Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Тренировки вкъщи (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Домашни Тренировки и Ефект.. (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13194)

makPaC 2nd February 2013 16:36

Домашни Тренировки и Ефект..
 
Здравейте всички фитнес маняци.. Сравнително нов сам тук но сам ползвал този сайт за доста информация и тъй като сам останал с добро впечатление реших да пусна една тема и аз.(Вижте знам че има такива теми но аз искам да пусна своя собствена и да ми споделите опит на моите характеристики на тялото) Така аз сам момче на 17г. висок сам 170см и тежа 70кг(не-знам как и кога станах толкова,макарче пак сам си кокал ;д;д) тренирам в домашни условия от 5-месеца но в последствие разбрах че програмата ми е била меко казано боклук, разполагам с два дъмбела по 9-кг и една малка гиричка 5кг( мога да си купя и лост за набиране или успоредка зависи кое е по-добро, вие как мислите ?) Искам да ви попитам за упражнения и за подредба на програмата в смисъл колко дена в седмицата да тренирам , колко мускулни групи на тренировка и подредба на упражненията( знам че сам нагъл но като разбрах че с тая програма само съм си хабил 1.30-2.00 часа на тренировка направо ми идваше да заплача.) И най важното да ми кажете дали има ефект и горе долу какъв би бил той..!! пп:ако имам правописни грешки съжалявам клавиятурата ми е доста захабена... Благодаря И моля не ме хейтвайте много поставете се на мое място...всичко ми е объркано на тема тренировки..

voilaislington 2nd March 2013 09:22

Здрасти, тренирането в домашни условия е като готвенето в домашни условия, демек ако искаш да постигнеш добър резултат трябва да ходиш на фитнес , за да натоварваш повече мускулни групи (с 2 гирички това е невъзможно). Най-доброто за домашни условия е лицеви упори и коремни преси с гиричките можеш да тренираш някои основни мускулни групи, но не забравяй - всеки мускул трябва да почива поне 3 дена :)

Cleaning company Islington

24Carat 2nd March 2013 15:32

Започни фитнес, защото само си губиш времето като тренираш вкъщи с тези две смешни гирички.

stan_ko 25th March 2013 18:33

според мен пък и тренировките удома са си достатъчно ефективни - аз поне успявам да постигна много добри резултати, но при мен основна роля за това играе и плуването ;)

marit7 27th March 2013 17:40

Да но, при теб вече има и допълнителен спорт! Пак и плуването е невероятно, развива всички мусколи :)

___________________
Vrati Метални Решетки Цени Врати За Апартаменти Входни Врати

cvety_45 24th April 2013 11:41

коремни преси
 
Някъде бях прочела, че е достатъчно да правите само по 26 коремни преси всеки ден, за да имате плоско коремче :) това би ви отнело по 10 минути на ден в домашна обстановка.

Marietka88 21st May 2013 14:03

Това с 26-те коремни преси би било супер, ама едва ли е вярно...;-) Все пак започвам от днес да проверя лично! :2035:

Шоки 21st May 2013 20:58

Цитирай:

Първоначално написано от cvety_45 (Публикация 786257)
Някъде бях прочела, че е достатъчно да правите само по 26 коремни преси всеки ден, за да имате плоско коремче :) това би ви отнело по 10 минути на ден в домашна обстановка.

Дрън, дрън та пляс. а и 26 коремни преси се правят за 26 секунди.....

titi1 21st May 2013 21:10

Цитирай:

Първоначално написано от cvety_45 (Публикация 786257)
Някъде бях прочела, че е достатъчно да правите само по 26 коремни преси всеки ден, за да имате плоско коремче :) това би ви отнело по 10 минути на ден в домашна обстановка.

тази глупост чак ме разсмя:-o
за 10 минути се правят поне 20 пъти повече преси от обявените.
И накъде с тези 26 преси...хих:grin:

Мариса 24th May 2013 11:21

Цитирай:

Първоначално написано от 24Carat (Публикация 783403)
Започни фитнес, защото само си губиш времето като тренираш вкъщи с тези две смешни гирички.

