много индивидуално, кое ще ти помогне и кое не ;) Успех :2003:

rossi_spi 15th September 2008 16:43

Като се порових тия дни открих нещо, което може да е полезно и за вас:
"За добри резултати в борбата срещу акнето:

1. Мазната среда е добра за бактериите които причиняват акне, затова трябва да се намали доколото е възможно.

2. Ексфолииране на повърхността на кожата и порите за да се подобри тяхното функциониране.

3. Дезинфекциране на кожата за да се елиминира бактерията която причинява акне.

Няма един метод или начин който е универсален за всеки в борбата срещу акнето. Да се намери идеалната за теб комбинация е цел която изисква експериментиране.

СТЪПКА ПО СТЪПКА:
Почистване:
Използвайте деликатен почистващ продукт който се отмива с вода.
Един от най-разпространените митове е че ако един продукт дава охлаждащо или щипещо усещане значи той действа. Това е абсолютно невярно. Това усещане е всъчност е кожно раздразнение и продукти които го причиняват могат само да влошат положението. Почистващи продукти под формата на сапун също не са за препоръчване.

Ексфолииране:
Ползвайте 1% до 2% beta hydroxy acid (BHA) продукт (или 8% alpha hydroxy acid (AHA) продукт) за ексфолииране. Основно правило е че за всички форми на пъпки и акнета, вкл. и на черни точки BHA е по-ефикасен от AHA защото BHA по-добре прониква през мазнинта в порите.
Някои хора ( вкл. тези които са алергични към аспирин) не могат да ползват BHA, за тях AHA е по-удачния вариант.
Механичен ексфолиант може да се ползва но той далеч не е така ефикасен.

Дезинфекциране:
Benzoyl peroxide* е смятан за най-ефикасно повърхностно дезинфектиращо средство .
Освен него няма много други неща за дезинфекциране на кожата. Алкохола може да е добър дезинфектант но е прекалено изсушаващ и дразнещ и това може да влоши състоянието на кожата и да наруши нейната възстановителна способност.
Tea tree oil според някои проучвания също е добро дезинфектиращо средство но далеч не така ефикасно като Benzoyl peroxide.
За някои хора повърхностно дезинф. средство може да е содтатъчно за борбата с акнето, но това са изключения. Най-добре е тези стъпки ( нежно почистване, ексфолииране, дезинфекциране) да се ползват заедно.

* Benzoyl peroxide неутрализира действието на повечето продукти с ретинол (i.e., Retin-A, Tazorac) и затова не може да се ползва едновременно с тях. За да се извлече полза и от двата може да се ползва benzoyl peroxide сутрин и ретинооид вечер. Така или иначе Differin (adapalene) показва че остава стабилен и ефикасен когато се ползва заедно с benzoyl peroxide.

Абсорбиране на излишната мазнина:
Това е може би най-трудния за контролиране проблем. Тъй като продукцията на мазнина е единствено причинена от хормони, няма нещо което може да се приложи повърхностно за да ги спре да я произвеждат. Това което можете да направите е да не вложавате оложението - избягвайте продукти съдържащи масла или подхранващи продукти. За абсорбиране на мазнина глинени маски биха помогнали, но избягвайте тези които съдържат дразнещи съставки (масла от евкалипт, мента, цитруси и т.н.) Течен magnesium hydroxide действа също много добре за абсорбирането на излишната мазнина. Колко често се ползва маска зависи от типа кожа, някои я ползват всеки ден, други - веднъж седмично."

Направих 2-3 обиколки по аптеките, уж за компетентно мнение на фармацевт... :? За жалост половината въобще не знаят в кои лекарства се съдържат тези хим. съставки. И продължих разследването си и достигнах до следните резултати:
Бензоил пероксид се съдържа в Benzperox-гел 10%, но не го намирам в аптеките в Бургас, даже не са го чували. Но пък го има в аптеки в Германия и се продава без рецепта по интернет. Подобно на него е Acne BP5, Oxy5,10 Benzacine, Miconazole i Acnidazil.
Антибиотици за локално приложение:
Еритромицин и Клиндамицин
Клиндамицин има в Далацин-Т, а Ер-н в Еритран,Акнерин, Цинерит.
Лошото е, че Далацин-Т няма никъде напоследък, защото има проблем с вноса. :cry: Егати късмета!
И така...усилено търся къде се съдържа Бета хидрокси ацид, както и Магнезиев хидроксид. Някой ако има информация, ще съм много благодарна да я сподели! Дано и аз съм била полезна!

Monique 15th September 2008 19:58

aз ползвам козметика на Avene и съм много доволна. на всеки бих я препоръчала.
Само трябва да разбереш с какъв тип кожа си ;)

garga_smela 5th October 2008 13:25

гарниер "3 в 1" аз съм много доволна, както и от цялата серия за проблемна кожа.

renkata16 5th October 2008 14:02

Аз за пъпките ползвам едно мазило - "Zineryt". Дерматолог ми го е препоръчал и съм много доволна. То е в шишенце и се мажеш като с рол-он. Обаче има малко бавно действие (около 1 месец). Продават го в аптеките. Препоръчала съм го на няколко приятелки и те също са доволни :D Надявам се да помогне.

Allegra 5th October 2008 21:30

Аз пък вече бях толкова отчаяна че почнах противозачатъчни...само и само да се оттърва от гадните пъпки! За сега (2ри месец ги пия) положението е по-зле от когато и да било... :( но нали знаете че надеждата умира последна...та и аз така все се надявам че един ден ще се събудя с чиста кожа... :roll:
Някой ако знае нещо по въпроса да каже!

garga_smela 6th October 2008 00:51

:idea: Аз продължавам да се опитвам да убедя всички в страхотния ефект на Гарниер 3в1 , особено приложен като маска :!:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:55.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.