Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

TEDDY_BEAR 4th September 2009 13:52

Сергей Минаев -Духless,доста актуална картина на съвременното общество.Доколкото разбрах сега е излязла и 'Мацки",но нея още не съм я чела :D

rokoko 4th September 2009 14:17

Сама в живота - Марион Дели

мауз 4th September 2009 16:48

Излезе последната книга на Престън-Чайлд - "Забранена зона". Сега е започвам ама тези двамата до сега не са имали слаба книга.
Последно прочетох "Библиотеката на мъртвите" - стана ясно за какво иде реч на около 10 страници преди края - тъпо-о-о-о.

elle_ 5th September 2009 23:16

"The time traveller's wife" - Audrey Niffenegger...Реших, че докато изчаквам филма да излезе тук, мога да прочета книгата :) Наистина е много приятна за четене :roll:
Сега започвам "The supernatural book of monsters, demons, spirits and ghouls" :lol:

Gossow 5th September 2009 23:20

"С Левски по дългия път през времето" :2046:

Divinemouse 7th September 2009 21:09

Смелостта да обичаш от Даниел Стийл :lol:

The Shadow 13th September 2009 23:29

МИСЛИ И ЗАБОГАТЯВАЙ - Наполеон Хил :!: :wink:

Saruman 13th September 2009 23:32

Цитирай:

Първоначално написано от The Shadow
МИСЛИ И ЗАБОГАТЯВАЙ - Наполеон Хил :!: :wink:

:shock: вероятно си струва човек да я прочете

The Shadow 14th September 2009 00:16

МДам! За три дни я прочетох :reading: :2003:

Saruman 14th September 2009 00:22

Цитирай:

Първоначално написано от The Shadow
МДам! За три дни я прочетох :reading: :2003:

Идеално,я синтезирай набързо - какъв ти е идеала за перфектен семеен живот?

The Shadow 14th September 2009 00:50

Мога да ти синтезирам за минало време, ако все още те интересува, ама тук точно в тази тема не му е мястото - А? Кво ше кажеш? :2038:

Saruman 14th September 2009 00:59

Цитирай:

Първоначално написано от The Shadow
Мога да ти синтезирам за минало време, ако все още те интересува, ама тук точно в тази тема не му е мястото - А? Кво ше кажеш? :2038:

Тук е темата да кажеш защо си я прочела тази книга и защо трябва да я прочетем и ние :roll:

The Shadow 14th September 2009 01:08

Филма Тайната. Това е написано в книгата! :wink:
Защо ли?
Защото променя начина на мислене, а това според мен е важно.А как го променя?
Сигурно не на всички по един и същ начин :wink:
айииии къв монолог си проведох... :oops:

Mirami 14th September 2009 11:23

Цитирай:

Първоначално написано от The Shadow
МИСЛИ И ЗАБОГАТЯВАЙ - Наполеон Хил :!: :wink:

Искам да те попитам нещо: Ама ти наистина ли мислиш, че богатсвото ще ти донесе щастие?

Препоръчвам ти да прочетеш "Да имаш или да бъдеш" на Ерих Фром.

The Shadow 14th September 2009 11:33

Зависи кой как възприема смисъла на думичката БОГАТСТВО :D
Не е задължително да се приема изцяло и единствено БОГАТСТВО = ПАРИ :wink: Както казах книгата променя нагласата на мислене, а не е практически наръчник за изкарване единствено на ПАРИ :wink:

Lilith 14th September 2009 11:45

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
Препоръчвам ти да прочетеш "Да имаш или да бъдеш" на Ерих Фром.

И без това тази година ще го разглеждаме по история на литературата, ще взема да я прочета в оригинал :P

Mirami 14th September 2009 11:56

Цитирай:

Първоначално написано от The Shadow
Зависи кой как възприема смисъла на думичката БОГАТСТВО :D
Не е задължително да се приема изцяло и единствено БОГАТСТВО = ПАРИ :wink: Както казах книгата променя нагласата на мислене, а не е практически наръчник за изкарване единствено на ПАРИ :wink:

Така ли? http://stanibogatbg.blogspot.com/ :roll:

Тази нагласа на мислене не ми е по вкуса.


За Лилит, ето я в електронен вариант, невероятна книга:
http://bg3.chitanka.info/mylib/index...xt&textId=8926

Lilith 14th September 2009 12:01

Мерси Стрейндж :2020: само се чудя как ги четете тия електронни книги :shock: аз ще остана без очи ако чета така :? Затова използвам Библиотеката :D

gwendoline 14th September 2009 12:05

Цитирай:

Първоначално написано от Lilith
Мерси Стрейндж :2020: само се чудя как ги четете тия електронни книги :shock: аз ще остана без очи ако чета така :? Затова използвам Библиотеката :D

Просто я разпечатай :idea: :cool:

Gossow 14th September 2009 12:10

...не бих се сетил сам... :lol: но все пак ще си я купя

apoklistika 14th September 2009 12:11

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
Така ли? http://stanibogatbg.blogspot.com/ :roll:

Тази нагласа на мислене не ми е по вкуса.