Това щях да напиша и аз.

Цитирай:

Първоначално написано от cvety_45 (Публикация 786257)
Някъде бях прочела, че е достатъчно да правите само по 26 коремни преси всеки ден, за да имате плоско коремче :) това би ви отнело по 10 минути на ден в домашна обстановка.

КАЖИ ЧЕСТНО,ТВА СЕРИОЗНО ЛИ ГО НАПИСА....да ме разревеш от смях чак...хахаха
АКо това беше вярно всеки щеше да си бръмчи с яко коремче и от диети смисъл нямаше да има.Корем се прави в кухнята,не забравяй това!МОжеш да живееш във фитнеса,но ако не ядеш чисто само си губиш времето!

Siqana 4th July 2013 09:19

Идеалното е домашни тренировки и фитнес едновременно. Аз така правя - ходя в един фитнес в Младост 3 пъти в седмицата, а всеки ден вкъщи си правя коремни преси, лицеви упори и упражнения за крака, вдигам гирички и тичам. Мисля, че комбинацията от всичко това извайва тялото. Естествено и внимавам какво хапвам.

ROXXBG.COM 15th July 2013 18:53

Отлични резултати в домашна обстановка се постигат с програмите на Синди Крауфорд. Тя има няколко диска с различни тренировъчни програми, които натоварват различни групи мускули. Първата такава серия от програми я имам от 17 години. С нейна помощ успях да отслабна и да си стегна тялото след раждането. Дискът съдържа 2 програми от по 40 минути и една 10 минутна, за когато нямате време. Редувайки двете дълги програми се постигат идеални резултати. Използват се само гирички, стол и постелка.
Няколко години след този диск Синди издава втори с едночасова програма, която си е доста натоварваща, включва и малко аеробика, освен фитнеса. Тази програма ми идва трудничка и не съм я правила много.
Лошото е че ме мързи и когато реша да тренирам се получава резултат, но когато спра за няколко месеца сещате се, че няма как да се задържи формата.
Затова моето мнение, че става и само с домашни тренировки при подходяща програма, но трябва постоянство.

barrуwhite 16th July 2013 10:05

Цитирай:

Първоначално написано от Мариса (Публикация 787868)
МОжеш да живееш във фитнеса,но ако не ядеш чисто само си губиш времето!

не си права.

Прочетох и не въздържах,
няма вариант, в който си губиш времето (тва е забележка и към първото мнение) , но корема изисква най-голямо постоянство :) Което е и ключовата дума в темата, тренировките вкъщи няма как да донесат мигновен резултат, освен ако вкъщи не разполагате с фитнес оборудвана зала :D
Търпение и упоритост, изберете си програма, която ви харесва и не забравяйте да се мотивирате :2003:без желание.. нещата стават доста по-бавно

Мариса 16th July 2013 11:23

Цитирай:

Първоначално написано от barrуwhite (Публикация 790465)
не си права.

Прочетох и не въздържах,
няма вариант, в който си губиш времето (тва е забележка и към първото мнение) , но корема изисква най-голямо постоянство :) Което е и ключовата дума в темата, тренировките вкъщи няма как да донесат мигновен резултат, освен ако вкъщи не разполагате с фитнес оборудвана зала :D
Търпение и упоритост, изберете си програма, която ви харесва и не забравяйте да се мотивирате :2003:без желание.. нещата стават доста по-бавно

Според 99% от билдърите е така,а не само според мен.
И има логика.Няма как да набиваш боклуци,
мазнотии,сладко,газирано,а кохол...
и да очакваш,че ще има резултат от тренировките.
Това го знаят всички активно спортуващи,фитнес инструктори.
Както те казват 80% ти е диета,а 20 ти е тренировки.
Иначе аз лично няма нужда да ям чисто,
за да имам преса и изобщо тяло ;)
А точно пък за корема не става само с упражнения,
трябва си диета за повечето хора.
И безброй коремни да правиш като се тъпчиш с боклуци,
се въртиш в един безмислен кръг.
БЕЗ ЖЕЛАНИЕ НИЩО НЕ СТАВА,ТВА Е ИСТИНАТА!
И само с програма без хранителен режим пак не става!

barrуwhite 17th July 2013 08:51

е, щом 99% от билдърите се намесват.

