Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   мамограф след мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6842)

dama 1st July 2008 17:49

мамограф след мамопластика
 
Момичета,имам един въпрос.Може ли да се прави мамография след поставяне на импланти?В смисъл дали пак се вижда всичко на снимката

Babri 1st July 2008 18:41

Мда,аз преди месец си правих,но не мамография/понеже не се препоръчва за жени под 35г и без показания/,а ехография :wink:

Divinemouse 1st July 2008 19:27

Re: мамограф след мамопластика
 
Цитирай:

Първоначално написано от dama
Момичета,имам един въпрос.Може ли да се прави мамография след поставяне на импланти?В смисъл дали пак се вижда всичко на снимката

Може ,малко е по трудно ако са ти над мускулно но пак специалиста вижда,а ако са под никакъв проблем..

dama 1st July 2008 22:35

Да,моите са надмускулно.Ходих на ехограф за профилактичен преглед и доктора ми каза,че имало някакво образувание и да отида пак на преглед към март другата година.Но ви е ясно,че аз сън няма да спя и за това предпочетох да отида направо на мамограф.Доктора ми каза,че нищо не се виждало.И затова си зададох въпроса дали виждат хубаво след като имаме импланти.Мисля си,че ако не се вижда щеше още като му кажа,че съм с импланти и да ми каже,че не става.

dama 1st July 2008 22:36

Той ми каза,че само зад импланта не можел да види.Аз си мисля,че няма и нужда,защото зад импланта е мускул,а образуванията са на млечните жлези.

doll 1st July 2008 23:12

Добре де ,как така са ти казали,че имаш образувание,а пък да отидеш чак догодина март??? И без обяснение???
:shock:

blanco y negro 2nd July 2008 08:43

Цитирай:

Първоначално написано от doll
Добре де ,как така са ти казали,че имаш образувание,а пък да отидеш чак догодина март??? И без обяснение???
:shock:

Да бе, и аз това се втрещих! :shock: Даде ли ти снимка от ехографа на образуванието поне? Ако ти е дал, взимай я и отивай при друг, трети, десети, докато се изясни за какво става въпрос. Дано всичко да е наред.

junglegirl 2nd July 2008 08:51

Мисля че с такива съмнения е най-добре да те видят мамолозите в Онкологията,но не знам дали имат ехограф :roll: А дори и да са супер,все пак само с палпация... :roll:

dama 2nd July 2008 13:23

Аз също попитах доктора не е ли късно да ходя чак догодина и той ми каза,че не било.И понеже не мога да чакам просто ей така и отидох на мамограф ,където ми казаха,че нямало нищо.Не знам дали мога да вярвам на снимката след като имам импланти.Нали уж мамографа е най-сигурен,затова отидох и там.То няма къде да отида на по-сигурно.Ако знам със сигурност,че дори и с импланти на мамографа се вижда ако има нещо,ще се поуспокоя.Преди година и половина преди да си сложа имплантите ми казаха,че нямаше нищо тогава.Доктора от ехографа не ми даде снимка,а и аз не се сетих да поискам.

dama 2nd July 2008 13:25

Мисля че с такива съмнения е най-добре да те видят мамолозите в Онкологията,но не знам дали имат ехограф Rolling Eyes А дори и да са супер,все пак само с палпация... Rolling Eyes А какво е това палпация :(


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:10.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.