Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Кой е най-добрият хирург на нослетата? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7052)

valq 29th October 2009 09:20

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
Моята преграда след първата ринопластика стана мнооого по-крива :twisted: След две корекции мисля, че сега е горе-долу добре.

Това е ужасно! Едно е да не си харесваш носа, а съвсем друго е да не можеш да дишаш през него! Но аз толкова не си харесвам носа сега, че не знам дали си ваобразявам, но дишам по-трудно през едната ноздра. Но като чета на теб какво ти се е случило, може и да не се ваобразявам! :?

buratino 30th October 2009 16:22

Привет !

buratino 30th October 2009 17:02

Мислете !
 
Бих искал да бъда полезен на вички желаещи/имащи нужда/решили се на ринопластика и да изразя гражданската си позиция и позицията си като лекар,защото и сред нашите среди има прекалено много шарлатани,а ринопластиката е сериозна интервенция и с лицето не може и не трябва да се правяат експерименти,а още по-малко експерименти за пари !!!

За операцията.
1.Няма специалист, който да познава по-добре от УНГ специалиста анатомията и физиологията на носа.
2.За да бъде ринопластиката Ви сполучлива,лекарят трябва с това да се занимава - много да е оперирал и да продължава да оперира всеки ден носове,с други думи - да е добър точно в тази операция,а не изобщо добър и да си поддържа непрекъснато формата.
3.Важно е дали това,което искате да се прави е подходящо и може да се приложи и при Вашата анатомична структура и как Вашите тъкани ще реагират след операцията.
4.Дали Вие точно ще може да обясните какво искате и дали операторът правилно ще Ви разбере.

По-нататък всеки сам ще си реши какво да прави,аз само ще споделя своя опит.

1.Бенчев може и да се е сдобил по някакъв начин с титла - професор,но ринопластиките определено не са му силата.
Не само,че не може да прави,но според мен дори сега се учи да прави ринопластики-като гледам по форумите какви рецепти с пастичка Nisita е изписвал на оперираните си,да му мисли този,които попадне в ръцете на Бенчев после как и при кого ще се оправя.Да не говорим,че в УНГ отделението на МВР болница медикаменти,апаратура,
условията са по-зле и от конюшна.
Явно има търсене на тази операция и Бенчев или е закъсал за пари или си мисли,че от това ще може да направи пари и затова е почнал да оперира и носове.
Според мен това се отнася и за другите професори,които са се сдобили по партиина линия с титлите си,станали са шефове в държавни болници,не могат да оперират,не следят новостите,само чакат да се закачи някои пациент за тях и да му вземат парите пък после и потоп да става.

Относно парите,които иска проф.Бенчев, доц.Цветков от ВМА и др.
и глупостите които се приказват на пациентите :

всеки интелигентен човек може да влезе в сайта на НЗОК и да види,че НЗОК изплаща 528 лв. по клинична пътека N 124 - оперативно лечение на нарушено носно дишане с обша анестезия.
Там е включена и ринопластиката.
Просто това е пътека,която се дава само на УНГ-специалистите.
Всеки осигурен пациент трябва да знае,че ринопластиката му се поема от НЗОК ако се прави от УНГ-специалист и в здравно заведение/ независимо дали е частно или държавно/,което има договор с НЗОК.
Освен това в документите се попълва,че имате затруднено носно дишане и ринопластиката Ви се извършва по медицински показания,а не по Ваше желание,както е при пластичните операции.
Останалото са пари,които лекарите искат и прибират за себе си / май фаворит в това отношение е доц.Цветков от ВМА,но луд е не този който яде зелника,а този който му го дава /.
Ако ринопластиката Ви се прави от пластичен хирург,то НЗОК не заплаща нищо,там операцията е козметична,по Ваше желание.
Лошото, е че ако се оперирате в държавна болница и после не сте доволни от резултата,не може да се търси отговорност на лекаря по административен път.

