Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Oompa Loompa 27th February 2012 16:35

анетонке , а ти се явяваш в ролята на каква ??? ;)
Мноо ми е забавно като се появят такива като тебе с по 1-2 мнение и почнат да раздават правосъдие :)

anetonkl 27th February 2012 17:17

А ти като каква се явяваш,като господарка на форума ли?
Или като най-голямата специалистка по ринопластика?
Просто отдавна чета как само се заяждаш с хората,които са
тук да потърсят помощ от тези които са минали през това.

annnna 27th February 2012 17:50

Ха-ха! Ами понеже и мен нападаш,аз да си кажа,че никога не съм се подлагала на каквито и да е било операции и е съвсем нормално човек да се притеснява ако чувства някакъв дискомфорт. Все пак това е форум-което ще рече,че трябва да дадеш съвет,а не да съдиш или упрекваш кой колко кекав е бил. :1246:

Oompa Loompa 27th February 2012 18:09

Цитирай:

Първоначално написано от anetonkl (Публикация 768719)
А ти като каква се явяваш,като господарка на форума ли?
Или като най-голямата специалистка по ринопластика?
Просто отдавна чета как само се заяждаш с хората,които са
тук да потърсят помощ от тези които са минали през това.

Ужас , имам чуството че всички сте клонинг на една и съща личност :)
Дори се изразявате по един и същ начин :) Хайде дай малко оригинално и напиши нещо по различно от заяждане :2033:

Oompa Loompa 27th February 2012 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от annnna (Публикация 768728)
Ха-ха! Ами понеже и мен нападаш,аз да си кажа,че никога не съм се подлагала на каквито и да е било операции и е съвсем нормално човек да се притеснява ако чувства някакъв дискомфорт. Все пак това е форум-което ще рече,че трябва да дадеш съвет,а не да съдиш или упрекваш кой колко кекав е бил. :1246:

Дори си нямам представа коя си камо ли да те нападам и направо ме изумявате с изказванията си ... и преди съм го казала и пак ще го повторя , човек съди по себе си и обвинява другите в собствените си прегрешения.
Пиша това което мисля и ако ти или някой друг го приема като заяждане, нападане и кой знай още какво -проблема е само в вашия телевизор.
Прочети малко старите теми и сама ще се убедиш ,че такова мрънкане не е било никога ! То не бяха засъхнали сополи то не бяха конци и калцирания и направо оле мале ...;) Намерете си по едно гадже да му предавате фасони и не досаждайте на доктора! :2033:

annnna 27th February 2012 18:26

:) Гаджета си имаме. Ти имаш ли? ;) :bubblegum:

Oompa Loompa 27th February 2012 18:28

Тия дето са само за единия секс да ги броя ли ?? :2033: фасони на никого и никога не съм придавала ;)

anetonkl 27th February 2012 19:33

Ти си и злобна отгоре на всичкото,май на теб ти трябва някой
да ти понамести нервите и хормоните.
Доктора е затова,да го питаш и уведомиш ако имаш някакви
проблеми.Пък си му и платила за това.
И вземи се успокой малко,стига си се величала.

lola92 27th February 2012 22:21

Момичета какво и обръщате внимание на тая ... няма смисъл да и падате на нивото да си плямпа там като си няма работа :))) Annnna благодаря ти,че ми отг на въпроса :) Лека вечер и усмивки

Лудите клавиши 27th February 2012 22:36

Айде и други с по 2-3 мнения почнаха да ръсят глупости. Ставаше въпрос, че в тая тема постоянно се въртят едни и същи неща през три страници. И то неща, които, предполагам, са напълно в нормата на оздравителния процес.

Oompa Loompa 27th February 2012 22:58

Тук се е заформил нещо като клуб на малоумничките :)

anetonkl 27th February 2012 23:00

И ти начело на групата :-)

Oompa Loompa 27th February 2012 23:16

айде ся закачки от детската градина :) дай нещо по интелЕгентно ;)

anetonkl 28th February 2012 01:24

Нещо взе да ми доскучаваш,не ми се занимава с теб.
Злобей си на воля,явно си си такава и няма да се промениш.

Oompa Loompa 28th February 2012 01:42

Имам още 10 минути докато загася компа , така че държа на вниманието ти:girl_cry2:

Лудите клавиши 29th February 2012 13:20

Ако ноздрите не се пипат и не се изрязват хрущяли там, пак ли са 3 пъти по-огромни след операцията във възстановителния период?

sibi 29th February 2012 21:19

Цитирай:

Първоначално написано от Лудите клавиши (Публикация 768921)
Ако ноздрите не се пипат и не се изрязват хрущяли там, пак ли са 3 пъти по-огромни след операцията във възстановителния период?