:)

Мариса 17th July 2013 09:33

Чудно ми е обаче защо казваш,че нямало вариант да си губиш времето?
Пълно е с хора,които се гърчат уж да постигнат някакъв
резултат ,но нейсе не могат и се отказват.
Тяхното си е загуба на време.
С неправилен хранителен режим не става така работата.
Горният ми пост не излиза целия,опитах да редактирам,но не става.
Моето мнение е същото като на билдърите,
тъй като и аз съм такава от 15 години.

Шоки 17th July 2013 11:30

Цитирай:

Първоначално написано от Мариса (Публикация 790558)
Чудно ми е обаче защо казваш,че нямало вариант да си губиш времето?
Пълно е с хора,които се гърчат уж да постигнат някакъв
резултат ,но нейсе не могат и се отказват.
Тяхното си е загуба на време.
С неправилен хранителен режим не става така работата.
Горният ми пост не излиза целия,опитах да редактирам,но не става.
Моето мнение е същото като на билдърите,
тъй като и аз съм такава от 15 години.

абсолютно съм съгласна с този пост, въпреки че не съм билдър. Изказвам мнението си от лично наблюдение. В моя град фитнес няма, за това тичам като загрявка около три километра и след това продължавам в къщи упражнения за дупе и бедра основно; корем, малко ръце. Всеки ден около час тренировка абсолютно редовно и съм постигнала желания резултат. А моя желан резултат е стегнато тяло без тлъстини. Не търся релеф. Но познавам един куп жени, които искат да отслабнат стегнат и т.н. но само мрънкат и решават да спортуват една или две седмици нещо, и първо го правят без желание и по неправилен начин, което си е абсолютна загуба на време и само се потят безрезултатно и излишно и след това се хранят неправилно и няма как да получат желания резултат. Остави това, но когато се дискутира тази тема и аз реша да си изкажа мнението, което се случва рядко защото мразя да говоря с радио, започват да ми спорят как не било така те нали били пробвали.

Мариса 17th July 2013 11:59

Мене постоянно ме питат и им казвам какво трябва и как,
ама отвръщат,че било трудно и не могат да се ограничават.
Ами никой не е казвал,че е лесно.Добрият резултат се постига с пот
и стискане на зъби.Веднъж като се свикне с един режим на хранене
после е лесно.
Нагледала съм се в залата на гърчещи се хора,които дори не дишат
правилно,не изпълняват упражненията правилно...изобщо съм потресена
от невежеството.Повечето пият вода само докато тренират,което е
напълно погрешно.Ядат по 2 пъти дневно и се чудят що не свалят.
Набиват мега шитни и се чудят що шкембето не спада,ами как..хаха
А най-зле са пушачите,там няма да коментирам колко
капацитет използват от белите си дробове/ако са още бели де/.

barrуwhite 17th July 2013 21:37

Цитирай:

Първоначално написано от Мариса (Публикация 790558)
Чудно ми е обаче защо казваш,че нямало вариант да си губиш времето?

защото има съществена разлика между резултати, леки резултати и никакви. Всяка физическа активност, която добавиш в ежедневието си в траен аспект ще донесе позитиви.

За 2 седмици ако ще перфектни тренировки да са - траен ефект няма да има. В първото си мнение написах, че постояноството е ключово.. :)
Пълно е с хора, на които им липсва мотивация, желание, упоритост.. и тва има малко общо с начина, по който тренират. По-скоро проблема е, че въобще не спортуват.

