Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

1029 16th November 2010 22:58

Съжалявам за случилото се. Нямах предвид точно теб като споменах за злобата, но другата сладурка, която е недоволна и пострадала говори доста жлъчно и за жалост, наистина,комплексирано.

Vera Slovic 17th November 2010 09:26

Цитирай:

Първоначално написано от want
Лоша ринопластика ?? Бях обезобразена! Беше сгафил абсолютно всичко!Ако беше само една грешка иди дойди но да оклепаш всичко възмножно не е просто лоша ринопластика! И за каква злоба говорим ?Била ли си 2 години обезобразена и всеки да те гледа като маймуна в зоопарка?

want, аз мисля, че съм виждала твои снимки из форума. Наистина си права. Много съжалявам за това, което ти се е случило. Аз лично нямам обяснение как може да се стигне чак дотам както е в твоя случай.
Радавам се, че всичко е приключило добре за теб. Надявам се никой да няма твоята съдба, без значение чии услуги ще реши да изпозлва за операцията си.

Мариса 17th November 2010 09:59

Цитирай:

Първоначално написано от titi1
ти сега недей говори така, че като те чуе момата и ще почне да тръби, че нейните снимки са ползвани не на едни, ами на 5 симпозиума :lachen:

Аз ти вярвам Уонт /въпреки, че твои снимки не съм виждала/, ноооо....въпроса не е само в това.

така ли с каква цел да твърдя неверни неща,хм???

Мариса 17th November 2010 10:00

Цитирай:

Първоначално написано от 1029
Съжалявам за случилото се. Нямах предвид точно теб като споменах за злобата, но другата сладурка, която е недоволна и пострадала говори доста жлъчно и за жалост, наистина,комплексирано.

Истината се вижда от хората,които не ползват постоянно думата злоба,от която те самите страдат като масова алергия/бг епидемия/ :lol: :lol: :lol:

sibi 17th November 2010 17:07

марисабела, когато се опитваш да звучиш умно, звучиш най-тъпо. Няма нужда от тези напъни, просто бъди себе си :wink:

xristo8 22nd November 2010 12:03

Цитирай:

Първоначално написано от morska_valna
ОК Sibi, ще прочета всичко. Но току-що ми казаха, че във ВМА е корифеят на носовете, скулпторът. И на всичкото отгоре за 70лв щяла да стане цялата ми ринопластика. Премалях, зави ми се свят. И затова избързах с въпроса. :2009: :cry: :o

zdravei koi lekar i kade to4no sa ti kazali 4e za 70 lv 6te ti napravi riinoplastika kaji molqte za66toto i az iskam 6te ti bada mnogo blagodaren

Мариса 22nd November 2010 13:36

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
марисабела, когато се опитваш да звучиш умно, звучиш най-тъпо. Няма нужда от тези напъни, просто бъди себе си :wink:

Не се опитвам ни най-малко.не обичам да се старая толквоа много в думите :lol:
а как звучи,никак не ме засяга :wink:

bumbarashka 22nd November 2010 21:31

Цитирай:

Първоначално написано от Ipsinia
Здравейте на всички!
На 11 Декември ми предстои първата операция. Носът ми е счупен от приблизително 15години (в момента съм на 22) и избрах Доц. д-р Емил Георгиев. Преди да сте решили да ме критикувате относно избора искам да обележа, че някой от най-близките ми се подложиха на различни видове инетрвенции при д-р Георгиев и недоволни в моето обкръжение за сега няма. И все пак колкото и да съм сигурна ми се ще да прочета някое по-актуално мнение от някой минал през ръцете на д-р Георгиев в последно време.
Благодаря ви предварително :)

Аз съм с 2 ринопластики и утни при Доц.Емил Георгиев и съм доволна от резултата.Имам снимки самото след 1 вата операция,втората ми беше на 7септембри и още не съм се щракала.Тези дни ще се кадросам и ще кача снимки тук за да прецениш :wink:

bumbarashka 22nd November 2010 21:33

Упс...съжалявам за грешките,но това е от смотаната ми клавиатура :?

bumbarashka 22nd November 2010 21:36

Цитирай:

Първоначално написано от xristo8
Цитирай:

Първоначално написано от morska_valna
ОК Sibi, ще прочета всичко. Но току-що ми казаха, че във ВМА е корифеят на носовете, скулпторът. И на всичкото отгоре за 70лв щяла да стане цялата ми ринопластика. Премалях, зави ми се свят. И затова избързах с въпроса. :2009: :cry: :o

zdravei koi lekar i kade to4no sa ti kazali 4e za 70 lv 6te ti napravi riinoplastika kaji molqte za66toto i az iskam 6te ti bada mnogo blagodaren

