Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

KHALEESI 28th February 2019 20:08

Hell96 при Дилбер се оперирах ,
ще ти пратя снимка на лично от преди ,но наистина не ми допада изобщо за момента а и го усещам някак си на допир странно може би върха е подут още... но вече след 3тия месец търпението ми се изчерпва, и незнам още колко ще спада просто се надявам още доста да се промени.:2045:

Hell96 4th March 2019 16:22

Все още не съм получил снимките ти от преди. Ако така си остане носът ти, какви мерки смяташ да предприемеш?

judi 4th March 2019 22:14

Здравейте! Предстои ми операция при доктор Алев Джамджъоглу. Това, което ме интересува е, как протича процесът след самата операция? Предполагам, че без значение при кого се оперираш, процесът протича еднакво. Боли ли първите дни? На кой ден какво ти правят? Какви грижи трябва да полагаме след операцията? Какво се прави, за да спаднат по-бързо отоците и да няма синини? Какво Ви изписаха след операцията като медикаменти? Пишете, че не усещате вкусове. Има ли смисъл тогава да взимам хотел със закуска, или мога да си спестя едни 200 лв. само от нея? Решила съм да пътувам с кола до Истанбул. Колко време след операцията ще ми е зле? Кога ще мога да излизам на разходка? Все пак в Истанбул има много какво да се види и прави. Иска ми се да си оползотворя времето максимално, не само в лежане и пъшкане в хотела.Знам, че всичко е индивидуално, но все пак, Вашият опит може много да ме ориентира и да ми помогне.

bubka81 5th March 2019 03:42

Здравей,Джуди. Болка няма никаква,някои момичета изпитват главоболие или лека болка или изтръпване в зъбите,но не е при всеки и толкова често срещано.Други се чувстват леко замаяни за 2-3 дни,но болка след операцията нямаш. Лонгетата я свалят на 7-ми ден от операцията,после си с едни лепенки още 5-6 дена,след което ти свалят лепенките и конците,При някои свалят конците на 7-ми ден заедно с лонгетата,зависи кой как се възстановява.Може да си купиш Арника-Цикабио на Биодерма за отоците от Бг.С нея почваш да се мажеш на следващия ден,като те изпишат,сутрин и вечер.Мажеш по плътно от страни на лонгетата ,под очите и между веждите.След това мажешкъдето са отоците,след сваляне на лепенките от носа почваш да мажеш и него.Ако ще излизаш някъде на разходка или да си пазариш махаш крема с мокра кърпичка ,че е мазен и после почистваш с тампони и мицеларна вода.Няма как да миеш лицето в началото.Хубаво е да вземеш маска за лице,ако излизаш да я слагаш,така няма са се спъват докато се втренчват да те гледат :D ,по малко внимание привличаш.Можеш да си вземеш от България за промивките в носа 2 броя Стеримар(голям флакон).Повечето момичета си взимат от бг да не казвам всички.Лекарства ще ти ги изпишат и ще ги вземеш от там.Закуска може и да си запазиш,ако си пълно перде и не ти пука да слезеш в ресторанта да хапнеш.Аз бях запазила стая с включена закуска,но не слязох нито веднъж,заради отоците.А няма как да съм с маска,все пак трябва да се храня без маската.Отоците са за около седмица,към 3-тия ден започват да слизат на долу,най забавно е когато заприличаш на булдог след,като паднат най долу в челюатта :D ,но се преживява,минават бързо.Зле не би трябвало да се чувстваш.Аз още 3 часа след операцията станах до тоалетна и да се разтъпча,чувствах се прекрасно все едно не бях оперирана.Единствения дискомфорт,който ще изпитваш е от отоците,не е приятно,когато изглеждаш,като пребита и ти опъва.Повечето момичета тръгват по магазините още на следващия ден,като ги изпишат.Лично аз излязох на 3-тия с маска,за да не ги плаша :D ,а и аз се чувствах по добре така.Разходките са препоръчителни,така отоците спадат по бързо.Тампоните им са силиконови тръбички,така че ще можеш да дишаш,стига разбира се да си правиш добре промивките.Ако ще кихаш,а ти ще го правиш,не знам защо но при повечето се отприщва един порив за кихане,та ще кихаш с отворена уста.Като свалят тампоните не боли,леко напрежение се усеща само от това,че ти разширява ноздрата до като го издърпва.Можеш да си вземеш от бг и Арника-Монтана 9,за през устата.Но ги приемай след операцията сутрин и вечер по 5 гранулки под езика.За отоците е.Месец преди операцията не приемай нищо и най вече аспирин и всичко,което съдържа аспирин и витамини също.И ще гледаш да се храниш с меки храни в началото.Без дъвка,сухари,ябълки,жилави храни и прочие.Докато пиеш антибиотика не консумираш цитрусови плодове и никакви фрешове(влияе на антибиотика),както и билкови чайове,шоколад,цигари преди и след операцията ги забравяш поне за седмица,две.Ами това е,което се сещам,ако има нещо питай.Аз съм се оперирала преди месец и 10 дена при д-р Дилбер и съм доволна.А да,когато спиш не лягай,ще спиш седнала,ако искаш да ти спаднат отоците по бързо и гледай да не стоиш на топло,да е по хладничко в стаята и с по хладка вода,като се къпеш.Иначе постоянно ще отичаш.И като си миеш косата,на малка струяпод душа и силно издадена главата назад,за да не намокриш лонгетата.Аз си измих косата,мисля,че беше на 3-ия или 4-тия ден,не помня.