Кво мислят бодибилдърите, особено докато сме в раздела за домашни тренировки, честно казано без да искам да обиждам когото и да е, изобщо не ме интересува. Бодибилдинга е начин на живот, съпътстван с много лишения и жертви - а разликата от влизане в добра форма и желанието да напомпаш всеки 1 мускул от тялото до макс. е огромна. Там вече има един перфекционизъм, който осъжда всяко отклонение и води до "тука не тренираш нищо така", "губиш си времето", "без химия няма физика", и любимото ми от стената на една зала в банско - без химия всичко е илюзия :lol:
Youtube клипчето Dennis е илюстрация на пълната крайност..

Естествено, максимални резултати се постигат с диета, спане, вода, режим на трениране, но чак пък никакви и да си губиш времето, при положение, че спортуваш, вдигаш разни тежести и се потиш - не. Неправилното изпълнение по-често води до риск от контузия, не до отсъствие на резултати. Човека Х не спазва диети? Ми той и досега не е спазвал, само че вече е започнал да спортува => гори повече калории на ден от преди.

Колкото до храненето - съдя по себе си, ям джънк фууд почти всеки ден, не се лишавам от абсолютно нищо и си хапвам торти от маркрит и сладоледи афредо (без такси за реклама :D ), пия колкото ми се пие, спя по 5 часа и нямам шкембе - значи става. Да, нямам пресата на Лазар Ангелов, но и не пия суроватъчен протеин, казеин, креатин, албутерекс, аминокиселини, л-карнитин и т.н. под формата на прах и хапчета..

Мариса 18th July 2013 10:01

Цитирай:

Първоначално написано от barrуwhite (Публикация 790633)

Колкото до храненето - съдя по себе си, ям джънк фууд почти всеки ден, не се лишавам от абсолютно нищо и си хапвам торти от маркрит и сладоледи афредо (без такси за реклама :D ), пия колкото ми се пие, спя по 5 часа и нямам шкембе - значи става. Да, нямам пресата на Лазар Ангелов, но и не пия суроватъчен протеин, казеин, креатин, албутерекс, аминокиселини, л-карнитин и т.н. под формата на прах и хапчета..

Ами грешката е,че съдиш по себе си,тва написах и аз по-горе,че мога да ям мазно,сладко,пия алкохол и пак да съм в мега форма.Но това идва от дългите години тренировки и добър ген.Но както вече споменах не всички са така и повечето се отказват именно,защото не знаят къде грешат,тоест ПОГРЕШЕН РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ ;)
Това че тези хора са вкарали вид натоварване в ежедневието почти нищо не променя,защото със същият начин на хранене ще си връщат мазнините и холестерола обратно:ОМАГЬОСАН КРЪГ.
Относно химиците:МЕГА ПРОТИВНИ СА МИ.За мен това е опорочаване на този спорт!
И не го пиша всичкото това,защото искам да продължавам дискусията,а просто защото е пълноооо с тези индивиди,не само тук във форума.
Аз лично казах каквото имаше да казвам,всеки да си решава сам за себе си какво ще вложи в усилията си към по-добро тяло,преса и изобщо визия.Всеки решава дали иска максимално бърз резултат или да се върти в кръг и да се чуди какво не прави както трябва.Успех на всички :)

Bella222 19th July 2014 21:07

Аз си правя лицеви опори и коремни преси всеки ден. За стягане на краката използвам степър и съм много доволна от резултатите.:girl_haha:

magim 7th December 2014 22:10

започнах " 30 дневно предизвикателство", което се състои в следното: клекове и само и единствено клекове, като 1-вия ден се започва с 50 и се увеличават постепенно, докато на 30-я ден клековете стигат 250 броя!!
Уоу, въпроса ми е според вас това дали ще даде резултат за стегнат ханш и бедра, както обещава програмата.Все пак аз съм 170 см. и 54 кг. и искам само стягане.

Голямо клякане ще му падне:((
П.С. вече имам и мускулна треска

ina.ina 5th April 2015 15:11

Я кажи, имаш ли ефект от кляканията. :D

desi_dm 19th May 2015 21:40

Сестра ми се aмбицира да отслабне за бала и успя в рамките на 30 дни с бягане на стадиона с увити с найлон проблемни зони. Успя, защото беше упорита и постоянна. Лошото е, че после се връщат килограмите.