ХАХАХАХХАХХАХХХХХХХХХХХХХ ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ ХХХХХХХХХХХХХХХХХА!!!!!!!!!!
Абе вие луди ли сте-70лева?!САмо анестезията е поне 100(местната) :wink:

Vera Slovic 23rd November 2010 09:54

Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
Аз съм с 2 ринопластики и утни при Доц.Емил Георгиев и съм доволна от резултата.Имам снимки самото след 1 вата операция,втората ми беше на 7септембри и още не съм се щракала.Тези дни ще се кадросам и ще кача снимки тук за да прецениш :wink:


А защо две ринопластики?

Мариса 23rd November 2010 10:03

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic
Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
Аз съм с 2 ринопластики и утни при Доц.Емил Георгиев и съм доволна от резултата.Имам снимки самото след 1 вата операция,втората ми беше на 7септембри и още не съм се щракала.Тези дни ще се кадросам и ще кача снимки тук за да прецениш :wink:


А защо две ринопластики?

и аз тва се зачудих :roll:

bumbarashka 23rd November 2010 19:53

2-рата е само изпилване до по-голяма извивка :wink:

Мариса 24th November 2010 09:56

Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
2-рата е само изпилване до по-голяма извивка :wink:

за сметка на кой?

bubeto85 12th December 2010 17:44

Да питам и аз след свалянето на тампоните минаха 3 дни и вече ми спаднаха отоците но лонгетата ми се разшири и сега се даржи само на лепенката отгоре нормално ли е случвало ли се е на някои???

Мариса 12th December 2010 21:22

Цитирай:

Първоначално написано от lili85
Да питам и аз след свалянето на тампоните минаха 3 дни и вече ми спаднаха отоците но лонгетата ми се разшири и сега се даржи само на лепенката отгоре нормално ли е случвало ли се е на някои???

Естествено,че е нормално да спадат отоците и лонгетата да ти е голяма :lol:

bubeto85 13th December 2010 13:33

ох мерси за отговора че се бях притеснила :D

sunnyB 14th December 2010 16:02

Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...

sibi 14th December 2010 17:12

Няма други начини :wink: Салицилов спирт, розова вода, тоалетно мляко...това е.

sunnyB 14th December 2010 17:23

Благодаря. И аз така си мислех, ама все пак да попитам :wink:

bubeto85 15th December 2010 12:35

някой може ли да ми каже каква е всашност ролята на лонгетата знам че е за обездвижване но само това ли е ??? ако падне по рано опасноли е доктора ми каза че след като се свали на 14 ден ште трябва да продалжа да я слагам жечер и да спя с нея поне месец.

Alisha 15th December 2010 15:04

Ох, малко съм объркана-от това което съм чела разбирам,че носа се променя непрекъснато от 2-3 месеца до година,но едни говорят за прибиране на носа,когато оттоците съвсем изчезнат,а други за отпускане на тъканта и увисване ?Знам,че е индивидуално,но все пак през какви периоди се очаква да се мине ?
И друго-чувствам нещо като тежест в носа като съм легнала и съм обърната наляво или надясно,нормално ли е това и случвало ли му се е на някой?Почвам да се притеснявам да не би да не зараства нормално,от операцията са минали 20 дена.

bumbarashka 15th December 2010 23:30

естествено,че ще ти тежи след като има отток :wink: желателно е да не спиш на една страна,че туку-виж кривне...

bumbarashka 15th December 2010 23:31

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
2-рата е само изпилване до по-голяма извивка :wink:

за сметка на кой?

подарък от д-ра :wink:

Vera Slovic 15th December 2010 23:38

Цитирай:

Първоначално написано от sunnyB
Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...


Освен изброените от Sibi, аз ползвах и мокри кърпички за лице (за почивстване на грим). Моята кожа също е мазна, но аз бих ти препоръчала да не ползваш чист спирт на този етап, защото е прекалено агресивно. Води до прекалено изсушаване на кожата, която мазната кожа много добре компенсира като се омазнява двойно повече. Така че ефектът е обратен. Ако все пак ти действа добре като дезинфекционно средство, може след това да ползваш някакъв неутрален тоник или най-добре си е наистина розовата вода.

Vera Slovic 15th December 2010 23:44

Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
2-рата е само изпилване до по-голяма извивка :wink:

за сметка на кой?

