Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Chocolate9 6th January 2018 12:36

Здравейте. Както обещах, публикувам информация за д-р Алев Джамджъоглу. Цената за първична ринопластика при него е 2500 евро. Ще проведем безплатни консултации в София на 10 февруари. За записване на час моля обадете се на 0877909255. Ето и българските страници, над които все още работя, но все пак вече има достатъчно снимки, за да придобиете представа за резултатите му:
Инстаграм: dralevcamcioglu.bg
Фейсбук: https://www.facebook.com/%D0%A0%D0%B...8137755279351/

mims2018 10th January 2018 16:56

Здравейте и от мен! Нова съм във форума въпреки ,че реално чета темата сигурно от самото и създаване.Запозната съм с работата на всички хирурзи коментирани тука но за съжаление от толкова много мнения,снимки,мои лични разбирания за успеша операция и красиви носове не успях да се ориентирам към никое от коментираните тука имена.Избрах хирурга при който искам да се оперирам от чуждестранни форуми и най-вече от снимки на негови носове които видях в социалните мрежи.Продължавам да не съм сигурна в избора си а и цените при въпросния хирург са малко по -високи от колкото ми се иска, но вече имам час за консултация.За момента притесненията са ми главно от това как ще се оправя в Истанбул.Със самолет ми се струва скъпо а и клиниката е доста далече от летището ,сигурно таксито ще ми излезе колкото полета.С автобусите въобще не съм запозната как стоят нещата, но като прегледах не са им много гъвкави разписанията.Ако може момичета които са преминали през всичко това да споделят какъв е най-изгодния и удобен начин за отиване и връщане до там ще съм много благодарна.

foggy 10th January 2018 17:20

Здравей, такситата в Истанбул изобщо не са скъпи, аз през целия ми престой само с таксита се придвижвах. До Истанбул отидох и се прибрах с автобус. От автогарата до хотела, ми излегна около 20 турски лири таксито. Би ли споделила при кой лекар ти е операцията ?

mims2018 10th January 2018 18:00

Baris Cakir се казва хирурга забелязах ,че е доста популярен в Истанбул.От снимките в инстаграм неговите носове най ми харесват въпреки че няма много снимки преди и след а главно след.Попринцип харесвам почти всички носове правени в Турция в профил ,но фронтално винаги има нещо което не ми харесва и ми изглежда прекалено "оперирано".,а и много не ги снимат в лице само в профил.
Въпреки че и този хирург има носове които не харесвам е може би единствения при който харесвам по голям процент от работата му.Цената при него ме притеснява дали си заслужава да се дадат толкова пари за нос а и консултацията се плаща.Преди се бях ориентирала към Дилбер и като цена и като организация той е най-подходящ ,но точно при него ме дразнят носовете в анфас.

foggy 10th January 2018 19:08

Може ли да ми кажеш каква е цената ? Ако искаш пиши на лични. А това за прекалено оперирания вид на носа - имай предвид че като гледаш снимки на оперирани, първия един месец винаги е леко подут носа и това си личи най-вече фронтално. Отделно седи подут носа точно между очите, едно изражение точно като аватар се получава.

mims2018 10th January 2018 20:29

Немога да пращам съобщения не знам защо .Цената на операцията е 30000 TL тоест около 13 хил.лв .Доколкото знам и при Авшар са такива цените и Илхан май ги е вдигнал ,но всравнение с Дилбер си е почти двойно ,а истината е че и Дилбер има много добри резултати .В лице както казах нещо в самия връх не ми харесва по някой път как му се получава, много събран все едно е отделно от носа ..може и да е търсен ефект..или пък както каза ти ефекта “аватар” но сигурно при всички е така в началото.Това са си някакви мои наблюдения не изключвам и да си въобразявам толкова снимки и носове съм гледала ,че сигурно съм се побъркала :smile:

foggy 10th January 2018 20:59

Просто информативно ти го казвам след ходих на около 10 консултации в Истанбул. Повечето им лекари взимат между 2500 -3500 евро за първа операция, освен няколко, които се водят топ лекари. На мене Илхан ми каза цена от 24 000 лева за ревизия. За Дилбер нямам представа, бях на консултация, но ми каза, че в моя случай не се наема да оперира, така че не сме коментирали цена.

Chocolate9 11th January 2018 09:01

Здравейте. За интересуващите се от цените - при д-р Илхан цената за първата операция в момента е 4000 евро, за ревизия зависи от сложността на случая.
При д-р Алев Джамджъоглу първата е 2500 евро, а ревизията - 3250 евро. Цените са по-евтини, тъй като не оперира с ултразвук, а чрез класически методи.

