Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Алкохолът и неговото влияние при умерена употреба (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10689)

FlawlessVictory 3rd May 2010 13:31

Алкохолът и неговото влияние при умерена употреба
 
Може ли да изкажете конкретно мнение относно умерената консумация на алкохол и неиното влияние върху организма и конкретно върху мозъка ,защото съм чел ,че щетите ,които нанася ,са необратими.

Под умерена консумация имам в предвид конкретно пиене по повод ,на 3-4 месеца веднъж,2-3 бири или еквивалентно съдържание на етанол ,но под формата на концентрат.Въпреки че този прием е доста малък , искам да се уверя ,че като цяло е безвреден (при тези обстоятелства).

П.С Мисля ,че трябва да почертая , че все още не съм пълнолетен ,и това може би оказва влияние.На 17 , скоро 18 години съм.

Благодаря предварително за мниенията ви!

чичо 4th May 2010 15:52

Това,че си непълнолетен го разбрах още като видях темата...
Кви са тия глупости?Като се тревожиш толкова,ми няма да пиеш ве??!?!! Не е трудно,аз например не пия.. Плюс това си малък още!
И спокойно,бая алкохол тряа изпиеш ,за да получиш необратимите процеси в мозъка...Като гледам пияниците пред кръчмата до нас,откакто се знам само три четрима са умрели и съм сигурен ,че не е от пиене :girl_haha:
Насочи си мисленето в няква друга насока,кво са тия идиотщини дето си засмятал по грамове и %ти??? :shock:

Мариса 12th May 2010 11:14

Алкохолизмът води до много сериозни последствия-съпругата на баща ми е седма година с ментални и чернодробни проблеми.Консумирайте умерено!

doria 17th June 2010 14:46

Полезно е да се пият 1-2 чаши младо червено вино, тъй като то съдържа полифеноли и е добро за съдовете. Така се предпазваш от атеросклероза, въпреки че ти е малко рано... :D

denicayordanova 17th July 2010 20:44

..
 
Не е полезно когато се прекалява!! Дядо ми имаше проблеми с алкохола и бог да го прости до известна степен това го събори.. :(

Мариса 18th July 2010 06:05

всякакъв алкохол е вреден без значение количеството,а за болестите има други природни неща.

master77 21st July 2010 11:37

Не консумирам твърд алкохол, ама напоследък с приятели пийвам биричка, нямам проблеми със заспиването..

Мариса 22nd July 2010 07:40

Бирата и тя е вредна за бъбреците,мит е,че е полезна.Съдържа достатъчно количество спирт,който стимулира/буквално напъва/бъбреците да работят.

smehuranka 22nd July 2010 09:55

То като се почне така - всичко хубаво е или забранено, или вредно, или от него се дебелее ;)

Ама в крайна сметка може цял живот нищо да не близнеш, да се лишаваш от удоволствието на ледена биричка в приятна компания, и на финала да те сгази влак.

Затуй аз не съм привърженик на забраните :-)))

Е, не съм и екстремист с алкохола, де.

root 22nd July 2010 10:19

Tи с това мислене и до наркотиците може да стигнеш.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.