Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Gadjeva 7th February 2016 20:47

Здравейте,скоро си правих ринопластика,но след като ми махнаха лонгетата видях,че носа сякаш ми е на една страна.гърба е прав,но някакси надолу върха кривее.От едната страна е по-качено от другата.
Вие как мислите,дали ще св оправи?
На някой случвало ли му се е след риноплатика?

titi1 7th February 2016 22:23

Без снимка едва ли някой може да каже нещо по въпроса. При кого се оперира?

Alena5 21st April 2016 11:03

Изч

Kiiss4eto 12th June 2016 20:29

Здравейте и от мен. Моята операция мина преди 5 дни и в тази връзка имам един жизнено важен въпрос - кихането.
Вече пети ден се сдържам да не кихам и ми е аааадски гадно.
Та бихте ли споделили опита си по този въпрос?
Колко дни след операцията се престрашихте да кихнете?
Какво и чувството? Има ли опастност да изкочат силиконовите тръбички? Боли ли нослето при кихане???

mitkui 12th June 2016 21:48

Ами то има ли шанс да не кихнеш :)
При кой се оперира ?

Kiiss4eto 13th June 2016 09:11

Цитирай:

Първоначално написано от mitkui (Публикация 809154)
Ами то има ли шанс да не кихнеш :)
При кой се оперира ?

Ами и аз мислех, че е невъзможно да спреш подобен физиологичен процес..но се оказа че страха е по силен от рефлекса :1228:
В момента в който усетя напрежение в носа характерно за предстоящо кихане, започвам да дишам дълбоко през устата и така се спирам.
Все ме е страх че ако кихна ще ми изкочат силиконовите тръбички от носа или ще скъсам някой вътрешен шев.

Иначе се оперирах при д.р Кулов в Каспела - Пловдив.
Изключителен е! Смея да кажа че слага всичи други лекари в малкия си джоб.
Представа нямяш какъв професионализъм и отношение към пациента.
Единствичено той в БГ работи по нова технология която е лично негов патент - без тампони, без гепс, различен начин на рязане и сглобяване и защиване и т.н.
Хубавото е, че е специалист УНГ и ми направи септо-ринопластика, че освен кофти външен нос имах и проблем с преградата и дясната лигавица.

mitkui 13th June 2016 21:18

Чудесно , радвам се , че си доволен/доволна . Успешно възстановяване ти пожелавам . :)

Recklessmoves 14th June 2016 11:27

Здравейте на всички!
Утре ми предстои ринопластика при Джамбазов и честно казано, не ме свърта от притеснение и безсмислени въпросчета в главата ми, та...ето ме и мен тук. Ще премахваме гърбица и видимо ще "прибираме" нослето на вътре. Преградата няма да се пипа. Върхът, като форма, също.
Някой, който се е оперирал при Джамбазов може ли да ми каже кога го изписват, на другия ден ли? И от доста хора чувам, че доцентът оперира предимно вечер, аз трябва да съм там рано сутринта, няма ли да се побъркам до вечерта? :D
Ще се радвам, ако има активни, които да ми разяснят положението, а живот и здраве, след 1-2 седмици да се присъединя към успешните операции и да покажа резултат. :))

Мira 19th October 2016 07:37

Здравейте!

hiiiiiie334s 19th October 2016 08:27

Цитирай:

Първоначално написано от Recklessmoves (Публикация 809172)
Здравейте на всички!
Утре ми предстои ринопластика при Джамбазов и честно казано, не ме свърта от притеснение и безсмислени въпросчета в главата ми, та...ето ме и мен тук. Ще премахваме гърбица и видимо ще "прибираме" нослето на вътре. Преградата няма да се пипа. Върхът, като форма, също.
Някой, който се е оперирал при Джамбазов може ли да ми каже кога го изписват, на другия ден ли? И от доста хора чувам, че доцентът оперира предимно вечер, аз трябва да съм там рано сутринта, няма ли да се побъркам до вечерта? :D
Ще се радвам, ако има активни, които да ми разяснят положението, а живот и здраве, след 1-2 седмици да се присъединя към успешните операции и да покажа резултат. :))

Притеснява ме, че така и повече не писа.
Как мина операцията? Доволна ли си?

