Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мъжки фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Подробно за коремната мускулатура (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3366)

vrabche_ 1st March 2008 14:12

аз правя преси през ден 8 серии по 30

fresh4y 13th April 2008 21:18

Искам да попитам от това ще има ли ефект http://vbox7.com/play:fbe1d462 Ако има да почвам :cool: :cool:

ncnp 15th April 2008 00:12

Всички упражнения с вдигнати крака спомагат малко или много за оформянето на корема.. Ежедневното правене на коремни преси с не много високо вдигнати крака дава добри резултати (вече зависи и от човека разбира се)...

fresh4y 24th April 2008 22:28

Искам да попитам пренатоварил ли сам се :? когато започна да правя коремни преси и стигна до 15 започват да ме болят .... тей като всеки ден правя 3 серии по 30 ... това го правя сутрин обед и вечер 3 серии по 30 сутрин 3 серии по 30 на обяд и вечер 3 серии по 30 .. даже и слетобед правя някой пат ... това го правя вече 3 седмици бихте ли казали :?

fresh4y 25th April 2008 22:32

аре някой да пише плс

djack 14th May 2008 17:51

Плочки не се правят с хиляди коремни преси

И аз като теб правих секи ден по 300 в продължение на 1 година докато не се осъзнах че не е правилно и не става с хиляди коремни :wink:


Сега правя няйкой опражнение 3пати седмично незнам дали ще има ефект за сега е добре


1.Коремни преси с тежест 4х40
2.сядам на един стол а пред мен си испъвам краката хоризонтално на една пейка и повдигам краката нагоре колкоот мога и после пес почивка махам пейката и правя от земята и дигам краката нагоре колкото мога така 15 до пейката и 15 от земята бес почивка 3 серии
3.Извивки на тялото встрани 3х10 ( лягам исправям краката и ги повдигам около 5 сантиметра в въздуха бес да ги свалям.После кратосвам рацете на връта все едно за коремни преси и свивам ляв крак и дясната ръка докато одаря коляното и така общо 20 пъти лява и дясна ръка.Не се изразих много точно но няма значение
4.Странична опора 3х15 15 от едната страна и 15 от другата 3 серии

Дано има някакъв резултат

fresh4y 20th May 2008 22:52

какво ще рече супер серия .. и ми кажете някое друго упражнение за стегнат корем ... освен комрени преси .. 4акам отговор

Redwine 17th October 2008 02:56

Вече седмица правя доста сериозна серия упражнения за корем. В продължение на 4 години се опитвах да достигна идеалното тегло, да се оттърва от целулит, дя вкарам тялото си във форма. Всичко това вече е свършено, сега остава само да направя някои от мускулите малко по-видими - бедра и корем, по-специално. Проблемът е, че съм нетърпелива. След толкова много диета и ограничения ми се иска да видя резултат. Това са упражненията http://www.zazz.bg/play:c500421d . За сега само горните две "плочки" се виждат, някой може ли да ми каже колко време горе долу отнема добрият резултат понеже ва първи път в живота си правя това целенасочено. Дълги години съм тренирала спортни танци и тялото ми е силно имам нужда само от склуптора и незнам докога да я чакам да си каже думата...

Solver 17th October 2008 06:23

Ако се виждат само 2, явно са развити непропорционално, обикновено горните са по-изпъкнали, тъй като пресите повече ги натоварват. Няма как да имаш резултат за седмица, нито за месец, нито някой може да ти каже за колко време, просто продължавай да правиш упражненията и с упоритост ще стане. Сега нямам време да видя упражненията, но ако толкова искаш да изпъкнат плочките, започни да правиш преси с някаква тежест, за да им дадеш стимул да растат. И ако наистина само горните са изпъкнали, насочи се най-вече към упражнения за долната част и най-важното - те също трябва да си почиват поне 36-48 часа, не да ги тренираш всеки ден.

Redwine 17th October 2008 17:57

много балгодаря за отговора в момента положението е такова http://picasaweb.google.com/radinaso...52097440465378, а желаният резултат този http://picasaweb.google.com/radinaso...52095312297874 :oops:

Solver 17th October 2008 18:34

Че аз не виждам в желания резултат какво толкова желано има :) Това е илюзия - ако ти постигнеш такъв тен и се намажеш с нещо мазно или просто се намокриш с вода, може би и ако ползваш някакъв гел за стягане на кожата най-много 1 месец, ще постигнеш същия ефект. Ако тя беше бяла като теб и се снима със суха кожа няма да е много по-различна. А и нейната кожа е от друг тип, твоята принципно не може да изглежда така. Ако кожата ти го позволява, направи няколко процедури на солариум и ще видиш разликата :) А в аптеката попитай за някой стягащ гел/подпомагащ разграждането на мазнините и мажи коремната област с него.