judi 5th March 2019 13:46

bubka81, благодаря ти сърдечно за изчерпателния отговор и разказа. Когато мине и при мен, ще пиша да Ви разкажа, Виждам, че за моя доктор почти няма мнение, с изключение на едно момче. Разгледах снимките му, все едно с този нос се е родил, което е страхотно! Такова нещо искам и аз - да стои естествено и подходящо за лицето ми, да не е прекалено малък или чип, а подходящ.

bubka81 6th March 2019 01:26

Повече отзиви за докторите и снимки ще намериш във фейсбук. Групата се казва – РИНОПЛАСТИКА, мисля,че там има отзиви и за твоя доктор.Също можеш да потърсиш страницата на доктора във фейсбук,пише се– Ринопластика Д-р Алев Джамджъоглу. Там коментират само оперираните от него.Успех с операцията и ще чакаме да пишеш как е минало всичко :)

LEVRONITO 10th March 2019 20:08

Здравейте.интересува ме кой от по-известните доктори в Турция е добър в ревизионната ринопластика?ще бъда благодарен ако някой сподели мнение или е бил опериран.от това,което прочетох се обсъждат няколко човека.Мухамет Дилбер,Емре Илхан,Якуп Авшар,Алев Джамджъоглу,Юмит Ташкън.На снимките в интернет има добри носове и доволни пациенти,но по-специално имам предвид ревизиите,а не първа операция

LEVRONITO 10th March 2019 20:54

Цитирай:

Първоначално написано от Justified (Публикация 801069)
Някой знае ли нещо за д-р Umit Taskin? Посъветваха ме да се оперирам при него. Бил много добър доцент УНГ, просто не се рекламирал и затова не откривам много резултати в Google. Имате ли някаква представа от него? Не откривам нито снимки, нито инфо!

Здравейте.има ли във форума някой опериран или ходил на преглед при доцент Umit Taskin?

antoi 20th April 2019 18:57

Здравейте! Искам да попитам тези от вас, които са с дебела кожа.

Какво правите като ви кажат "Имате дебела кожа и резултатът и промяната от евентуална корекция ще е много малък и почти безсмислен".