Аз имам някои любими упражнения.
Едното имитира изкачване на стълби в домашни условия, като се използва кухненски стол, вместо стъпало. Препоръчвам да се редуват краката - например изкачване с десния 15-20 броя, после с левия. Това е едн серия. Направете колкото можете и с времето се увеличава броя на сериите. Това упражнение е страхотно, защото натоварва доста мускулни групи и не отнема много време, а в същото време те изтощава бързо. Пробвай и ще се убедиш.
Другите ми любими са йогата.
Пробвай с това:https://www.youtube.com/watch?v=gchvl1Jm7h8
http://www.youtube.com/watch?v=bBOTHOK77qo
Важно е постоянството.
Успех!

martina333 24th August 2015 17:21

Аз имам лежанка, гири и боксова круша. Всеки ден правя по 100 коремни преси и други видове упражнение и съм много доволна от резултата.

Kriss 11th September 2015 11:53

Най- добрата комбинация за мен е тренировки в къщи + бягане. Ефекта има!

tihomira.markova 29th October 2015 09:45

Това с 10-те минути наистина беше добро :D

sloan 4th May 2016 10:31

Пробвайте тренировките на Emily Skye, тя дава интересни варианти за домашни условия.

tz.ivanova 7th August 2019 10:27

Пробвай да включиш ластици за по-голямо натоварване на мускулите, ефектът със сигурност ще е по-добър, а относно тежестите, започни с малко като постепенно ги увеличаваш. Ако включиш тичане, със сигурност по-бързо ще започнеш да сваляш.

moon22 2nd October 2019 13:35

мерси за идеята :)
întăritură,felinare de grădină,lămpi solare pentru grădină,contor electric

TheNet 2nd February 2020 18:15

много ми е трудно да ходя на фитнес и тренировките вкъщи определено помагат
дамски блузи с дълъг ръкав,машини за плочки,wedding suit,jumpers

Mitaka-72 28th April 2020 00:02

с ластиците при домашни условия можеш да направиш чудеса

Dragostin.iv 28th April 2020 11:41

Тренировки със собствено тегло
 
Ластиците наистина са добър вариант, аз самият свалих килограми с тях. Ако към тях се добавят упражнения със собствено тегло става супер комбинация (тук има много идеи - http://www.woddrive.com/wod-return.html?type=bodywt).

Международен транспорт

mil4eto 11th May 2020 19:22

Да, вярно е, че ластиците са добър способ, макар че те вече отвориха фитнесите мисля. За тези обаче, които са без работа след кризата фитнеса ще се превърне в лукс за съжаление. Освен ластици, малки гирички до 5кг също помагат много за поддържане на тялото.

mitkomitko 5th June 2020 22:52

Здравейте, когато човек няма възможност да посещава фитнес зала било заради работа или други причини то домашната обстановка остава вторият най-добър избор. Дори без оборудване резултатите в домашни тренировки ще са по-добри от тези ако нищо не правим.

hakama 5th July 2020 09:28

Според вас може ли да се поддържа добра форма вкъщи с 2-3 уреда и тежести?
Най-вече акцента ми е кръста и корема (заради дисковата) - мисля си за хиперкстензия, като задължителен уред и може би още един (засега мисля да не отделям цяла стая, а и през топлите месеци може спокойно да се редува с добър фитнес).
Не можах да намеря компактен скрипец - и хоризонтален, т.е. гребане, за гръб.

bnikolaev95 10th November 2020 13:31

Пробвай с подобни ластици https://erotika.bg/profesionalni-fit...ci-100-lateks/ . Точно за домашна тренировка са и може да включиш всички муслулни групи в упражненията. Редувай ги с бягане.

TheNet 16th February 2021 14:46

на кого следите тренировките? аз на pamela reif :)

hrisi_dobreva 19th May 2021 14:51

Купи си карта за фитнеса и започни редовно да ходиш, ако ли не вложи малко средства в уреди, които ще закупиш за дома


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.