Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Съвет за ескапеле (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7125)

katka 12th August 2008 09:44

Съвет за ескапеле
 
Накратко - вчера по време на секс презервативът на приятеля ми се скъса, а днес циклулут ми дойде. Въпросът ми е: смятате ли че при това положение трябва да взема хапче и всъщност то може ли да се взима по време на менструацията. Знам че има малка вероятност да съм забременяла, но може би все пак има....знам, глупав въпрос, на 14 се чувствам, но досега не съм взимала такива неща и ми е малко неясно. Благодаря предварително

Бонбонка 12th August 2008 09:57

Принципът на хапчета като Ескапел е да направят невъзможно захващане на плод за лигавицата. Обикновено предизвкват цикъл до няколко дни. Ако вече ти е дошло и вземеш такова хапче, рискуваш да направиш кръвоизлив.
Относно вероятноста да си забременяла 1 ден преди цикъл, тя е наистина нищожна.

toni_nl 19th March 2009 12:24

много ми е тъжно!преди няколко дни се наложи да взема ''афтерморнинг пил'',но това доведе до някакви странни странични реакции.Правих секс с приятеля си(като стана объркване и той свърши в мен) и на сутринта взех хапчето(на 12 час след половия акт).През следващите 2 дни имах страшно главоболие и световъртеж,а на по-следващия ден ми дойде цикъла.Проблема е,че принципно трябва да ми дойде след около 18 дни и в момента съм леко объркана.Има ли възможност да съм бременна,след като сигурността на хапчето е 85% или появата на менструация е знак,че няма проблеми и оплодена яйцеклетка? :( :(

Lottus 19th March 2009 13:20

Не си бременна, щом ти е дошъл цикъла. А е станало толкова рано, защото най-вероятно хапчето го е предизвикало. Ако цикълът ти е 28 дни, щом са ти оставали 18, значи си била в 10-ия и дори не е имало още овулация. Така че, не се притеснявай за бременност.
По-скоро ти пожелавам бързо да ти се възстанови организмът, защото тези хапчета са малко брутални ... :?

toni_nl 19th March 2009 19:56

е,супер де,аз вече се чудех как да казвам на на6tе ,че съм ''малко бременна'' :lol: :lol: .Благодаря за инфото,много ме зарадва! :D

marsianka_sl 19th March 2009 20:15

аз миналия месец на 17 февруари направих аборт и веднага ми доиде.след като ми свърщи цикъла пражех секс без предпазване.дали сам бременна?знам 4е след аборт сеь се забременява много лесно

marsianka_sl 19th March 2009 20:16

моля ви посъветваите ме.много ще ми доидат 2 аборта за 1 месец

aniK 19th March 2009 20:59

Цитирай:

Първоначално написано от marsianka_sl
моля ви посъветваите ме.много ще ми доидат 2 аборта за 1 месец

Ми да се беше пазила :!: Особено след горчивия опит от предходния месец. Какво по-точно да те посъветваме :roll:

Divinemouse 19th March 2009 22:58

Цитирай:

Първоначално написано от marsianka_sl
аз миналия месец на 17 февруари направих аборт и веднага ми доиде.след като ми свърщи цикъла пражех секс без предпазване.дали сам бременна?знам 4е след аборт сеь се забременява много лесно

И не се прави аборт :roll:
Как може да допуснеш нещо такова отново :roll: извинявай но това е безотговорност според мен...нищо лично :roll:

Lottus 20th March 2009 10:12

Цитирай:

Първоначално написано от marsianka_sl
аз миналия месец на 17 февруари направих аборт и веднага ми доиде.след като ми свърщи цикъла пражех секс без предпазване.дали сам бременна?знам 4е след аборт сеь се забременява много лесно

Момичета, вземете се образовайте малко и станете по-отговорни! Щом се ровиш в интернет вземи прочети малко повече за тялото си, за секса, за рисковете на аборта, за рисковете при секс без предпазни мерки. Не е като да няма информация... Но май липсва желание ... :?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.