Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

darimai 9th July 2008 11:21

А, стига, бе! "Мостовете на мадисън" не съм я чела, но не беше ли няква мн. женска любовна история, за вечна любов и нещо си там...
После да не минеш на "Дневникът на Бриджет Джоунс"? :lol:

barrуwhite 9th July 2008 11:33

прекалено драматична е, като филма всъщност.. имаше някв тънък психологически момент, дето ме развълнува в началото

darimai 9th July 2008 11:59

И аз ще си я взема тогава, че си падам по тънки психологически моменти.

chokladkaka 9th July 2008 12:22

"Измерването на света", Даниел Келман. Най-продаваната немска книга от "Парфюмът" насам и прочие суперлативи, та бях малко подозрително настроена, но се оказа много интелигентно забавна и увлекателна книга.

natalei 9th July 2008 14:18

Цитирай:

Първоначално написано от darimai
Каквото и да четеш в градския транспорт, все те гледат странно.

Според мен той имаше предвид, че те гледат странно, защото се превиваш от смях :lol:
от кога не съм чела Тери Пратчет :1246: 'Малки богове' и 'Ерик' са ми любими, добре де и 'Морт' :girl_haha:

Allure_ 9th July 2008 14:35

Последно прочетох "Другите" на Мартин Еймис.
"Една млада жена се събужда в болнична стая със съвършено празна памет. Но това не е обикновена амнезия - тя е забравила не само миналото си, но от съзнанието й са изтрити всички представи за света и хората. В опознаването им и в търсенето на своята самоличност тя се сблъсква със злото в чист вид - наоколо и в себе си."
Доста брутална,провокативна,цини чна,откровена,отрезвяваща, нтересна книга.Определено ми хареса и мисля да си взема още нещо от този автор.

еМ ДжИ 9th July 2008 14:49

Цитирай:

Първоначално написано от chokladkaka
"Измерването на света", Даниел Келман. Най-продаваната немска книга от "Парфюмът" насам и прочие суперлативи, та бях малко подозрително настроена, но се оказа много интелигентно забавна и увлекателна книга.

Ейй, "Парфюмът" - най-гнусната (буквално) книга, която съм чела, но пък стойностна :) Много брутална :) Прочетете я ...
Аз последнооо, четох "Тай пан" на Дж. Клавел, а сега чета Джек Лондон "Бельо Пушилката" и "Хора от бездната"

secretk 9th July 2008 14:50

Жорж Сименон-Затворът.
Хaресa ми, изследвa психикaтa нa хорaтa и реaкциите им в дaденa ситуaция и по-точно мъж рaзбирa, че женa му е убилa собственaтa си сестрa. И по-вaжното е, че тaзи сестрa му е билa любовницa от години.

еМ ДжИ 9th July 2008 14:52

Цитирай:

Първоначално написано от Пипилота
На мен лично ми е непоносим, мазен, лигав и още купища неприятни за мен характеристики.

И на мен. Насилих се да прочета 2 негови книги - едната, защото ми я прехвалиха и още не знаех що за стока е, а другата ми беше подарък и също ми я похвалиха много... Доста повърхностни разсъждения и мания за величие без покритие лъхат ... от книгите му.
Всичко е реклама в днешно време, това, че има добра реклама, не значи, че е добър писател. На кого се е доказал? (на манекенките)

chokladkaka 9th July 2008 14:58

Паулу Коелю пише едни и същи неща във всичките си книги. :(

MiCskillZ 9th July 2008 15:25

Цитирай:

Първоначално написано от chokladkaka
Паулу Коелю пише едни и същи неща във всичките си книги. :(

бях почнал да чета "11 минути" не видях развитие и зпрях, но "Алхимикът" и "Вероника Решава да умре" ми харесаха

3y3ka 9th July 2008 15:27

Цитирай:

Първоначално написано от MiCskillZ
...но "Алхимикът"... ми харесаха

:2043:
Тази и "Вещицата от Портобело" много ми допаднаха, а за останалите не мога да коментирам, защото съм чела само тези. :wink:

Единственото, което знам със сигурност е, че половината ми приятелки са прочели всичките му книги, майка ми и леля ми...няма да ги коментирам. :girl_haha:

chokladkaka 9th July 2008 15:32

Цитирай:

бях почнал да чета "11 минути" не видях развитие и зпрях, но "Алхимикът" и "Вероника Решава да умре" ми харесаха
Именно, и на мен ми харесваха първите книги, които прочетох, "Алхимикът" и "Край река Пиедра седнах и заплаках", но после всичко започна да се повтаря. Сега предполагам, че дори и те не биха ми харесали, все пак съм ги чела преди 5-6 години и тогава ме впечатляваха донякъде.