Chocolate9 11th January 2018 10:30

Здравейте отново. Включвам се този път по малко неприятна тема, но като част от екипа на д-р Илхан, а и като негова пациентка се чувствам длъжна да го направя. Постът ми е свързан с недоволна негова пациентка, която разпространява, смея да твърдя, лъжлива информация по негов адрес. Най-лошото е, че не го прави тук, а изпраща лични съобщения на бъдещи негови пациенти с цел да ги откаже от операциите им. Няма да споменавам имена, нека този човек, ако реши, да застане зад думите си.
Нека първо разкажа накратко ситуацията с нея. Преди няколко месеца дойде на консултация при д-р Илхан с желанието да се подложи на ревизия при него. Доколкото си спомням предишната е била преди около 6 години. Случаят беше сложен, най-вече заради проблемната кожа на носа й. Много често д-р Илхан отказва операции на хора с проблемна кожа, точно защото тя е един от най-важните фактори за крайния резултат и успешното възстановяване. Нея се съгласи да оперира, тъй като прецени, че тя няма нереалистични очаквания. Тук явно му е била грешката. Вече са минали около 7 месеца от ревизията й и възстановяването все още върви бавно поне според снимките, които лично ми изпрати.
Но нека се върна на некоректната информация, която тя разпространява:
1. Не е сигурна, че е била оперирана от д-р Илхан, тъй като не го е видяла в операционната преди и след операцията. - Ако това е възможно тук в България, не мисля, че в Турция някой би си позволил подобен абсурд. Лекари на нивото на обсъжданите тук във форума никога не биха рискували репутацията си и застрашили работата си по такъв начин. Абсолютно всеки решил да се довери в ръцете на д-р Илхан бива опериран лично от него и екипа му!
2. На много голяма част от пациентите му се налагали повторни корекции. - На консултациите д-р Илхан винаги предупреждава (особено тези с ревизии), че има дори и малка вероятност да се наложи лека корекция след операцията, както той я нарича "retouch.'' Тези корекции най-често се налагат при пациенти с проблемна кожа, защото той може да направи едно в операционната, а след няколко месеца да изглежда по различен начин. Има много фактори независещи от лекаря при самото възстановяване - дали пациентът е пушач, как се храни, как реагира организмът му в следоперативния период и т.н. Освен това, самата кожа на носа има определен лимит на еластичност при 1 процедура. Съответно е много важно какъв резултат очаква пациентът. Ако кожата на носа му е дебела, а той иска драстично смаляване, естествено, това няма как да се случи в една операция. След първата процедура ще получи смаляване от 10-15-20%, за да може кожата ще се адаптира към новата структура на скелета. Ако това не го задоволява, ще се подложи на корекция, която подчертавам, НЕ Е РЕВИЗИЯ, т.е. костта не се руши и изгражда наново! Най-често трае около 20-тина минути. И между другото екипът на д-р Илхан е един от тези с най-малък процент на ревизии след техни операции.
3. Не е сигурна, че д-р Илхан ще поеме отговорност за лошия й резултат и ще се съгласи да я оперира повторно без да заплати отново. - Това го повтаря може би на всяка консултация. Винаги казва, че веднъж оперираш ли се при него, в продължение на 2-3 години ще сте като семейство и ще се виждате на всеки 2-3-6 месеца за консултации, за да следи възстановяването и да се намеси отново при нужда. Ето тук публично го обявявам, има го черно на бяло - единственото, което е необходимо като повторно заплащане са таксите на болницата, които в момента са 1750 турски лири.
4. Болницата, в която оперира в момента, е много евтина, разхождали се плъхове, сестрите не използвали ръкавици и т.н. - Това вече е абсолютно несериозно и дори не знам дали има смисъл да го коментирам. Понеже не знам как да кача снимки тук, нека всеки желаещ да види "евтината болница", която между другото е само на 2 години, да ми пише във вайбър на 0877909255 и ще изпратя снимки. Сами ще прецените дали е възможно такова нещо.
За съжаление, в тези форуми много рядко пишат доволни пациенти. Тръгват си щастливи след операцията и забравят. И е разбираемо! Ако аз не се занимавах с това, с което се занимавам в момента, най-вероятно щях да постъпя по същия начин! Но все пак, четящите форума, имайте го предвид!
Няма да Ви отегчавам повече, ако някой има въпроси към мен, нека ми пише на посочения по-горе номер. :)

sunflower21 11th January 2018 23:17

Chocolate9, чувствам се длъжна да отговоря на публикацията ти, защото ме засяга лично. Разбирам, че работиш за доктор Илхан и по всякакъв начин си длъжна да прикриеш това, че има недоволни пациенти, за да няма отлив от бъдещи клиенти, но не приемам да бъда уличавана в лъжа.

Това, което съм споделила с тази госпожа на лично съобщение е самата истина. Не съм човек, който ще си измисля дори да съм недоволна от резултата си. Същата госпожа, на която споделих впечатленията си, като видя снимки от ревизията ми ме попита дали не ме е оперирал негов стажант. Тя ме попита. Аз не съм изразявала първа съмнение дали докторът ме е оперирал. Не само тя реагира по този начин, а и други хора. Написа ми също, че е комуникирала с някаква друга негова пациентка, която била оперирана преди 6-7 месеца и сега януари месец щяла да се подложи на retouches.

Също така друга негова пациентка, която е оперирал преди време и с която коментирахме резултатите си като видя резултата ми с насмешка каза, че явно много е паднало нивото на ревизиите му. Всички тези неща ги пазя и ако искаш мога да ти покажа цялата кореспонденция с тези хора. Не си измислям.

Нормално би било след като те попитат няколко човека дали те е оперирал стажант да започнеш да си мислиш дали е така след като не видиш доктора след операцията и той не се обади да ти каже как е минала дори на следващия ден. А и преди няколко месеца ти ми обеща, че ще видя снимки на носа си от операционната. Така и на видях такива снимки, ако изобщо съществуват.

Умишлено не споделях публично впечатленията си тук, а и не пиша аз първа на хората, които се интересуват от работата на доктора, за да ги настройвам негативно както искаш да го изкараш. Писа ми тази госпожа и споделих нещата както бяха, защото никой не пише, че после се връща за retouches, всички гледат няколкото избрани уау резултати във Фейсбук, които са реклама и си казват, че всичко е супер.
Предизвикваш ме да напиша впечатленията си публично. Добре. Странно как смееш да твърдиш, че нещо е лъжа като дори не си била там.

Марияна, която също не беше доволна от резултата си ми сподели и нейното мнение за болницата и не сямо тя. Искаш ли да ти покажа и нейното съобщение и мнението и за евтината болница и за младия и неопитен екип? Значи не е само мое мнение и не си измислям.

Относно ръкавиците, които не видях да слагат сестрите там, можеш да попиташ Зюлейха, която беше с мен, когато ми взимаха кръв преди операцията дали сестрата беше с ръкавици. Сестрата беше без ръкавици и аз се възмутих пред Зюлейха, защото в България никога не ми се е случвало да ми взимат кръв без ръкавици.
Първо ме бяха настанили в една стая, където така смърдеше каналът в тоалетната, че там не можеше да се влезе. Като дойде докторът в болницата и преди да влезе да оперира момичето преди мен му казах за това, в което той лично се убеди и ме преместиха в друга стая. Преди да ме откарат в операционната сестрата явно нескопосано ми беше поставила абоката (пак без ръкавици), защото после в операционната две сестри разбраха, че този абокат на свивката на лявата ръка не върши работа и сложиха един на китката встрани и един отгоре към пръстите. 3 абоката, които също не им вършеха работа, а аз се тресях от студа там докато ми дупчета ръцете. Най-накрая поставиха още един на дясната ръка на свивката, който свърши работа и се молех по-бързо да ме упоят, защото треперех от студ. Едната от тези сестри беше рускиня, защото ми говореше на руски. Бях с 4 абоката общо на двете ми ръце. После един месец лявата ми ръка беше синя. Съжалявам, че не съм снимала надупчената си ръка.

Може би аз не съм имала късмет, че се случи всичко това, но мога да се зъкълна, че това е самата истина. Дори да съм недоволна от резултата не бих си измисляла всичко това. Странно как така пламенно уличаваш някого в лъжа след като не си била там.

Също така трябваше да направя видео да се чуе как през нощта топуркаше плъх във вентилационната тръба и се опитваше да излезе, но за щастие имаше решетка. Знаеш ли какво означава това за човек, който има фобия от гризачи да очаква всеки момент да се появи това животно? Много съжалявам, че нямаше придружител с мен по същото време, за да докаже думите ми.

