Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мода (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Какви бижута предпочитате (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6896)

jolifille 11th July 2008 20:47

Какви бижута предпочитате
 
Здравейте сладурани,нека сега всияка една от нас каже какви бижута предпочита-златни,сребърни,бижута от бияло злато,цветни перли,всиякакви други бижута с камъчета,надписи и т.н и защо не-диаманти?

След като аз поставям тази тема,започвам първа (докато не съм забравила).Аз не носия злато,не защото не ми харесва,просто не ми отива :(

За щастие среброто ми пасва отлично и него носия,през зимата,есента :) През пролетта и лятото сам по цветно облечена и предпочитам цветни перли,пръстенчета с цветя и фигурки,и всичко от този сорт

Също така обожавам пръстени с диаманти,но все още няма желаещ да ми подари

Nelina_02 11th July 2008 20:55

Аз имам пръстен с диамант,
купих си го от De Beers, докато живеех в Йоханесбург,
там диамантите са най-евтини, дори по- евтини от
еврейската борса в Амстердам.
като цяло харесвам оригиналните бижута,
без значение от какво са направени.

Бобето 11th July 2008 21:01

Обичам Златото, но да не е само един цвят а mix бяло и жълто или бяло, жълто и червено, повечето са ми такива плетки!

И часовници!!!
Имам Два тип Гривна единият е целият с камъни(но не са диаманти)

jolifille 11th July 2008 21:06

Нелина_02 суперАз бачкам малко в Лухембоург и тук диямантите не са скъпи,но за мен диаманта,не е просто обикновено бижу! Тук халките например са с диаманти,много романтично,направо ми каса сърцето Диаманта за мен е бижу със сантиментална стойност Надявам се и аз като теб един ден да мога да си купя диамантен пръстен сама

Бобето 11th July 2008 21:22

Ооо и аз имам много цветни и един с златна баня на Guess, тип гривна.
Както и три на Chopard, които рядко слагам, не са за всеки ден.
Иначе цвят да искаш всякакви имам.
Недавам Безбожни пари за часовниците си, но и не са ефтини, така че замислям да си купя голяма кутия за бижута с pass за тях + златото, че ще се прибира другият месец в Бг и нали знаеш на летището се крадне яко!!!

Nelina_02 11th July 2008 21:27

Цитирай:

Първоначално написано от jolifille
Диаманта за мен е бижу със сантиментална стойност

о и за мен е така, аз го получих, като подарък от моят мъж,
за 30я ми р.ден
а другото бижу, което много си харесвам е
венчални халки от бяло злато и преплетени
слонски косъм в тях,
както писах, падам си по оригиналните идеи.
Но също и евтини дрънкулки за ежедневието,
за мен е важна уникалността и да носят сантиментален заряд.
Харесвам бижутата, като аксесоар към тоалета.
Издават индивидуалността на жената.

jolifille 11th July 2008 21:36

Съгласна сам с теб,важно е бижуто да те зарежда с позитивен заряд!!С всичко което се гиздя ми е на сърцето. Не съм матерялно момиче,каквото сам си го купила,сам работила за него,така че не се скрънзия за себе си

Nelina_02 11th July 2008 21:47

:wellcome:
добре дошла във форума

Бобето 11th July 2008 21:51

Ох и аз превеждам и се извинявам че не се сетих първа да ти пратя линкче!


Ей това си направих по поръчка преди месец! http://media.snimka.bg/0084/006422632-big.jpg

символизира всичките ми любими хора!

Nelina_02 11th July 2008 21:56

Бобка, супер е,
ей за това говоря и аз

Марулка 11th July 2008 21:59

Цитирай:

Първоначално написано от bobeto83
Ох и аз превеждам и се извинявам че не се сетих първа да ти пратя линкче!


Ей това си направих по поръчка преди месец! http://media.snimka.bg/0084/006422632-big.jpg

символизира всичките ми любими хора!


Много е хубаво,а и аз съм фенка на златото........... :bravo:

Бобето 11th July 2008 22:03

Мерси много мацки!

