Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Krissstin4enceto 12th July 2012 01:18

Цитирай:

Първоначално написано от mila_m (Публикация 776561)
Здравейте момичета, днес ми е пети ден след операцията и си виждам носа доста вирнат така както е опакован и си виждам ноздрите в анфас. След сваляне на лонгетата и лепенките отдолу, дали ще се отпусне малко надолу? Ужасявам се от мисълта за чип нос и му го казах, но сега го виждам точно такъв.

Отпуска се- това е едно от най-коментираните неща...Всички се оплакват колко им е вирнат носа с лонгетата и после като им я свалят и почват да се оплакват,че не е вирнат :girl_haha:

neizvestna 13th July 2012 16:09

Цитирай:

Първоначално написано от Шушулка (Публикация 776739)
А аз имам едно въпросче.. След като са спаднали отоци и др. такива, физически размера на носа намален ли е. Гледах и снимки, но някои ми изглеждат даже увеличени в основата (в профил) дали е от отока, споделете как е след време, как го усещате.. виждате?!

Копирам си тука поста понеже го зададох в грешната тема.
Попадна ми една статия и се вкарах в разни филми, за това питам как са нещата след време.. след като спаднат подутините. Почти не видях снимки след по-дълъг период, а и на живо си е друго. Дали при някои не се процедира по този начин http://woman.hotnews.bg/n/korektsiya...tsiya.825.html
Може да е нелеп въпрос, но искам да разсея тези си съмнения :)

klarisina 13th July 2012 16:57

Нищо иновативно не виждам в статията, попълването с филъри за заличаване на вдлъбнатини, неравности и бръчки е отдавна известно. Ако имаш гърбица и решиш да я поприкриеш факта, че ще си напълниш носа с филър няма да го направи по-малък, а по нерелефен, нова добре но филърите са временно решение и като се абсорбират се връща на изсходна позиция! Освен това мисля, че от подобни третирания по кожата на носа са тя ще се разтегне, отлепи и може да увисне :???: Това е като ония машинки с вакум за уголемяване на бюста - нещо като нищо!

newbie_ 18th July 2012 20:36

Здравейте момичета,

Оперирана съм преди месец и половина, от двете страни при основата на носа имам едни хлътвания, все едно съм носила дълго очила, но са малко по големи. Дали някой е имал такъв проблем и дали се оправя с времето :( Първоначално ги нямаше, но се появиха на около 3тата седмица след операцията.

Извинявам се, ако се е коментирал този въпрос, аз нищо не успях да намеря.

Mim Che 18th July 2012 21:19

Здравей, newbie_! Аз имам същите хлътвания. При мен се получиха от ръбовете на лонгетата, която беше много пристегната. Моята операция беше преди три месеца. Сега се виждат по-малко и мисля че с времето ще се заличат напълно. Много личаха в началото и много им се шашках, но сега си викам те да ми бяха проблемът!

newbie_ 18th July 2012 21:26

Цитирай:

Първоначално написано от Хана (Публикация 776896)
Здравей, newbie_! Аз имам същите хлътвания. При мен се получиха от ръбовете на лонгетата, която беше много пристегната. Моята операция беше преди три месеца. Сега се виждат по-малко и мисля че с времето ще се заличат напълно. Много личаха в началото и много им се шашках, но сега си викам те да ми бяха проблемът!

Здравей Хана,

Мерси много за отговора. На мен Димитров ми каза, че това били хрущяли там и били меки и сами после щели да се оправят, но минаха 2-3 седмици и си е все същото и сериозно се притеснявам. При теб какво още не е наред :( При мен май само това, още не са ми спаднали от ляво отоците и не знам дали и нещо друго няма да се появи.

Mim Che 18th July 2012 21:37

За отоците от ляво сме писали вече: от там минават инструментите и е нормално да е по-подуто. За хрущяла, обаче, сега ми стана интересно. На мен Димитров ми обясни, че там били носни кости и трябвало да зараснат добре заедно, затова толкова ме натиска и пристяга. Както и да е. При мен нещо не се получи като цяло. Профилите ми са различни. Имам една гърбичка между очите, която се вижда в ляв полупрофил. Просто една костица си има собствено мнение и стърчи. Говорихме да се доизпили евентуално, но нищо окончателно не съм планирала. Има и друго, но бих го споделила първо с док и тогава тук, че малко страшно звучи. И така. :)

gery_1309 27th July 2012 08:39

Момичетааа,имам няколко въпроса относно лонгетата.Надавам се някой да ми каже... :) сега спя с нея вечер поне докато стане месец от операцията,нали?Трябва ли да слагам лепенки под лонгетата или само върху нея?Аз слагах и под нея и отгоре, но доста ми пада..вчера пробвах без да слагам лепенки под лонгетата и не ми се отлепи цяла нощ,но да питам как трябва да е?Също така доктора на седмия и на 14-тия ден като ми почисти носа и ми сложи лонгетата доста я стискаше при слагането...аз трябва ли да я притискам сега като спя с нея,защото сме е страх нещо да не разместя костите и съм я поразширила,просто седи колкото да пази отгоре,но без да пристяга носа... :D и последно...лонгетата да я слагам по към върха на носа или по-нагоре към веждите е по добре да стои? :)))

Krissstin4enceto 27th July 2012 17:00

Цитирай:

Първоначално написано от gery_1309 (Публикация 777066)
Момичетааа,имам няколко въпроса относно лонгетата.Надавам се някой да ми каже... :) сега спя с нея вечер поне докато стане месец от операцията,нали?Трябва ли да слагам лепенки под лонгетата или само върху нея?Аз слагах и под нея и отгоре, но доста ми пада..вчера пробвах без да слагам лепенки под лонгетата и не ми се отлепи цяла нощ,но да питам как трябва да е?Също така доктора на седмия и на 14-тия ден като ми почисти носа и ми сложи лонгетата доста я стискаше при слагането...аз трябва ли да я притискам сега като спя с нея,защото сме е страх нещо да не разместя костите и съм я поразширила,просто седи колкото да пази отгоре,но без да пристяга носа... :D и последно...лонгетата да я слагам по към върха на носа или по-нагоре към веждите е по добре да стои? :)))

Да, салагат се лепенки и под лонгетата и над нея /на всички пада,аз спрях да я слагам на втората сутрин когато я намерих в краката си, Димитров ми обясни,че по-важни са лепенките,не толкова тя,за да придържали кожата да не увисне.../ :) , Да,пристяга се-нищо няма да разместиш,"костите зарастват до 12 ден" /Димитров.../ и я слагаш както си е стояла през времето,преди да ти я махнат :)

gery_1309 27th July 2012 17:17

Много благодаря, Krisstin4enceto :))


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.