Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

heavenkata 5th October 2008 17:34

Цитирай:

Първоначално написано от rossi_spi
"9,99"-Фредерик Бегбеде - има интересен стил. Заслужава си. Тия дни ще си взема и "Любовта трае три години" да видя как е.

Леле, как не съм видяла по-рано!!! Това са ми две от най-любимите книги заедно с Мемоарите на един откачен младеж пак на Бегбеде.
Съвет - първо прочети Мемоарите, защото Любовта трае три години е продължение :wink:

Allure_ 10th November 2008 16:31

18% Сиво на Захари Карабашлиев.Ако още не сте я прочели,много сте пропуснали. :cool: Уникална,интригуваща книга,отдавна не бях попадала на нещо такова.

4inthemorning 11th November 2008 10:24

"Дебела антология на адски смешното фентъзи"

Потресаващо тъпа. Ако ви попадне, не се подлъгвайте по сладкото заглавие. Сборник разкази е, 1-2 стават, другите са ..... :1202:

Inkaaa 11th November 2008 10:28

Цитирай:

Първоначално написано от Allure_
18% Сиво на Захари Карабашлиев.Ако още не сте я прочели,много сте пропуснали. :cool: Уникална,интригуваща книга,отдавна не бях попадала на нещо такова.

Вчера си я поръчах, дано днес да пристигне, защото много ме заинтригува описанието и кометарите!Надявам се да ми хареса!

barrуwhite 11th November 2008 10:55

последна "Пастири на нощта"
в момента "Габриела, карамфил и канела".
И двете са на Жорже Амаду
Пастири на нощта цепи мрака, заради нея чета другата

Пипилота 11th November 2008 12:46

Обожавам Жоржи Амаду. Чела съм от него "Токая Гранде - тъмната страна" и много ми хареса.
Последно прочетох някаква кримка, не си правя труда да ги помня обаче. В момента чета също такава.

chokladkaka 11th November 2008 22:00

В момента чета "Трима души в лодката" на Джеръм К. Джеръм, "Мисия Лондон" на Алек Попов и "Най-дългият годеж" на Себастиен Жапризо. Не са лоши, но нито една не ме грабва достатъчно, за да оставя другите две и да се зачета само в нея.

4inthemorning 12th November 2008 16:34

Цитирай:

Първоначално написано от chokladkaka
В момента чета "Трима души в лодката" на Джеръм К. Джеръм

Ето това е за мен прекрасна книга!!! Ненадминат хумор на повече от век :)

Пипилота 12th November 2008 16:37

А къде забравихте кучето? ;)

DWP 12th November 2008 19:26

"Емине" на Теодора Димова.
За втори път.

4inthemorning 12th November 2008 19:39

Цитирай:

Първоначално написано от Пипилота
А къде забравихте кучето? ;)

То и без тва не искаше да го взимат на тая тясна лодка... :mrgreen:

Allure_ 18th November 2008 11:38

30 неизвинени - хареса ми и не ми хареса.Идейна,интересно поднесена,но някак не достатъчно убедителна.
Симон дьо Бовоар-Сломената жена-разглежда толкова дискутираната тема за изневярата

Persefona 18th November 2008 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от barrуwhite
"Габриела, карамфил и канела".

мнооого бавно се развива действието. толкоз чаках докато се появи тая Габриела ... :)

danas 23rd November 2008 21:54

СИДНИ ШЕЛДЪН-Отвъд полунощ
много ми хареса тази книга,страхотна е
досега съм чела 7 негови книги и всичките са много интересни.

heavenkata 24th November 2008 21:02

снощи буквално на един дъх препрочетох за не знам кой си път една много любима книга -
"Любовта трае три години" на Фредерик Бегбеде , която е продължение на "Мемоарите на един откачен младеж " !
Може да ви звучи като тийн книга, но не е такава! Фредерик има страхотен стил на писане. Много е нестандартен и запленява. Прочела съм всички книги без " Разкази под екстази ", но и нейният ред идва.
Горещо препоръчвам! :2004:

tirra 28th November 2008 10:09

Знам че се повтарям, но...
Като видя млади хора да четат книги и надеждата ми се възражда отново.
Райчето пак насъбра точки.!!! :girl_kiss2:
Преди време една приятелка ми се оплака че дъщеря и , третокласничка, не спирала да чете книги и вече неможела да и насмогне да и купува. Купила и компютър та поне за малко да се отдели от това занимание, а тя го пускала за да се рови из нета и да си търси нови и интересни заглавия, после започвала да я моли да и купи тази или онази книга....
Незная дали това е някаква крайност, но да не би ние да сме били крайни като ни даваха за лятото дълъг списък със задължителни книги, които неможехме да изчетем дори за една година... все пак на мен ми беше интересно!

Пипилота 28th November 2008 11:13

Много са ми интересни хората, които гордо заявяват, че в живота си не са прочели нито една книга! :? Имах такава съученичка.

heavenkata 28th November 2008 12:39

tirra, стига си ме ласкаела, че ще се надуя много! :lol:
Пипи, ужас! И за мен е необяснимо!
Аз много обичам да чета. Сега са ми препоръчали една книга, днес ще ходя до библиотеката в ДряноУ да видя дали я има. Сигурно в Неделя ще има отзиви.

tirra 28th November 2008 12:48

Аз искам Сладиланката да каже коя и е любимата кника? Тя що не пише в тая тема?

Целувчица 28th November 2008 12:52

Цитирай:

Първоначално написано от tirra
Аз искам Сладиланката да каже коя и е любимата кника? Тя що не пише в тая тема?

ми нямам такава tirra.Не обичам да чета книги пък и не ми остава време за тях

jolifille 28th November 2008 12:56

"Една арабска принцеса разказва" "Гейша"

barrуwhite 28th November 2008 13:03

Цитирай:

Първоначално написано от tirra
Аз искам Сладиланката да каже коя и е любимата кника? Тя що не пише в тая тема?

в случай, че ти убягва - в тази тема имаш точно 1 мнение повече от нея :roll:

tirra 28th November 2008 13:04

оф Бари благодаря. беше ми убягнало! :2015:

xxxxx 28th November 2008 13:30

"Източен вятър, западен вятър" на Пърл Бък.

Преди това се занимавах с книгите на Тери Пратчет. :lol: :lol: :lol:

xxxxx 28th November 2008 13:37

А малкото Сладуланче защо не сподели все пак коя е последната книжка, за която е намерило време и е прочело??? Може би някои приказки?

Целувчица 28th November 2008 13:42

Цитирай:

Първоначално написано от xxxxx
А малкото Сладуланче защо не сподели все пак коя е последната книжка, за която е намерило време и е прочело??? Може би някои приказки?

защото беше отдавна и не помня как се казваше

barrуwhite 28th November 2008 13:54

поне си откровена :)

Kameran 28th November 2008 14:06

Аз прочетох последно "Краят на играта"

heavenkata 28th November 2008 16:31

Хехе, да се похваля. Както казах днес се надявам да взема една книга и успях! Имаше я в библиотеката. Та имам вече " На изток от Рая " на Джон Стайнбек. Мнения?

Тира, ххххх, не се впрягайте за СладУланката, че не чете. Няма смисъл. Аз и аз преди се ядосвах, че не четат повечето от приятелите ми, но то няма как просто да набиеш в на някой главата, че е готино и развлекателно да се чете! Трудно ми е да си го обясня при условие, че не е трудно да четеш, че не е скучно и т.н. Аз си вземам книги, които са ми интересни на мен и с кеф чета. Не знам за другите.

И Бариуайт, това че Тира не е писала много в тази тема НЕ означава, че тя не чете и не обича да чете. И аз имам 2-3 мнения, НО ОБОЖАВАМ ДА ЧЕТА, да говоря за книги и т.н. :wink:

еМ ДжИ 28th November 2008 16:52

Цитирай:

Първоначално написано от heavenkata
Хехе, да се похваля. Както казах днес се надявам да взема една книга и успях! Имаше я в библиотеката. Та имам вече " На изток от Рая " на Джон Стайнбек. Мнения?

На мен ми е една от любимите... Няма смисъл да ти казвам, каквото и да било, сама ще се убедиш, че е стойностна книга ;) Иначе другите му книги повечето не ми допадат, но тази е страхотна :)

Mirami 28th November 2008 17:19

Цитирай:

Първоначално написано от heavenkata
Хехе, да се похваля. Както казах днес се надявам да взема една книга и успях! Имаше я в библиотеката. Та имам вече " На изток от Рая " на Джон Стайнбек. Мнения?

На мен ми хареса. Но любимата ми негова е "Гроздовете на гнева", много се отрази на вижданията ми тази книга, препоръчвам ти я.

heavenkata 28th November 2008 17:35

Тенкс, момичета. :)

Мария Василева 28th November 2008 18:02

Цитирай:

Първоначално написано от heavenkata
Хехе, да се похваля. Както казах днес се надявам да взема една книга и успях! Имаше я в библиотеката. Та имам вече " На изток от Рая " на Джон Стайнбек. Мнения?

Една от книгите, дето всеки трябва да прочете. :) Интересно е след време като я препрочиташ някои места все едно за първи път ги четеш - може би по друг начин ги виждаш вече.
Стрейндж, и аз ще потърся "Гроздовете на гнева". :reading:

gwendoline 28th November 2008 18:28

Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
На мен ми хареса. Но любимата ми негова е "Гроздовете на гнева", .

Дано не ми се налага да я чета.... :reading:

Mirami 28th November 2008 18:36

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:

Първоначално написано от strangenick2
На мен ми хареса. Но любимата ми негова е "Гроздовете на гнева", .

Дано не ми се налага да я чета.... :reading:

:lachen: :lachen: :lachen:
Що бе, полезна книга е :wink:

Allure_ 28th November 2008 18:49

На Стайнбек си купих Към един незнаен Бог,добри отзиви чух за нея,но още не съм я почнала.Иначе последната,която прочетох е Нечистота.

xxxxx 1st December 2008 16:10

Един сборник със задачи ... ама не целия, така че брои ли се?

Пипилота 1st December 2008 21:24

Цитирай:

Първоначално написано от xxxxx
Един сборник със задачи ... ама не целия, така че брои ли се?

Ако смяташ, че ти е повлиял благотворно защо не?! :girl_in_love:

cristiano7 1st December 2008 21:35

Men's Health : Тренировка без тежести - как се поддържа тяло и тонус без гири, щанги и други железа ;)

не е Стайнбек, но върши работа :D

chokladkaka 1st December 2008 22:03

Започнах да чета "18 % сиво", забавна ми е, но явно съм била със завишени очаквания. Но определено като за съвременен български роман не е никак никак зле. Иначе последно довърших "Мисия Лондон" на Алек Попов, готина е. :cool:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.