Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Pufpaf 7th December 2013 14:36

За ме е удоволствие това да помогна с каквото мога и така да направиш най-правилният избор. Все пак е трудно да се посочи кой специалист е най-добър, но определено едни може да са по добри в някои техники и не толкова в други и наистина ако знаеш какво точно искаш и трябва да се коригира, ще може да направиш и по добър избор.

Снимките наистина могат доста да помогнат на човек да се ориентира. За съжаление от българските специалисти почти никой няма сайт или фейсбук страница в която да е показал макар и само най-добрите си резултати, което пак ще е полезна информация. Вярно не всички хора ще се съгласят дори и със скрити очи да им показват снимките, това също го отчитам като фактор. Форумите естествено си остават най доброто място, където може да се видят дори и не най-добрите резултати.


Преди да открия този форум бях много голям лаик на тема риноплстика, тук обаче научих и друго нещо много ценно, което и да съм го знаел, то след този форум го осъзнах още по силно и сега ще ти го споделя и се надявам много внимателно да вникнеш в думите ми и да ги осмислиш.

Аз те разбира, че искаш да направиш тази корекция колкото се може по бързо, НО само ще ти дам един примерен сценарии. Ти си все още много млада жена с две прекрасни деца, представи си какво ще е ако от прекаленото бързане, не достатъчно запознаване с тези естетични корекции, ограничен бюджет за който също фактор може да играе и това, че искаш по бързо да се оперираш и не добра преценка на избор на хирург което да доведе до това, не само да не получиш желаният резултат, ами и да стане и по лошо (не малко такива случаи има) !

Това нещо не дай си Боже ако ти се случи, ще изживееш най-големият си стрес в живота си, а да не говорим ако трябва и да търсиш кой да ти направи ревизия в чужбина, сумите ще бъдат непосилни за теб. Точно такива истории научих в този форум и дори усетих това голямо страдание което са изживели тези момичета, споделяли своите лични истории !

Това всичко го казвам, защото тези корекции са определящи за живота и щастието ни и едно прибързване може да ни струва много ама много скъпо ! Ти си живяла толкова години с този си нос и не мисля, че е проблем ако го изтърпиш още една година примерно или дори повече ако е нужно време и за по голям бюджет.

Много често в търсене на по евтиното и по бързото се оказва, че ни е струвало много по скъпо, ако не дай си Боже не се получи желаният резултат или дори стане още по зле.

Много е важно да се направи внимателна преценка с което да се намалят шансовете за неуспех и най-добре ако всичко се получи още с първата операция и да не се наложи повторна !

miksi7 2nd February 2014 21:53

Здравейте искам да попитам след колко време след ринопластиката може да се носят очила?

Pufpaf 6th February 2014 18:30

Някой виждал ли е подобни успешни корекции в на оперирани в България и ако може да покаже снимка би било много ценно. Аз от нещата които съм чел във форма научих, че точно този тип корекции са с най-лоши резултати в България и ако не е така нека някой ме опровергае ! Невъзможно е да няма правени такива корекции, но още не съм видял някой да е споделил снимка на подобна корекция !

http://www.parkercenter.net/wp-conte...plasty-57d.jpg


http://www.parkercenter.net/wp-conte...plasty-57a.jpg


http://xaxor.com/images/other/11199/nose_surgery_03.jpg

Арина 13th February 2014 16:11

Здравейте, момичета! Преди една седмица мина и моята операция в Правителствена болница. Доктора ми каза да не се смея, за да не се скъсат конците. Снощи толкова добре се насмях, че днес връхчето малко ме боли. Случвало ли се е на някой да скъса конците и толкова лесно ли е наистина?!

875698 13th February 2014 19:54

Здравейте :) предстои ми септо-ринопластика. Две седмици след операцията имам 24 часов полет. Мислите ли, че ще се възстановя толкова бързо?

Dii 14th February 2014 11:12

Лелеее...до луната ли ще летиш...смятам, че за 12-14 дни ще си ок, а и не съм чувала летенето със самолет да е противопоказно след ринопластика..

875698 14th February 2014 14:24

хахах самолета не ме притеснява, а багажа-куфарите ми са 40кг :D четох, че не мога да вдигам тежко.
Това, което исках да попитам е дали ще се възстановя за 14 дни и дали се налагат контролни прегледи. Защото заминавам за доста време и няма да мога да се виждам с лекаря ми, а прегледите в чужбина са много скъпи.

Dii 16th February 2014 21:00

По принцип след свалянето на лонгетата не се налага преглед, освен ако нямаш някакви проблеми, за 14 дни би трябвало да се възстановиш

Bibimibi 11th March 2014 21:13

Здравейте!