2.Аз лично си направих първата ринопластика при доц.Цветков от ВМА.
Преглътнах факта,че си ме изрекетира като мутра независимо,че съм колега,здравноосигурен и имах медицински показания за ринопластика - носът ми бе чупен от стара спортна травма и сега исках само да го изправя без да променям каквото и да било във формата и да оправя дишането.
След операцията дишането ми се оправи,но не знам защо Цветков беше проявил творчество и беше променил формата на носа ми,така както аз не харесвах,не съм искал,а и никога не сме говорили за такова нещо.
Няма да изпадам в подробности - с мен се получи абсолютно същото,което и с "emiko" от форума - След като ходих три пъти при него, за да му кажа, че не се харесвам и искам реоперация, а той всеки път се държеше все по-хладно и повтаряше, че било още рано, носа щял да спада, аз просто реших, че повече не искам даже да го виждам тоя човек.
Какво ли друго може да ми отговори Цветков,след като работи в държавна болница,трябва да си пази имиджа,в документите е попълнил,че операцията е била по медицински показания,прибрал е немалък рушвет,а сега аз отново да постапя там за втора операция по свое желание !? - някакси не върви !
Какво ли друго може да направя и аз ,след като сам се съгласих на това - не е луд тоя дето яде зелника,а тоя дето му го дава !
Явно Цветков наистина се е самозабравил,може и да не е лош оператор,но само парите го интересуват,изобщо не се опитва да разбере твоя проблем,а само как да ти прибере по-бързо парите и после да оперира следващия нос.
А парите изобщо не са малко,като се има предвид,че всико това е рушвет изцяло и само за него и всички ние сме солидарни с това безобразие,като даваме тези пари.
Преди операцията ти сваля звезди от небето и ти обяснява как той всичко може да направи и как той се е специализирал да оправял грешките на другите си колеги,но когато става въпрос за неговите грешки ?????
Както се вижда даването на огромни пари изобщо не са гаранция за сполучлива операция.

3.След доста време се престраших на повторна ринопластика,нищо че съм от София отидох при доц.Джамбазов в Пловдив.
И да искам не мога да кажа нищо лошо.
Беше сдържан,говори малко,но точни неща, а не дрънка големи приказки като другите колко е добър.
Само обясни,че това е повторна ринопластика,по-трудна е и няма гаранция за изхода и ме накара да се подпиша,че съм съгласен с това.
Условията в частна болница Каспела,където ме оперира са добри.
Разбрах,че тук при него идват за ринопластики хора от цяла България.
Има ценоразпис и това са нормални цени,които един български гражданин може да си позволи.
Това не са тия космически суми,които гледам от форума, някой си решил да прави ринопластики в България ги иска,без той самият да знае защо ги иска.
Това не са тия космически суми,които някои хора ги дават или са готови да ги дадат без да знаят за какво,на кого и как ще изглеждат след това.
Има точен регламент за плащане - на регистратурата,а не под масата.
За резултата от ринопластиката ми - ако кажа,че доц.Джамбазов е един вълшебник, ще бъде малко!
Не съм и предполагал,че може да е толкова добър, да не кажа и най-добрия за ринопластики в Бг., а съотношението цена/качество е просто без коментар !

Едно огромно "БЛАГОДАРЯ" на доц.Джамбазов,а на всички тук желая късмет и дано съм бил полезен !

kristalina 30th October 2009 18:11

Буратино,това твойто си е абсолютен спам-в 10 различни теми да копираш едно и също мнение :roll:

sibi 30th October 2009 19:55

Е, можеше наистина да се ограничи до две или най-много три теми, но пък мнението е полезно все пак.

teodora39 30th October 2009 21:32

Буратино, аз пак да ти благодаря за постинга, но имаш още много работа. Все пак във форума има сиг. над 200 теми. Не се ограничавай само с първите 5. :lol: :lol: :lol:

Celtic_dream1 21st November 2009 07:44

Ще ми се в този форум да се изказваха мнения за доктори на базата на фактите, а не на базата на "твоя доктор" и "моя доктор". Докторите са си на тях самите и изобщо не им пука ние какво си пишем тук. Ние най-малкото печелим, когато сме пристрастни към някой от тях, защото самите ние сме техни пациенти.