еМ ДжИ 9th July 2008 15:50

Цитирай:

"Вероника Решава да умре"
А на мен ми се стори страшно тъпа, ама всеки с вкуса си (казал Шаро и се близнал под опашката)

selvaggia 9th July 2008 15:54

Цитирай:

Първоначално написано от chokladkaka
Паулу Коелю пише едни и същи неща във всичките си книги. :(

Абсолютно съм съгласна!Той си има едни любими изречения,дето не пропуска да си ги напише във всичките книги! "Войнът на светлината" му е хубава -от време на време като ми е криво си отварям ей така на произволна страница и си прочитам нещо :D И още една с отделни разказчета,която обаче си я купих от Италия и на български я няма май- и тя става за целта.
Иначе последната,която прочетох е "Животът на Моравия"- мн интересна и по нетипичен начин написана биография.

Mirami 9th July 2008 16:25

Селваджа, ти говориш за "Come il fiume che scorre", и аз си я купих, но според мен е най-ужасната му книга. Направо си е късмет, че не са я публикували още в България.
Впечатлих се само от първата му, която прочетох - Единадесет минути - явно първоначалният ефект е положителен, но оттам нататък се убедих, че няма нищо ново за казване.

А кой е написал биографията на Моравия?

selvaggia 9th July 2008 17:41

Да, strangenick2,за нея говоря. Що бе,на мен пък ми хареса...ама вкусове разни... :D

chokladkaka 27th July 2008 13:45

"Истории за кронопи и фами" - разкази на Кортасар. Много ми харесаха, много странни "разкази" от по половин-една страничка, но силно въздействащи и не напълно безсмислени. :lol:

vafli4ka 27th July 2008 13:48

Дж.Р.Р.Толкин "Хобит"

mitoman 28th July 2008 06:47

Тайните записки на Александър Сергеевич Пушкин

plamitO 28th July 2008 18:19

Цитирай:

Първоначално написано от vafli4ka
Дж.Р.Р.Толкин "Хобит"

Браво...интересна книга една от любимите ми навремето...


Аз последно прочетох Майн Рид- "Конникът без глава" и сега пак продължавам с негова книга...Малко със закъснение ги чета, ама по-добре късно...отколкото никога :)

vafli4ka 28th July 2008 20:01

има страхотни книги,които могат да се четат по всяко време,аз обичам Толкин,много ми харесват историите му за различни светове,пък и след като гледах филмираната версия на властелина много се зарибих,иначе в къщи си имам солидна библиотека ... сега мисля да започна "Плаване с "Ослепителни""

plamitO 28th July 2008 21:22

Цитирай:

Първоначално написано от vafli4ka
има страхотни книги,които могат да се четат по всяко време,аз обичам Толкин,много ми харесват историите му за различни светове,пък и след като гледах филмираната версия на властелина много се зарибих

Tолкин...мале4 ако знаеш и аз колко бях зарибена по него...най-вече заради фила естествено, но наистина да се откъснеш от този свят понякога е наистина МНОГО даже прекалено зарибяващо :)

chokladkaka 29th July 2008 10:40

"Закуска за шампиони" - Кърт Вонегът. Забавна книжка :)

Rusalka 29th July 2008 13:40

"Всичко, от което се нуждаем, е любов и други заблуди за брака" - Джон Джейкъбс

hatred 29th July 2008 14:07

Островът от предишния ден (L'isola del giorno prima) на Умберто Еко.
Интересна е, но Махалото на Фуко си остава най - добрата му книга. Казвам "добра", защото гледам да избягвам суперлативите, а и когато става дума за изкуство, сами по себе си са малко несериозни.

DWP 29th July 2008 14:24

Двата тома - "Сто и петдесет шедьовъра на българската лирика" :D

еМ ДжИ 29th July 2008 14:50

Цитирай:

Първоначално написано от hatred
Островът от предишния ден (L'isola del giorno prima) на Умберто Еко.
Интересна е, но Махалото на Фуко си остава най - добрата му книга. Казвам "добра", защото гледам да избягвам суперлативите, а и когато става дума за изкуство, сами по себе си са малко несериозни.

A "Името на розата" хареса ли ти?