От моята операция мина вече година :)

За съжаление обаче при мен има една подутина по средата на носа, която стои като лека гърбичка, ако го нямаше това щях да съм си много доволна...но уви. Обаче от дясната ноздра още не са ми паднали конците, има на моменти кървене когато го почиствам от сополките, а също усещам, че подутината ме болу пак от дясната страна. Някой след година имал ли е такива проблеми....чак толкова още да не е зарастнало всичко ли? :)

gergana geri 31st March 2014 20:52

здравейте! ще трябва да направим септопластика на сина ми. Колебая се при кой лекар да е - Цветков, проф. Бенчев, доц.Кабакчиев и въобще в българия ли да е ? Моля който има опит да ми пише!

gergana geri 4th April 2014 10:55

моля ако някои си е правил операция заради перфорация на носната преграда да сподели при кой лекар и как е в момента

kxiona 16th April 2014 19:34

Здравейте...един въпрос (може да ви се стори малко глупав или странен) та: имате ли спомени от упойката, тоест докато сте били под упойка нещо странно да ви се е случвало и как излезнахте от упойка...

Питам понеже имам притеснения от тази част на операцията, никога не съм била под такъв вид упойка и ми е интересно и странно как протичат нещата.

Благодаря предварително, на тези които имат желание да отговорят.

titi1 16th April 2014 20:04

Аз имам спомен от упойката.
Докато ми я сложиха и се събудих, това е:lol:
Все едно един миг, затваряш очи и после ги отваряш.

Спокойно, няма нищо страшно в това, успех!

Emma123 8th September 2014 21:41

Дами, обмислям тайна ринопластика поради ред причини. Проблемът е че живея с родителите си, а не искам да ме виждат с гипс. Съответно колко време трябва да стоя на хотел след ринопластиката, за да приличам на човек, като се прибера? Не ме съдете, родителите ми не разбират, а не искам да занимавам приятелите си.

Pufpaf 9th September 2014 17:22

По скоро намери начин да те разберат, ти нали си пълнолетна ? Ако живееше отделно щеше да е друго. И все пак за какво са приятелите, нямаш ли такива истински приятелки при които да отседнеш. Трудно е някой да ти каже след колко време ще имаш нормален вид, защото според организма, които е различен при всеки и според самата операция ще има и различно време за възстановяване при всеки. В най добрият случай ще може да се покажеш пред вашите като ти свалят лонгетата ! Не се знае обаче какви отоци ще имаш и колко дълго ще са те !

titi1 10th September 2014 09:31

В най-лошия случай 8-10 дни и ще си ок.
Въпроса е после какво ще казваш на родителите си, защото не вярвам да не забележат разликата.
Въпреки, че съм срещала и такива случаи, при които корекцията е толкова незначителна, че човек който незнае може да усети че има нещо променено и да се чуди какво е, или дори никак да не разбере.

Emma123 10th September 2014 11:47

Благодаря за отговорите. Просто ще ги поставя пред свършен факт. Ще забележат няма как, при мен разликата ще бъде огромна (надявам се). Други мнения също ще ми бъдат от полза :)
Предполагам няма да съм толкова зле че да не мога да си слагам лед сама примерно?

P.S. - Има и друг момент, поради който не искам да казвам на родителите си - най-вече майка ми. Познавам я добре и тя постоянно ще се притеснява - ще иска да остане с мен в болницата, ще си вземе отпуск, което звучи добре, но още на 2-рия ден щом ми се появят отоците ще стане страшно... с една дума ще ме смачка психически. Била съм вече в болница (здравословни причини) и съжалителния поглед, с който ме гледаше, не ми хареса :D

lolinka21 10th September 2014 14:19

Emma123 напълно нормално е да искаш да спестим това преживяване на майка си и на близките си. Моята майка е също толкова притеснителна и поради тази причина ме видя след операцията. Разбра естествено, но не ме попита директно. Решението си е твое и в конкретния момент ще имаш нужда от подкрепа, не от укор. Може да си вземеш за придружител някой, който ще ти помага, без да задава въпроси. Идеята за хотел след операцията също не е лоша в първата седмица. Всеки организъм реагира по различен начин, за това ти трябва да си прецениш.

Emma123 10th September 2014 16:45

Благодаря! :) И ти имаше ли проблем в ежедневните дейности първата седмица? Поставяне на лед например?

lolinka21 10th September 2014 17:47

Emma123 в болницата не съм си слагала лед- единствено у дома ползвах студени компреси. Първите дни бях отпаднала. Това е, не съм имала болки и повръщане.

Emma123 10th September 2014 23:26

Т.е. да разбирам, че не е задължително някой "да те гледа" или да ти помага в ежедневните ти дейности? Говоря за първата седмица.

lolinka21 11th September 2014 07:41

В моя случай- не съм била с придружител в болницата, а и у дома сама си се справях. Просто бях отпаднала, естествено всеки случай е индивидуален.

gabbi 24th December 2014 15:13

Здравейте!Имам въпрос към оперираните.Днес е 8 ми ден от пластиката и от два дни насам вдигам температура 38 градуса,отделно усещам туптене вътре в носа.При някой случвало ли се е нещо подобно?

synthia 29th December 2014 11:47

Цитирай:

Първоначално написано от gabbi (Публикация 801310)
Здравейте!Имам въпрос към оперираните.Днес е 8 ми ден от пластиката и от два дни насам вдигам температура 38 градуса,отделно усещам туптене вътре в носа.При някой случвало ли се е нещо подобно?