Това по повод на последните теми във форума.

Nadejda Kostova 18th August 2010 07:16

Най-добрият в България се казва доц. Пламен Недев от Варна...Виждала съм направени от него нослета. Перфектни са

sibi 18th August 2010 19:10

Цитирай:

Първоначално написано от Nadejda Kostova
Най-добрият в България се казва доц. Пламен Недев от Варна...Виждала съм направени от него нослета. Перфектни са

А в този форум други неща се чуват за въпросния доктор, така че - ако си оперирана и долона, дай снимки, разкажи за операцията си. А какво си виждала е без значение :?

Мариса 31st August 2010 03:52

за всеки влак си имало пътници..казват хората:)

tanyje 13th September 2010 03:17

Цитирай:

Първоначално написано от dupla
Цитирай:

Първоначално написано от mumuty
аз реагирам така , защото много лошо си изпатих преди година...сега си търся наистина добър лекар , за да ми оправи пораженията!!!
няма да споделям през какви душевни терзания и дълбоки депресии съм преминавала и продължавам да изпадам в емоционални дупки , заради лекар , които не е ест.хирург , а търговец!


искрено ти СЪЧУВСТВАМ!
познавам тия усештания

и аз съм така

tanyje 13th September 2010 03:26

Цитирай:

Първоначално написано от ARIZINA
Хммм,ами аз ще се оперирам при него ноември....гърбица нямам ,ама носа ми е топчест и се надявам точно това да успее да оправи,освен носна преграда.Наистина ли не се справя с върхове и смаляване...щото в него ми беше надеждата :(

наистина,аз съм живо доказателство

Мариса 14th September 2010 05:00

Цитирай:

Първоначално написано от tanyje
Цитирай:

Първоначално написано от ARIZINA
Хммм,ами аз ще се оперирам при него ноември....гърбица нямам ,ама носа ми е топчест и се надявам точно това да успее да оправи,освен носна преграда.Наистина ли не се справя с върхове и смаляване...щото в него ми беше надеждата :(

наистина,аз съм живо доказателство

Мило,горе главата чули!Не се предавай,а в най-лошите моменти има лъч светлина...ВИНАГИ!:)

vivi_j 5th October 2010 00:17

Здравейте! Пиша във форума за първи път :).Винаги съм искала ринопластика и вече се реших.От Пловдив съм и искам да попитам- освен доц.Джамбазов(за който пише много), някой може ли да каже нещо и за доц.Анастасов.

Мариса 5th October 2010 06:52

Цитирай:

Първоначално написано от vivi_j
Здравейте! Пиша във форума за първи път :).Винаги съм искала ринопластика и вече се реших.От Пловдив съм и искам да попитам- освен доц.Джамбазов(за който пише много), някой може ли да каже нещо и за доц.Анастасов.

за 1 път чувам това име за ринопластика.За мамопластика само :roll:

vivi_j 5th October 2010 11:38

Аз съм сигурна, че прави риноплстика и съм чувала , че е добър.Да няма съвпадение на имената или просто тук никой не си е оперирал носа при него?

Sharpy 5th October 2010 12:49

Не, не е съвпадение на имената. Имаше във форума 2-3 момичета,които бяха се оперирали при него и доколкото помня бяха доволни. Но повече инфо или снимки не са давали.

vivi_j 5th October 2010 14:49

Благодаря за инфото - ще се поразровя да видя какво са писали точно момичетата.Много е трудно да се избира лекар - смятам да отида на консултации при двама за сега.

1029 17th October 2010 09:59

Доц.Анастасов работи във ВМИ Пловдив или УМБАЛ '' Св.Георги" Пловдив.Доколкото знам е добър. Аз бях при доц.Джамбазов. Върнах се от операция онзи ден. Ако трябва да отида отново, пак ще отда при него. Изразявам категорична позиция.Отидете при доц. Джамбазов без страх и с доверие.Оставетв го да изрази собственото си виждане-то определено ще е по-добро от вашето.Попомнете, че не отивате да си купите рокля или дънки или там каквото и да е. Тук не избираш, не носете снимки коригирани на фотошоп, защото е тъпо.На операцията са само уменията,точната ръка на лекаря и неговия професионален усет.Говорете малко и слушайте много!!! Не очаквайте след една операция път от звезди!!!Доц.Джамбазов знае какво прави. Екипът му- също! Всички са професионалисти! Дерзайте!