Да! :lol:

svoboda 1st March 2012 09:36

Моите ноздри със спадането на отока стават по-големи, егати :( Като се погледна виждам само едни ноздри.. :girl_cry2: Вие как сте?

topitka 2nd March 2012 15:47

Цитирай:

Първоначално написано от svoboda (Публикация 769002)
Моите ноздри със спадането на отока стават по-големи, егати :( Като се погледна виждам само едни ноздри.. :girl_cry2: Вие как сте?

Трети месец след риното и моите ноздри са по-големи отпреди и не са само ноздрите, целият нос е по-голям в анфас :cry: едвам чакам да изминат 6 месеца и да отида на консултация...

sibi 2nd March 2012 19:40

Цитирай:

Първоначално написано от topitka (Публикация 769064)
Трети месец след риното и моите ноздри са по-големи отпреди и не са само ноздрите, целият нос е по-голям в анфас :cry: едвам чакам да изминат 6 месеца и да отида на консултация...

Е, то това няма как да стане, нали разбираш? Не може след ринопластиката носът или ноздрите да са ти по-големи. В анфас носът ти може да ИЗГЛЕЖДА по-широк, ако преди си имала гърбица, но няма как в действителност да е по-голям или широк. Същото важи и за ноздрите - може да ИЗГЛЕЖДАТ по-големи отпреди на фона на цялостно смаления нос.

topitka 2nd March 2012 19:51

Цитирай:

Първоначално написано от sibi (Публикация 769081)
Е, то това няма как да стане, нали разбираш? Не може след ринопластиката носът или ноздрите да са ти по-големи. В анфас носът ти може да ИЗГЛЕЖДА по-широк, ако преди си имала гърбица, но няма как в действителност да е по-голям или широк. Същото важи и за ноздрите - може да ИЗГЛЕЖДАТ по-големи отпреди на фона на цялостно смаления нос.

Де да беше смален, ама не е... надявам се да спадне още поне да се прибере в анфас...Вярно е, имах гърбица ама не гърбичка целият нос беше извит като кука...Определено е по-широк в анфас вички го казват пък и аз направо не мога да се гледам...

sibi 2nd March 2012 21:10

Ами именно - самата гърбица обикновено е тясна и заради нея носът изглежда по-тесен в анфас. Като се махне гърбицата, отдолу остава по-широката част, не знам дали ме разбираш. Колкото и да се прибират страничните кости, носът пак не може да се докара визуално тесен като ръба на гърбицата... Иначе добре разбирам за какво говориш, минала съм по този път. Да ти кажа, трябва си време, докато свикнеш с новия вид на носа специално в анфас. Няма да се учудя, ако след година се харесаш! Поне при мен така стана! :) Може да пуснеш и снимки де, не помня да си пускала...но може и да греша.

topitka 2nd March 2012 22:09

Цитирай:

Първоначално написано от sibi (Публикация 769090)
Ами именно - самата гърбица обикновено е тясна и заради нея носът изглежда по-тесен в анфас. Като се махне гърбицата, отдолу остава по-широката част, не знам дали ме разбираш. Колкото и да се прибират страничните кости, носът пак не може да се докара визуално тесен като ръба на гърбицата... Иначе добре разбирам за какво говориш, минала съм по този път. Да ти кажа, трябва си време, докато свикнеш с новия вид на носа специално в анфас. Няма да се учудя, ако след година се харесаш! Поне при мен така стана! :) Може да пуснеш и снимки де, не помня да си пускала...но може и да греша.

Офф, дано да е така Sibi, мисля че проблема не е толкова в горната част, а върхът е повдигнат и изглежда обемист...Може да пусна снимки по-късно...

Сайлънс 3rd March 2012 02:37

Здравейте!
Аз имам въпрос на който не съм сигурна, че можете да ми отговорите и, че това е правилната тема, в която да го задам, но все пак...

Носът ми е горе долу добре, но е доста топчест. Гърбица нямам.
Реално проблемът ми, не е че е топчест, не ме дразни това, а това, че върхът му е увиснал. Комбинацията топчест и увиснал никак не е добра.
Също така, върхът на носа ми е много мек. Като го натисна и пръста доста ми потъва, хрущяла ми е малък(или поне такова усещане се създава).
Възможно ли е изобщо да се оперира подобен "мек" нос и да се обработят само меките тъкани без да се пипа хрущяла?

Не знам дали бях достатъчно ясна, надявам се да ме разберете. :)

Rabiosa 3rd March 2012 03:24

Споко, като се оперираш няма да ти е мек вече :D (шегичка).
Иначе може да се оперира. Дали са меки или не, няма значение, все ще се реже.

annnna 4th March 2012 21:11

Ползвате ли лонгетата при следобедна дрямка?

etaniel 5th March 2012 17:06

Цитирай:

Първоначално написано от topitka (Публикация 769064)
Трети месец след риното и моите ноздри са по-големи отпреди и не са само ноздрите, целият нос е по-голям в анфас :cry: едвам чакам да изминат 6 месеца и да отида на консултация...