aniK 17th October 2008 20:23

Ей, много отдавна се каня да споделя с вас спомена от един филм "Американски психар". В него онзи правеше едно коремно упражнение (май номер 9 от тези на redwine). Доста натоварва :2003:

Redwine 18th October 2008 19:45

исках само да кажа,че намерих подходящо мазило и ще видим какъв ще е резултата след 5 седмици мазило + коремни+правилно хранене

slimissimo 28th December 2008 23:55

Здравейте от 2 ри януари започвам да тренирам сериозно купих си една книжка Men's Health Best за коремни мускули там има интересни и също така и много натоварващи упражнения, някои от които мисля да опитам ще ги тренирам три пъти седмично пък ще видим какви резултати ще постигна преди 2 години ходих на фитнес и тренирах цялото тяло включително и корема, но само с преси и нямах корем но имаше и какво още да се иска така, че не се лъжете че с коремни преси стават плочки :)

Solver 28th December 2008 23:59

Прав си, не стават с коремни преси.
Ето например аз не правя коремни преси и пак имам плочки :lol: Но благодарим за информацията какво ще правиш през новата година.

slimissimo 29th December 2008 00:03

Добре ти имаш плочки обаче тренирал ли си ги или така си си ги имал генетично ?

Solver 29th December 2008 00:15

Генетично плочки имат сомалийците :lol:

Тренирал съм ги естествено, което е повлияло, но сега не им влияе особено, просто метаболизмът ми е толкова бърз, че няма как да ги загубя в момента. Но да имаш плочки не значи да имаш само релефа, а обемът се постига с коремните преси.

Попринцип пресата така или иначе няма нищо общо с релефа - тоест релефа се прави с кардиото и храненето, не зависи от това дали правиш коремни преси. Ти казваш "не се лъжете че с коремни преси стават плочки" - аз не виждам някой да се лъже, нито да го лъжем в тая тема :) Но ако не правиш преси, като пресата има 5-10 и повече различни разновидности, няма да постигнеш изразена коремна мускулатура, трябва да вкарваш кръв и в тея мускули, а те се развиват много трудно.

Може би си видял, че повечето футболисти имат много релефен корем, но не е изразен, нещо от сорта на сомалиец, както писах по-горе, те не ги тренират, просто дотолкова са изчистили подкожните мазнини, че няма как да не се покажат плочките, тях така или иначе ги има, всеки човек ги има.

uuuy 29th December 2008 11:14

Съгласен съм така че маратонките, анцунга и на стадиона да бегате :lol: :lol: :wink:

ncnp 18th March 2009 05:55

Според мен това с корема малко или много си е индивидуално при всеки. Има слаби хора, които нямат следа от плочки има и по-едри при които са изразени. Естествено, че и тренировките са главен фактор, но те не са гаранция за това, че човек ще направи перфектната преса някога. Третирането на корема в по-ранна възраст има най-голяма тежест, естествено при всички мускули на тялото е така, но спецялно за корема смятам, че важи най-много или поне при мен е така. За съжаление не мога да кажа нещо повече от това което е изписано вече по темата. Мога само да пожелая успех на коремлийте :)

KrIsKo 21st March 2009 01:56

Темата определено е много полезна :) Поразбрах някои неща,за които не бях се замислял!

ivo333 4th May 2009 12:35

Тренирам коремния мускул от известно време и наскоро забелязах първите резултати - плочка :shock: Отгоре отдясно се появи 1 леко изпъкнала плочица, но отляво не се виждат резултати подобни на тези отдясно. Знам ,че коремния мускул е само 1 и няма понятия като ляв горен, десен долен и т.н и немога да си обясня защо се появи само отдясно. Аз лично не се харесвам така и искам да попитам как да тренирам, че да постигна резултати и отляво. Благодаря предварително :)

Solver 4th May 2009 13:21

При повечето хора има такава разлика, тялото се разделя вертикално на 2 части и обикновено едната половина е с по-изразена мускулатура, по-релефна, по-обемна. Не можеш да го оправиш с целенасочени тренировки, просто тренирай както трябва и с времето ще стигнеш ниво, при което и 2-те половини са ясно изразени. Щом е така при плочките ти, със сигурност е така и при бицепсите, гърдите, загледай се (ако си ги тренирал преди и са изразени).

Така че - тренирай така, както до сега, няма какво друго да направиш. Освен може би да засилиш тренировките - прави ги по-интензивни, тичай, ако можеш плувай... Това е.

