Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

DWP 24th July 2009 09:37

"Действителен романс" - Ерих Кестнер
Съдържа кратки увлекателни разкази и тук - таме стихове.

MILI 31st July 2009 10:39

"Десет Малки Негърчета" на Агата Криси.
Бях я пропуснала,но бързо се поправих-не я оставих докато не измряхи всички "негърчета". :lol:

sibi 31st July 2009 10:45

Рей Клуун, "Отива една жена при лекаря". Средна работа.

мауз 31st July 2009 17:24

Оня ден си купих една почти неизвестна книга на Марио Пузо - "Шест гроба преди Мюнхен". Направо не е неговия начин на писане, толкова се различава от известните му книги за Кръстника.
Но иначе си я бива.

mallvina 5th August 2009 03:25

Цитирай:

Първоначално написано от moneymoney
АЗ КНИГИ НЕ ЧЕТА!!ЗА ВСИЧКО ДРУГО СИ ИМА...DISCOVERY CHANEL :wink:

Четенето на книги няма нищо общо с гледането на телевизия,независимо каква програма!!!

пп. Български хроники -Ст Цанев-том 2

sportakus75 5th August 2009 07:40

вълкът и седемте козлета май беше :D

Divinemouse 5th August 2009 08:52

Психология на човешкото ежедневие :lol:

Пипилота 5th August 2009 20:42

Владимир Богомолов - Август четиридесет и четвърта.
Много лек и приятен роман за съветското контраразузнаване през втората световна война.
Ако разбрах нещо от 454-те страници е, че войната си е*ало мамата просто. :2040: :girl_hysteric:

MILI 5th August 2009 20:58

Цитирай:

пп. Български хроники -Ст Цанев-том 2
:2003: Тази година Хрониките са ми попадението.

Пипилота 5th August 2009 21:08

Забравих за "Лелите не са джентълмени" на Удхаус. :lol: Сладура му със сладур.

emiko 6th August 2009 09:23

От любов - Елия Казан
Напоследък препрочитам книги, които някога съм чела, интересно ми е как ми въздействат сега....

mimika 6th August 2009 09:33

Наказателно-процесуалния кодекс :cool:
А иначе как обичам да чета книги, а нямам време :(

sportakus75 6th August 2009 11:39

това дето чета цял ден из форума брои ли се?

emiko 6th August 2009 11:45

Цитирай:

Първоначално написано от sportakus75
това дето чета цял ден из форума брои ли се?

Това е идея :!: от тук може някой материал за книга да събере, даже и бестселър да излезе.
sportakus, така като четеш, не се ли вдъхновяваш?

sportakus75 6th August 2009 11:49

вдъхновявам се ама само за глупости,в смисъл че само чакам някой нещо смешно да напише че да се вкюча,ама на няма ги мъжете,затова ми липсва Жорето,ама не съм гей да знаете :D

emiko 6th August 2009 11:56

Жоро е уникат и аз го чета с удоволствие, забавлява ме страхотно!
Важното е вдъхновение да има, та било и за глупости, че ако човек вземе всичко насериозно в тоя живот, ти идва да :sick:

мауз 6th August 2009 14:58

Излязоха две нови книги на Балдачи. Днес си купих и втората :1203:
Какво интересно прекарване ме очаква. Няма нищо по хубаво от готина книга и удобен фотьойл.
Телевизията трева да пасе.

3y3ka 16th August 2009 14:18

Рових се из интернет и видях една поредица от книги на Стефани Майър - Зазоряване, Затъмнение, Здрач, Новолуние
( http://www.books.bg/books/author/56683/ )

Ако има някой, който ги е чел, нека сподели мнение. :)

В момента съм започнала да чета "Шоколадов рай" на Карол Матюз и засега съм доволна, само забравих да си купя шоколад, защото определено ми се дояде. :lol:

Gossow 16th August 2009 14:25

"Тайната" - Рoндa Бърн :)

Пипилота 16th August 2009 16:05

Преди малко дочетох "Дамата с камелиите" на Дюма син. Много ме натъжи тази книга. Книгите за войната не ме натъжаваха така. Но когато става дума за любов сякаш всичко останало бледнее и губи смисъла си...