1029 17th October 2010 10:03

А, да! Запишете си час за конзултация няколко месеца преди датата за която имате желание.Чака се! Има много хора! При кого има опшка от чакащи? Риторичен въпрос!

1029 17th October 2010 10:06

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
А, да! Запишете си час за консултация няколко месеца преди датата, за която имате желание.Чака се! Има много хора! При кого има опашка от чакащи? Риторичен въпрос!

:roll: :roll:

Мариса 17th October 2010 12:42

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
А, да! Запишете си час за конзултация няколко месеца преди датата за която имате желание.Чака се! Има много хора! При кого има опшка от чакащи? Риторичен въпрос!


хахахах,точно при тия дето се чака много на опашка не си струват.Личен опит:)

1029 17th October 2010 13:29

Лош личен опит!!! Доц. Джамбазов е изпълнителен директор на най-голямята болница в България и въпреки многобройните си ангажименти работи и за пациентите си,MARISABELA!


Създай си нов личен опит !

Мариса 17th October 2010 13:52

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
Лош личен опит!!! Доц. Джамбазов е изпълнителен директор на най-голямята болница в България и въпреки многобройните си ангажименти работи и за пациентите си,MARISABELA!


Създай си нов личен опит !


придобих уникален опит с друг,който неможе да се мери с джамбазов,който даже консултация не се справи ок :lol: :lol: :lol: :lol:

тва,1е има една група хора доволни от него не го правят професионалист в очите на другите,хахахааа

Мариса 17th October 2010 13:54

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
Лош личен опит!!! Доц. Джамбазов е изпълнителен директор на най-голямята болница в България и въпреки многобройните си ангажименти работи и за пациентите си,MARISABELA!


Създай си нов личен опит !

аа,знаеш ли,че изобщо не ме вълнува на какво е изпълнител,превид,че емил георгиев,който ме оризили има десетки грамоти,сертификати,главен хирург по незнам още кво си-НЕ СЕ ОПИТВАЙ ДА МЕ ВПЕЧАТЛЯВАШ С ПРОЗВИЩЕ.СТОЙНОСТНИТЕ ХОРА СА ДРУГИ!

Мария Василева 17th October 2010 14:28

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Цитирай:

Първоначално написано от vivi_j
някой може ли да каже нещо и за доц.Анастасов.

за 1 път чувам това име за ринопластика.За мамопластика само :roll:

Мисля, че не е чудно, защото работата му е лицева хирургия:

http://ala-bg.org/index.php?option=c...d=11&Itemid=45

1029 17th October 2010 22:48

Това все пак не е улична раздумка.Не искам да впечатлявам никой, особено с титли и звания.Нямам представа какво точно си преживяла, но очевидно е голямо разочарование.Многото пари и дипломи естествено не ти гарантират успех, но красотата е относително нещо.За мен този нос е съвършен, тези устни прекрасни, тези гърди секси,а за теб просто всичко това е непоносимо-примерно!Все пак нашето тяло не ни прави ЛИЧНОСТИ! Но е хубаво да има някаква симетрия.Аз имах голям, гърбав и широк нос - до онзи ден! Но това не ми попречи да имам семейство, деца и професионална кариера.Но винаги се чувствах некомфортно,притеснена,обр ъщах глава, мразех фотографите и т.н.Вече говоря в мин.вр., а още не съм видяла окончателния резултат.Не очаквам да заприличам на Клаудия Шифър или на Грета Гарбо, не очаквам чудеса и да се събудя принцеса!Тук е важно и какво очакване имаш.А то,лицето ти, е дадено от Бог!