Защо никой не говори и дума английски в тази болница? Никой! Администрация, сестри...Ако не бях със Зюлейха да ми превежда при регистрацията как щях да се разбера с тях? Със сестрата, която минаваше на визитация през нощта се разбирах с жестове. И дума английски не знаеше. Иначе докторът постоянно повтаря как има пациенти от цял свят. Като има пациенти от цял свят и гради имидж на топ доктор би трябвало да осигури една сестра, която знае чужд език, за да може да се комуникира с пациентите. Все пак операцииите при него са доста скъпи и поне това би трябвало да направи. Не е ли така?

Докторът ме уверяваше как операцията ми щяла да е сложна и дълга. Също така ме попита в София на първата консултация дали първата ми операция е била кратка и предположи около час и каза, че е малко за такъв сложен случай като моя и да се приготвя за 2-3 часова операция в Истанбул.

Първо ревизията ми беше насрочена за 31 май. Обаче като отидох на първата консултация в Истанбул докторът ми каза, че ще е на 1 юни, защото не оперира ревизии два дни един след друг. Мисля, че още от самото начало се знаеше, че моят случай е ревизия, за да ми се дава дата, когато не се правят ревизии.

На 1 юни докторът закъсня за първата операция и мен като ревизия ме вкараха в операционната към 18.00 ч. и нещо. После докато ми сложат абокатите там мина време и най-накрая ме упоиха. Събудих се към 20,00 ч..

Зюлейха, която си беше тръгнала, защото мислеше че доста време ще отнеме ревизията ми също се учуди, че е минало всичко много бързо като и звъннах като се събудих. Ревизията ми е продължила час и половина. Доколкото знам от други оперирани техните първични ринопластики при доктора са били по 2 часа и половина. А ревизиите не са ли по-сложни? На базата на това, че моята щяла да е сложна ми беше определена и цена от 7200 евро. Не мина да ме види след операцията. Не се и обади. Нито на следващия ден. Седях и чаках в болницата без никаква информация какво се случва. Операционната сестра Джансу дойде към 14,00 ч. в болницата на следващия ден и мина да ме види и ме изписаха.

Мислиш ли, че такова отношение към пациента е нормално? Пациент, който се подлага на ревизия и има доверие в доктора си би трябвало поне да получи малко внимание. Да, докторът е много зает, но това не е оправдание.

После на последната контрола преди да си тръгна за България не получих епикризата си, за която бях предупредила, че ще ми трябва за 12 юни. Казаха ми, че не е дописано нещо в нея. 12 дни след операцията нямах епикриза. Обещаха ми, че ще и я изпратят по имейла. Няколко дни след това нищо не получих и ако си спомняш се свързах и с теб, за да си я поискам.Трябваше да моля за нещо, което би трябвало да получа след операцията.

Снимки мога да прятя и аз на когото иска. На тях се вижда кривящия ми нос вляво, "легналия полицай" над върха ми и очертаващия се остър хрущял вляво на върха.

На последната контрола ноември месец докторът ми каза, че ми е мазна кожата и затова носът ми изглеждал голям и да съм си сменила дерматолозите. Държа да отбележа, че инфекция на кожата на носа си нямам. Да, имам по-мазна кожа, особено след операцията. Мисля, че и други ще го потвърдят това, че след упойка има повече омазняване.

Доволните пациенти не пишат, но и недоволните не пишат, а споделят помежду си. Ти знаеш за хората, които се връщат за retouches и за недоволните, но се правиш че не съществуват.

Maria -Maria 11th January 2018 23:34

Здравейте, отдавна не съм писала тук , но често хвърлям по поглед какво се случва в този сайт , защото благодарение на него си направих ринопластика при др Илхан- за мен възможно най- добрия лекар ( според мен *, не ангажирам никой с моето мнение , но се чувствам длъжна да го споделя, защото това е най - малкото , с което мога да се отблагодаря на човека, който толкова ми помогна ) . Не зная този път с какво да започна..написала съм всичко в детайли още след самата операция , но видях поста на Chocolate и реших да изразя позиция този път , защото тези неща са наистина абсурдни. И не за пръв път чета , че има хора , които говорят измислисици и абсолютни глупости по адрес на този невероятен професионалист , честно казано винаги съм мислила , че на такива хора не трябва да се обръща внимание, но явно не е така , защото явно хората , които в момента проучват и търсят лекар са склонни да вярват , то е разбираемо .Значи , казвам го отново И преди съм го написала др Илхан е невероятен доктор и професионалист, бях на 100% доволна от всичко и нямаше дори и едно нещо от което да се оплача или притесня по време на престоя си . Не мисля , че има смисъл да повтарям и обяснявам едни и същи неща, написала съм в предни постове всичко , който желае би могъл да прочете. Снимки до сега не съм пробвала да качвам , тази вечер просто наистина се възмутих от прочетеното и реших да кача , намерих как става , качих един файл , но ми излиза , че е прекалено голям , за да бъде качен , който желае мога да му пратя на лични или по Вайбър. Най- вече исках да пусна снимки на болницата , това за болницата , че се разхождали плъхове супер ме възмути. ....Не честно , наистина не зная ние българите що за варварско и просто племе сме * наистина съжалявам , че го казвам , но това е истината..аз не знам този лекар след като има пациенти от цял свят , дали с някоя друга народност му се е налагало да вижда и слуша подобни простотий и глупости, просто наистина си мисля , че няма други но толкова ниско ниво като нашето. Наистина Ви моля най - учтиво ! Престанете да се излагате и да излагате и нас другите, на които ни пише в паспортите, че сме българи! Срам ме е , че съм родена в България , грозно е , но е самата истина. ...

Maria -Maria 11th January 2018 23:47

И разберете едно нещо един път завинаги - никой пластичен хирург не е " Вълшебникът от Оз" или Феята от Пепеляшка, да завърти наляво - надясно вълшебната пръчица и от нищо да стане нещо!!! Хора , разберете , че в реалния живот грозната тиква не става ей така и хоп красива златна каляска, разберете го! Не си мислете, че като отидете там и ще излезете с нос като на Клаудия Шефер или ще станете като Джиджи Хадид...не става така .Носът , който ще ви се получи зависи мнооого от този, с който сте отишли при хирурга. Имайте реалистични очаквания , за не стават разочарования след това. Аз лично като си зная с какъв грозен нос отидох изобщо не си и позволих да давам съвети и акъл на доктора какво да ми прави и как да го прави. Аз бях сигурна , че ще направи възможно най - доброто , което може да се направи от този грозен нос , който ми е дала природата. Това е. Извинявам се , ако съм обидила някой , но за мен това е истината , а тази вечер наистина се възмутих от това , което прочетох в този форум .

sunflower21 12th January 2018 00:52

Maria-Maria, аз съм написала това, което съм преживяла там. Радвам се, че Вие не сте имали моите преживявания, но когато има хора, които имат различни от вашите преживявания защо веднага скачате срещу тях? Защото след като не се е случило това на Вас не може да се случи на друг човек ли?