Като начало идеята ми дойде с раждането на сина ми и исках да е Angel, но планувам и друга бременност след време та да не го преправям още сега го направих Angels, а и мнного си обичам мамето, баща ми, мъжлето..

jolifille 11th July 2008 22:05

bobeto83,много ми харесва,много нежно
бижу :D

secretk 11th July 2008 23:55

И нa мен ми хaресвa злaтото, всъщност не нося друго освен злaто.
Имaм 2 колиетa и двете сa комбинaция нa бяло и жълто злaто.
Тук се виждa що годе, нa следвaщaтa имa снимкa нa орнaментите отблизо.
Гривнaтa е със същите орнaменти и същaтa плеткa. Обичaм нежни бижутa и чaсовници.
Не хaресвaм големи хaлки или обеци, нито пък тези цветните плaстмaсовите или пък цветните пръстени.
Винaги съм носилa злaто, е не бих откaзалa диaмaнти или перли, но нa този етaп нямам.

Allegra 12th July 2008 00:54

ВСЯКАКВИ!!!!!! Аз съм тотален маниак на тема бижута :girl_dance: :girl_haha:

Ana_D 12th July 2008 08:07

Засега никой не спомена бижутата Swarovski :) Станаха много популярни и ги има всяка трета жена. Аз съм почитател,но когато видя едно и също нещо на 3 жени,изобщо не си помислям да си го купя и аз.
По принцип, по-добре да имам малко,но качествено,вместо сума ти дрънкулки от желязо,от което да ми излязат петна. :)

gwendoline 12th July 2008 09:10

Сребърни - от антикварни магазини, през сергии до маркови... всичко, дето ми хареса; всяко от тях носи определен положителен/отрицателен заряд - спомен, момент, емоция... За мен са като парфюмите - ползвам ги според деня, сезона, настроението, вида ми, вида им и въобще... :cool:

jolifille 12th July 2008 12:57

Цитирай:

Първоначално написано от Ana_D
Засега никой не спомена бижутата Swarovski :) Станаха много популярни и ги има всяка трета жена. Аз съм почитател,но когато видя едно и също нещо на 3 жени,изобщо не си помислям да си го купя и аз.
По принцип, по-добре да имам малко,но качествено,вместо сума ти дрънкулки от желязо,от което да ми излязат петна. :)

АЗ в Бг не съм виждала толкова често жени със Сваровски!Може би за много специялни случеи като свадби,рождени дни и т.,но в ежедневието е малко \"тежко\" да си с тиях!На пазара в България има много добри имитации на Сваровски и да ти кажа че не съм обедена чак за всияка 3 жена може да си позволи оригинални,повечето прибиягват до имитациите,за което ниямам нищо против,техен си избор
:wink:

vafli4ka 17th July 2008 12:49

хайде и аз да се разпиша за темата...по принцип не нося много бижута,обикновено само обеците си и часовник,имам алергия към среброто и почти всичко,което имам е златно,покрай бала си се запасих с доста бижута,но тези които най-много ми харесват са тези които баща ми ми купи за балната вечер,макар че имам алергия те са от сребро и са направени от художник,но са много нежни и си ги харесвам

http://img522.imageshack.us/img522/45/dsc01290kb7.jpg (тук не се виждат добре,по-късно като ми се зареди фотоапарата ще кача по-добри)
http://img247.imageshack.us/img247/6767/dsc01379ct2.jpg
http://img517.imageshack.us/img517/5527/dsc01380jh5.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/9913/dsc01381bg1.jpg

от друга страна Swarovski пък не ми се струват нещо уникално,нито кой знае какво,все пак си е обикновен кристал...

dazzling_girl 17th July 2008 17:53

Предпочитам среброто и платината,не нося злато

sweety_L 17th July 2008 18:04

Нося само злато - чисто или в комбинация с бяло.

Не си падам по "масовата" бижутерия, но в редки случаи, когато нещо много ме е грабвало, съм купувала за конкретен повод.

Среброто не ми понася, пък и не ми отива. :wink:

SexyPlaygirl 17th July 2008 18:52

Не харесвам златото! Не мисля, че ми отива.
Почти всичките ми бижута са от сребро.
Маниaчка съм на тема часовници, пръстени и гривни, но най-вече на часовниците, особено тези на GUESS. Правят зашеметяващи и уникални часовници. :girl_in_love: Всичките ми часовници са на GUESS. Преди 1 седмица си купих нов часовник, разбира се, отново и пак GUESS (последната колекция). :girl_dance:
Относно Swarovski ...
Миналото лято си купих доста оригинална гривна Swarovski.
Не всички бижута Swarovski са толкова скъпи, но е истина, че не са за всеки ден. Гривната която имам съм я слагала не повече от 10 пъти. :connie:

Divinemouse 17th July 2008 21:00

Нося всичко кото сребро ,бяло злато и злато...
Обичам красиви и масивни бижута на спортно облекло,а на по официялно по нежни бижута.