1029 17th October 2010 23:01

Доц.Джамбазов е един от малкото стойностни хора. Първо трябва да познаваш човека и после да го хулиш. Така е по-справедливо!Отиди, запознай се, поговори:после се запознай с работата му: поговори с хората, на които е помогнал: придобий лични впечатрления и реши какво искаш,а не по българси-да плюем дружно и в захлас.Тук не си пишем за да се впечатляваме, а за да си обменяме впечатления и преживявания.Не си длъжна да харесваш всички,но това не ти дава право на дребни и злобни подмятания. Извинявай!

Мариса 18th October 2010 04:33

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
Доц.Джамбазов е един от малкото стойностни хора. Първо трябва да познаваш човека и после да го хулиш. Така е по-справедливо!Отиди, запознай се, поговори:после се запознай с работата му: поговори с хората, на които е помогнал: придобий лични впечатрления и реши какво искаш,а не по българси-да плюем дружно и в захлас.Тук не си пишем за да се впечатляваме, а за да си обменяме впечатления и преживявания.Не си длъжна да харесваш всички,но това не ти дава право на дребни и злобни подмятания. Извинявай!


хммм,бях при него-изобщо си изгубих времето.Нито каза,че може,нито че ще оправи нещата!Точка!
Намерих един наистина стойностен УНг хирург,който не само е перфектен специалист и оправи всичко в носа ми,но е и прекрасен човек.Нямам нужда да познавам джамбазов,щом на една консултация стоеше и гледаше носа ми като невижан инструмент :lol:
А ти вземи приеми,че той не винаги /както в моя случай/ се представя добре.Реалност го наречи.

1029 18th October 2010 11:03

Браво, Марисабела! Хубаво е, че си решила проблема си.Не смятам, че има само един единствен добър хирург.Нека са много за да ни помагат.Но е хубаво да имаме толерантност, а недоволството да подкрепяме с факти!
Момичета и момчета, все пак, аз пак казвам:ЗА МЕН ДОЦ.ДЖАМБАЗОВ Е СТРАХОТЕН ПРОФЕСИОНАЛИСТ.ВИНАГИ ЩЕ СЪМ МУ БЛАГОДАРНА!

Мариса 19th October 2010 09:21

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
Браво, Марисабела! Хубаво е, че си решила проблема си.Не смятам, че има само един единствен добър хирург.Нека са много за да ни помагат.Но е хубаво да имаме толерантност, а недоволството да подкрепяме с факти!
Момичета и момчета, все пак, аз пак казвам:ЗА МЕН ДОЦ.ДЖАМБАЗОВ Е СТРАХОТЕН ПРОФЕСИОНАЛИСТ.ВИНАГИ ЩЕ СЪМ МУ БЛАГОДАРНА!

радвам се за теб,но спри да пишеш да ходят всички при него във всички теми!

Vera Slovic 23rd October 2010 19:01

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
Лош личен опит!!! Доц. Джамбазов е изпълнителен директор на най-голямята болница в България и въпреки многобройните си ангажименти работи и за пациентите си,MARISABELA!

Мили момичета,

Най-голямата болница в България е, мисля, Александровска.

В България има няколко университетски болници, към които има университети за хумнна медицина и това са:

УМБАЛ "Александровска" - София
УМБАЛ "Света Марина" - Варна
УМБАЛ "Свети Георги" - Пловдив
УМБАЛ "д-р Георги Странски" - Плевен
УМБАЛ Стара Загора

Има и няколко други "УМБАЛ-а", на които няма да се спирам, защото здравеопазването ни е такова, че всеки ден сме свидетели на преименувания и преструктурирания.

Други мноооого големи и, бих казала, високо технологични болници са ВМА и Правителствена в София.