Всичко, което съм написала е истина. Мога да се закълна в думите си. Няма да седна да си измислям такива неща, ако не бяха истина.
Съжаявам, че споделих преживяванията си на лично съобщение с човек, който направи интрига.

А когато един топ хирург прецени, че не може да се справи с даден случай е по-добре да го каже, за да няма после разочарования.

Chocolate9 12th January 2018 01:10

sunflower21, благодаря ти, че реши публично да разрешим този спор, за да няма развален телефон, както явно често се получава.
Това, че работя за д-р Илхан няма нищо общо със случилото се. Всички го знаят, не го крия, а напротив. Обявила съм го, за да се насочват всички въпроси към мен и да се улеснява комуникацията между него и българските му пациенти. А това, че приемам лично подобни нападки, си е мое решение, тъй като съм и негова пациентка освен част от екипа му. Преживяла съм кошмара на ревизията, а точно този лекар беше причината да изляза от депресията, в която бях изпаднала. Но това няма значение, отдавна съм споделила опита си и сега не става въпрос за мен. Никога не съм криела, че има недоволни оперирани. Че кой лекар няма? Колкото и да е добър, не е Господ и не може да задоволи всички възможни желания на пациентите. Но това, че недоволните са много малък % от всички оперирани, го твърдя смело! А чрез твоите коментари излиза така, че всички, които се подлагат на retouches, всъщност са с неуспешни операции и им се налага ревизия. Което е абсолютно невярно! Той се ангажира да ги оперира повторно, да им направи лека корекция, за да стане резултатът такъв какъвто го искат, а е невъзможен само от една процедура. При това без заплащане, защото в крайна сметка това му е работата и си права, че парите не са малко.
Да, наистина не съм присъствала на твоята операция, но при въпроси от сорта на "наистина ли стажанти оперират вместо д-р Илхан" и "вярно ли е, че новата болница, в която оперира, е евтина и се разхождат плъхове" няма как да не реагирам по начина, по който го направих. Естествено, че ще твърдя, че това са лъжи. И го вярвам. Веднага след получените съобщения се свързах с д-р Илхан и го помолих да ми изпрати снимки на болницата, за да видя има ли основания за подобни твърдения. Как мога да не се възмутя, след като се уверих колко луксозна и чиста изглежда всъщност? А това със съмненията дали не те е оперирал негов стажант просто ми дойде в повече...
В крайна сметка се засегнах много след получените съобщения, защото ако си спомняш, доста се притесних след оплакванията ти лично към мен и направих всичко по силите си, за да те успокоя и да те свържа с д-р Илхан, дори го накарах да ти се обади по телефона. Обещали сме ти снимки от операционната и ще ги видиш на консултацията. Странен ми беше и фактът, че когато се обърна към мен с оплакванията въобще не ми спомена нито за плъхове, нито за евтина болница... Откъде се взеха изведнъж всички тези истории? Спомена ми единствено за некачественото според теб обслужване в болницата, лошото отношение на една от асистентките му, която той впоследствие уволни заради подобни на твоите оплаквания, и неговото пренебрежително отношение, за което лично ти се извиних. Знам колко е зает и съм наясно как понякога няма време да обърне достатъчно внимание на всеки, затова се доверява на екипа си.
Спомена и за Марияна. Нейният резултат вече го коментирахме в предишни постове, тя също като теб избухна още в първите месеци след операцията, но като дойде на консултацията по-голямата част от отоците й бяха спаднали и нослето й изглеждаше много добре. Показахме й снимки от операционната и сама видя, че притесненията й са прибързани. Дори д-р Илхан беше учуден от това как реагира организмът й след операцията, наистина беше страшно подута. А нейният случай дори не може да се нарече ринопластика, тъй като процедурата беше премахване на гърбичката чрез поставяне на допълнително материал в тази област.
Това, че са ти изместили операцията с 1 ден, не виждам защо е такъв проблем. Да, той е знаел, че си за ревизия, но най-вероятно е имало разместване в графика, поради отказ от операция или вмъкване на такава. В крайна сметка задължителният престой в Истанбул е 2 седмици. Често се случва да се забавят в изпращането на епикризите, не си единичен случай. Джансу ги изготвя, а нейният график също е доста натоварен.
Относно кожата на носа вече коментирах в предишния си пост каква роля играе. На консултацията ноември месец ти препоръча да потърсиш мнение на друг дерматолог, защото му се стори по-зачервена и мазна от нормалното. Което е ключово за продължителността на възстановяването и крайния резултат.
Последен коментар и приключвам темата. Имаш записан час за консултация на 27 януари, на който ще те прегледа и ще ти назначи час за корекция без допълнително заплащане - нещо, което отдавна е уговорено и няма основания за съмнение.

Chocolate9 12th January 2018 01:14

Maria-Maria, благодаря за подкрепата! Радвам се, че има и хора като теб, които да споделят положителните си преживявания!

sunflower21 12th January 2018 02:35

Chocolate9, съмненията, че ме е оперирал негов стажант не ги изказвам аз, а други хора като видят резултата. Съответно това започна да ме обърква.

Относно факта, че чух да се разхожда плъх във вентилационната тръба мога да се закълна. Моята съвест е чиста. Ако трябва бих се подложила и на детектора на лъжата. Това че е болница не означава, че не може да попаднат животни в тръбите. Никога обаче не съм твърдяла, че съм видяла да се разхожда вътре в стаята или в коридора.

Тези истории не са се взели изведнъж. Не бях ти споменавала за тези неща, както за абокатите в операционната и липсата на ръкавици у сестрите, защото тогава не съм навлизала в подробности и защото коментирахме резултата, а не тези неща по престоя ми там. Това не означава, че мои близки не са знаели още тогава за тях.

Ако има запис от операционната от самото ми влизане в нея ще се види колко абоката ми бяха сложени и колко време се суетяха сестрите с това докато се тресях от студ. Това е много травмиращо за човек, който е влязъл на операция.

