Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

titi1 9th October 2013 13:23

Аз заставам твърдо зад думите си, моето калциране се махна, 4 месеца след ринопластиката ми го нямаше.

Pufpaf 9th October 2013 13:56

Понякога самото образование, което е твърдо на пипане не винаги е костно натрупване и за това трябва да се изчака и то ще си покаже ако не изчезне. Преди бях постнал едно инфо и в тази тема, което го намерих от друга тема във форума, в което добре се обясняваше за тези натрупвания и образования. Има натрупвания от съединителна (епителна) тъкан, която се образува и тази тъкан не остава за постоянно и при всеки е различно, при някой ще изчезне за по кратко време, а при други може да си остане с години. По късно ще го потърся това мнение и ще го постна отново !

Pufpaf 9th October 2013 14:18

Ето го:


Цитирай:

"Лично аз не съм виждала след ринопластика да се образува допълнително кост като ръбче в областта на счупването, но това е просто лично мнение. На какво могат да се дължат ръбчетата след ринопластика? Може би на костен ръб в линията на счупване, или на реакция на периоста, за което вече споменах. Тук ще добавя малко обяснения. Всяка кост е обвита от плътна ципа, наречена периост (както бананът е обвит в кора). Дълбокият слой на периоста е богат на клетки, които при счупване на костта се активират и произвеждат костно вещество, за да споят счупеното. При активиране клетките на периоста се размножават, увеличава се броят на съдовете в това място, което води до това, че периостът се удебелява. Може би това е нещото, което се напипва. Ако е така, след окончателното моделиране на костта подуването трябва да спадне (а това става за около 1 година). "

"Само да допълня: според Тепавичарова моята "бабунка" се дължи на реакция на периоста (нещо, което и Диастема споменава някъде в темата). Три месеца и не е спаднала. Каза, че понякога такива подутини се превръщат в кост, друг път - не; не каза кое от двете колко често става. Ако се образува нова гърбица от кост, се пиляло, преценявало се след 6-я месец."

"Аз да кажа за калцирането, че на мен доктор ми каза, че при всеки 1 от 5 случая се образува нови гърбици в следствие на калциране, но се оправят лесно с малка корекция, която нямала този травматичен ефект на ОП"


wooly 9th October 2013 15:34

как ако е натрупване на кост - "калциране" от само себе си ще се стопи. Това няма да коментирам. Ако калцирането се махаше без интервенция , много хора няма да правят ревизии, включително и аз. При теб тити не е било калциране ...

titi1 9th October 2013 20:57

Цитирай:

Първоначално написано от wooly (Публикация 793241)
как ако е натрупване на кост - "калциране" от само себе си ще се стопи. Това няма да коментирам.

Ще ти отговоря с нещо подобно, което се случва при човека.
Вероятно си чувала за дегенериране на трета сливица например, как си го обясняваш това!?
Ако си го изясниш, ще разбереш как може да изчезне калцирането с времето:-)

Elly Stefanov 11th October 2013 18:44

Аз предполагам, че е калциране, понеже е твърдо на пипане, не си спомням на консултацията какво каза доктора, май потвърди, но наистина направо ми е мъгла.. Не мисля за корекция де, нито се вижда, нито ми пречи на дишането, просто споделям :)

extatic79 13th October 2013 23:10

эдравейте интресувам се дали някой е чувал за Назим Черкес в сайта му има много добри резултати....как ви се струва?

extatic79 13th October 2013 23:16

дали има хора които са се оперирали при него? Важно ми е, тъйкато имам среща с него за 4-та рино.

extatic79 13th October 2013 23:22

води се един от водещите в Турция...

ai6erasimova 14th October 2013 08:54

4uvalasim za nego li4no ne go poznavam i kato nesim rabotila s nego nemoga da kaja nisto


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.