MimiNa4eva 4th May 2009 21:52

Здрасти народе! Ще ме извините, че се бъркам в мъжките ви разговори, но трябва да ви питам нещо. Сегаааа! Тренирам усилено от около две години-фитнес, малко плуване, но най-вече упражнения удома. Слаба съм -172 см. на 51 кг. и исках да кача малко, та затова почнах тренировки. Качването нещо не ми се отдава, но това е друг въпрос, ще ви занимая с него друг път. Основният ми проблем е корема и то долната му част, областта под пъпа. Горната част е порядъчно орелефена, стегната плоска, но долната стои някак си леко подутичка. Не иска да се прибере достатъчно навътре. Правя различни коремни преси. За долната част вдигам краката от лег вертикално нагоре. По две-три серии по два пъти седмично. Ефект няма. Забелязала съм, че сутрин като стана коремчето ми изглежда много добре, дори и долната част е направо хлътнала. После като се раздвижа постепенно се отпуска и почва да ме дразни. Дайте съвети. Защо така?

Пропуснах да кажа, че съм готова вече на всичко и ако трябва ще си скъсам г..а, само ако знаех какво да правя. И последно: мъжът ми ми каза, че може да ми помогне спринтово бягане. Вярно ли е?

Solver 4th May 2009 21:57

Издува се от храненето, не от раздвижването. Нормално е сутрин да изглежда добре, след като е празен :) Упражнения няма да помогнат, според мен на 27 е късно, за да се свие корема, затова ще трябва много да внимаваш с храненето - да ядеш по-често на по-малки порции, никога да не прекаляваш с храната. Дори честно казано трябва да ядеш на 30-40% от капацитета на стомаха ти, за да не се допуска и минимално издуване. Принципно, ако цял ден не хапнеш нищо, коремът ти ще изглежда така - плосък. Но не става да не ядеш, нито пък е полезно да ядеш рядко :) Затова яж често и на малки порции, по-малки, отколкото са били до сега, яж поне 5-6 пъти на ден, като междинните хранения могат да бъдат просто 1 ябълка или 200 мл кисело мляко, или 30-50 грама ядки.

MimiNa4eva 4th May 2009 22:02

Иванин, благодаря! И аз съм си мислела подобно нещо, но все се самоубеждавам, че може и да е от неправилно трениране. За последното от предишния ми пост какво ще кажеш?

Solver 4th May 2009 22:06

Спринтовото бягане гори мазнините, но запазва мускулатурата, не знам с какво би ти помогнало на теб, но може да опиташ и да редуваш спринтове и ходене, например 1 минута спринт и 2 минути ходене, така редуваш 3 пъти, след това ходиш няколко минути и го правиш още веднъж. Ако имаш сили - още веднъж :) Но не се претоварвай. Както ти писах по-горе, не знам някакви тренировки да помогнат в тоя случай, просто стомахът трябва да се свие, но това става в по-ранните години, на 27 шансът е много малък, затова си регулирай храненето.

MimiNa4eva 4th May 2009 22:16

Благодаря! Сега така и така съм те хванала.. Я ми кажи защо не мога да кача килца? Какъв проблем имам само, другите искат да свалят, а аз да качвам! Опитвам се да ям достатъчно, не се лишавам от нищо. Сега като ми обясни за предишното разбирам, че и не се храня правилно. Ям по три пъти до засищане. Не преяждам, струва ми се, но си хапвам. Ям всичко, месо, яйца, плодове и зеленчуци. Даже наскоро почнах да вземам гейнър на Биогейм. И него незнам как точно да го консумирам. Бъркам го с вода и пия три мерителни лъжици след тренировка. Ако трябва да съм обективна това едно кило над петдесетте го качих след като почнах да пия протеина. Можеш ли да ме посъветваш нещо и по този въпрос?

Solver 4th May 2009 22:47

Малко се отклоняваме от темата, но... Какво искаш да качваш, мускулна маса ли? Щото друго е невъзможно, ако едновременно с това искаш да си поддържаш плоския корем. За да поддържаш някаква такава маса, трябва да се храниш по определен начин. А именно - да приемаш белтък на всеки 2 часа, като се започне от сутрин след ставане - до вечер преди лягане. След като постигнеш желания ефект, можеш да намалиш белтъка и да направиш храненето на интервал от 3 часа. Едновременно с белтъка трябва да има и достатъчно въглехидрати, затова е много трудно да успееш да качиш някаква мускулна маса, без едновременно с това да качиш и мазнини. Но принципът на 3-часовото хранене си остава, независимо какво искаш, трябва да започнеш да се храниш така и предполагам е възможно да постигнеш резултат за корема. Никога не яж до насищане, иначе коремът ти няма да стане плосък (ако има такъв шанс теоретично). Опитай 1 ден да ядеш в следните часове - 8/9, 10/11, 12/13, 15/16, 18/19, като 10/11 и 15/16 са междинни хранения, хапваш ябълка или просто нещо минимално, а другите 3 са си закуска, обяд и вечеря, като обядът и вечерята трябва в основната си част да съдържат салата и месо :) И пак без да прекаляваш, не достигай до насищане. Между храненията пиеш вода, но НЕ по време, а между храненията, като за деня гледай да събираш към 2 литра или 10 чаши по 200 мл , тоест по 2 чаши между всяко хранене и 2 чаши 1 час след вечерята, което прави точно 10 :) На гладно също можеш да пиеш чаша топла вода, която пречиства стомаха и 15 минути след нея да закусиш.