desita_g 16th November 2016 16:39

Здравейте! Предстои ми ринопластика във ВиА Медика. Някой оперирал ли се е там да ми каже как протича всичко, какво ще ми е необходимо да си нося? Казаха ми без пижама, чехли, кърпа...само четка и паста за зъби, ноо ....
Ще ми е много полезно, ако някой се включи с разказ как протича престоя в тази клиника :)

desita_g 28th November 2016 14:49

Здравейте отново! Влиза ли някой в този форум или ще си пиша сама :2005:
Мина и моята ринопластика, днес ми е 7 ден и имам някои притеснения, въпросчета... ще съм по-спокойна, ако чуя мнението на някой преминал вече през този възстановителен период.

teodoraatanasova 25th December 2016 14:50

здравей...какви притеснения имаш? моята операция беше на 12.12.2016 днес ми е 14 ден но съм в депресия направо :(

dessy_dessy 6th March 2017 22:09

здравейте, знам че сигурно някъде назад е отговаряно на тези въпроси, но след колко време е безопасно да се носят слънчеви очила, както и умерено излагане на слънце

karina_ 3rd April 2017 18:22

Здравейте. Днес ми свалиха превръзките(7ден след операцията).Въпросът ми е дали мога да го мокря вече и кога мога да използвам грим? Благодаря!

Burattino 18th April 2018 21:17

Как се решихте? Мамка му. Откакто се помня си мечтая за тази операция. Ходих да бачкам на круизен кораб заради нея. Изгърбих се от миене на чинии. И когато беше най-тежко, стисках зъби, затварях очи и си представях операцията. Сега имам насрочена дата и съм на път да я отложа, защото се ПАРАЛИЗАМ от страх. Първо пълната упойка, после резултатът... Интернет е безмилостен в това отношение. Не е ли интересно как мечтаем за нещо цял живот, а когато то е пред нас се страхуваме да го уловим. Знам, че отлагането на проблемите само ги задълбочава но... От друга страна, след като си платя операцията излизам на нула, което също е някаква причина, с която оправдавам страха си. Хората са казали - внимавай какво си пожелаваш, защото може и да ти се сбъдне. Чак сега разбрах смисъла на тази поговорка. Въпросът ми е прост. Как се престрашихте? Имаше ли душевни борби? Случвало ли ви се беше да се събуждате посред нощ изтръпнали от ужас?

Josefine 24th April 2018 09:09

Много трудно се реших - винаги съм го искала, но винаги ме е било страх от операции и го бях изключила като възможност някога да се престраша. А пари винаги съм имала, така че това не е било пречка. Престраших се като започнах да си мисля за друг вид корекции, уж по-безобидни. Но като се разрових се оказа, че не са и от тях даже се умира. Но вече бях настроила да си правя нещо и се оказа, че ринопластиката е най-безобидна в смисъл, че не попаднах някой да е умрял от нея. В крайна сметка излезе, че поради факта че е лицева операция хич не е безобидна, ама това го разбрах след дъжд качулка. Оказа се и че пълната упойка, поне по начинът по който при мен мина всичко и от която най-много ме беше страх, всъщност не е толкова страшна. Отделно много четох за оперирани и си викам "Аз ли съм най-страхливата и заради тъп страх ще си нося клюна цял живот". По-страшното е резултатът и те съветвам добре да се информираш преди да легнеш под ножа и да кажеш ясно на хирурга ти какво искаш и не искаш, защото аз не го направих и в момента си нося последствията.

zozalina 24th April 2018 12:19

Здравейте и от мен!Аз пък бих казала,че бързо се реших,при мен пък проблема бяха парите. Даже бих казала малко през глава се хвърлих...само снимки съм разглеждала,не съм влизала във форумите.Моята беше преди 6 години,исках само и единствено премахване на гърбицата.И да бъда близо до доктора,защото бях с малко дете и нямах възможност да пътувам.Каквото му казах това направи,не изпитвах страх,трудното ми беше докато се реших да отида на консултация....от там нататък...само като си представех че няма да имам гърбицата,се успокоявах.Но сега след 6 години и постоянно четене във форумите и гледане на резултати на турските хирурзи се замислям за втора операция и малко ме е яд,че преди това не съм се поинтересувала достатъчно,но не съжалявам че се подложила на такава интервенция. Burattino как си?Кога ще е операцията и кой е доктора ако не е тайна? Josefine при теб как е положението? Четох ти постовете.Ето че и при известните и скъпи хирурзи има незадоволителни резултати.Замисляш ли се отново за корекция?