Има ли някой ,който е имал такъв проблем, и не се е отказал. Кой лекар би се справил с подобна ситуация и не го притеснява тази пречка? И наистина ли е толкова фатално.

mirka_81 23rd April 2019 12:05

https://www.facebook.com/mira.todoro...?ref=bookmarks
Здравейте момичета, искам да споделя моето ходене по мъките в България и за консултациите ми с четири пластични хирурзи в България, от които останах безкрайно разочарована. Имам първа операция направена септември месец 2011 год. при известен Бг хирург, направи ми "страхотни гърди", направо бях обезобразена и се започна едно ходене от доктор на доктор. След 4 години размисъл при кой, къде и колко струва се реших и заминах в Турция, оперирах се при доктор Бурак Ефеоглу в клиника Естетика. Вече мога да кажа с ръка на сърцето, да наистина имам страхотни гърди. За цени и отношение нямам думи. Публикувала съм ликн на профила ми във Facebook, дано съм ви била полезна. Насреща съм да разкажа на момичета, с проблем като моя. Моля не се притеснявайте да ми пишете, искам повече хора да знаят, какво и как се случва там, за да не се налагат повторни операции. За мен българските пластични хирурзи, поне тези, с които проведох консултации са касапи и печалбари, в тях няма грам човещина и не могат, а може би и не искат да вникнат в проблема, който имаш или начина по който се чувстваш.

Josefine 29th April 2019 21:37

Ъпдейт от мен.
Мина година и 7 месеца от операцията ми. Никаква положителна промяна няма в носа ми от 4 месец насам. Все още не мога да нося очила - дразни ме носа и се подува дори след 15 мин с очилата, които тежат десетина грама и са най-леките на магазина. След 2та глътка вино също усещам, че се подува отвътре и отвън. Неясно защо, но след операцията мекото ми небце се отпусна и като спя по гръб ми затваря гърлото, прохърквам и се будя от задушаване. Когато се усмихвам върхът на носа ми криви надясно и това се вижда ясно на снимки, въпреки че според хирурга съм била застанала аз под ъгъл. Кожата на носа ми е станала много дебела и носът ми дори става все по-дебел. Може и да е заради удара на нова година - от тогава уж спадна, но явно не съвсем, защото изглежда видимо по-дебел от преди - приличам на пияница с подут нос. Само дето не е червен. Но от дясно на върха има едно червено петно което не е изчезвало след операцията. И под определен ъгъл изглежда като дупка и като отрязано. Отделно дъпката на гърба си седи. Устата също си виси и не само, че не се подобрява, но май все по-зле става. Дишането ми се подразбира, че все още не е като преди - стеснен си е, но поне дишам там криво лево когато не е запушен от очилата, алкохол и алергия, която имам чувство че се влоши след операцията, а беше тръгнала последните години да отшумява. Но сега пак кихам като за световно, от което допълнително ми се подува носа. Без спрей за нос не се живее. Ноздрите ми са огромни и като цяло изглежда свински. Няма абсолютно, ама абсолютно нищо общо с обещаното.
Та така....

bubka81 30th April 2019 00:21

Цитирай:

Първоначално написано от Josefine (Публикация 814846)
Ъпдейт от мен.
Мина година и 7 месеца от операцията ми. Никаква положителна промяна няма в носа ми от 4 месец насам. Все още не мога да нося очила - дразни ме носа и се подува дори след 15 мин с очилата, които тежат десетина грама и са най-леките на магазина. След 2та глътка вино също усещам, че се подува отвътре и отвън. Неясно защо, но след операцията мекото ми небце се отпусна и като спя по гръб ми затваря гърлото, прохърквам и се будя от задушаване. Когато се усмихвам върхът на носа ми криви надясно и това се вижда ясно на снимки, въпреки че според хирурга съм била застанала аз под ъгъл. Кожата на носа ми е станала много дебела и носът ми дори става все по-дебел. Може и да е заради удара на нова година - от тогава уж спадна, но явно не съвсем, защото изглежда видимо по-дебел от преди - приличам на пияница с подут нос. Само дето не е червен. Но от дясно на върха има едно червено петно което не е изчезвало след операцията. И под определен ъгъл изглежда като дупка и като отрязано. Отделно дъпката на гърба си седи. Устата също си виси и не само, че не се подобрява, но май все по-зле става. Дишането ми се подразбира, че все още не е като преди - стеснен си е, но поне дишам там криво лево когато не е запушен от очилата, алкохол и алергия, която имам чувство че се влоши след операцията, а беше тръгнала последните години да отшумява. Но сега пак кихам като за световно, от което допълнително ми се подува носа. Без спрей за нос не се живее. