Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Овлажнител и/или йонизатор при мигрена? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8028)

severinna 15th January 2009 12:59

Овлажнител и/или йонизатор при мигрена?
 
Имам упорита мигрена, която ме "обезсиля" напълно поне 10дни в месеца. През останалите 20, просто ме боли главата, без стандартното повръщане, виене на свят и изнемощяване. Четох, че е добра идеята за ползване на овлажнител и/или йонизатор в стаята. Интерисува ме дали някой е ползвал поне 1 от 2-та уреда, и как се е почувствал след това. Зная, че има пост за мигрена, но бих благодарна, ако получа и други препоръки. Преди 3 дена отново ми се наложи да ползвам спешните услуги на мед. лица. Иска ми се да си почина малко от болката. :girl_dance:

bojana 16th January 2009 15:39

здрасти, аз също имам отвратителна мигрена, това направо е някакъв ужас :(
не съм чувала за никакви йонизатори или овлажнители и да ти кажа не вярвам че ще помогнат :(
аз когато имам пристъп пия Имигран, на тебе не ти ли помага?
вече си ги гълтам като бонбонки, но наистина за момента ме спасяват.
Ходила съм 2 пъти на невролог
предписа ми някакви хапчета за разреждане на спристъпите, пих ги 4 месеца по 2 сътрин и вечер, (сега не помня как се казват) наистина се разредиха, но пак ги имаше, а като ги спрях пак се върна същата гадост.
Сега преди НГ невроложката ми каза че нищо няма да помогне (билки и тн) но ми каза един курс лечение с Топамакс (друго лечение засега нямало)
лошото за мен е че от него се отслабва (а аз и без това съм скелет) и няма да го пробвам, но теб те съветвам да отидеш на лекар и да питаш за този курс.
Току вий помогнало...

Акупунктурист 18th January 2009 10:39

Добро лечебно средство при мигрена е акупунктурата, която може да се съчетае с билколечение. При мигрената страда целия организъм, затова горепосоченото лечение има предимства като холистично (цялостно).

bojana 19th January 2009 09:36

:evil: специално акупунктура не съм пробвала,но повярвай ми това с билките са пулни глупости, както и масажите
ако беше толкова лесно оп масаж оп малко билки тогава никой нямаше да страда
а ето че мен пак ме боли главата уф аман вече :cry:

hubavelka 19th January 2009 10:54

Какво те предразполага към мигрена, забелязала ли си?
Аз също влизам в групата.....
Пия си хапчетата при най-малката болка, а при криза, просто гушкам легена....

Аз го отдавам на употребата на противозачатъчни, но пък тях не мога да спра.

bojana 19th January 2009 13:03

не знам на какво се дължи...аз също съм за противозач.
но имам чувството че от нищо пак си ме боли главата :evil:
чак легена не гушкам, много трудно повръщам по принцип, но ми се гади и тн
абе отвратителна работа, много се дразня

Акупунктурист 20th January 2009 12:20

Мигрена се лекува, когато човек търси подходящото за него лечение. Тя не е проблем само в главата, а в (енергийно) разбалансиране на тялото. (Противозачатъчните хапчета също биха могли да влияят, но защо мислите, че единственото средство против зачеване изобретено от човечеството са само тези хапчета :girl_cry: ).

Аз казах, че билките могат да се използват като добавка към лечението само, основното е Акупунктурата. :1223:

bojana 21st January 2009 09:21

А защо си мислите че противозачатъчните хапчета се пият само за предотвратяване на бременност?
А тези неща с балансирането на енергията в тялото....ми как да ви кажа пробвала съм го! правете си извода сами за резултата
когато човек се мъчи е склонен да опита всичко

мауз 22nd January 2009 11:45

От пет години имам йонизатор. Щом излезе рекламата и си го купих. Страдам от безсъние и поспоянно главоболие. Реших, че поне от малко ще помогне. Никога не го изключвам, но и никакъв ефект няма. Явно е пак рекламна глупост или просто на мен не ми действа? Ама и на приятелите ми, които си го купиха - не помага.
Безсънието и главоболието ми продължават :cry:

Акупунктурист 22nd January 2009 16:56

Противозачатъчни хапчета се пият по 2 причини, но и за регулиране на хормоналния баланс може да се използва Акупунктурата.
А ако ти bojana си пробвала някакво незадоволително лечение за нещо, не значи, че Иглотерапията не работи.

http://akupunktura.start.bg/link.php?id=420067


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:52.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.