Здравей, при мен се беше получило това, само че аз имах и отоци- оказа се непоносимост към конците и инфекция. Реагирай възможно най- бързо, за да няма последствия. Дано все пак се окаже, че е нищо-:good_luck:

impossible is 0 6th March 2015 21:41

Отдавна никой не е писал тук.Връщам се да чета назад.Имам едно много странно питане.Тези от вас,които са раждали секцио,как могат да съпоставят двете операции,като болка и възстановяване.
Истината е че ме хваща страх.Дано е неоснователен.

DanKem 6th March 2015 22:38

Аз ще ти кажа при мен как беше, предполагам, че и другите ще потвърдят. Ринопластика- болка почти никаква, основно дискомфорт. При мен е неуспешна и продължава до ден днешен, защото не дишам. Секцио- болка от 1-10 - 7. Възстанових се за 7-10 дни. Не се шашкай, в риното няма болка обикновено.

impossible is 0 7th March 2015 07:20

DanKem,благодаря за отговора!Много ми е нужно някой да ми вдъхне кураж,защото все това ми е в главата!При мен секциото болеше 2 дни и то поносимо.Много се надявам и риното да е така!
Много съжалявам за твоята операция,сигурно си писала някъде извинявай ,при кой я прави?Гледам,че пишеш в темата за турските,на кой си се спряла?

DanKem 7th March 2015 13:30

Оперира ме Асенов първия път, втория ще е Илхан ;) Добре си се насочила към турските хирурзи, ще си спестиш много мъка и пари...

impossible is 0 8th March 2015 16:09

Дано да е така наистина!Благодаря на всички пишещи във форума,че дават ценни съвети и споделят опита си!Наистина много готини хора има тука!

Sarita 17th June 2015 21:40

Здравейте, искам да попитам оперираните (септопластика) дали пластините, които престояват в носа десетина дни са също толкова неприятни колкото тампоните през първите 24 часа? Благодаря :).

silva88 21st June 2015 19:04

Аз също имам въпрос. Преди около месец и половина ме оперираха от апендисит ... същевременно си направихме ремонт на банята и си сложихме хидромасажна вана от Gaudi DS и се чудя , колко още да чакам за да се накисна и да се отдавам на релакс всеки ден ? И какво може да се случи ако стана по-нетърпелива

kiki85 30th June 2015 10:13

При махането на пластините има ли болка ?

titi1 30th June 2015 10:29

за секунди е, не е болка, малко неприятно, ама докато кажеш хоп и си готов/а

Kiwi25 23rd November 2015 00:53

Здравейте,исках да попитам нормално ли е на 6 ден след ринопластиката все още да ми е запушено напълно нослето и лонгетата ми изглежда доста притиснала ноздрите..

rusalka9 26th November 2015 21:01

Има ли хирург , който е с добри отзиви, техниката му на работа да позволява по-бързо възстановяване, по-малко синини и отоци?И разбира се, таксата му да не е стремглаво висока.Изключвам директно д-р Джамбазов.Той се слави , че е слаб във върховете.

darla_85 14th January 2016 18:20

Тук май има повече въпроси отколкото отговори, но и аз да се пробвам да попитам нещичко с надежда някой да отговори :)

Колко време след операцията се взема антибиотик и какъв са ви изписали?

Mishela23 20th January 2016 18:50

Здравейте,искам да попитам всички оперирани от рино-септопластика,много ли е страшно,има ли силна болка,излизането от упойка как е.....боли ли свалянето на тампони и до кога има дискомфорт?

titi1 20th January 2016 20:58

Болка няма никаква, от упойка всеки излиза индивидуално някой повръщат, други само им се гади, трети им се върти главата.
Тампоните и плаките също не болят, усеща се неприятност някаква.
Успех!

Mishela23 23rd January 2016 14:01

благодаря за отговора,четох много по тази тема,но при всеки както казвате е индивидуално,много съм убъркана не съм се спряла и на болница и лекар,но най-големият проблем е страха :(

brunettexmagic 1st February 2016 17:50

Здравейте, имам въпрос. Слагала съм си силикон в гърдите при д-р. Кънев във Вита и съм доволна, но сега съм решила, че искам да си оправя и носа. Някой правил ли си е операция при него?
Може и да ми препоръчате хирург.
Това, което искам да направя е, да изпиля носната преграда съвсем малко от едната страна, защото нослето ми е малко.
За повдигане на върха на носа се чудя още.
Та, може ли да ми препоръчате добър хирург? Благодаря.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.