Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   антицелулитни процедури по време на бременност (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9454)

trigers 27th August 2009 15:54

антицелулитни процедури по време на бременност
 
здравейте,
антицелулитните процедури вредни ли са по време на бременност. визирам вакуумен масаш дермасоник. козметичката твърди, че не е и наистина няма логика да пречи, защото е просто вакуум на сухо. Преди това обаче се прави по 4 мин ултразвук в преоблемите зони-в случая бедра. Води се микромасаж. На въпроса ми дали това не е вредно, тя отговаря, че не е по-различно от ултразвука на корема...
и все пак се чудя...

SweetShark 31st August 2009 06:59

Не й вярвай - тя не е лекар, още по-малко АГ.

Максималното, което можеш да правиш за поддържане на форма по време на бременност е - повече движение, специалнтата гимнастика за бременни и ръчен масаж.

trigers 3rd September 2009 15:16

ами аз спрях масажа с ултразвук, то4но за да не се притеснявам, но вакуумния не ми пречи ... той дори е по-малко болезнен от ручния и се прави на сухо

aniK 3rd September 2009 16:33

Не знам дали имат смисъл тези процедури, тъй като през бременноста си се трупа целулит от нищото (или от хормоните, ако трябва да бъда точна)

trigers 4th September 2009 09:32

да, ужасно е. най-вероятно от хормоните и от много малко движение, особено първите месеци, когато ужасно те мързи. лимфен дренаж много ми препоръчаха заотекли крака...аз още нямам такива проблеми

apoklistika 4th September 2009 09:39

Масажите според мен през този период могат да помогнат единствено за по- доброто кръвоснабдяване на кожата и от там евентуално по- малък риск от стрии... всякакви други приказки, че ще те спасят от целулит са ми нереални :)

trigers 4th September 2009 09:43

абе аз съм си спредразположена и цял живот се боря с него, обаче напоследук става страшно...много повече се вижда отпреди и ме е страх, че щом сега е така, до края на бременността няма да мога да се погледна. пък от вакуума се чувствам доста добре. минаха 4 процедури и няма видим ефект но все пак...

SweetShark 6th September 2009 06:04

Времето за борба с целулита не е сега, докато си бременна, сега най-важното е да сте живи и здрави с бебето и то да се развива нормално - което не предполага мама да е стройна като Наоми Кембъл. Всички се променяме прз бременноста и това са естествени процеси. Природата така ни раздува през бременноста за да гарантира, че ще имаме достаъчно запаси за да можем да кърмим успешно след раждането, за да гарантира оцеляването на бебето.

Всяко действие срещу природата ще те изненада оттам, където най-малко искаш - примерно умственото развитие на детето.

Има доста статии онлайн по темата какво може и какво не може по време на бременност и "чичко Гугалов" ще ти ги изкара всичките, ако го питаш.

Моя съвет е - повече разходки, ръчен масаж, и от не само на краката и дупето, ами на цялото тяло (гърба и кръстът много страдат от променения център на тежестта от растящия корем). Нормална и разнообразна храна в оптимално количесто - което означава не за трима, но не и да се яде на 1/2 от страх да не се напълнее.

В този форум повечето сме мами (някои и с по повече от едно дете, аз примерно имам 3), и повечето от нас са в страхотна физическа форма, но не защото са прилагали специални терапии като бременни, ами защото сме имали достатъчно голяма воля да си върнем килограмите след като спрем да кърмим.

trigers 8th September 2009 12:13

:)

Simona1 24th March 2017 15:37

Аз по време на бременността ми използвах този Масажор за премахване на целулита , разбира се не прави чудеса, но има ефект. Пък и е много приятен и много отпуска!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.