Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Моля ви,помогнете!!! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=666)

1st September 2005 21:31

Моля ви,помогнете!!!
 
Здравейте!Имам един проблем.На 16 години съм и съм висока почти 161см.Повечето ми приятелки саот 170 нагоре и някак си неудобно се чувствам като излизаме.те едни "извисени,а аз се мъдря между тях... :roll: много ми се иска и аз да порасна малко на височина.знам,че сигурно ще ме убедите колко е хубаво да си по нисък,но просто и аз самата не се харесвам така..ще ми се да порасна поне до 166-167.но не знам дали е възможно вече на тази възратс... :cry: мисля да се запиша на баскетбол и плуване,но дали ще има резултат...как мислите..кажете какво да направя,за да порасна.. :?: :wink:

_VIP_ 1st September 2005 21:40

Re: Моля ви,помогнете!!!
 
Цитирай:

Първоначално написано от Anonymous
знам,че сигурно ще ме убедите колко е хубаво да си по нисък:

ми няма да те убеждаваме щото не е много хубаво :D Просто такава ти е структурата и няма да се срамуваш от нея. Ако се запишеш на плуване няма да пораснеш повярвай ми. По добре се зепиши на баскетбол или на волейбол макар че ме съмнява че и там ще има кой знае какъв резултат защото е късничко вече.

гостенка 2nd September 2005 09:35

През пубертета наистина могат да стават промени.От предпоследна в редицата по физическо в 7 клас,се видях втора по височина в 8.Както и да е,сега съм доста висока.Смятам,че трябва да играеш баскет,да спортуваш..и да направиш най-доброто от това,което ти е дала природата.Една хубава и поддържана фигура на миньонче е много по-привлекателна от увиснала отвсякъде "великанка".Избирай си подходящи дрехи,прически и не се самозабравяй,когато момчетата те предпочитат пред "извисените"ти приятелки :wink:

44DE8 2nd September 2005 11:21

стига плашил момичето бе. развитието е нещо индивидуално. някои дръпват бързо по-рано, други по-късно. но на височина се расте до края на пубертета, че и малко след това. разбира се има значение и гена, огледай се в семейството как върви височината и си направи някаква сметка. спорта никога не е излишен, дори когато гониш височина, а и баскета е готина игра. за плуването незнам колко може да помогне откъм височина. иначе спортувай, храни се хубаво - никакви гладувания и подобни глупости, наблегни на морковите и давай с усмивка :)
успех

маги 2nd September 2005 12:40

Мерси много за съветите!Ще се възползвам от тях.Само да кажа,че у нас всички са над 168.Брат ми е към 180(и е на 21).но не знам дали аз вече(като се има в предвид,че съм на 16)ще порасна повече.доколкото знам момичетата растът до към 15-16. но ще пробвам с баскета и морковите :wink: (за плуването вече се разобедих).и да попитам има ли друго,което трябва да се яде,освен моркови,(долкокото знам кис.мляко,сирене...повече калции)за да се "подсили"растежа?? :?:

_VIP_ 2nd September 2005 16:19

хехех по горното мнение намашепредвид че от моркови ще пораснеш на височина :lol: Такава храна или хранителна добавка за растеж на височина няма :lol:

valeto 8th September 2005 00:09

valeto
 
Абе ще видиш след време, че и ниския ръст си има предимство. Щом приятелките ти на тази възраст са от 170 см. нагоре, то те на 20 години ще са над 180 см! И кво ли ще стане като излизат с гаджетата - ще стърчат над тях, особено ако са на високи токчета. А при теб този проблем не съществува! :wink:

8th September 2005 13:18

Re: valeto
 
Цитирай:

Първоначално написано от valeto
Абе ще видиш след време, че и ниския ръст си има предимство. Щом приятелките ти на тази възраст са от 170 см. нагоре, то те на 20 години ще са над 180 см! И кво ли ще стане като излизат с гаджетата - ще стърчат над тях, особено ако са на високи токчета. А при теб този проблем не съществува! :wink:

е да,ама щом те ще са 180 на 20 години,аз да не би да стана 170...?малко се съмнявам.най-много да порасна още 2-3-4 см в седващите години.а пък и повечето момчета са над 170 и нагоре даже...ако стигна 167(по незнайно какъв начин)ще съм безкрайно щастлива :D само,че няма как :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.