U300 29th July 2008 15:31

"Прелюдия за Фондацията"

hatred 29th July 2008 18:16

Цитирай:

Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:

Първоначално написано от hatred
Островът от предишния ден (L'isola del giorno prima) на Умберто Еко.
Интересна е, но Махалото на Фуко си остава най - добрата му книга. Казвам "добра", защото гледам да избягвам суперлативите, а и когато става дума за изкуство, сами по себе си са малко несериозни.

A "Името на розата" хареса ли ти?

Дам :)
Единственото, което ме подразни малко беше преекспонирания детективски елемент. И може би това, че предварително знаех чисто сюжетния изход, което винаги отнема част от очарованието.


hatred 29th July 2008 18:22

Искам да питам нещо четящите хора от форума :)
Преди дооооста време се заех да чета "Шифърът на Леонардо", но след като в продължание на трийсет страници се обясняваше какво е редица и, в частност, какво е редица на Фибоначи, не издържах и я зарязах.

Сега лятната скука ме надви и наскоро я прочетох.

Не мислите ли, че Дан Браун плагиатства доста - и в стилистиката, и в идеята, дори и като сюжетен похват от какво ли не и от кого ли не ?

Mirami 29th July 2008 19:08

Ами принципно всеки един автор плагиатства, всеки стил от литературата има неписани закони (хехехе, напоследък са даже написани, виж всички наръчници за начинаещи писатели), които трябва да се следват малко или много. Колкото до идеята, разбира се, че и преди я е имало и е писано доста по нея, но той определено доста време е отделил, за да се образова по въпроса и затова книгата има такъв невероятен успех.

Виж, аз не дочетох Името на розата, защото не понесох първите 50 страници, в които Умберто Еко описва една ВРАТА
:shock:

Mirami 29th July 2008 19:18

Цитирай:

Първоначално написано от U300
"Прелюдия за Фондацията"

Невероятна е трилогията, ГЕНИАЛЕН Е!
Доста години го заобикалях, чак преди 3 години започнах да го чета и съм удивена от таланта му, разкошен е...

HATE 29th July 2008 20:09

Цитирай:

Първоначално написано от hatred
Не мислите ли, че Дан Браун плагиатства доста - и в стилистиката, и в идеята, дори и като сюжетен похват от какво ли не и от кого ли не ?

Цялата книга е художествено копие на "Светата кръв и свещеният Граал" на Майкъл Бейджънт, Ричард Лии и Хенри Линкълн :roll: Дори се съдиха заради това нещо до колкото помня.

Mirami 29th July 2008 20:21

Да, съдиха се и загубиха делото...
Тезата им беше, че е взаимствал тяхната идея за Мария Магдалена - жена на Христос.
Това значи ли, че никой не може да пише за изневярата, след като тази идея вече е използвана в други романи?
По тази теория вече не трябва да се публикуват книги, тъй като вече е писано за всичко...
Къде се крие талантът на Дан Браун? Във факта, че толкова добре е разработил един чисто криминален роман, на някои такива книги не харесват, на други-да, аз лично не чета често криминалистика, но защо нападате един добър писател? Човекът е имал за цел да направи едно необичайно криминале и е успял, евала, ако някой очаква книгата му да обърне света, се лъже.
За мен това е най-обикновена разтоварваща книга, без много претенции, колко шум се вдигна за нищо, така и не разбрах защо...

Мария Василева 29th July 2008 20:30

Книжна еволюция :reading:

sibi 29th July 2008 20:40

"Другата Болейн" (Филипа Грегъри). Хубава книга.

vafli4ka 29th July 2008 20:44

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
"Другата Болейн" (Филипа Грегъри). Хубава книга.

да и филма към нея е много добър

HATE 29th July 2008 20:47

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
За мен това е най-обикновена разтоварваща книга, без много претенции, колко шум се вдигна за нищо, така и не разбрах защо...

За разлика от "Светата кръв, свещенният Граал", който е чисто историческо разследване/или нещо от сорта/, неговата е роман. Следователно е имала по-голям успех сред читателите, за това се вдигна този шум. Не всеки би си купил първата книга за да прочете едно "скучно" историческо разследване, докато всеки би избрал да се позабавлява с един роман. :roll:

sibi 29th July 2008 20:56

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
За мен това е най-обикновена разтоварваща книга, без много претенции, колко шум се вдигна за нищо, така и не разбрах защо...

И аз така мисля, добре написана, четивна . . . само реклама й направиха с целия този шум.
А пък "Светата кръв, свещеният Граал" е от малкото книги, които не съм успявала да дочета, толкова ми беше скучна.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:21.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.