MimiNa4eva 5th May 2009 09:13

Вярно, че малко се отклонихме, но.. Във връзка с корема питам и за качването защото един фитнес инструктор от Благоевград ми обясни, че ако успея да кача малко маса, и мускулна и малко мазнини, коремът ми може да се изравни. Така оптично би изглеждал добе, изравнен, плосък. Аз съм доста слаба. Краката ми са иначе стройни и орелефени, но слаби. А от кръста нагоре съм направо кльощава. След раждането изгубих телесна маса и вече две години не мога да си я възстановя. Ти смяташ, че мога да кача и мускулна и маса и мазнини? Ако е така, то точно това искам, защото мазнини по мен почти липсват.
Белтъка как да го набавям, с добавки ли? Този гейнър, който ползвам е предимно въглехидрати.

Solver 5th May 2009 10:13

Първо за гейнъра - пие се след тренировка, веднага след тренировка, също може и след ставане преди закуската, но другия път дай малко повече пари и не купувай на Biogame.

Не смятам, че ако качиш мазнини и мускулна наса, коремът ти ще се изравни - ние сме склонни да трупаме от долу-нагоре в коремната област, тоест първо ще качваш точно там, където искаш да свалиш. 2-ро заради земното притегляне е все тая къде ще качиш - кожата ще се събира в долната част на корема.

Иначе да, смятам, че можеш да качиш маса, ако искаш на лични ще поговорим и ще измислим някакво дневно меню, но от сега ти казвам, че това няма да направи коремът ти плосък. Но поне може да свикнеш да се храниш по-често и с по-малко храна като количество, това би помогнало. Белтъкът се набавя от храната, но ако наистина желаеш да опиташ да качиш някаква маса, може да заместиш 1-2 приема с протеин на прах, ще трябва да си купиш суроватъчен протеин. И гейнъра е по-добре да го пиеш с мляко, ако имаш възможност. Но стига в тая тема, ще ти обясня на ЛС.

MimiNa4eva 5th May 2009 12:53

Да, навлизаме в друга тема. Ще ти пиша на личната поща.
Благодара пак!

The Good Old Time 5th May 2009 14:01

Мога да ви кажа,че само с коремни преси и тичане имам 6 плочки,може и нещо друго да съм правил някой път,но рядко,сега се опитвам 8 с коремно(майче така се казваше :D).

Solver 5th May 2009 16:11

Супер, аз имам 6 плочки без коремни преси и тичане :) Всичко е до ген, но темата е по-скоро за хора без подходящ ген, склонни да трупат в коремната област ;)

Babri 5th May 2009 21:49

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
Издува се от храненето, не от раздвижването. Нормално е сутрин да изглежда добре, след като е празен :) Упражнения няма да помогнат, според мен на 27 е късно

Иванин,ти ме потопи в мъка и скръб :roll: Тогава аз защо отделям толкова време на долната част на корема,като така и така няма да се прибере напълно :1246: Май ще си остана с малкото коремченце.

Solver 5th May 2009 21:57

Ама ти си отделяй времето :) Въпросът не е само да постигнеш резултат, а и да запазиш настоящия :!: И се храни така, че да не се издува :) Шансът да се прибере винаги го има, но никой не може да ти каже ще се случи ли при теб или не.

Babri 5th May 2009 22:06

Прав си за храненето,трябва да хапвам по малко и по-често за да не се издува.И да се надявам някой ден да се прибере напълно :)

MimiNa4eva 25th May 2009 21:36

Иванииин, как сме? Съвсем ме забрави ти. Лятото дойде, а аз още не знам какво да правя. Дай някоя диетка, де.

Gossow 28th July 2009 15:12

http://vbox7.com/play:a0e0923c ... това е супер :)

Street 1st August 2009 22:58

Забелязвам, че ако си дадеш воля и се поразпуснеш, после много бавно се стяга корема. Смисъл дори и да свалиш повечето мазно, имам чувството че кожата не се опъва както преди ?! ... или става твърде бавно?

milan101 2nd August 2009 10:23

Имам въпрос " http://vbox7.com/play:a0e0923c " при такъв тип коремни преси ... няма ли някакъв проблем с помането на вуздох при тичане ?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.