Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Miss_ME 12th September 2011 13:27

...по-предвидими? Като време ли :)

ИЗТ 12th September 2011 13:29

Цитирай:

Първоначално написано от Miss_ME (Публикация 754099)
...по-предвидими? Като време ли :)

Като операции и като време.При мен нещата били сложни.Факт е,че 2 дни ще бъда с тампони.

marrinella 12th September 2011 19:51

Как мога да се свържа със Сю?

Дили 12th September 2011 20:23

Пиши и на лични,тя като види,ще ти отговори.Susan е името и във форума,ако все пак не си разбрала:)

marrinella 14th September 2011 19:37

Да,разбрах писах и.Много странно и моята операция ще е в 20ч.,което малко ме притеснява ,все пак няма ли да е изморен?

Дили 14th September 2011 19:58

Както забелязах на 2-та си консултация,а и от други вече оперирали се,операциите са комбинирани така,че първо са по-леките,например само септопластика,а като последна оставят по-сложните,като време и манипулация.Доцента работи така от години,едва ли ще се почувства толкова изморен,спокойно;)

ИЗТ 21st September 2011 21:28

Има ли болка при махането на плаките?

Oompa Loompa 21st September 2011 23:35

Tytik , айде стига капризи :) цяла операция изтърпя сега за едни плаки се кахъриш ;)
Няма болка ! ...съвсем се втелявате мама му стара :)

ИЗТ 22nd September 2011 09:18

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 755044)
Tytik , айде стига капризи :) цяла операция изтърпя сега за едни плаки се кахъриш ;)
Няма болка ! ...съвсем се втелявате мама му стара :)

хахахахахах:)))Знаех си,че ще ме смъмриш:D Аз само си питам де.......

Oompa Loompa 22nd September 2011 09:23

Искай пълна упойка докато ти ги свалят :)

ИЗТ 22nd September 2011 09:35

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 755048)
Искай пълна упойка докато ти ги свалят :)

Е деееее:D Стига,че ме засрами.....Ок,спирам с глупавите въпроси!:)))Все едно не съм питала-тра-ла-ла-лааа:D

ekstravaganja 22nd September 2011 10:44

Добър ден, може ли да попитам някои от оперираните колко дена е престоят в клиниката, и той може ли да се удължи. Както и откъде са си взели документ с който доказват ,че са здравно осигурени.

klarisina 22nd September 2011 12:26

За престоя мисля, че може, а за доказателството, че си осигурена , нали си имаш книжка, по ЕГН може да се провери, а ако ще те оперират по здравната каса, за да ти издаде личния направление няма как да не си осигурен

Oompa Loompa 22nd September 2011 19:15

Цитирай:

Първоначално написано от ekstravaganja (Публикация 755058)
Добър ден, може ли да попитам някои от оперираните колко дена е престоят в клиниката, и той може ли да се удължи. Както и откъде са си взели документ с който доказват ,че са здравно осигурени.

Ама голяма си екстраваганза :) и за кво ти е тоя допълнителен престой в болницата ??? ей направо умирате да се правите на болни :buttslap:

edelweiss 23rd September 2011 16:54

Мацки, според вас кой прави по-хубави нослета - Джамбазов или Палаоро? Имате ли пример за издънки от италианския хирург?:2036:

JEIDI 23rd September 2011 17:38

незнам кой е по-добрият,ама при Джамбазов цената е 1500лв,а при Палаоро 4500е,така,че преценявай сама

edelweiss 24th September 2011 09:59

Е, за цената е пределно ясно, но все пак мисля, че при подобно решение, човек поставя други неща на преден план, а не материалните средства, дори и да са дефицит. Не вярвам, че ако Николай/Емил Георгиев взимаше 300 лева за ринопластика, щеше да има повече пациенти от Джамбазов, предвид мнозинството недоволни, след интервенцията при първия "хирург"... Просто много го прехвалват Палаоро, само по затворения метод работел, операцийки по 20 минути, ала-бала, но ми се щеше някой да посочи, стига да има източници под ръка, и на недоволни пациенти...

