Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Проблем с пъпки по гърба и по раменете (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=590)

ssssd 14th July 2005 09:46

Проблем с пъпки по гърба и по раменете
 
много гадни пъпки едни такива червени и са от много време не мога да се покажа така никъде. С какво да се мажа и кога?

liophy 14th July 2005 10:27

Моят съвет е без никакво колебание да отидеш на дерматолог. В поликниката ти ще те прегледат безплатно и почти със сигурност ще ти дадат най-доброто решение. Ако тръгнеш да слушаш съвети на познати или приятели може или да влошиш или най-малкото нищо полезно да не се случи.

Според зависи дали са бактериална основа, дали е алергия, възпаление от друг външен източник или т.н. мазането с едни кремове може да е полезно, но може и да влоши нещата. В някои случаи дори обикновенно почистване със спирт може да е вредно- да раздразни повече.

LolaBunny 28th July 2005 01:04

Ходи ли на дерматолог? Той какво ти каза?Понеже и аз имам подобен проблем... :shock:

Mari 2nd August 2005 10:28

Liophy е прав! Отиди на дерматолог! По принцип пъпките по гърба и раменете се скриват от слънцето, но при теб може да е по- различно. А е кофти лятото да не можеш да облечеш потниче заради този проблем :cry:

jito7 15th May 2006 09:56

ще ти кажа какво помогна на мен преди около две (а дали не бяха 3..) лета..Аз имах подобен проблем - не толкова големи и червени, но все пак пъпки...пи целия ми гръб и по раменете..което доста ограничаваше летния ми гардероб..и реших да ги подложа на непрестанно третиране,докато изчезнат..всяка сутрин и вечер след душ (при който добре се ексфолирах), мажех гърба и раменете със следните три неща: лосион против акне (беше в малко червено флаконче, от аптеката, не помня марка, но знам,че на него пишеше АКНЕ - не на български), почистващ тоник на Хербина ( с лимонче на опаковката) и крем Normaderm на Vichy, но КОНЦЕНТРИРАН (по-малката опаковка)..за мове би по-малко от месец проблемът ми почти изчезна, след тази терапия отидох на море,тенът на гърба ми се изравни и аз се радвах на хубава и гладка кожа..от време на време пак ми се появяват пъпки по гърба (като че ли само през зимата), но тогава им прилагам подобна терапия и бързо изчезват..и все пак..твоят проблем може да е по-различен, да е на хормонална основа..затова наситина би било добре да отидеш на дерматолог.

gigi 16th May 2006 10:56

Аз също имам такъв проблем и най-вече зимата. Тази зима обаче реших да се опитам да ги изчистя тези гадни пъпчици :x Веднъж седмично ексфолирах тялото с ексфолиант от кафе,мед и зехтин, и всеки път когато взимах душ миех с почистващ гел на Vichy и гърба. Тези продукти са страхотни за проблемна кожа, както и продуктите на GIGI, поне за тези имам наблюдения. И след като намажа лицето с тоника за проблемна кожа обтривам и гръбчето. А, забравих да спомена, че от скоро ходя на солариум, което ми се струва че също помага. Дано съм ти помогнала :wink:

Ginger 16th May 2006 14:05

И аз ще споделя моя опит, тъй като на 22г. все още продължават да ми излизат.
1. Не ям сурови меса като луканки, наденици и т.н. ако проблемът не е възпаление на кожата ми е генетичен или на мастна основа, тези мазни храни засилват секрецията на мастните жлези, а освен лицето, другите 2 части на тялото произвеждащи себум са раменете и гърба.
2. Ексфолирам гърба си и раменте с ексфлиант, но тъй като повечето ексфолианти за тяло са ми смешни: имам предвид прекалено са им ситни частиците като на FREEMAN, LAURA GANDINI, дори и този на VICHY са с малко частици и преобладаваща част сапун. Затова използвам на SWISS FORMULA - SAINT IVES ексфолианта за лице за проблемна кожа. Който го е ползвал знае, че е като чист пясък вътре. А за гърба, където кожата е по-груба, според мен трябва и по-мощен ексфолиращ продукт.
Съответно след това си ползвам и душ гел за мазна кожа.
3. 1 или 2 пъти месечно си мажа обилно гърба с АКНЕ ДЕРМ, това изцяло изсушава и умъртвява и излющва горния пласт кожа и е идеален за белези, които при всички положения са неминуеми.
Солариумът не помага за заличаването му, разгледай сайтове за акне и ще прочетеш същото, пък и най-малкото прави и петната още по-тъмни, не ги заличава.

И аз чакам заветния момент, когато ще спрат да ми се появяват, но докато го чакам и моята процедура значително помага

denito_ko 17th May 2006 20:34

За пъпките по гърба мога да кажа от личен опит, че с малко солариум моите изчезнах разбира се не завинаги, но в началото на пролетта отиваш няколко пъти и за лятото си ОК.
Но при мен държа да кажа, че не бяха много пъпки и не някакви гнойни а малко и едни такива дребнички, но изчезват след солариум.
Така, че ако не помогне поне не вреди! :D

Dan 18th May 2006 00:10

от както ходя редовно на солариум, не съм имал такива проблеми..

nels 20th May 2006 15:22

Ginger моля те дай малко повече инфо за това кремче акне дерм дето си мажеш гърба след като се изкъпеш - на коя фирма, каква му е опаковката и колко струва
мерси :D
поздрави


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.