Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Какво ще готвите днес ??? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1942)

katie 21st May 2007 18:29

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
aз обичам аспержи на салатка:)
също така са хубави задушени, но трябва да са приготвени от професионалист, защото аз много ги разкашквам.
Обожавам задушено броколи и аспержи, но наистина никога не ми се получават хрупкави...някаква идея?

Пробвай ги! Вариш/печеш ги прекалено дълго. На аспержите им трябват точно 3 минути, на главите само половин, броколито максимум 5 (това ако се варят де). Докато се варят, извади, и опитай. Ако са твърди, остави ги още 30сеk, и паk пробвай.

Nezinka 21st May 2007 18:35

бе аз не ги варя...трябва ли?:) аз само ги слагам в тиганя с малко мазнинка и така. Мен хич ме няма в кухнята и малко ме е срам, хехе ама задушавам не е ли това точно, малко мазнинка и после захлупваш.
На мен винаги ми омекват и стават разкашкани:(

apoklistika 21st May 2007 18:37

Варят се, душице, както Кейти ти е казала :)
След това на предварително загрят тиган ги пускаш за съвсем малко, като не ги разбутваш много много.

katie 21st May 2007 18:42

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Варят се, душице, както Кейти ти е казала :)
След това на предварително загрят тиган ги пускаш за съвсем малко, като не ги разбутваш много много.

:2003: За начинаещи така е най-лесно - бланшираш ги във кипяща вода, за 2-3 мин. А после можеш леко да ги запечеш, или задушиш. Аз ги бутам във фурната с малко маслини, коктейлни домати, нарязана скилидка чесън, босилек и зехтин. За още 5 минути. Стават супер! :2034:

Nezinka 21st May 2007 18:44

винаги съм се чудела какво точно значи "бланширам: :lol: :lol: :lol: Хехех, има надежда все още за мен. Довечера ще си направя и ще докладвам. Благодаря мацки

katie 21st May 2007 18:49

Ами то това е важно във готвенето - опитвай! че така като сложиш една манджа, и след половин час я погледнеш, ясно че всичко ще се е разкашкало. :lol:

Незинка, аз ти препоръчвам да си вземеш някоя от книгите на Jamie Oliver, рецептите са лесни, и винаги се получават! Той ме запали по готвенето преди години, а сега да ме видиш какъв експерт съм станала! :2037:

sladkatony 21st May 2007 19:23

А сега да ви разкажа и аз :girl_haha: нали съм домакиня :2004:
Та сложих преди малко да се вари най-обикновенна зеленчукова супа с моркови, тиквички, картофи и т.н. ....
След има няма 10 мин. влита голямата ми дъщеря и заявява с радостен възглас :
- Абе мамо, мирише ми на нова година !!! :2014: :girl_haha:

apoklistika 21st May 2007 19:39

Тони, твойта дъщеря ме разби :girl_haha:
Ти на нова година със зеленчукови супи ли ги гощават децата :lachen: :lachen: :lachen:
Аз пък се наплющях с една огромна купа салата и сега съм се опънала като търтей :2034:

sladkatony 21st May 2007 19:44

:girl_haha: Нееее, аз просто само тогава готвя и затова като и е замирисало на готвено .......... :girl_haha:

katie 21st May 2007 19:45

Цитирай:

Първоначално написано от sladkatony
:girl_haha: Нееее, аз просто само тогава готвя и затова като и е замирисало на готвено .......... :girl_haha:

Тонка, ти с какво ги храниш тия деца тогава? Сандвичи? :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:38.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.