Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

darimai 20th April 2008 21:38

Да, класика е, но в никакъв случай не може да се определи като "приятна".

natalei 22nd April 2008 09:33

В момнета чета 'Звездни знаци' Линда Гудман, нещо залитам по мистика и астрология, последната различна от това книга, която прочетох е 'На изток от рая' Джон Стайнбек. Горещо я препоръчвам на тези, които не са я чели. А преди това прочетох 'Тортила Флет', която също много ми хареса, но е съвсем различна. А по-преди това 'Вещицата от Портобело' на Паулу Коелю.

Mirami 22nd April 2008 10:46

И аз обожавам Стайнбек. Ако не си я чела препоръчвам ти Гроздовете на гнева.
Търся една книга но не мога да си спомня заглавието, нещо от сорта на "цветя за Селинджър", но името не беше това. За една мишка, която е много обичана от собственика си или нещо подобно. В началото е написана като от бавноразвиващ се, като се развива действието се оправя и езика, много интересен стил.Ако се сетите, пишете.

natalei 22nd April 2008 14:52

strange, чувала съм че и 'Гроздовете на Гнева' е много хубава да, ще я прочета. За съжаление не съм я чувала тази книга, за която питаш. Ако попадна на нея ще пиша.

kokona_mila 19th May 2008 12:14

"маймуска работа" , Удхаус :D :girl_haha:

kaija 26th May 2008 12:54

том 1 на чудомир чета в момента. голям смях пада !!!! много забавно!!

Пипилота 26th May 2008 13:06

"Дао-то на Пух" и "Дъ-то на Прасчо" от Бенджамин Хоф.

moda 26th May 2008 17:15

strangenick2, книгата която търсиш се казва "Цветя за Алджърнън" на Даниел Кийс, стархотна е наистина!!!

dazzling_girl 26th May 2008 17:45

Чета "Химия и хаос".Готина е :cool:

Mirami 26th May 2008 20:52

Цитирай:

Първоначално написано от moda
strangenick2, книгата която търсиш се казва "Цветя за Алджърнън" на Даниел Кийс, стархотна е наистина!!!

Много ти благодаря! Имам много хубави впечатления от нея и смятам да си я купя веднага! Надявам се да я намеря.

Rusalka 27th May 2008 13:05

Сега чета "Демонът и сеньорита Прим", а след нея съм си подготвила " Петата планина" и двете са на Паулу Коелю.

buba-77 27th May 2008 13:07

Петата планина е по хубавата книга .Ще ти хареса много :D
Едно съветче не чети всички книги на Пауло Куелю една след друга както направих аз ,защото накрая ще имаш чувството че се повтарят едни и същи мисли и ще ти доскучее.
Моя фаворит от неговите книги е Единадест минути :idea:

Rusalka 27th May 2008 13:52

Да, наистина е страхотна. Аз също много я харесвам. Моя фаворит за сега е Захир.

valeto 27th May 2008 20:09

"Замъкът на Шапкаря" от Арчибалт Кронин - сигурно я чета за 20-ти път .... :D

The black pearl 28th May 2008 02:45

Обожавам да чета, е, не съм нон - стоп забила чела над някоя книга, но в месеца поне две книги прочитам, пак зависи дали ще си намеря интригуващо четиво. Последно прочетох "Случаят Кобра" от Ричард Престън, разказва се за стратегическо биологично оръжие, непознат, чудовищен вирус срещу които се борят агенти на ФБР и ЦРУ. Книгата е толкова интересна, че се чете на един дъх. (буквално) От снощи започнах да чета "Паролата е получена" от Михаил Прудников, от поредицата "Архивите са живи".

just.do.it 2nd June 2008 08:47

"КАМИНО" на Шърли Маклейн :!:
Невероятна е ,препоръчвам я :wink:

Babri 2nd June 2008 08:48

"Насън и наяве" на Сидни Шелдън!

Интересна и завладяваща книга!

Nelina_02 2nd June 2008 09:08

В момента препрочитам "Дамски гамбит"

Allure_ 2nd June 2008 10:34

Да,на Сидни Шелдън са интересни,въпреки,че стилът му на писане не е кой знае какъв.Но идеи не му липсват. :wink:
На мен Пауло Коелю ми е доста скучен и досаден на моменти, така и не довърших Захир(наистина доста се повтаря).Харесвам много"Вероника решава да умре",най-въздействаща ми е.В момента чета "Доводите на разума" на Джейн Остин,която е :sick: ,но тази е малко по-поносима.

gwendoline 2nd June 2008 10:57

" :cool: Пожелай ми слънчогледи" на Софи Кинсела

buba-77 2nd June 2008 11:02

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
" :cool: Пожелай ми слънчогледи" на Софи Кинсела

:2043: Много готина лека книжка.Има много забвни моменти .

DWP 2nd June 2008 11:34

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
" :cool: Пожелай ми слънчогледи" на Софи Кинсела

Вече цял месец ми стои на нощното шкафче заедно с "Брида" на Паулу Коелю, и не ми е останало време да ги прочета :1246:

Rusalka 3rd June 2008 13:07

Момичета, хайде да пишем и за какво се разказва в четената от нас книга. Така ще ни е по-лесно, когато се чудим, какво да четем. :D

liophy 3rd June 2008 13:20

Цитирай:

Първоначално написано от Rusalka
Момичета, хайде да...

Айде сега полова дискриминация. Тука все още се мяркат и този-онзи мъж...

gwendoline 3rd June 2008 13:39

Цитирай:

Първоначално написано от liophy
Цитирай:

Първоначално написано от Rusalka
Момичета, хайде да...