Вече напълно разбирам хората, които не желаят да споделят снимки и впечатления след операцията си, когато нещата не са се развили особено добре за тях. Започва се с коментари и подигравки, стават и развалени телефони. Така че от тук нататък нито снимки ще изпращам на някого, нито ще коментирам. Всеки да си преценява и да си поема рисковете.

foggy 12th January 2018 19:28

sunflower21, моля те, недей да спираш да пишеш във форума. За мен и за другите всяко мнение е важно. И ни е много по-полезно твоето мнение като на оперирана, отколкото на някой, който работи на процент при доктора. Както сама пишеш всеки си има глава на раменете и може да си прецени колко да се довери на един коментар и да претегли положителните и отрицателните мнения. В крайна сметка този форум не е рекламна платформа, целта му е да споделяме опит, информация и т.н.

П.с. много съжалявам, че не си доволна от резултата.

gabura7 13th January 2018 15:33

И аз ще напиша какво се случи при мен. Лятото на 2016 г. направих първична ринопластика при д-р Илхан. Имах изместена носна преграда, лека гърбица, дълъг нос като цялостна визия и леко увиснала колумела. Всичко това той оправи за 2 ч. операция. Проблема при мен се получи, когато вследствие може би на отока получих някакво напластяване(костни мазоли ги нарече той) върху костта на на носа отстрани към бузите. Не спаднаха много и се подложих на корекция безплатна миналия месец. След 20 мин. операция с малко пилене от 2те страни вече всичко е ОК. На 6-я ден се прибрах. Сега вече нямаше отоци, синини и шевове.
Болницата е луксозна, удобна, чиста. И двата пъти бях там. Лошото е само, че повечето мед.сестри там не говорят английски. Това ми е единствената забележка от престоя. Сега се радвам на носа, който винаги съм искала с хубава визия и перфектно дишане и единственото, за което съжалявам , е че това не се случи преди 10-ина години:) Д-рът застава зад действията си и прави безплатни корекции, ако се налага. Може би дори и да има стажант с него в операционната, това не би трябвало да е проблем, тъй като всичко е под негово ръководство.
Да кажа , че имам тънка кожа под която всичко си личи . И от оперираните, които срещнах там видях само хубави нослета.Не са избрани снимки от фейсбука, а реални резултати.
Sunflower21, съжалявам за преживяванията ти, но това с абокатите, колкото и да е неприятно във всяка една ситуация, не е по вина на доктора и екипа му, а на сестрите от болницата, която той просто ползва за операциите на този етап. А тя ми се стори толкова чиста , че не мисля, че могат да се разхождат плъхове. Може би някоя птичка е влязла по погрешка в тези шахти.
Пожелавам ти да си доволна впоследствие от резултата си, та дори и да ти се наложи корекция. Важен е крайният резултат.

anich4ka 13th January 2018 16:16

Здравейте на всички!

Отдавна не съм се включвала и разбирарм хората, които отправят въпросителни към хора като мен, защото изведнъж изчезваме след дълги и обширни дискусии :)
Не съм писала супер подробно, но който следи темата така както я следях аз преди да се оперирам, ще може да се ориентира.
Аз се оперирах в края на лятото на 2016 при доктор Илхан. Операцията ми беше първична - около 2-3 часа. Назад съм пускала преди и след и може да се видят разликите.
Тъй като виждам, че се заформя дискусия, като пациент на доктора, реших да се включа, защото знам какво е да следиш всеки ред тук и всичко да ти създава въпросителна, на която отогворът да не е лесен за намиране.
За да може всеки да прецени каква тежест имат последните негативни коментари ще кажа няколко неща:
1. Не може да поставяш нещата така сякаш твърдиш, че докторът те е измамил и не те е оперирал той, а после да обърнеш палачинката и да твърдиш, че други хора са го изразили като мнение и ти видиш ли не можеш да не се зачудиш, че и да го споделиш на определен брой хора и да си измиваш ръцете, че реално никога не си казвал такова нещо. Или си информиран и знаеш, че нещо е факт и го споделяш, или си пазиш такъв род догадки за себе си и ги обсъждаш с източника на проблема си.
2. Как се кълнеш, че нещо, което не си видял, всъчност съществува? Това вече е голям смях! Ха-ха-ха-ха! Смея се с глас относно плъховете, наистина!
Аз не знам дали става въпрос за болницата,в която бях аз, но самото изказване на авторката му е меко казано несериозно, имайки предвид как е формулирано.
Мога да кажа, че болницата,в която бях, надминаваше в пъти нашите столични болници, но за да се знае, че мнението ми е повлияно единствено от собсвен опит, искам да потвърдя, че единственият минус, е отсъствието на сестри, които говорят английски през нощта. Това беше така и при мен и си комуникирахме с преводач на телефона, но грижата беше чудесна и ме проверяваха на всеки 2 часа.
3. Ако ти правят каквато и да е интервенция, която смяташ за неуместна или неправило извършвана, трябва просто да я прекратиш до изясняване на ситуацията. Ако някой ще ти взима кръв без ръкавици, ти си човекът, който трябва да реагира, ако наистина е така. Малко е нелепо да го разказваш по начина, по който се прави тук...
4. Да, докторът е много зает, но при въпроси винаги е насреща и от пациентът зависи да изисква и да си задава въпросите. Мисля, че всеки ще се съгласи, че когато времето ти е разпределено по график, който върви с година напред, трябва да умееш да събираш 1001 неща в 24 часа и е разбираемо да си в непрекъснато бързане.
Последното само по себе си говори за това каква е работата на доктора, колко е добър той и резултатите му. Всеки обаче трябва да е подготвен, че резултатът е индивидуален и за жалост наистина не говорим за пластелин :) В офиса на доктора има постоянен поток от хора и прекрасни нослета :)
За да не съм голословна, пускам инстаграма си и го отварям за всички, които обичат да следят вече оперираните пациенти. Носът ми не е спирал да се променя от операцията насам и това се вижда: https://www.instagram.com/annayordanova_annie/

yoube 13th January 2018 21:19

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 812606)
2. Как се кълнеш, че нещо, което не си видял, всъчност съществува? Това вече е голям смях! Ха-ха-ха-ха!

Ами като си тръгнала да се смееш на подобни простотии защо не се посмееш и на това:
Цитирай:

Първоначално написано от Chocolate9 (Публикация 812589)
Да, наистина не съм присъствала на твоята операция, но при въпроси от сорта на "наистина ли стажанти оперират вместо д-р Илхан" Естествено, че ще твърдя, че това са лъжи.