Briseis 17th July 2008 21:28

предпочитам среброто или бяло злато, а любимите ми бижута са масивни пръстени с големи камъни (седеф, черна перла, аквамарин, топаз), имам няколко страхотни (единият го нося на курето, макар че е малко екстравагантно)... е слагам само по 1 пръстен разбира се :lol:

Stefi B 17th July 2008 21:48

Бяло злато,диаманти,може и сребро и злато,важното е да е хубаво и да ме грабне.

Бобето 17th July 2008 23:40

Винаги съм мислела че сребро и злато не е хубаво да се носят едновременно....,но преди известно време видях в един италиански magazin , че правят и продават италианско злато в комбинация с италианско сребро, плетките и моделите са супер и много ми харесаха,а цената е къде къде по-ниска.
Аз не нося сребро вече, но майка ми е почитателка на среброто и като видя тази комбинация много и хареса, и мисля да и купя един SET.

i_ani 18th July 2008 00:18

Бобе , комбинацията не е ли с бяло злато , а не със сребро ?
Че то ква е тая мода сребро и злато едновременно :? :2045: :evil:

Бобето 18th July 2008 01:07

Сребро беше , и аз се изумих, досега не бях срещала, а бях чула че не е хубаво а се носи злато и сребро заедно.

Но магазинът беше специално за Сребро!

sweety_L 18th July 2008 08:16

Цитирай:

Първоначално написано от bobeto83
Винаги съм мислела че сребро и злато не е хубаво да се носят едновременно....,но преди известно време видях в един италиански magazin , че правят и продават италианско злато в комбинация с италианско сребро, плетките и моделите са супер и много ми харесаха,а цената е къде къде по-ниска.

Бобче, както всички знаем, чистото злато е 24 карата. Всичко друго, което купуваме е примес - сплав на злато с мед или злато със сребро. По-масовото от 18 карата, което купуваме е сплав с мед, но по-често със сребро.
Не вярвам в поверието, че злато и сребро носят лош късмет.

i_ani 18th July 2008 08:43

:shock: За първи път чувам , че носенето на сребро и злато едновременно , носи лош късмет :o
Никога не правя тази комбинация , просто защото не ми харесва .

Ecstazy 18th July 2008 09:08

Среброто ми е фаворит,падам си и по камъни
Със злато някак си не се възприемам,освен ако не е бяло

Lilith 18th July 2008 09:27

Нося сребро, кожата ми е матова по принцип, и среброто ми отива много повече от злато (злато имам доста, не знам защо толкова са ми подарявали като малка, сега мама го носи). Другата ми страст са манистата има едни магазинчета в София "Умбопо", правят всичко, абсолутно всичко което ти хрумне от маниста. Имам доста весели бижута от там и мн обичам да ги съчетавам по цвят с облеклото си :D

Joo 12th September 2008 21:37

о.

fifinka88 13th September 2008 10:17

моите бижута всичките са swarovski други не нося

4inthemorning 19th September 2008 12:55

Нося предимно сребро, както и дървени гривни и герданчета, обичам с мъниста, кожени детайли, плат.

just_smile_{F} 15th November 2008 13:25

само да има камъчета :D :D :D всичко харесвам

Gia 17th November 2008 21:12

Аз обичам и злато, и сребро, избягвам камъните, въпреки че за пръстените е задължително. Предпочитам най-вече гривните и обиците като аксесоари. Особено си падам по големи, масивни гривни.

MAGGA 12th December 2008 00:59

бижута
 
аз пък обожавам по-разчупените бижуа а hand made бижутата са моя мания :D дори се научих да ги правя. Доста по-евтини са от златото но са мн атрактивни и младежки и най-хубавото е че всеки ден можеш да си различна :)

marie_claire 17th December 2008 22:36

Цитирай:

Първоначално написано от fifinka88
моите бижута всичките са swarovski други не нося

:cool_new: И аз съм голям фен на Swarovski. Почти всичките ми бижута са такива, много са красиви.

UrbanWitch 18th December 2008 15:48

Обожавам среброто, имам доста бижута - предпочитам изчистените масивни неща, но имам и с камъчета. Обичам ръчно правените уникални бижута, които не са претрупани и са стилни. Последната ми придобивка е изчистена елипсовидна гривна от една страхотна галерия във Варна. Сега се сещам какви хубави неща имаше там...едвам излязох, :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.