Никоя от гореизброените болници далеч не отстъпва на Свети Георги и съм склонна да споря, че не само Александровска е по-голяма, но това не е целта на моя постинг.
Искам да ви помоля да спрете да пишете откровени глупости, с които да вкарвате в заблуда хора, които не са много наясно с нещата и некоректно да рекламирате един или друг специалист.
Аз съм изключително радостна, че има човек като доцент Джамбазов, от когото са доволни много хора и се надявам броят на тези хора да расте.
Не знам дали си давате сметка, обаче, че прекалената възхвала на един специалист и отричането на всички други (не визирам конкретен потребител, а отделни постинги), може да изиграе лоша шега на човека, който ви е помогнал да възвърнете самочувствието си.

Мое лично убеждение е, че едва ли Джамбазов ще се изкефи на подобен постинг, при положение, че той не е верен, хайде да го наречем - леко преувеличен (в случай, че се визира факта, че той е и.д. на Свети Георги). Така го поставяте в неудобно положение, все едно той се е "похвалил" на някого от вас, че е най-голямата клечка в държавата измежду лекарското съсловие.

Споделете кой ви е оперирал, кажете дали сте доволни, дайте да видим някоя снимка и престанете да пишете, че всички освен д-р Х са льохмани и че той е управител на Млечен Път и на още две-три галактики, и че "силата е винаги с него"....

1029 24th October 2010 15:02

Vera, мила! Изглежда не си прочела добре онова, което съм написала.Много ясно споменах, че това тук не е улична раздумка, а място за обмяна на впечатления и преживявания. Никого не рекламирам, камо ли да заблуждавам! А това, че доц. Джамбазов е изп.дир. на УМБАЛ,, СВЕТИ ГЕОРГИ'' ПЛОВДИВ е известно на всеки средно интелигентен , добре информиран българин, така че не е нужно доц. да се хвали. Ще казвам, винаги, за него хубави неща . Ако някой се дразни от този факт си остава за минус за него!

БЛАГОДАРЯ ВИ ДОЦ. ДЖАМБАЗОВ, БЛАГОДАРЯ ВИ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ!

Мариса 24th October 2010 15:07

БЛАГОДАРЯ ВИ ИВАН ЙОРДАНОВ,ВИЕ СТЕ УНИКАЛЕН УНГ СПЕЦИАЛИСТ.ВИЕ СЪТВОРЯРВАТЕ ШЕДЬОВРИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

foggy 24th October 2010 15:16

И АЗ ВИ БЛАГОДАРЯ Д-Р ЙОРДАНОВ. ВИЕ СТЕ УНИКАЛЕН ЛЕКАР.
АКО НЕ БЯХТЕ ВИЕ ЩЯХ ДА СИ ХОДЯ С КРИВИЯ ГАДЕН НОС, НАПРАВЕН ОТ ДЖАМБАЗОВ И ДА НЕ МОГА ДА ДИШАМ ПРЕЗ НЕГО. БЛАГОДАРЯ!!!!

и аз просто споделям опит :D

Vera Slovic 24th October 2010 15:53

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
Vera, мила! Изглежда не си прочела добре онова, което съм написала.Много ясно споменах, че това тук не е улична раздумка, а място за обмяна на впечатления и преживявания. Никого не рекламирам, камо ли да заблуждавам! А това, че доц. Джамбазов е изп.дир. на УМБАЛ,, СВЕТИ ГЕОРГИ'' ПЛОВДИВ е известно на всеки средно интелигентен , добре информиран българин, така че не е нужно доц. да се хвали. Ще казвам, винаги, за него хубави неща . Ако някой се дразни от този факт си остава за минус за него!

БЛАГОДАРЯ ВИ ДОЦ. ДЖАМБАЗОВ, БЛАГОДАРЯ ВИ С ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ!

Ще си позволя да ти отговоря само, защото виждам, че съвсем съзнателно се правиш, че не разбираш за какво става дума.

Единственото, което исках да кажа с предишния си постинг е, че УМБАЛ "Свети Георги" НЕ е най-голямата болница в България. Не се опитвай да придаваш тежест на любимия си хирург като умишлено или поради незнание пишеш неверни неща. По-добре публикувай снимки, като искаш да го похвалиш.