Аааа добре дошли в клуба на големите ноздри :) ....при мен е същото, но сиби е права, то е само визуално....ама то нас визуалното ни интересува нали? Да, след година може и да се харесаме....аз чак сега след 4 месеца горе долу се приемам, ама не защото се харесвам, а защото свикнах....е и той носът придоби малко по-нормална форма (не е тази, която исках и си предствях, но явно такъв ми е бил късметът, но и не само)....
6 месеца и пак ще си говорим :).....че дотогава не е ясно какво още ще се появи....моят нос постоянно се променя...костите се наместват, върхът ту се подува, то спада, ту имам чувствителност, ту не....да не говорим, че правих 2 яки синузита след ОП, които завършиха с 2 пункции за да ми изкарат гнойта, ходих на 3 УНГ, всички казват, че ОП е коректно извършена, но просто 6 месеца са си критичен възстановителен период, в който може да се случи всичко с носа ти....може първите 2 месеца да си ОК и после да ти започнат проблемите, може пък и обратното, първите 2 месеца да са ти кофти (със секрети и запушване) и после да се пооправиш, но си трябват 6 м. ....то неслучайно американците пишат година....
много дълго стана....да кажат по-опитните...

Krissstin4enceto 6th March 2012 08:41

Момичета, да питам...Някоя от вас,оперираните, да е с пиерсинг /пъп, примерно/ и махнахте ли го за операцията ? :lol:

annnna 9th March 2012 12:15

Въпрос към оперираните по отворения метод: ползвате ли контратубекс,за да заличите следоперативните белези под носа?

Oompa Loompa 10th March 2012 19:21

Цитирай:

Първоначално написано от Krissstin4enceto (Публикация 769233)
Момичета, да питам...Някоя от вас,оперираните, да е с пиерсинг /пъп, примерно/ и махнахте ли го за операцията ? :lol:

При каквато и да е операция се махат вси4ки метални джаджи които имате по тялото си , в противен случай може да полу4ите изгаряния!

kremen4eto85 16th March 2012 11:20

Момичета... изобщо не си харесвам носът.....
http://prikachi.com/images.php?images/161/4527161h.jpg

Колко струва една операция горе - долу? Боли ли много?
Дали има какво да се направи за мен?> :girl_cry2::girl_cry2::girl_cry2:

Близките ми псотоянно ми повтарят, че съм си добре, но аз виждам гърбицата... не се харесвам, абсурд да се снимам в профил... срам ме е :(

Mim Che 16th March 2012 12:06

Креми, има много информация за това, което питаш, мила. Цените са различни при различните лекари. За това дали боли - естествено, че ДА. Това е операция, не хапване на торта Гараш. Съветвам те да прочетеш в темите за хирурзите, които правят такава операция. Там ще намериш нужната ти информация. В раздел Мамопластика момичетата пишат за уголемяване на бюста със силикон, надали трябва да им се задават въпроси за носове. Желая ти търпение и успех! И носът ти не е толкова страшен. Историята помни и по-тежки случаи. :)

Krissstin4enceto 16th March 2012 16:33

Цитирай:

Първоначално написано от annnna (Публикация 769462)
Въпрос към оперираните по отворения метод: ползвате ли контратубекс,за да заличите следоперативните белези под носа?

На мен Димитров ми каза,че няма смисъл да ги мажа,щели да си изчезнат сами до 2-3 месеца :)

annnna 28th March 2012 19:54

Колко време сте си впръсквали Стеримар? Аз за лош късмет взех,че настинах и сега подсмърчам през цялото време и съм хремава.

keery 28th March 2012 21:32

Цитирай:

Първоначално написано от annnna (Публикация 770688)
Колко време сте си впръсквали Стеримар? Аз за лош късмет взех,че настинах и сега подсмърчам през цялото време и съм хремава.

1 месец. Можеш да го замениш само с вода да си впръскваш и с леко вдишване навътре и навън да изкарваш секретите.

Qgodina 29th March 2012 08:10

Хора, ходи ми се на фитнес вече, а мина малко повече от седмица от оп... вие кога се върнахте към физическа активност? (при всички положения си правя сметката ако ходя да е с лонгетата на носа) :)

tanydj 29th March 2012 08:36

Аз лично след 3 седмици, но при навеждане се усещаше, че не съм готова още за по-тежки натоварвания :)

Qgodina 30th March 2012 13:53

Привет :) освен Sterimar, някой да е ползвал ефикасно спрейче за отпушване на носа? Постоянно ми се запушва като от хрема, а тези сополи не мога да ги издухам, постоянно засъхват покрай конците и плаките и не мога да ги почистя :sick: :girl_cry2:

aleina84 30th March 2012 16:48

Момичета мога ли да пия аспирин вече, мина месец и половина от операцията?

keery 30th March 2012 16:55

Цитирай:

Първоначално написано от aleina84 (Публикация 770806)
Момичета мога ли да пия аспирин вече, мина месец и половина от операцията?

Разбира се , че можеш. Не се взима преди операция само


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:16.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.