Стрейндж, това е само един от многото начини на възприемане на въпросната книга, нали не си правиш наистина заключение по някаква статия в някакъв блог :wink:
Освен това, дори и така възприета, не виждам къде е проблема-аз познавам хора, които са щастливи от факта, че имат пари. Дали са щастливи по моите или твоите критерии никак не е важно, важно е само, че са щастливи по собствените си критерии. Така че не ми и минава през акъла да тръгна да ги убеждавам, видите ли, вие сте едни нещастници :1246:

Lilith 14th September 2009 12:24

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:

Първоначално написано от Lilith
Мерси Стрейндж :2020: само се чудя как ги четете тия електронни книги :shock: аз ще остана без очи ако чета така :? Затова използвам Библиотеката :D

Просто я разпечатай :idea: :cool:

не съм фен и на този вариант, вижда ми се голямо разхищение :?

Mirami 14th September 2009 12:31

Апо, това не е статия в някакъв блог, а предислов на автора към книгата :idea:

Извинявай, но наистина прекаляваш. Ти просто не искаш да си изказвам мнението, само защото е различно от твоето. Доста си тесногръда в това отношение, ще те помоля да спреш да ми казваш кога и как да се изказвам. Това е моето мнение за тази книга, не виждам защо не мога да го изкажа. Не убеждавам никой в нищо, КАЗВАМ СИ МНЕНИЕТО :evil:
Който се интересува от моето мнение, ще си го отбележе, който не се интересува, ще го подмине, това е в реда на нещата.
Между другото, не познавам и един човек, който е щастлив, че има пари. Някой може по стечение на обстоятелствата да има пари и да е щастлив, но щастието му идва от други неща: ако е заобиколен от хора, които обича, ако може да развива талантите си и т.н.
Аз също имам пари, но не това ме прави щастлива, а съвсем други неща. Моите дядовци нямат пари, но пак са щастливи. Други хора имат пари, ама се дрогират и са нещастни. Трябва ли още да изброявам? Парите изобщо не могат да направят щастлив един човек, само откриването на самия себе си може да направи това.
А къде видя да казвам на някой, че е нещастник, не разбрах?!?

apoklistika 14th September 2009 12:47

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
Цитирай:

Първоначално написано от The Shadow
МИСЛИ И ЗАБОГАТЯВАЙ - Наполеон Хил :!: :wink:

Искам да те попитам нещо: Ама ти наистина ли мислиш, че богатсвото ще ти донесе щастие?

Препоръчвам ти да прочетеш "Да имаш или да бъдеш" на Ерих Фром.

Като говорим за тесногръдие. И прекаляване.
Може и аз да прекалявам според теб, естествено, всеки има право на мнение. А моето мнение е, че е прекаляване поставянето под съмнение и опитите да убедиш всеки, който каже в едно изречение думите "пари" и "щастие", че бърка на всяка цена и не е прав. Ами приеми просто, че все пак има хора, които са щастливи именно от факта, че имат пари и не ги интересува това вписва ли се в твоите критерии за щастие или не. Аз съм от тези хора. Не ми се обяснява защо и по какъв повод ме правят щастлива парите, факт е, че ако ги нямах, може би нямаша да съм бременна, може би мъжа ми нямаше да е жив или в най- добрия случай щеше да е инвалид. Тъй че да, благодарна съм, че ги имам и ме правят крайно щастлива. Ако това не ти харесва, моля те, задръж го за себе си и не се опитвай да ме убеждаваш колко е грешен начина ми на мислене, не ме интересува.

еМ ДжИ 14th September 2009 13:20

Ехооо, споко бе мацките>? ей, шш, алоууу :1222:
Не разбирам, къв е предмета на спора, но вие си знаете де.
Стрейндж, знам, че няма да се обидиш, затова ще кажа, каквото мисля. Не мислиш ли, че е малко лицемерно да твърдиш, колко си щастлива, без фактора пари, при условие, че ги имаш, когато те четат и хора, които едвам изкарват за нормално функциониране.
Идеята е ясна, но повтарянето й е досадно, затова и хората ти отговарят по този начин.
Решила съм да намеря тази книга и да я прочета, да видя, с какво толкова успя да те промени? Да те нахъса. Бориш се срещу вятърни мелници обаче. Апо е права, всеки има собсвена истина. Доближаваш се до проповедник. А те успяват да убедят в своята истина само слабите.

elle_ 17th September 2009 20:49

"Чифликът край границата" - Йордан Йовков :)

kelly___ 17th September 2009 21:19

"Победителят е сам"- П.Коелю

мауз 18th September 2009 20:25

Опредено и аз ще изляза от темата ама малко се ядосах.