Айде сега полова дискриминация. Тука все още се мяркат и този-онзи мъж...

Ауууу... мъжете четат ли книги :shock: :?: Мислех, че само такива, с картинки (комикси де, да не мислите, че друго имам предвид... :2035: )

P.S. Сега да не се засегне някой... Просто ми се струва рядкост в днешно време... :1246: :cool:

Rusalka 3rd June 2008 13:46

Цитирай:

Първоначално написано от liophy
Цитирай:

Първоначално написано от Rusalka
Момичета, хайде да...

Айде сега полова дискриминация. Тука все още се мяркат и този-онзи мъж...

Извинявам се, грешката е моя :1252:

Момичета и момчета :D , хайде да пишем и за какво се разказва в четената от нас книга. Така ще ни е по-лесно, когато се чудим, какво да четем.

{Boni} 3rd June 2008 13:56

За мен е рядкост да чета художествена литература. Предимно като ме караха в училище и за някои творби изобщо не съжалявам... много ми харесаха. Последно по своя инициатива четох Пауло Куелю - Алхимикът, също почнах и Петата планина, но не съм я довършила. В последните години чета книги, свързани с това, което уча или книги от типа на "Изкуството да бъдеш бог" и "Подсъзнанието може всичко". Последните са сравнително интересни, но ми се струва, че на моменти доста се повтарят :wink: и в крайна сметка не е важно колко книги от този тип ще прочетеш, а какво от тях наистина ще приложиш на практика. Също ми харесват книги за изкуство, по-точно с разни техники за рисуване, нищо че на практира не ги прилагам :oops:. Като цяло съм доста практично ориентиране относно четенето на книги и изключително рядко чета за развлечение.

Пипилота 3rd June 2008 15:52

Много модерен тоя Паоло Коелю :sick: Явно не само манекенките го четат. На мен лично ми е непоносим, мазен, лигав и още купища неприятни за мен характеристики. Аз такива бълвочи не мога да чета, 2 негови произведения ми стигнаха да ми се размъти мозъка, третото го оставих по средата и отидох да се съживявам със сливова за да се върна в реалния свят.

Rusalka 4th June 2008 08:55

Пипи, според мен си доста крайна. Това, че на теб не ти харесва стилът на Паулу Коелю, не означава, че е бълвоч. Светът е шарен, хората са различни и всеки има право на избор.
Аз примерно не харесвам фантастика, но никога не бих изразила лошо мнение, просто не чета и това е!

natalei 4th June 2008 10:24

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
"Замъкът на Шапкаря" от Арчибалт Кронин - сигурно я чета за 20-ти път .... :D

Олеле Вале, как ти понася тази тежка литература. Аз я четох като ученичка с много зор и мъка... хареса ми, но е много тъжна наистина...

Пипилота 4th June 2008 10:30

Е, аз това написах де -
Цитирай:

На мен лично ми е непоносим, мазен, лигав и още купища неприятни за мен характеристики.
;)

HATE 9th June 2008 23:19

Днес по обяд прочетох "ХОТЕЛ" на Артър Хейли и сега се чудя какво да чета. Чудя се дали история или некое пак такова интересно четиво. :roll:

ValioP 9th June 2008 23:20

Прочети "Случая Джем" тя има и от двете

valeto 9th June 2008 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от natalei
Цитирай:

Първоначално написано от valeto
"Замъкът на Шапкаря" от Арчибалт Кронин - сигурно я чета за 20-ти път .... :D

Олеле Вале, как ти понася тази тежка литература. Аз я четох като ученичка с много зор и мъка... хареса ми, но е много тъжна наистина...

Първия път я прочетох за 3 дни. Ами тъжна е, да, по-скоро страшно въздействаща книга. Това е една от книгите, които сигурно цял живот с препрочитам с удоволствие.

otherdeadangel 8th July 2008 23:45

"Мръсна хаванска трилогия"- Автобиографична книга на кубинеца Педро Хуан Гутиерес
Става въпрос за неговите мъки из Хавана по време на режима на Кастро,глада,мизерията,пер ерзиите,необуздания секс и др тем подобни неща в неговия живот през тези години.Книгата е страшно откровена,интересна,написа на естествено в първо лице,с открит вулгарен и сексуален характер и по тази причина не се препоръчва за хора със слаби нерви.
Същия автор има и друга сходна книга,която съм чела,но тя е от трето лице и е художествена измислица на автора,но също така очарователно безочлива и безсрамна - "Кралят на Хавана"

rokoko 9th July 2008 01:16

ПЕтата планина, и заради сесията спрях да я чета :reading:
може да продължа да чета
сега се сетих

MiCskillZ 9th July 2008 01:29

"Стражите! Стражите!" на Тери Пратчет... този човек е страааашно добър, тази е третата негова книга която съм прочел, и пак се попиках от смях
P.S. Не Четете Пратчет В Градския Транспорт, хората ви гледат странно... :lol:

darimai 9th July 2008 07:59

Каквото и да четеш в градския транспорт, все те гледат странно.
По темата: "Форест Гъмп". Невероятен майтап!

Africa 9th July 2008 09:13

"Време за коктейли" - П. Г. Удхаус

barrуwhite 9th July 2008 09:20

Цитирай:

Първоначално написано от MiCskillZ
"Стражите! Стражите!" на Тери Пратчет... този човек е страааашно добър

когато бях млад и все още излизаха истории от света на диска си ги купувах своевременно, насирал съм се от смях (в преносен смисъл) с Тери

последно бях зачел мостовете на медисън, допреди месец примерно :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:35.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.