Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Трябва да направя аборт (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9973)

kirsty999 6th December 2009 12:33

Трябва да направя аборт
 
Здравейте!
Бременна съм във втория месец, но разбрах едва преди седмица. Бях правила тест, който беше отрицателен, 3 прегледа на ехограф.... но изглежда е било прекалено малко, за да се види още. До тогава мислех, че имам проблем с хормона пролактин и съответно се лекувах за това. Бих искала да го задържа, но лекарствата, които съм пила за хормона са увредили плода. Има голям риск, ако го запазя, както от спонтанен аборт, така и детенцето да се роди с доста неприятни проблеми.
Пиша ви, защото съм много уплашена. Никак не ми се иска да правя аборт. Не знам дали да го направя с пълна или с месна упойка. С пълната няма да ми се наложи да преживея самото протичане на аборта, но доколкото знам е вредна пълната упойка. Препоръчват ми месна. Но ме е страх дали ще ме боли, как ще протече всичко, колко време. Моля ви за съвети!

Armand 6th December 2009 13:05

ако положението е такова, каквото го описваш, аз не бих се колебал за самия аборт, по-доброто решение е

за упойките не мога да изкажа мнение :(

apoklistika 6th December 2009 17:28

При всички случаи искай пълна :!: Ще спиш 10- 15 минути, упойките отдвна не са като едно време, вредно е много силно казано.С локална упойка не е изключено да усещаш нещо, аз лично бих предпочела да си го спестя.

Babri 6th December 2009 17:44

Правила съм аборт с местна упойка. Лекаря я препоръча тъй като съм с обърната матка и можело да се получи кръвоизлив в момента на манипулацията.Боли,но се изтърпява.
Kirsty,ако нямаш противопоказания,поискай пълна упойка :wink:

Limoni-Johni 7th December 2009 09:24

Също съм ЗА пълната упойка.
А иначе... Щом има риск за плода - направи го. Знам, че ще ти е тежко, знам, че ще го преживяваш (минала съм през това), но помисли дали не обричаш едно невинно създание на жестоки мъки цял живот.

Кари Брадшоу 7th December 2009 17:52

Аборт не се прави с пълна упойка, това е само приспиване;) иначе има някои правят и с местна, но това си е живо дране;( пълната упойка и много различно нещо, там се спира дишането, интубира се, сложно е и несе прави за такива процедури и краткотрайни интервенции...............защо не се консултираш и с друг лекар.....какъв хормон си пила............това има голямо значение.........

te_dda 7th December 2009 22:52

quote]
Аборт не се прави с пълна упойка, това е само приспиване иначе има някои правят и с местна, но това си е живо дране
[quote]
:2043:

кари,честита бременност и на теб, и на ани К !!!!!! Стискам ви палци, момичета и ви пожелавам само много радостни моменти !!!

te_dda 7th December 2009 22:54

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
Правила съм аборт с местна упойка. Лекаря я препоръча тъй като съм с обърната матка и можело да се получи кръвоизлив в момента на манипулацията.Боли,но се изтърпява.
Kirsty,ако нямаш противопоказания,поискай пълна упойка :wink:

абе няма никаква логика и връзка между анатомията на матката ти и упойката, ама карай :lol: :wink: ..просто на някого му е било по-лесно без анестезиолог... :?

Babri 8th December 2009 08:30

Може и така да е,Теди.Както и да е,важно е че няма последствия за мен след аборта :P :wink:

Кари Брадшоу 8th December 2009 10:10

[quote="te_dda"]quote]
Аборт не се прави с пълна упойка, това е само приспиване иначе има някои правят и с местна, но това си е живо дране
Цитирай:

:2043:

кари,честита бременност и на теб, и на ани К !!!!!! Стискам ви палци, момичета и ви пожелавам само много радостни моменти !!!
Благодаря за милите думи :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:35.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.