мауз 16th August 2009 21:13

Мисля да пусна отделна тема, но първо тук да попитам.
Някой има ли книги в електронен вариант?
Може ли да предостави списък?
Ще ги даде ли на желаещи да ги прочетат?

Този въпрос отдавна ме вълнува. Обичам книгите и имам хиляди у дома. Само си представете колко дървесина имам в библиотеката. А дърветата са въздуха, които дишаме.
Трябва да се направи нещо по въпроса за съхраняване на "белите дробове на Земята" и това с електронния вариант е добре като начало.
Книгоманите са много. Трябва да се убедят издателствата в ползата от електронните книги, но това е доста дългосроно пожелание.

Чакам ВИ!

Пипилота 16th August 2009 21:18

А кой ще убеди очните лекари? ;) Аз си разпечатвам електронните книги, иначе не ставам за консумация след един час четене. В хартията, на която се печатат книгите и вестниците има доста малко целулоза като цяло и предимно лепила и вода. Дано това те поуспокои Мауз.

вещица 16th August 2009 21:20

Цитирай:

Първоначално написано от мауз
Излязоха две нови книги на Балдачи. Днес си купих и втората :1203:
Какво интересно прекарване ме очаква. Няма нищо по хубаво от готина книга и удобен фотьойл.
Телевизията трева да пасе.

кои са Мауз :lol: :lol: :lol:
я дай заглавията

мауз 16th August 2009 21:26

"Хладнокръвният Стоун", която е продължение на "Клуб Кемъл" и втората е "Собствено правосъдие"

мауз 16th August 2009 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от Пипилота
А кой ще убеди очните лекари? ;) Аз си разпечатвам електронните книги, иначе не ставам за консумация след един час четене. В хартията, на която се печатат книгите и вестниците има доста малко целулоза като цяло и предимно лепила и вода. Дано това те поуспокои Мауз.

Пип, не искам да ти противореча, но не съм съвсем съгласна. Много години съм работила по издателствата. Абсурд е лепила и вода да издържат на офсетовия печат. И на тиража, които се върти.
А иначе си права. Е на мен ми е трудно да ги чета от монитора, но свалям кегела на буквата и тогава разпечатвам. С очила, естествено.

Пипилота 16th August 2009 22:18

Хартиите, на които печтат не са първо качество, преработвани са множество пъти, смилани и разбърквани с лепило и вода и правени отново и отново на хартия. Съжалявам, но това съм го учила и не зная какво точно си работила в издателствата, но горе долу това е състава на всяка хартия. Всяка една има лепило. Нищо му няма на офсетовия печат за да не издържи подобна хартия. Пък тиража няма никакво отношение към якостта на хартията.

Решението за мен е синтетичната хартия. Не, тя няма да се разгради от природата, но може да бъде рециклирана също както нормалната хартия (продукт е все пак) и за нея няма да бъдат унищожавани дървета.

Но да ме принудят да чета на монитор, това няма никога да се случи. Мигрената ми сама по себе си е способна да ме убие, такова решение или закон са равносилни на предумишлено убийство на един толкова важен за всички ни орган.

мауз 16th August 2009 23:15

:2043: Права си Пип. Не знаех за тази синтетична хартия. Как се рециклира и от какво се прави? По природосъобразна ли е.
В издателствата и вестниците съм била редактор, не съм се занимавала точно с хартията. Но съм виждала как се къса барабана, особено когато е 2 след полунощ, а аз чакам, за да подпиша страницата за печат.
Аз също не мога да чета на монитор и трудно ще ме накарат да го правя.
Просто си мисля, че все пак трябва да пожалим дърветата.