ИЗТ 24th September 2011 10:53

Цитирай:

Първоначално написано от edelweiss (Публикация 755287)
Е, за цената е пределно ясно, но все пак мисля, че при подобно решение, човек поставя други неща на преден план, а не материалните средства, дори и да са дефицит. Не вярвам, че ако Николай/Емил Георгиев взимаше 300 лева за ринопластика, щеше да има повече пациенти от Джамбазов, предвид мнозинството недоволни, след интервенцията при първия "хирург"... Просто много го прехвалват Палаоро, само по затворения метод работел, операцийки по 20 минути, ала-бала, но ми се щеше някой да посочи, стига да има източници под ръка, и на недоволни пациенти...

Здравей!Съвсем скоро ме оперираха.Влез в темата за Джамбазов и ми разгледай снимките.Може би ще ти помогнат да вземеш правилното решение.Послушай вътрешния си глас,той няма да те подведе!Успех!

Dreamer.x 24th September 2011 19:10

Здравейте пак, вече ми е почти 3 ти месец от операцията,но съм настинала безобразно много и носа ми не спира да тече! :( имам ли основания за притеснения,имам температура и гърлото ме боли,секретите са прозрачни, да слагам ли капки за нос ??

Дили 24th September 2011 19:45

Най-добре на тези неща,за които питаш,да ти отговори медицинско лице.Какво значение има дали си оперирана или не,явно има вирус и ти трябват медикаменти,а не капки за нос,от които няма да ти мине нито температурата,нито гърлото,а и ще ти пресушат лигавицата.Вземи здравето си в ръце и иди на лекар:)Секретите е най-добре да излизат навън,а не да ги спираш с капки за нос.Прави си и междувременно,ако ти е позволено,разбира се,инхалации с лайка,но пак се посъветвай с лекар,заради сравнително прясната операция.Друго,което аз правя,вместо капките за нос,си слагам мед,но от истинския,захаросан мед-на клечка за уши слагаш малко топченце от меда и си слагаш в ноздрите,хубаво е да си в легнало положение,след малко или ще ти се прикиха или просто си издухай нослето,секретите излизат по-лесно.Аз така се събуждам със сравнително отпушен нос сутрин,преди не беше така.И друго,което правя,за да предизвикам секретите да излязат навън е хладка вода около 500мл,слагаш 1 чаена лъжичка сол и си правиш така промивка като може със спринцовка(без игла,разбира се)или като смъркаш водата от шепите си.Може да е всеки ден,може и през ден,но не повече от 10 процедури за 10,20 дена общо съм чела,други казват,че няма значение от броя им,но и солта малко поне влияе на лигавицата.И най-гадното,което си причинявам е сок от чесън,но от българския-по 1 капка във всяка ноздра,не е хубаво да се прави често,но е много ефективно,същото съм го правила и с лук.Имах чувството,че ми се пържи мозъка,но съм способна на какви ли неща,само и само да си подобря дишането и да изчиствам секретите.Всички тези домашни методи са ми казвани от компетентни лица и също ги има в книгите за природно лечение.Аз не съм оперирана още и за това си позволявам тези манипулации,когато имам температура се мажа с ракия,много силна и пия една глътка от нея и пия парацетамол.Ти питай за това и едновременно с това си иди на лекар,за да ти предпишат някакви лекарства.Късмет от мен:)

Дили 24th September 2011 19:46

Но за всичко това питай и лекар,все пак си оперирана скоро,поне за меда,мисля че няма проблем.