Стрейндж, извинавай защото знам е се ядосваш и от моите постове, но ще ти кажа: Аз съм на една пиклива 550 левова заплата, мъжът ми и той с толкоз. Не сме нещастни, но си живеем си добре /по моя преценка/. НО, определено щяхме да сме по-щастливи ако имахме и ПОВЕЧЕ пари. Това ти го казва една средно статистически бедна /финансово/жена, която никога не е получила нищо просто ей така.
Не бъркай нещата. Ако за теб не е проблем да си платиш топлото, храната, фитнеса, курса, обувките - за мен е, а и не само за мен е голям проблем.

Не ме срам да кажа: да, искам да имам повече пари! За да мога да пренебрегвам ежедневните си нужди, също като теб :roll:

Mirami 18th September 2009 21:39

Tогава прочети МИСЛИ И ЗАБОГАТЯВАЙ - Наполеон Хил
:lol: :lol: :lol:

Недей изобщо да го почваш Ерих Фром, не е за теб.

мауз 19th September 2009 13:42

То ако ставаше с прочитането на една книга... :lol: :lol: :lol:

Ако има елекронен вариант, метни го......все пак...не се знае от коя трънка ще изкочи заекът ..... :wink: :wink:

kelly___ 19th September 2009 18:45

не искам да се меся във спора ви,нова съм тук,но съм ви поопознала малко от прочетеното. Бая книжки съм прочела за положителното мислене,забогатяването и какво ли още не. Не намерих милиони на улицата,но имаше дни,в който преди да стана започвам да медитирам така да го кажа още докато съм в леглото,казвам си нещо на ум,което искам да стане и си казвам,че точно това ще стане днес-не винаги се получаваше,но често имаше ефект,най-малкто започвам деня с положителна нагласа,а това е едно прекрасно начало на всеки ден,внушението е нещо наистина силно! прочетох и книгата "Тайна" на руски,има и филм такъв,приятно четиво и филмче е за тежки моменти. Не се карайте за глупости,всеки си има гледна точка,според начина,по който му се е развил живота.

jolifille 19th September 2009 18:49

Цитирай:

Първоначално написано от kelly___
Не се карайте за глупости

То ние тука не се караме :lol: Тай си говорим :biggrin: :girl_haha:

Barbie_GurL 20th September 2009 14:41

Последната беше... Three men on the Bummel на Jerome K. Jerome :reading:

Mirami 20th September 2009 15:24

На български се казва "Трима мъже в една лодка" :wink:

Mirami 20th September 2009 16:17

Цитирай:

Първоначално написано от Barbie_GurL
Последната беше... Three men on the Bummel на Jerome K. Jerome :reading:

Хахаха, сега откривам тази:
http://www.helikon.bg/books/76/12034...-na-bumel.html
ама това изобщо не е "Трима души в една лодка", някаква друга е...
Не съм я чувала никога.
Сори, ама не знам какво е бумел, та си помислих, че говориш за другата, която е най-прочутата му. Ето защо предпочитам заглавията на български.

Krasotata_ 20th September 2009 19:01

vbvb

simone 21st September 2009 01:25

:lol: Ей ся започва да става интересно :girl_haha:

Пипилота 21st September 2009 08:43

Какво добро и свежо начало на утринта! Бях в добро настроение, но сега съм в прекрасно. :lol:

sportakus75 21st September 2009 09:06

НАДЯВАМ СЕ ДА БЯХ ДОСТАТЪЧНО ЯСНА ЗА НЕОБРАЗОВАНИТЕ ДАМИ ТУК.
УЧЕТЕ! УЧЕНЕТО Е ЗЛАТО!!!! ЦОМБИТЕ СА САМО ДА СИ ИЗКАРВАТЕ ХЛЯБА С ТЯХ!

монкаааа нарочно те пиша с малка буква защото незаслужаваш уважение след като ти самата неуважаваш жените тук.Според мен ти си поредната комплексарка от която струи огромна завист.И за твое успокоение да не кажа всички мъже но почти всички нямат нищо против силикона,дори обратното,харесва ни :wink: а и невиждам проблем с това да си вадят хляба-ти с учене(ама явно неизкарваш достатъчно иначе не би била толкова агресивна)дали с визия,но имай в предвид че един мъж само с визия неможе да се задържи,така че притежават и други качества явно,малко грубо май стана ама,моме има една приказка-НЕСТАВА САМО С УЧЕНЕ,ТРЯБВА И ДА СИ ЧОВЕК :wink:

Ленин 21st September 2009 09:47

Цитирай:

Първоначално написано от monkaaa
Така... Ще започна с примера за думата " shaft ", която преведена на български има над 20 значения

Говоренето на чужди езици - забранено!

Впрочем, Пиперлота, начина по който си облечена също е противоконституционен.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.