Gia 17th August 2009 00:27

Завърших ''Шест гроба преди Мюнхен'' на Марио Пузо. Замислих се за много неща, както обикновено, не за основните линии от сюжета. Но е хубава като цяло.
Чета и "Не пипай тази книга'' на Ян ван Хелзинг, от когото ''заради взривоопасното си съдържание, вече две книги бяха забранени''. Има какво да се разбере за нас, а и за съществата, които не виждаме, но има логика да съществуват....
Пипилота, Удхаус ми е един от любимите автори, ще потърся това заглавие!

simone 17th August 2009 08:59

Цитирай:

Първоначално написано от мауз
Мисля да пусна отделна тема, но първо тук да попитам.
Някой има ли книги в електронен вариант?
Може ли да предостави списък?
Ще ги даде ли на желаещи да ги прочетат?
Чакам ВИ!

Мауз, книги в електронен вариан нямам, сещам се за няколко сайта да си четеш онлайн. Може би ги знаеш,но ще ги оставя:

http://bg3.chitanka.info/mylib/index.php?action=author
http://www.e-bookbg.com/index.php?op...tpage&Itemid=1
http://www.booksbg.org/
Иначе има много хубави сайтове и на английски.

мауз 17th August 2009 09:03

:2015: Симон, ще ги прегледам :lol:

complicated 19th August 2009 23:22

"Пирати на любовта" от Карин Робърдс.

jito7 21st August 2009 13:04

Цитирай:

Първоначално написано от simone
Цитирай:

Първоначално написано от мауз
Мисля да пусна отделна тема, но първо тук да попитам.
Някой има ли книги в електронен вариант?
Може ли да предостави списък?
Ще ги даде ли на желаещи да ги прочетат?
Чакам ВИ!

Мауз, книги в електронен вариан нямам, сещам се за няколко сайта да си четеш онлайн. Може би ги знаеш,но ще ги оставя:

http://bg3.chitanka.info/mylib/index.php?action=author
http://www.e-bookbg.com/index.php?op...tpage&Itemid=1
http://www.booksbg.org/
Иначе има много хубави сайтове и на английски.

Оооо, и аз ще профитирам от тези линкове, точно това ми трябваше, много благодаря

simone 21st August 2009 14:07

Пак заповядай :wink: Ако искаш мога и на английски да ти издиря :wink:

jito7 21st August 2009 14:08

Цитирай:

Първоначално написано от simone
Пак заповядай :wink: Ако искаш мога и на английски да ти издиря :wink:

Имам, благодаря много

Пипилота 3rd September 2009 19:33

"Брулени хълмове" на Емили Бронте. Преди години съм я чела и я помнех като нещо доста по-интригуващо. Сега ми бе досадна.
Започнах "Ледоразбивачът" на Суворов, аман от лигавщини. :lol: Паралелно с нея ще чета Ерих Фром, че Стрейндж си идва и ще ме препитва. :mrgreen: :1242:

gwendoline 3rd September 2009 22:33

Цитирай:

Първоначално написано от Пипилота
Паралелно с нея ще чета Ерих Фром, че Стрейндж си идва и ще ме препитва. :mrgreen: :1242:

Айде почвай я...да разказваш после, че и мен ме чака тоз тежък изпит... :2019:

miayyy 4th September 2009 09:08

Мери Хигинс Кларк - Къде си сега... Прочетох я на един дъх.. Това ми е любимата писателка :reading:

Ленин 4th September 2009 10:55

Цитирай:

Първоначално написано от miayyyyy
Мери Хигинс Кларк - Къде си сега... Прочетох я на един дъх.. Това ми е любимата писателка :reading:

Нощта на бухала. :)

miayyy 4th September 2009 11:10

си прочел или я предлагаш.. иам две три книги нейни които не съм чела и за съжаления тази е една от тях, но ще е следващата която ще си купя... иначе препоръчвам Черни рози и Песента на параклиса.. както и Дневникът на един убиец и Пак ще се срещнем .. Две малки момиченца в синьо е много слаба книга... Къщата на спомените също не е лоша...

Ленин 4th September 2009 11:24

Цитирай:

си прочел или я предлагаш...
И двете.

Даже предлагам да ти почета малко, само кажи коя вечер си свободна.
Дружбата между половете ражда криле на същите! :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.