А иначе...понеже получих съобщения и от двете страни:
Мисля че тя малко преувеличава, всъщност носа и не е толкова зле. Да, действително има основания за недоволство, но нека да му даде време. Тя реагира доста емоционално, но това съвсем не означава че не е права. Това пък да се нахвъриш върху някой пострадал и да го правиш на луд, само заради твоята успешна операция е най-голямата глупуст. Имайте уважение че и при вас е можело да не се получи. Тогава нямаше да си мислите че наистина не е вълшебника от Оз ами щеше да ви е яд че за тия пари наистина не е...

anich4ka 13th January 2018 23:34

Цитирай:

Първоначално написано от yoube (Публикация 812608)
Ами като си тръгнала да се смееш на подобни простотии защо не се посмееш и на това:

Понеже получих съобщения и от двете страни:
Мисля че тя малко преувеличава, всъщност носа и не е толкова зле. Да, действително има основания за недоволство, но нека да му даде шанс. Тя наистина реагира доста емоционално, но това съвсем не означава че не е права. Това пък да се нахвъриш върху някой пострадал и да го правиш на луд, само заради твоята успешна операция е най-голямата простотия. Имайте уважение че и при вас е можело да не се получи. Тогава нямаше да си мислите че наистина не е вълшебника от Оз ами щеше да ви е яд че за тия пари наистина не е...

Да, това с имагинерните плъхове си е доста смешно.

Не виждам кой прави някой на луд честно казано. Отправила съм забележки относно начина по който са поставени нещата - некоректно.
Моят нос е далеч по-хубав от колкото беше, но също не е перфектен и както вече казах това не е пластелин, че да гарантираш съвършенство.
Това обаче, което казва Chocolate е така - докторът гарантира, че ако пациентът не е доволен, то той ще направи всичко по силите си, ако корекция за дефиниция на резултата се налага, то тя да се случи според желанието на пациента и за сметка на доктора. Ако не се лъжа има няколко мнения в тази посока пуснати тук вече.
Аз лично имам доста познати, оперирани в България, на които за корекции им се искат допълнителни плащания за работата на хирурга.
Аз самата се възстановявам много бавно от всякакъв тип отоци, такъв ми е организмът... и моят оток спадаше с течение на страшно много време , така че добре знам какво е да чакаш резултатът, за който си мечтал и искаш да видиш, но това не ме е накарало да излизам с несериозни и неподкрепени с нищо изявления за работата на доктора или екипа.

sunflower21 14th January 2018 02:40

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 812606)
1. Не може да поставяш нещата така сякаш твърдиш, че докторът те е измамил и не те е оперирал той, а после да обърнеш палачинката и да твърдиш, че други хора са го изразили като мнение и ти видиш ли не можеш да не се зачудиш, че и да го споделиш на определен брой хора и да си измиваш ръцете, че реално никога не си казвал такова нещо. Или си информиран и знаеш, че нещо е факт и го споделяш, или си пазиш такъв род догадки за себе си и ги обсъждаш с източника на проблема си.
2. Как се кълнеш, че нещо, което не си видял, всъчност съществува? Това вече е голям смях! Ха-ха-ха-ха! Смея се с глас относно плъховете, наистина!
Това обаче, което казва Chocolate е така - докторът гарантира, че ако пациентът не е доволен, то той ще направи всичко по силите си, ако корекция за дефиниция на резултата се налага, то тя да се случи според желанието на пациента и за сметка на доктора. Ако не се лъжа има няколко мнения в тази посока пуснати тук вече. [/URL]

Първо, никога не съм казвала, че докторът ме е измамил. Прочете отново това, което съм написала преди. Нямам намерение да се повтарям. На вас ли съм казвала, че ме е измамил или използвате думи, които не съм казвала? Посочете ми къде съм използвала думата, че ме е измамил. Защото от такива интерпретации като вашите после стават интригите. Написах в предните си постове, че след като са ме попитали някои хора, са започнали да ми минават съмнения. А и ако човек не види хирурга си след като се събуди, нито на следващия ден, е възможно да започне да си задава въпроси какво се случва.
Много е лесно, когато при някой като Вас нещата са минали гладко да напада друг, който не е имал такъв късмет. На чужд гръб и сто тояги са малко, нали? Даже и ви е смешно. А вие видяхте ли доктора след операцията си? А преди да ви изпишат? Предполагам, че да.

Относно ръкавиците, аз ли трябва да се възмущавам и да изисквам от сестрите да ползват ръкавици, които са задължителни при такива процедури или аз да ги обуча как да поставят правилно абокати в операционна зала? И за това ли съм виновна аз?

Нещо не ви разбирам, Аничка, "ако корекция на дефениция на резултата се налага". Странен изказ.

Знам, че докторът поема корекциите за негова сметка. Това е ясно.

За корекцията вече ще знам да си нося ръкавици и ще ги дам на персонала преди да ми вземат кръв.

Да, грешката е моя, че споделих с въпросната непозната потребителка, която пише лични съобщения и събира мнения за бъдещата си ревизия, резултата и впечатленията си, а тя на свой ред разпространява тази информация на трети лица, а не аз. И на мен някои хора, които не желаят да пишат публично, са ми споделяли впечатления за операциите си, но не правя интриги от това.

Chocolate9 14th January 2018 14:00

Здравейте. Правя последен коментар по тази тема и моля да я приключим, защото стана много грозно и се разстройваме взаимно напълно излишно. Току-що със sunflower21 се чухме по телефона и изяснихме ситуацията. Получил се е развален телефон, и двете сме реагирали импулсивно в даден момент, вследствие на което се заформи и този скандал. Съжалявам, че не го направихме по-рано и допуснахме да се стигне чак до тук, но моля да приключим спора и нападките един срещу друг.
И за да не се възприема мнението ми като реклама, отсега нататък отговарям единствено на въпроси, свързани с операцията и консултациите при д-р Илхан.

vasi8888 17th January 2018 11:10

Здравейте,

Може ли да ми дадете контакти на Зуйлеха (не съм сигурна дали написах името на жената правилно)?
На 1-ви март ще се оперирам при д-р Илхан и трябва вече да си организирам пътуването.
Мислех да отседна в хотел, но като ви чета се притесних, че сестрите в болницата не говорят английски, а и да говореха, моя английски не е никак добър.
Освен отсядане при нея, дали мога да си платя на тази жена и да дойде с мен на консултациите преди операцията като преводач?

