Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Как сте със здравето след няколко години силикон? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11339)

ЛИСКУ 28th October 2010 22:15

Как сте със здравето след няколко години силикон?
 
Усещате ли някакви НОВИ здравословни проблеми след слагането на имплантите, станахте ли по-болнави, или да са се появили странни симптоми?
Доста се стреснах от някои статии за silicone immune toxity, като тази:http://www.articlesnatch.com/Article...yndrome/182605

Този въпрос изисква много честен отговор....Ако някой желае, нека се включи... :wink:

want 28th October 2010 22:24

Едва ли някой ще ти каже такова нещо :) Тук всички са горди собственички на силиконов бюст :lol:

svsi 28th October 2010 23:15

e_lucky на последната страница на темата "Въпроси към оперираните" и на първата страница на втората тема за въпроси към оперираните и аз зададох подобен въпрос, но бях постнала други линкове и никой освен mammaMia! и Serpentina^ не ми обърна внимание :| Ако искаш влез там да прочетеш.

patrisha 29th October 2010 06:57

Не съм забелязала нищо подобно и дано никога не ми се случва. Линковете и аз ги гледах, наистина е стряскащо. Друг е въпроса, че никой лекар няма да ти го каже. Аз сега разбрах, че има такива случаи.

Never 29th October 2010 07:45

Имам силикон от 5.5 години, примерно година след това при профилактичен мамоложки преглед д-р Дилова откри структурни изменения на шитовидната жлеза. След направени изледвания се установи, че имам Хашимото и сега пия ежедневно Еутирокс, 25 мг (най-ниската доза).

Обаче: имам много (повече) познати жени с Хашимото, които нямат импланти. Затова съм напъно убедена, че за Хашимото-то при мен вина има всичко друго (ако щете и Чернобил), но не и мамопластиката.

gwendoline 29th October 2010 07:59

Re: Как сте със здравето след няколко години силикон?
 
Цитирай:

Първоначално написано от e_lucky
Усещате ли някакви НОВИ здравословни проблеми след слагането на имплантите, станахте ли по-болнави, или да са се появили странни симптоми?
Доста се стреснах от някои статии за silicone immune toxity, като тази:http://www.articlesnatch.com/Article...yndrome/182605

Този въпрос изисква много честен отговор....Ако някой желае, нека се включи... :wink:

Аз бих се доверила на по-задълбочено проучване с препоръки, симптоматика и пр...., щото това, което е писала някаква "Джаки" в горния линк...дава само обща представа. За тези, които си направят труда да изчетата материала в долния линк - предполагам, че никога няма да си поставят импланти, даже ще избягват контакт с жени с импланти :wink: :twisted: (това беше малко груба шегичка :wink: )
А конкретно на въпроса ти дали имаме някакви симптоми откакто сме с импланти , доколкото разбирам трябва да се почака около 30-тина години, за да разберем :wink: Всеки носи глава на раменете си и си преценява какъв риск може да поеме, и какво не. :cool:
Уонт, иронията не беше нужна; "горди собственички" не значи непременно "увредени мозъци", или поне точно такъв синдром не е споменат като риск след поставяне на импланти. :wink: :lol:
http://www.sbsproducts.com/siliconei...tysyndrome.htm

Never 29th October 2010 08:28

След поста на Гуен си давам сметка, че пропуснах да напиша, че всъщност откак съм със силикон съм доста по-здрава, настинки ме хващат доста по-рядко от преди това, антибиотици също ми се налага да пия максимум веднъж на две-три години, докато преди силикона ми изписваха по 3-4 пъти годишно. Накратко, имунитетът ми сега е по-силен в сравнение с преди силикона. Но това мое здраве (пу-пу-пу, да не ми е уроки) може да се дължи на десетки странични фактори: противогрипна ваксина всяка година, щастлив семеен живот, успехи в кариерата и добри доходи, оттам по-добро качество на живот, повече време за пълноценна почивка и т.н.

И понеже всеки случай е различен, е редно да се води реална и по-обхватна статистика (а такава не се прави в България, за по света не знам), иначе всеки може да си пише каквото си иска и да се водят безсмислени спорове.

gwendoline 29th October 2010 08:48

Искам да вметна още нещо - ако ви прави впечатление, не само в моя линк, но почти винаги когато се говори за този токсичен синдром, отдолу неминуемо следва реклама на хомеопатичен или лекарствен продукт за уголемяване на гърди. :!: :idea: :cool: Всеки сам да си вади изводите. Не казвам, че риск няма никакъв за никой, но определено ако поставянето на импланти е вредно за здравето и това бе научно доказано, едва ли щеше да е позволено от здравните институции. :idea: Авторката, чиято статия стана повод за притесненията на повечето тук, носеща краткото име в материала Джаки - също има статия за алтернативни методи на увеличаване на бюста.
Поставянето на импланти може да доведе до разни усложнения, но не задъжително, не при всеки и пр.; тоест поема се разумен риск с тази процедура. Имплантите са одобрени от здравната комисия - това е напълно достатъчно за мен, за да се реша на тази стъпка. Това че имаме вече импланти, мисля, че може само да ни направи по-внимателни към здравето си и да правим редовни профилактични прегледи ехограф, мамолог - нещо, което допреди това малко от нас са правили за безопасността и здравето си.

Adelini 29th October 2010 09:01

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
Искам да вметна още нещо - ако ви прави впечатление, не само в моя линк, но почти винаги когато се говори за този токсичен синдром, отдолу неминуемо следва реклама на хомеопатичен или лекарствен продукт за уголемяване на гърди. :!: :idea: :cool: Всеки сам да си вади изводите. Не казвам, че риск няма никакъв за никой, но определено ако поставянето на импланти е вредно за здравето и това бе научно доказано, едва ли щеше да е позволено от здравните институции. :idea: Авторката, чиято статия стана повод за притесненията на повечето тук, носеща краткото име в материала Джаки - също има статия за алтернативни методи на увеличаване на бюста.
Поставянето на импланти може да доведе до разни усложнения, но не задъжително, не при всеки и пр.; тоест поема се разумен риск с тази процедура. Имплантите са одобрени от здравната комисия - това е напълно достатъчно за мен, за да се реша на тази стъпка. Това че имаме вече импланти, мисля, че може само да ни направи по-внимателни към здравето си и да правим редовни профилактични прегледи ехограф, мамолог - нещо, което допреди това малко от нас са правили за безопасността и здравето си.

Абсолютно съм съгласна с поста :2003:

Аз също не мисля, че ако имаме някви промени в положителна или отрицателна насока относно здравето, бихме могли да докажем че са свързани именно с имплантите, те могат да бъдат причинени от съвсем различни фактори, понякога комплекс от фактори :!:
Аз лично се чувствам страхотно в кожата си с тях и за сега нямам проблеми свързани пряко с имплантите (пу-пу). Не съм забелязала да имам и други проблеми със здравето, също така не съм боледувала след тяхното поставяне, което в никаъв случай не е заслуга на имплантите.

i_ani 29th October 2010 09:19

Цитирай:

Първоначално написано от want
Едва ли някой ще ти каже такова нещо :) Тук всички са горди собственички на силиконов бюст :lol:

Не си права и сарказмът ти в случая е напълно излишен!
Ако не си забелязала , тук момичетата споделят и дискутират за всичко което ги вълува , било то добро или лошо...Ако имаше нещо такова , все някой щеше да пише.
И защо да не сме "горди собственички на силиконов бюст" ?
Ти като гледам си горда и с малките си естествени гърди , а какво ли щеше да е , ако беше с по-големи ?! :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.