Josefine 24th April 2018 21:00

Ще изчакам да мине година. При мен проблемът не е толкова в самия нос, колкото в увисване на физиономията. Дори с влошеното дишане почвам да свиквам, но с назалните бръчки не мога да се примиря и като гледам единствената ми опция е фейслифт. Според хирурга ми това е оток и би трябвало да спадне с времето ама ето 7 месеца подобрение няма. Само с отслабване не съм пробвала, иначе масажи, упражнения правя и тц - нищо. Физиономията ми е видимо променена и то на към по-зле, а точно това не исках. Но имам време - ще чакам, ща не ща. Току виж стане чудо

aliona 17th June 2018 11:24

Цитирай:

Първоначално написано от djack (Публикация 813414)
Здравейте .Отдавна се каня да си направя ринопластика бях се насочил към Асен Асенов но в последния момент се разколебах и не отидох . Но все си ме тормози този нос .

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...529075587y.jpg

Имам съвсем лека гърбичка която ми се вижда само от единя профил , носът ми е някакъв шашаво чип и това чипото много ми стърчи напред ,дали е лесно да се махне аз като го пипам и мърдам там няма кост която да се пили незнам от какво е съставен все едно само от кожа . Другия ми проблем е че леко ми увисва носа когато се усмихвам . Не искам много , според вас дали Асенов може да се справи с лекото изпиляване на гърба и прибиране на чипото от носа ми , и леко повдигане на върха .

Не стъпвай при този касапин Асенов,толкова много осакатени носове при него!!!!!

djack 19th June 2018 15:12

Говорих със Сафет Кулов , човека ми каза че може да направи това което искам , спомена ми за цена която е учудващо ниска ,каза ми че по здравна каса щяло да ми излезе 980 лева което е много по малко сравнение със всички останали .Та се чудя защо? четох добри отзиви за него ,харесват ми носовте който е правил .Някой може ли да ми каже какво мисли за него

Semietaq 22nd June 2018 19:02

права носове без пари

Juju37 8th July 2018 20:34

Здравейте,
Много исках да се сдържа и да не пиша толкова скоро след операцията но уви нямам търпение. Имам проблем с прекалено вирнат връх на носа, хирурга ми каза, че ще падне с времето но аз не мога да си го представя. Дори със спадането на отоците имам чувството че върха се вирва още повече. Моята ринопластика беше преди около месец и знам, че трябва да мине още време преди окончателния резултат… изчетох почти всичко в Български и Английски сайтове но не намерих много снимки или мнения след минали повече месеци.
При мен е работено най-вече по върха и се надявам ако има някой тук който е преживял същия проблем да сподели, до колко пада надолу върха и след колко време и дали въобще ще падне? Благодаря предварително

П.С. за сега не искам да споменавм хирург или клиника и ще пиша след като спаднат напълно отоците за да бъда по обективна

Bubsdups89 6th November 2018 13:40

Цитирай:

Първоначално написано от djack (Публикация 813420)
Говорих със Сафет Кулов , човека ми каза че може да направи това което искам , спомена ми за цена която е учудващо ниска ,каза ми че по здравна каса щяло да ми излезе 980 лева което е много по малко сравнение със всички останали .Та се чудя защо? четох добри отзиви за него ,харесват ми носовте който е правил .Някой може ли да ми каже какво мисли за него

Искам да те попитам , тази цена е за ринопластика или септопластика? И евентуално какво се случи? Подложи ли се на някаква интервенция?

Georgi Var 7th December 2018 21:12

Ринопластика
 
Съпругата ми, две ринопластика при д-р Георгиев, ужасяващи резултати, след трета операция в чужда болница, всичко е наред. Но през какво минахме, само ние си знаем, Георгиев Лъга и прикрива некадърност през цялото време, чуждите лекари обясниха всичко. Пожалавам ви успех, но мило дами, не вярвайте а всичко проверявайте и споделяйте да избягвате страдания за вас и другите.

Bobito12 6th April 2021 01:37

Унг хирург винаги! Но го разбрах след 2 неуспешни операции :D

s1m3on 19th August 2021 12:19

Здравейте и аз вече влизам в графа оперирани.
Минаха 2 месеца от коремната операция, махнаха ми полип/тумор от дебелото черво.
В момента правя процедури по химиотерапия. :)

Въпросъм ми е на три месеца от операцията на море може ли да се ходи?

Tedinka08 20th October 2022 16:20

Аз искам да си направя ринопластика може ли да ми препоръчате някой добър хирург ?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.