Chocolate9 17th January 2018 12:36

Здравей, vasi8888. Ето телефона на Зюлейха, можеш да й се обадиш по Вайбър: +905382755152. Освен квартира може да ти предложи и да те придружава като преводач. :)

bubka81 21st January 2018 01:43

Цитирай:

Първоначално написано от licheto (Публикация 812404)
Здравейте. Тук доста хора потърсиха помощ, споделиха, че имат часове за операция и изчезнаха. Изглежда, че форумът е удобен само, когато ти трябва някакъв контакт, а след това забравяте, че други хора също биха имали нужда от информация, която вие можете да им предоставите с личния си опит.
Както и да е, аз се колебая между Илхан и Дилбер и накратко след прегледани хиляди снимки - част от които с една камара преминати с филтъри, мисля, че при Илхан носовете доста си приличат - това, което ме притеснява е, че на повечето момичета изглеждат по-широки, по-месести и с по-дебели ноздри. Това е единственото, което ме спира да избера Илхан. Иначе като излъчване на човек, хирург, отношение предпочитам точно него. В профила на Дилбер видях, че е качил снимки на плеймейтката Мартина Юрукова - носът й изглежда на някои снимки добре, на други изпилен като на Майкъл Джексън. Изобщо ужасно съм объркана. В момента съм с нормални ноздри, говоря като дебелина - какъв е шанса след операцията да ми се получат месести и по-дебели?
Съжалявам за неадекватно представения ми пост, но просто ще ми се пръсне главата от хилядите снимки и информация, която ми премина през главата.

Та накратко - би било хубаво тези, които споделиха, че са си запазили часове, да споделят какво се случва. И ако се притесняват да качват снимки, могат да не си снимат цялото лице, а само носа.

Хора, попаднах на чужденки, които детайлно са си снимали и показвали операциите - на Вас какво би ви коствало да ПОМОГНЕТЕ на някой с информация и мнение?

Повечето снимки на Мартина Юрукова са с фотошоп,затова и изглежда,като Майкъл Джексън.Но мога да ти гарантирам,че Дилбер е свършил невероятна работа.Виждала съм я на живо в един магазин в Мола на Ст.Загора и трябва да ти кажа,че носът й е страхотен. :2003: Не изглежда така,както на снимките,напротив изглежда нормално и е мнг красив.А аз доста се позагледах,колкото и нахално да беше не,че ме забеляза :2045:...бях мнг дискретна.Все пак нали съм се насочила към др.Дилбер...трябваше да се възползвам от случая и да видя работата му на живо,за да знам какво да очаквам.

Josefine 23rd January 2018 16:10

anich4ka, видях твои снимки в Инстаграм. Носът ти е перфектен. Но ми е интересно имаш ли филъри в горната устна? Забелязвам подобен ефект при теб както при мен и както и при Майкъл Джаксън, с увисване на горната устна, което явно често се получава при ринопластка, но подобен ефект дават и филърите.
Иначе при мен нито носът нито дишането са се подобрили съществено след операцията, а минаха 4 месеца. Само дето си намерих сраствания, но моят доктор отсече че всичко било нормално, нищо че се виждат с просто око и нищо, че не мога да дишам пълноценно след толкова време. Не знам вече какво да мисля, но определено не върви на добре.

alstoichkov 26th January 2018 22:03

Въпрос
 
Здравейте. Искам да ви попитам имахте ли скованост в горната устна след операцията? 3ти ден след операция съм и не мога да се усмихна въобще и не знам дали си въобразявам но носът ми ми изглежда, че е по-къс. Изрично поисках да нямам никакви корекции по размер и форма на носа, а само изправяне, тъй като ми се беше изкривил леко на една страна следствие на травма преди година. Докторът ме увери, че не е скъсявал или променял нищо. Но на мен ми се струва, че разстоянието между носа и горната ми устна е по-голямо от преди, а и горната ми устна скрива изцяло зъбите ми при опит за усмивка, а преди това зъбите ми се показваха изцяло. Възможно ли е да е заради отока и просто да параноясвам?

Josefine 26th January 2018 23:16

alstoichkov, абсолютно нормално е. Ще се оправиш. Дано не ти е рязал само мускула, че моят го е отрязал и вече 4 месеца приличам на маймуна - не само усмивката ами нормално като си седя изглеждам трагично. Дори по-добре да се усмихвам, поне не съм толкова страшна и сърдита. Поне 3 мм ми се е удължила горната устна и като е дигнал и върха, което не трябваше да прави станах грух грух + маймуна. Дори ако не ме е виждал човек преди стои неестествено, просто устната си виси защото няма какво да я държи. И повлича със себе си горната част на лицето и всичко увисва

alstoichkov 26th January 2018 23:46

Josefine, извинявай как се нарича мускула, за който говориш?
Разтърсих се в Гугъл и видях, че това е често срещано - ринопластиката да се отразява на горната устна и по-специално да увисва. Изобщо не се бях замислял, че операцията може да повлияе на нещо друго освен носа ми. Имах хубава усмивка, сега просто устната ми слиза надолу и покрива изцяло зъбите ми

Josefine 27th January 2018 13:05

depressor septi nasi. Но изобщо не е задължително да се реже, някои го правят щото не са компентни и си мислят, че не е голям проблем за пациента. Аз конкретно при мен знам че е резециран и хирургът ми каза, че наистина има увисващ ефект но той е много слаб и повечето хора не го забелязват, проблемът бил в мен щото много обръщам внимание на дребни детайли. Ама за мен не са дребни - аз му казах че не искам да ми се променя физиономията и разчитах че ще се погрижи за това. Но не го направи. И аз не знаех че ще стане така преди да се оперирам. Бях чела че първоначално се парализира и после се оправя ама не знаех че понякога режат мускула и остава за постоянно. Другото което е режат nasal spine. Това също води до увисване. При мен и той е отрязан. Не ми каза изобшо какво ми е правил, сама задавах въпроси. Още си чакам епикризата от 3 месеца, май няма намерения да я прати. Пусках снимки в един друг форум и хирург ми каза че от снимките ми се вижда че дори синусите ми са оперирани. Никой не ми го каза след операцията

Cocorush 28th January 2018 08:03

Здравейте, първо бих искала да благодаря на всички във форума, споделили мнението и опита си. Много ми помогнахте, най-вече, за да се откажа от българските хирурзи и да се насоча към турските.
Моята операция беше през декември, при д-р Емре Илхан. Много съм щастлива, че избрах точно този лекар! Той е изключителен професионалист, много мил и внимателен към пациентите си. Целият му екип е изключителен, всички ме караха да се чувствам специална и нито за миг да не се съмнявам в избора си на хирург или да се притеснявам от предстоящата ми операция.
Аз изцяло се доверих на неговото виждане, затова как трябва да изглежда нослето ми, защото нямах идея какво точно искам, освен прав нос, защото моя беше счупен и да дишам /имах здравословни проблеми, затруднено дишане, сраствания и т.н./

Вече 2-ри месец след операцията се чувствам страхотно, резултата е повече от добър и най-вече дишам.
В кабинета му се запознах с още 3 момичета от България, чиито операции бяха минали вече и изглеждаха уникално добре с новите си нослета. Едно от момичета имаше същия проблем като моя и резултата при нея беше страхотен, а сега вече и при мен. ☺️☺️☺️

Тук в България всички хирурзи ми казваха, че трябва да направя 2 операции и че с 1 няма да стане. Е, стана! Д-р Илхан го направи с 1 операция, при това без чупене, без синини и отоци по 2 месеца. Десед дни след операцията вече нямах никакви следи от нея!!!