подарък от д-ра :wink:

Той ти е подарил втората операция, защото не е направил първия път това, за което сте се били разбрали или ти сама допълнително си реши да си направиш по-голяма извивка?

Vera Slovic 15th December 2010 23:57

Цитирай:

Първоначално написано от Alisha
Ох, малко съм объркана-от това което съм чела разбирам,че носа се променя непрекъснато от 2-3 месеца до година,но едни говорят за прибиране на носа,когато оттоците съвсем изчезнат,а други за отпускане на тъканта и увисване ?Знам,че е индивидуално,но все пак през какви периоди се очаква да се мине ?
И друго-чувствам нещо като тежест в носа като съм легнала и съм обърната наляво или надясно,нормално ли е това и случвало ли му се е на някой?Почвам да се притеснявам да не би да не зараства нормално,от операцията са минали 20 дена.

Според мен, етапите през които носът ти ще мине, зависят от нещата, които са правени по него. Може би дорторът трябва да ти даде отговор на въпроса какво ще се случи в твоя случай. При някои резултатът явно е видим още след махането на гипса, но при други трябва да минат 2-3 месеца, за да придобият представа как ще изглежда окончателно. Но окончателният резултат наистина е чак след година.
Тежестта в носа е наистина от отока и трябва да изчезне окончателно месец и половина-два след операцията. Носът ти обаче все още ще бъде чувствителен/безчувствен при допир още поне 3-4-5 месеца. Лежането на една страна по никакъв начин няма да повлияе на формата на носа, просто е неприятно като усещане и не е желателно в такива пози да спиш, защото отоците ще ти спаднат по-бавно и неравномерно. Носът може да "кривне" само при натиск, удар, по-агресивно кихане.

Мариса 16th December 2010 07:23

Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
за сметка на кой?

подарък от д-ра :wink:[/quote]

дано няма повече подаръци :lol:

Ultra 16th December 2010 16:03

Цитирай:

Първоначално написано от sunnyB
Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...

sunnyB, не искам да прозвучи като реклама, но аз ползвам вече около година почистваща вода (не тоалетно мляко) Биодерма Хидрабио и съм доволна. С тази вода с тампонче памук можеш да си почистваш и грима на очите освен кожата на лицето. Има го в аптеките.

Аз също не ти препоръчвам спирт, защото ще предизвикаш обратен ефект. Моята кожа също е мазна и избягвам продукти със съдържание на спирт.

sunnyB 16th December 2010 23:26

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic
Цитирай:

Първоначално написано от sunnyB
Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...


Освен изброените от Sibi, аз ползвах и мокри кърпички за лице (за почивстване на грим). Моята кожа също е мазна, но аз бих ти препоръчала да не ползваш чист спирт на този етап, защото е прекалено агресивно. Води до прекалено изсушаване на кожата, която мазната кожа много добре компенсира като се омазнява двойно повече. Така че ефектът е обратен. Ако все пак ти действа добре като дезинфекционно средство, може след това да ползваш някакъв неутрален тоник или най-добре си е наистина розовата вода.

Благодаря за мнението. Все пак не ползвам чист спирт, ами само 1 % салицилов, като го редувам с розова вода. За около очите ползвам един разтвор за детска кожа - на Bioderma, ABC derma, добре ми се отразява. Е, друго си е водичката, но две седмици ще изкарам, няма как :)

sunnyB 16th December 2010 23:30

Цитирай:

Първоначално написано от Ultra
Цитирай:

Първоначално написано от sunnyB
Момичета, да ви попитам за почистването на лицето след ринопластика. Аз съм с лонгета, която трябва да нося 2 седмици и ми казаха въобще да не мокря лицето... Затова го почиствам със салицилов спирт 1 %, кожата ми е мазна, така че ми се отразява добре за сега, но без вода ми се струва, че няма как да се почисти добре... Въпросът ми е, дали няма и други начини за почистване, които сте използвали вие? Предварително се извинявам, ако вече е задаван въпросът, но аз поне не намерих...

sunnyB, не искам да прозвучи като реклама, но аз ползвам вече около година почистваща вода (не тоалетно мляко) Биодерма Хидрабио и съм доволна. С тази вода с тампонче памук можеш да си почистваш и грима на очите освен кожата на лицето. Има го в аптеките.

Аз също не ти препоръчвам спирт, защото ще предизвикаш обратен ефект. Моята кожа също е мазна и избягвам продукти със съдържание на спирт.