Мариса 24th October 2010 16:17

Цитирай:

Първоначално написано от foggy
И АЗ ВИ БЛАГОДАРЯ Д-Р ЙОРДАНОВ. ВИЕ СТЕ УНИКАЛЕН ЛЕКАР.
АКО НЕ БЯХТЕ ВИЕ ЩЯХ ДА СИ ХОДЯ С КРИВИЯ ГАДЕН НОС, НАПРАВЕН ОТ ДЖАМБАЗОВ И ДА НЕ МОГА ДА ДИШАМ ПРЕЗ НЕГО. БЛАГОДАРЯ!!!!

и аз просто споделям опит :D


:2008: :2020:

1029 24th October 2010 17:40

Вера, разбрах те.Говорих за добре информиран, средно интелигентен българин. Не се заяждайте са глупости и не имайте за миродавно мнението на хора, които очевидно нищо друго не правят освен да се важничат! Нямам предвид точно теб Вера. Този когото визирам ще разбере!!! А МОЖЕ И ДА НЕ СЕ ПОЗНАЕ.

За теб, Вера две елеме Настояще

Днешната Университетска МБАЛ “Свети Георги” е правоприемник на бившата болнична структура към ВМИ - Пловдив. През август 2000 г. със заповед на министъра на здравеопазването е преобразувана като търговско дружество – Еднолично акционерно дружество. Притежава разрешение за осъществяване на лечебна дейност от януари 2001 г.
Разположена е на две бази – База 1 /терапевтични клиники/– на бул. В. Априлов 15а и База 2 /хирургичен блок/ - на бул. Пещерско шосе 66, между които съществува 24-часова транспортна връзка за придвижване на болни и лекари-консултанти. Разполага с 1258 легла, чиято използваемост достига 80-90%. Всички болнични стаи са оборудвани с телевизор, а в хирургичния блок разполагат със собствен санитарен възел.
Във връзка с изпълнение на националните задачи по спешна медицинска помощ болницата се е утвърдила като основен център за обслужване на спешни състояния на болни от града и областите от Южна България. УМБАЛ “Свети Георги” е един от утвърдените центрове, включени в програмата за донорство на органи и тъкани за трансплантация.

Кадровият състав понастоящем е в състояние да удовлетвори целите и задачите на болницата. Структурен състав на персонала:


Категория

Брой души

Висш медицински персонал
520

Полувисш и среден медицински персонал
920

Висш не медицински персонал
44

Помощен персонал
794

ОБЩО
2278

Мнозинството от висшия мед. персонал има добра езикова подготовка и компютърнтарни справки:

1029 24th October 2010 17:41

и още!!!

В момента болницата е разположена на територия от 258 декара и е изградена на павилионен принцип. Земята е публична държавна собственост с принципал -Министерство на здравеопазването и не подлежи на приватизация. Разполага с 1100 легла, от които 408 хирургични и 120 интензивни. Висшият медицински персонал е 540 души, а от тях 441 са и преподаватели на допълнителен договор с Медицинския университет, 177 са с научна степен, а 108 са хабилитирани - професори (36), доценти. Болшинството от избраните за ръководители на катедри към Медицинския университет, както и основната част от републиканските консултанти по отделните клинични дисциплини са наши лекари и преподаватели.

Около 90 % от завършилите специалност МЕДИЦИНА в България са възпитаници на Софийския медицински факултет и преминават през клиниките на Александровска болница.

В клиниките на болницата се осъществява следдипломна квалификация и специализация на повече от половината лекари на България. Всички те имат по 1 - 2 основни курса годишно и множество тематични курсове и индивидуални специализации. Единствено при нас се провеждат държавните изпити за придобиване на основните клинични специалности.



ЗА ИНФОРМИРАНОСТ!!!

1029 24th October 2010 17:52

http://alexandrovska.com/node/10


http://www.unihosp.com/about.html

за справки.

Разгледайте постовете на най-големите ,,ПРОФЕСИОНАЛИСТКИ'' . Пишат по всички форуми на tialoto.bg и раздават ,,мнения".

Форумите не са консултации с лекар, мили момичета и момчета!

Желая на всички щастие и късмет!

ЧАО!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:38.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.