Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 3 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13010)

tiva_ra 14th February 2014 01:17

Здравейте момичета,нова съм във форума и се надявам да ми помогнете с малко инфо.
На кратко,ще се опитам да обясня,защо съм притеснена.
На 3/02 ми поставиха импланти под мускулно,на едната гърда е 300с.с на другата-325с.с
Различни са,защото и гърдите са ми бяха различни и много малки.
Операцията мина добре,бях с дренаж една нощ ... до тук всичко е наред.
На 10/02 махнаха ластичните превръзки и под тях,от едната страна под мишницата имам някакви мехурчета пълни с кръв.Сестрата,която ми махна превръзките,каза че са пришки от лепенките,които ще минат.На 12/02 ме извикаха за да видят тези пришки на къде и как вървят.Имах и среща с хирурга,който каза,че няма нищо обезпокоително и че тези пришки,всъщност не са пришки,а някакви неща в следствие на дренажа.Натисна мехурите и ги спука.Четох доста по форумите,но никъде не намирам информация за такъв проблем,или поне не можах да намеря инфо всъщност от какво се образуват тези пришки,ако са такива.Ако някоя от вас е имала подобен проблем,моля да сподели.
Другото,което ме притеснява е,че продължавам да имам скованост в гърдите.Когато съм в покой или когато върша елементарни домакински задължения,усещам лека скованост,като мускулна треска,но поносимо.Когато,обаче тръгна да се разхождам усещането е направо непоносимо,като че ли мускула ми се стяга и имам камъни вместо гърди,усещам ги като изтръпнали и с доста силна чувствителност,дори се улавям как вървя леко приведена и имам чувството,че не мога да си поема дълбоко въздух.Попитах хирурга и за тези усещания,отговори,че е нормално.
Не знам защо обаче,аз се притеснявам и мисля,че има проблем.Минали са 10 дни от операцията,конците ще ми ги махат другата седмица.
Извинявам се за дългия пост,но ще се радвам ако можете да ме успокоите малко.
Благодаря ви предварително :)

Шоки 14th February 2014 08:47

tiva_ra относно дискомфорта, който чувстваш в гърдите е НАПЪЛНО НОРМАЛНО, общо взето около месец ще имаш дискомфорт, който ще намалява с дните. Спомням си моята първа разходка навън,беше ужасна. Имах чувството че гърдите ще ми паднат и наистина все едно ми бяха пълни с камъни, които се и местят вътре :D . Въздух доста често на моменти не ми достигаше и си слагах за момент валидол под езика - не за успокоение, а той има много силен продишващ ефект.
Относно въпросните пришки , не знам, не съм имала, но не вярвам да е нещо обезпокоително.
Да не ти казвам как и яз се бях шашардисала от всичкия дискомфорт и реших, че определено нещо не ми е в ред. Така че когато нещо те плаши пиши да те успокояваме.

ina.ina 14th February 2014 09:30

tiva_ra, всичко което описваш е абсолютно нормално. Ако ти е студено гърдите се втвърдяват още повече и мускула контрахира и ... никак не е приятно. Относно мехурчетата - предполагам сега ги няма вече, а е нещо като раничка - третираш го точно като такава - с йод/кислородна вода и после антибиотично мехлемче (или пък ако сълзи още - с подсушаваща пудра сулфатиацол).

tiva_ra 14th February 2014 11:04

Ох,момичета,благодаря ви от все сърце за успокоителните отговори :)
Но като ви чета,едни за седмица и са ОК,други за 10-на дни ..... и аз си викам,край,ще се мре :)) но всеки организъм,явно си е различен за постоперативния период.
За тези пришки,или каквото е там,ми слагат някакви противоалергични лепенки,но силно се надявам скоро всичко да е наред.Явно психясвам от това стоене в къщи ...
Благодаря ви още веднъж,че ви има :)

Шоки 14th February 2014 11:49

Цитирай:

Първоначално написано от tiva_ra (Публикация 796559)
Ох,момичета,благодаря ви от все сърце за успокоителните отговори :)
Но като ви чета,едни за седмица и са ОК,други за 10-на дни ..... и аз си викам,край,ще се мре :)) но всеки организъм,явно си е различен за постоперативния период.
За тези пришки,или каквото е там,ми слагат някакви противоалергични лепенки,но силно се надявам скоро всичко да е наред.Явно психясвам от това стоене в къщи ...
Благодаря ви още веднъж,че ви има :)

Аз нямах някакви болки непоносими както имат някои момичета, но дискомфорта неприятния си ми трая месец. Общо взето това е периода на възстановяване.

tiva_ra 14th February 2014 12:31

Усещането за болка,явно е различно за всеки,аз уж се имам за издържлива,все пак имам едно раждане ... интересното е,че се сковавам само когато вървя, но няма значение дали съм навън на студено или в къщи.

Шоки 14th February 2014 13:20

Цитирай:

Първоначално написано от tiva_ra (Публикация 796571)
Усещането за болка,явно е различно за всеки,аз уж се имам за издържлива,все пак имам едно раждане ... интересното е,че се сковавам само когато вървя, но няма значение дали съм навън на студено или в къщи.

Нормално е, и аз бях така. И гърба много ме болеше мен. В един момент се изнервих и си казах - Абе аз луда ли съм какво направих. Но сега не съжалявам нито миг. След един месец дискомфорта ще отшуми. След това до шестия месец ще чакаш да ти омекнат и след шестия месец вече няма да ги усещаш като нещо чуждо.

atina 14th February 2014 22:03

здравейте момичета, бихте ли ми казали всички хирурзи ли дават преди операцията за разписване бланка състояща се от 10 страници/ като пациента е длъжен да се разпише на всяка страница/ изписани с всички рискове и усложнения, които се появяват след или по време на операцията включително и смърт, с които пациента е наясно и е съгласен,и също така при наложила се реоперация всичко си е изцяло за сметка на пациента.задавам ви този въпрос за да разбера това практика на всички хирурзи ли е или само на този който ме консултира.Документа е наистина стресиращ, така е изготвен, че ако се случи нещо никоя институция и с пръст няма да може да го пипне, моля ви за отговори.

Шоки 15th February 2014 08:48

Цитирай:

Първоначално написано от atina (Публикация 796592)
здравейте момичета, бихте ли ми казали всички хирурзи ли дават преди операцията за разписване бланка състояща се от 10 страници/ като пациента е длъжен да се разпише на всяка страница/ изписани с всички рискове и усложнения, които се появяват след или по време на операцията включително и смърт, с които пациента е наясно и е съгласен,и също така при наложила се реоперация всичко си е изцяло за сметка на пациента.задавам ви този въпрос за да разбера това практика на всички хирурзи ли е или само на този който ме консултира.Документа е наистина стресиращ, така е изготвен, че ако се случи нещо никоя институция и с пръст няма да може да го пипне, моля ви за отговори.

Аз се оперирах при Стоянов и подпълних една бланка, доколкото си спомням беше нещо като анкета пуша ли, имам ли заболяване някакво и т.н. и че се подлагам на операцията по собствено желание. Кой доктор ти изисква такава презастраховка.

eliii 15th February 2014 10:10

Цитирай:

Първоначално написано от atina (Публикация 796592)
здравейте момичета, бихте ли ми казали всички хирурзи ли дават преди операцията за разписване бланка състояща се от 10 страници/ като пациента е длъжен да се разпише на всяка страница/ изписани с всички рискове и усложнения, които се появяват след или по време на операцията включително и смърт, с които пациента е наясно и е съгласен,и също така при наложила се реоперация всичко си е изцяло за сметка на пациента.задавам ви този въпрос за да разбера това практика на всички хирурзи ли е или само на този който ме консултира.Документа е наистина стресиращ, така е изготвен, че ако се случи нещо никоя институция и с пръст няма да може да го пипне, моля ви за отговори.

И Стоянов се презастрахова така.Включително и ,че не носи отговорност,ако очакванията на пациентката и резултатите се разминават.Помня ,че го подписваш в деня на постъпване и и без това си се ошашкал,та нямаш мн време за чуденка..Ти при кой си?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.