Аз ползвам нещо подобно пак на Биодерма - мицеларен разтвор за почистване на детска кожа, понеже с такъв почиствам лицето на детенцето си понякога, той е с много нежна кожа и от там знам, че добре действа. Май ще спирам вече със спирта... Вярно е, че има обратен ефект - изсушава много в началото, но после се омазнява двойно. Подведох се по това, че уж ще ми изчисти по-добре лицето...

bubeto85 21st December 2010 16:11

здравеите на всички искам да попитам има ли нешто за мазане или за пиене за оток на 10 ден махнах лонгетата и сега 2 дни по касно започнах да се подувам между вейдите и отстрани кадето е чупена коста наи лошо е че ме боли и осештам тежест

fei4eto0o 27th December 2010 19:51

от моя личен опит знам,че всичко си минава само...нищо не помага,нито за оттоци,нито синини всичко с времето си(синините ми изчезнаха напално след 1месец,а оттотците(видимо изчезнаха до 1 месец)..в момента имам лек отток на върха(незабележим за останлите) даже все още ми е леко изтръпнал НО все пак ми е 4ти месец) ,а за дискомфорта като ТЕЖЕСТТА нормално е.. до месец-месец и половина,а лонгетата се слага нощно време,докато спиш да не се обърнеш и да стане "фал" с нослето (:
като минат 2-3 месеца се чудиш... е това ли беше?(:

petiarad 2nd January 2011 11:26

Честита нова година на всички!!! Както вече ви писах тази година мисля да си оправям нослето...,но имам един въпрос към вас - как мислите дали е възможно ринопластика да се направи едновременно с блефаропластика??? Имам нужда и от блефаро на горните клепачи и се замислих дали е възможно да се направят две в едно ???

Vera Slovic 2nd January 2011 11:59

Цитирай:

Първоначално написано от petiarad
Честита нова година на всички!!! Както вече ви писах тази година мисля да си оправям нослето...,но имам един въпрос към вас - как мислите дали е възможно ринопластика да се направи едновременно с блефаропластика??? Имам нужда и от блефаро на горните клепачи и се замислих дали е възможно да се направят две в едно ???

Честита Нова Година!

Не мисля, че ще има проблем да се направят двете операции наведнъж, но е хубаво това да го потвърди лекарят. Проблемът обаче е, дали можеш да си избереш лекар, който да направи и двете. В смисъл, че повечето хора биха предпочели УНГ за ринопластика и пластичен хирург за блефаропластика.
Моят съвет е да си избереш подходящи хирурзи за всяка една от интервенциите, а не да се стремиш да ги обединиш в едно. Защото разочарованието след неуспешна пластична операция е много голямо (под неуспешна, имам предвид да не харесаш резултата, което след ринопластика е често срещано, както се вижда в този форум).

sibi 2nd January 2011 12:14

Според мен не е разумно да правиш две в едно заради отока и около очите, който се получава при риното - даже още по време на самата операция. Моят съвет е да направиш първо ринопластиката, а едва след няколко месеца блефаропластиката.

petiarad 2nd January 2011 12:24

Благодаря за бързите отговори!! Тайничко се надявах да не се подлагам два пъти в годината на пълна упойка..., но явно ще се наложи....Все още се чудя и кумя при кого да отида...Е, аз си нямам гърбица за оправяне,но пък не мога да дишам, много ми е изкривена преградата...И не знам дали първо рино или пълво блефарото да избера.... :cry:

emiko 2nd January 2011 13:57

Ако направиш първо блефаропластиката, рискуваш след ринопластиката да се наложи отново да правиш блефаропластика :!:

Стъпките са както и Сиби е написала:

1. Ринопластика - Джамбазов или Йорданов

2. След 2-3 месеца блефаропластика, която може да се направи и с местна упойка :arrow: инфо Гуен и Емико :lol:

fei4eto0o 2nd January 2011 14:18

+
 
д-р Р.Славчев (Токуда) е специализиран в лицево-челюстната хирургия!

Vera Slovic 2nd January 2011 14:21

Цитирай:

Първоначално написано от petiarad
Тайничко се надявах да не се подлагам два пъти в годината на пълна упойка...

Това изобщо не трябва да е аргумент за това, какво решение да вземеш. Най-важен трябва да ти е изборът на лекар. След като имаш изкривена носна преграда, аз те съветвам да се консултираш само с УНГ за носа. Дори и да си харесаш пластик, по-добре се откажи.

Това за отока не се бях сетила, но е абсолютно така. Изобщо не е удачно да ги обединяваш.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.