Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

hatred 29th July 2008 21:22

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
Човекът е имал за цел да направи едно необичайно криминале и е успял

Да направи нещо необичайно, пък използва обичайните методи за това :1252: .

Ти си го каза:

Цитирай:

За мен това е най-обикновена разтоварваща книга, без много претенции, колко шум се вдигна за нищо, така и не разбрах защо...
Странното е точно това, че се вдигна много шум. Иначе, признавам си, чисто сюжетно ми хареса ( след като прескочих Фибоначи ), накрая бях нетърпелива за развръзката и изчетох финала за една нощ.

Но се дразня на коментари от типа на "това е най - великата книга на постмодернизма" и тем подобни. Не може да има истинска художественост, при толкова много умишленост. Преднамереността да създадеш нещо много оригинално винаги убива изкуството в зародиш. Виж - самочувствието, че си създал нещо гениално и оригинално е друго, но то идва след творческия акт.

chokladkaka 29th July 2008 21:36

Цитирай:

Виж, аз не дочетох Името на розата, защото не понесох първите 50 страници, в които Умберто Еко описва една ВРАТА
:shock:
"Името на розата" е книга, която съм започвала поне 10 пъти, решена ТОЗИ път да я прочета, защото съм чувала какви ли не хвалебствия за нея, но така и не успях, а съм изчела доста скучни неща и определено имам тренинг. :roll: Иначе сред другите му книги има интересни за мен, а и като личност ме кефи Еко. :)

Rusalka 30th July 2008 09:03

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva

Това е страхотно!

chokladkaka 1st August 2008 22:27

"Корабът на глупците" от Грегъри Нормингтън и "Къщата на съня" от Джонатан Коу. Особено първата доста ме впечатли.

rokoko 1st August 2008 23:42

Михаил Радуга






ИЗВЪН ТЯЛОТО
Паралелна реалност и алтернатива
на виртуалния свят


в момента я изчитам, мисля че е интересна

Mirami 2nd August 2008 09:04

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva

Интересна идея за бизнес

еМ ДжИ 6th August 2008 10:15

Цитирай:

Първоначално написано от chokladkaka
Цитирай:

Виж, аз не дочетох Името на розата, защото не понесох първите 50 страници, в които Умберто Еко описва една ВРАТА
:shock:
"Името на розата" е книга, която съм започвала поне 10 пъти, решена ТОЗИ път да я прочета, защото съм чувала какви ли не хвалебствия за нея, но така и не успях, а съм изчела доста скучни неща и определено имам тренинг. :roll: Иначе сред другите му книги има интересни за мен, а и като личност ме кефи Еко. :)

И аз се предавам :)))

jolifille 6th August 2008 12:54

Сега сварших НА РИЛОНА част първа от Георги Стоев, още не са доставили 2 и 3 част в книжарницата и си чакам

zve 17th August 2008 21:37

"Захир" -П.КОЕЛЮ

bilyanki4ka 19th August 2008 09:26

ами в неделя се докато се чудех какво д аправя и взех,че прочетох- Имало едно време на изток,от Георги Стоев :reading:

misheto7 19th August 2008 09:28

Гражданско-процесуалния кодекс :roll: Пусти изпити :evil:

Allure_ 19th August 2008 13:58

Кланица-5 на Вонегът.И аз по задължение,но пък взе че ми хареса много.

gerenceto1 19th August 2008 13:59

"Кери" - Стивън Кинг

DhR 19th August 2008 14:00

Моята е беше "ТО" на Стивън Кинг, айде излизам

chokladkaka 19th August 2008 14:03

Цитирай:

Първоначално написано от Allure_
Кланица-5 на Вонегът.И аз по задължение,но пък взе че ми хареса много.

Наскоро прочетох Закуска за шампиони и много ми хареса. Мисля да си взема и Кланицата.

sie 23rd August 2008 17:02

Мария-Антоанета - колието на кралицата - Ал. Дюма. СТРАХОТНА КНИГА :wink:

Пипилота 23rd August 2008 18:55

Цитирай:

Първоначално написано от sie
Мария-Антоанета - колието на кралицата - Ал. Дюма. СТРАХОТНА КНИГА :wink:

Дай ми я да я прочета :( Голяма почитателка съм на Дюма и у нашите имаме пълна колекция на томовете му с дебели, кожени корици, но на руски...

Последно четох "Случаите на семейство Спелман" от Лиза Лутц и "Любов по френски" от П. Г. Удахус.