Dreamer.x 24th September 2011 19:51

Благодаря ти за информацията! Ще пробвам метода с меда :)

Дили 24th September 2011 20:06

И иди на лекар,ако и утре имаш температура,в понеделник иди.Продължителната температура не говори за нищо хубаво.Сега се сетих,вземи си витаминчета.От 2 седмици пия на Доппел Херц(пиша го дословно) от а-я и съм много доволна,че септември ми е критичен месец за настинките и запушването на нос,но каквито и да си вземеш ще ти подсилят имунната система поне малко.За температурата можеш и с напоена кърпа с оцет(старите бабини рецепти)да поставиш на челото,завивай се повече от обикновено,за да се изпотиш.Краката можеш да топиш в подсолена много топла вода в леген.Ако тези методи ги правех по принцип навреме,а не когато видя зор,щях да съм много здрава.Сега ги правя повечето от тях,защото искам да съм здрава за операцията,която е на 30.09:)))П.С.Най ми се ослажда ракийката;)

Dreamer.x 24th September 2011 21:45

Цитирай:

Първоначално написано от Дил (Публикация 755325)
И иди на лекар,ако и утре имаш температура,в понеделник иди.Продължителната температура не говори за нищо хубаво.Сега се сетих,вземи си витаминчета.От 2 седмици пия на Доппел Херц(пиша го дословно) от а-я и съм много доволна,че септември ми е критичен месец за настинките и запушването на нос,но каквито и да си вземеш ще ти подсилят имунната система поне малко.За температурата можеш и с напоена кърпа с оцет(старите бабини рецепти)да поставиш на челото,завивай се повече от обикновено,за да се изпотиш.Краката можеш да топиш в подсолена много топла вода в леген.Ако тези методи ги правех по принцип навреме,а не когато видя зор,щях да съм много здрава.Сега ги правя повечето от тях,защото искам да съм здрава за операцията,която е на 30.09:)))П.С.Най ми се ослажда ракийката;)


ще отида на лекар,обезателно,ако не смъкна температурата до утре.. това с меда подейства доста добре ;) и това легенчето с врялата вода ще го направя.
Успех с операцията ти,дано всичко мине леко и се възстановиш бързо!!! : )

ИЗТ 24th September 2011 21:56

Чувствам си носа адски сух и като направя някоя гримаса ми опъва,ама зверски ми опъва.Това кога ще мине,че ме дразни?

Rabiosa 24th September 2011 23:04

На мен пък ми се омазнява много и лъщи. Иначе и на мен ми е опънат. Според мен трябва да минат поне 6 месеца, за да зарасне отвътре и да не опъва.

ИЗТ 24th September 2011 23:22

Оооо и моят е много мазен.Сутрин особено съм като намазана с олио.А върху гърба на носа имам лишеи.Гадна кожа,която се лющи.Ами ще трая,нямам друг избор просто.

Rabiosa 25th September 2011 01:10

Цитирай:

Първоначално написано от Tytik (Публикация 755363)
Оооо и моят е много мазен.Сутрин особено съм като намазана с олио.А върху гърба на носа имам лишеи.Гадна кожа,която се лющи.Ами ще трая,нямам друг избор просто.

Абе важното е че ти е хубав носа. Слагаш му пудра и си готова. Чакай, че още не мога да му се нарадвам... пу пу все по-хубав да ти става :1246:

Dreamer.x 29th September 2011 18:18

Някой от оперираните боледувал ли е непосредствено (да кажем месец,два) след операцията?? :)
Цяла седмица вече мина, почти съм здрава и продължават да текат секрети като реки,издухвам се,след това отново и отново пак се запушва,да не би от настинката да са се повредили нещо каналите?!.. притесних се вече. Едва ли е нормално.. :(:(

XIKS 4th October 2011 09:39

Дил, може ли да кажеш малко повече за Арниката? Колко време преди операцията започна да я пиеш и каква концентрация са гранулките?