Момичета горещо ви препоръчвам д-р Илхан!

ra4o99 28th January 2018 18:40

Здравейте,
Видях коментара ви, на мен също горната устна е увиснала от ринопластиката.
Също така имам трудно дишане и постоянно запушен нос, може би от затрудненото дишане

ra4o99 28th January 2018 18:44

Извинете, само да ви попита, когато е изпилен гърба на носа калцира ли отново.

vanbasco 28th January 2018 23:26

Някой знае ли д-р Илхан кога ще идва отново в София за консултации?

Josefine 28th January 2018 23:35

Цитирай:

Първоначално написано от ra4o99 (Публикация 812771)
Здравейте,
Видях коментара ви, на мен също горната устна е увиснала от ринопластиката.
Също така имам трудно дишане и постоянно запушен нос, може би от затрудненото дишане

Преди колко време си опериран? АКо ти е калцирало значи калцира. При мен има неравност ама май си е от самото начало там, не знам калциране ли е

ra4o99 29th January 2018 20:01

Преди 5 месеца и точно за тва питам, дали калцира когато е изпилен гърба и дишането кога се оправя, че преди играех футбол и сега чакам да заздравееееее.........

mariana__m 31st January 2018 01:07

Здравейте, не съм влизала от доста време и четох нещо за моите коментари относно операцията ми при д-р Илхан няколко страници назад.
Не знам дали моето може да се нарече ринопластика, не съм избирала метода за нея, просто се доверих на лекаря, че може да изпили малко и да добави малко, за да изправи носа, защото останалото си беше ок. Не исках нов нов, исках си моя без гърбица. За съжаление сега носът ми е по-дълъг, много широк, по-безформен и по-голям от преди, което със сигурност не е търсения ефект. Освен това е с дупка отстрани и това го прави да изглежда крив настрани. Явно някъде във възстановяването нещо е станало, снимките от операционната са добре, но и от там нямам снимка в анфас, където ми е основната драма.
Мина 1 г. Положението си е все така. Ужасно много не ми се минава пак през това, но и ужасно много не се харесвам така. Може би ще пиша скоро на доктора, поне така се разбрахме с него. Да пиша като минат 12-18 месеца.
А за болницата- определено не могат да слагат абонати. Аз такава болка от абокат не съм изпитвала, а твърдо не ми е първия. Той най-много ме боля от цялата операция. Дори си мисля, че една от причините да се подуя много след операцията е, че според мен ми сложиха ледената маска след операцията наобратно, защото изобщо не ми беше студено с нея, само по ръбчетата. Обаче бях неадекватна и уморена и нямаше как да се разбера със сестрите. Като се пооправих почнахме с Гугъл транслейт да се разбираме, поисках им лед, но те ми отказаха, защото доктпра не им бил наредил. И само след няколко часа бях като надута с помпа за колело.
Епикриза ми дадоха с много настояване и тя хич не е моята. Пише, че операцията е по отворен метод, пък тя моята не беше. Но в Турция май е така. Не държат на бумагите. И в аптеките всичко дават щедро.
Мартина, ако искаш мога да ти пратя снимки по Вайбър. От тел не мога да си отворя съобщенията, виждам че имам няколко. Като стигна до лаптоп ще чета.
Успех на всички, нищо лошо за никой, но все някой някога тегли късата клечка :) Въпросът е да не е стандарт тая пуста къса клечка.

Chocolate9 2nd February 2018 11:12

Цитирай:

Първоначално написано от mariana__m (Публикация 812789)
Здравейте, не съм влизала от доста време и четох нещо за моите коментари относно операцията ми при д-р Илхан няколко страници назад.
Не знам дали моето може да се нарече ринопластика, не съм избирала метода за нея, просто се доверих на лекаря, че може да изпили малко и да добави малко, за да изправи носа, защото останалото си беше ок. Не исках нов нов, исках си моя без гърбица. За съжаление сега носът ми е по-дълъг, много широк, по-безформен и по-голям от преди, което със сигурност не е търсения ефект. Освен това е с дупка отстрани и това го прави да изглежда крив настрани. Явно някъде във възстановяването нещо е станало, снимките от операционната са добре, но и от там нямам снимка в анфас, където ми е основната драма.
Мина 1 г. Положението си е все така. Ужасно много не ми се минава пак през това, но и ужасно много не се харесвам така. Може би ще пиша скоро на доктора, поне така се разбрахме с него. Да пиша като минат 12-18 месеца.
А за болницата- определено не могат да слагат абонати. Аз такава болка от абокат не съм изпитвала, а твърдо не ми е първия. Той най-много ме боля от цялата операция. Дори си мисля, че една от причините да се подуя много след операцията е, че според мен ми сложиха ледената маска след операцията наобратно, защото изобщо не ми беше студено с нея, само по ръбчетата. Обаче бях неадекватна и уморена и нямаше как да се разбера със сестрите. Като се пооправих почнахме с Гугъл транслейт да се разбираме, поисках им лед, но те ми отказаха, защото доктпра не им бил наредил. И само след няколко часа бях като надута с помпа за колело.
Епикриза ми дадоха с много настояване и тя хич не е моята. Пише, че операцията е по отворен метод, пък тя моята не беше. Но в Турция май е така. Не държат на бумагите. И в аптеките всичко дават щедро.
Мартина, ако искаш мога да ти пратя снимки по Вайбър. От тел не мога да си отворя съобщенията, виждам че имам няколко. Като стигна до лаптоп ще чета.
Успех на всички, нищо лошо за никой, но все някой някога тегли късата клечка :) Въпросът е да не е стандарт тая пуста къса клечка.

mariana__m, заповядай на контролен преглед на 03.03.18, за да видим какъв е проблемът. Ако имаш възможност да дойдеш, обади ми се, за да ти запиша час.

Chocolate9 2nd February 2018 11:13

Здравейте. Следващите консултации с д-р Илхан в София ще бъдат на 3-ти март. За записване на час моля обадете се на 0877909255.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.