Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

darimai 9th July 2008 11:21

А, стига, бе! "Мостовете на мадисън" не съм я чела, но не беше ли няква мн. женска любовна история, за вечна любов и нещо си там...
После да не минеш на "Дневникът на Бриджет Джоунс"? :lol:

barrуwhite 9th July 2008 11:33

прекалено драматична е, като филма всъщност.. имаше някв тънък психологически момент, дето ме развълнува в началото

darimai 9th July 2008 11:59

И аз ще си я взема тогава, че си падам по тънки психологически моменти.

chokladkaka 9th July 2008 12:22

"Измерването на света", Даниел Келман. Най-продаваната немска книга от "Парфюмът" насам и прочие суперлативи, та бях малко подозрително настроена, но се оказа много интелигентно забавна и увлекателна книга.

natalei 9th July 2008 14:18

Цитирай:

Първоначално написано от darimai
Каквото и да четеш в градския транспорт, все те гледат странно.

Според мен той имаше предвид, че те гледат странно, защото се превиваш от смях :lol:
от кога не съм чела Тери Пратчет :1246: 'Малки богове' и 'Ерик' са ми любими, добре де и 'Морт' :girl_haha:

Allure_ 9th July 2008 14:35

Последно прочетох "Другите" на Мартин Еймис.
"Една млада жена се събужда в болнична стая със съвършено празна памет. Но това не е обикновена амнезия - тя е забравила не само миналото си, но от съзнанието й са изтрити всички представи за света и хората. В опознаването им и в търсенето на своята самоличност тя се сблъсква със злото в чист вид - наоколо и в себе си."
Доста брутална,провокативна,цини чна,откровена,отрезвяваща, нтересна книга.Определено ми хареса и мисля да си взема още нещо от този автор.

еМ ДжИ 9th July 2008 14:49

Цитирай:

Първоначално написано от chokladkaka
"Измерването на света", Даниел Келман. Най-продаваната немска книга от "Парфюмът" насам и прочие суперлативи, та бях малко подозрително настроена, но се оказа много интелигентно забавна и увлекателна книга.

Ейй, "Парфюмът" - най-гнусната (буквално) книга, която съм чела, но пък стойностна :) Много брутална :) Прочетете я ...
Аз последнооо, четох "Тай пан" на Дж. Клавел, а сега чета Джек Лондон "Бельо Пушилката" и "Хора от бездната"

secretk 9th July 2008 14:50

Жорж Сименон-Затворът.
Хaресa ми, изследвa психикaтa нa хорaтa и реaкциите им в дaденa ситуaция и по-точно мъж рaзбирa, че женa му е убилa собственaтa си сестрa. И по-вaжното е, че тaзи сестрa му е билa любовницa от години.

еМ ДжИ 9th July 2008 14:52

Цитирай:

Първоначално написано от Пипилота
На мен лично ми е непоносим, мазен, лигав и още купища неприятни за мен характеристики.

И на мен. Насилих се да прочета 2 негови книги - едната, защото ми я прехвалиха и още не знаех що за стока е, а другата ми беше подарък и също ми я похвалиха много... Доста повърхностни разсъждения и мания за величие без покритие лъхат ... от книгите му.
Всичко е реклама в днешно време, това, че има добра реклама, не значи, че е добър писател. На кого се е доказал? (на манекенките)

chokladkaka 9th July 2008 14:58

Паулу Коелю пише едни и същи неща във всичките си книги. :(


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.