Дили 4th October 2011 10:23

2 дена преди операцията,арника 30,по 5 гранули ,1 път на ден.След операцията в разрешеното време за прием на каквото и да било,пак се приемат 5 гранулки.Следващия ден 2 или 3 пъти по 5 гранули,на 3 и 4 по 1 път на ден по 5 гранули.Както и ми препоръчаха хиперикум перфоратум 30,то е за болка.Пак по 5 гранулки след операцията,с разстояние между приема на арника и хиперикума от поне 30 мин.,но най-добре час.На другия ден се увеличава приема от 2 до 3 приема,иначе пак са по 5 гр.На 3 ден спираш хиперикума и само арника по 1 път на ден по 5 гр.,така и на 4-тия ден.После и тя се спира.Така ми казаха да ги пия и така направих:)

Дили 4th October 2011 10:26

Специално за Арника 30,моя позната ми каза,че нейна приятелка се е възстановила след тежка операция много бързо,чак и лекарите учудила,за това и аз си взех 30.Спрямо възрастта е важно колко дена преди това да се приема,аз съм на 24 и ми казаха,че повече от 2 дена преди операцията няма смисъл.И да допълня-долу под нас има аптека-жената ми каза да взимам профилактично по 5 гранулки седмично от Арника.

XIKS 4th October 2011 11:02

Цитирай:

Първоначално написано от Дил (Публикация 756503)
2 дена преди операцията,арника 30,по 5 гранули ,1 път на ден.След операцията в разрешеното време за прием на каквото и да било,пак се приемат 5 гранулки.Следващия ден 2 или 3 пъти по 5 гранули,на 3 и 4 по 1 път на ден по 5 гранули.Както и ми препоръчаха хиперикум перфоратум 30,то е за болка.Пак по 5 гранулки след операцията,с разстояние между приема на арника и хиперикума от поне 30 мин.,но най-добре час.На другия ден се увеличава приема от 2 до 3 приема,иначе пак са по 5 гр.На 3 ден спираш хиперикума и само арника по 1 път на ден по 5 гр.,така и на 4-тия ден.После и тя се спира.Така ми казаха да ги пия и така направих:)

Много, много ти благодаря Дил за бързият отговор. Ох има още време до моята операция, но много се вълнувам и не спирам да мисля за това.

Rabiosa 17th October 2011 21:01

Момичета, колко време след операцията спря да ви се омазнява носа, че леко почва да ме дразни вече ?:girl_hysteric:

ИЗТ 17th October 2011 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от susan_88 (Публикация 758363)
Момичета, колко време след операцията спря да ви се омазнява носа, че леко почва да ме дразни вече ?:girl_hysteric:

Моят спря да се омазнява една седмица след като ми махнаха лонгетата и плаките.Абе до 10 дни трябва да си ОК:)

Rabiosa 17th October 2011 21:13

Ми те минаха 3 месеца и половина и още лъщи. Пък преди това не е било така. Май нещо не е както трябва :(

ИЗТ 17th October 2011 23:59

Цитирай:

Първоначално написано от susan_88 (Публикация 758365)
Ми те минаха 3 месеца и половина и още лъщи. Пък преди това не е било така. Май нещо не е както трябва :(

Не знам.....Не мога да ти помогна в такъв случай.Съжалявам!

suonsan 21st October 2011 08:22

Знам, че е индивидуално, но все пак ми се иска да знам от оперирани, след махане на лонгета, след това след месец и евентуално след повече как чустват носа си. Колко време минава, за да го почустваш като своя, а не като притурка към лицето?

elnik 22nd October 2011 10:00

колко дни след операцията започнахте да си поемате въздух през носа

DimchevaD 23rd October 2011 13:11

Цитирай:

Първоначално написано от susan_88 (Публикация 758363)
Момичета, колко време след операцията спря да ви се омазнява носа, че леко почва да ме дразни вече ?:girl_hysteric:

При мен не толкова носа,а около него се омазнява кожата.Чрез почистване със спирт вечер,сутрин вече не е толкова зле,отделно съм доволна от почистващия гел на Garnier и от същата марка рол он-може и това да оказва влияние.( за черни точки и мазна кожа).


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.