Gavr1 28th August 2008 20:00

'Родени да побеждаат - пътят към Пекин". От поредицата на ТОПСПОРТ е и е написана от Мартин Петро и Иво Тасев. Съдържа доста интересна информация около националния отбор по волейбол, за периода, в които треньор на момчетата е Мартин Петров. Има всички резултати от мачове, отделни глави за основните играчи - абе ако сте запалени по волейбола и националния отбор, толкова колкото аз - си заслужава да се прочете :)

chokladkaka 29th August 2008 22:26

В момента чета "Нов живот" на Орхан Памук. :roll:

gerenceto1 30th August 2008 14:59

"Смях в залата" на Михаил Вешим

4inthemorning 31st August 2008 16:25

"Души в окови" на Съмърсет Моъм

За разлика от "тежкото" заглавие, книгата е прекрасна и се чете не един дъх. Даже има хепиенд :2039:

Mycka 5th September 2008 16:00

"тайната на тринайстия апостол"

monimil 6th September 2008 00:37

Сполуките и неволите на Мол Фландърс

BaTGiRL 13th September 2008 21:42

"Железният светилник" - за училище.
Иначе отделно - "Мъртвата зона" на Стивън Кинг.

Solver 13th September 2008 21:59

"Карлсон, който живее на покрива" - по своя воля, преди около 8 години.

Mycka 13th September 2008 22:08

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
"Карлсон, който живее на покрива" - по своя воля, преди около 8 години.

на колко си бил тогава?на 10? :roll:

списание МИКИ МАУС не си ли чел след това? :roll:

Solver 13th September 2008 22:42

Не, не си спомням списания Мики Маус. На 10-11, не помня, отдавна беше. Преди нея четох Робин Худ. Абе Карлсон си беше доста интересен :lol:

Allure_ 27th September 2008 11:08

Сълзите на мама - много добра.

rossi_spi 27th September 2008 12:19

"9,99"-Фредерик Бегбеде - има интересен стил. Заслужава си. Тия дни ще си взема и "Любовта трае три години" да видя как е.

{Boni} 27th September 2008 12:39

"Пътят напред" от Бил Гейтс :wink:, още малко ми остава да я дочета. Хареса ми, но все пак имам професионални интереси в областта :gamer:

Бонбонка 27th September 2008 15:43

Мемоари на един откачен младеж - Фредерик Бегбеде
Изключително много се забавлявах, интересен стил и още по-интересна история за безгрижния живот европейските хаймани :lol:

MiCskillZ 27th September 2008 15:55

"De Puta Madre" на един Бг автор ама му забравих името озни ден я почнах и онзи ден я свърших, много е готина... препоръчвам я на всички...

milinkoto 3rd October 2008 10:13

Цитирай:

4inthemorning Пуснато на: Нед Авг 31, 2008 5:25 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

"Души в окови" на Съмърсет Моъм


това е последната книга, която и аз прочетах. Много много хубава, накара ме да осъзная колко много обичам човека до себе си и какво наистина искам

monita_g 3rd October 2008 10:54

Последно прочетох кногата "Парфюмът. Историята на един убиец" на Патрик Зюскинд - има и филм по нея...препоръчвам и филма и книгата...

Сега чета на Орхан Памук "Черна книга"

monita_g 3rd October 2008 10:57

Цитирай:

Първоначално написано от Allure_
Сълзите на мама - много добра.

Поздравявам Allure за добрия избор :), а и останалите да не се чувстват пренебрегнати :)

Allure_ 3rd October 2008 14:54

Цитирай:

Първоначално написано от monita_g
Цитирай:

Първоначално написано от Allure_
Сълзите на мама - много добра.

Поздравявам Allure за добрия избор :), а и останалите да не се чувстват пренебрегнати :)

Искам да ги прочета всичките от тази поредица "Съвременна европейска проза"-все интересни ми се струват.А Парфюмът и други хора ми го препоръчаха,явно си заслужава.

monita_g 4th October 2008 10:23

Цитирай:

Първоначално написано от Allure_
Цитирай:

Първоначално написано от monita_g
Цитирай:

Първоначално написано от Allure_
Сълзите на мама - много добра.

Поздравявам Allure за добрия избор :), а и останалите да не се чувстват пренебрегнати :)

Искам да ги прочета всичките от тази поредица "Съвременна европейска проза"-все интересни ми се струват.А Парфюмът и други хора ми го препоръчаха,явно си заслужава.

И аз така - мисля, че има доста добри попадение от поредицата, нещо различно, нетипично, но актуално за наши дни ... "Бозайници" също я бива ...

chokladkaka 4th October 2008 11:01

Има много добри попадения в поредицата, например "Измерването на света" на Даниел Келман, "Корабът на глупците" на Грегъри Норминтън, както и "Пубертет" на Анна Старобинец. "Къщата на съня" също я прочетох за 1 ден. Много ми харесва и как са оформени книгите. Има и някои книги, които не ми допаднаха, но като цяло идеята е чудесна. А преди уж не харесвах съвременна литература. :lol:

heavenkata 4th October 2008 11:09

Цитирай:

Първоначално написано от monita_g
Последно прочетох кногата "Парфюмът. Историята на един убиец" на Патрик Зюскинд - има и филм по нея...препоръчвам и филма и книгата...

СТРАХОТНАААААААААА КНИГАААААААААА! :roll:

beladona 5th October 2008 17:13

Аз изнамерих ,в шкафа тайният живот на Мерилин Монро не беше последната ама беше интересна сащо и "Мадона" аз по някви биографични си падам:)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:35.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.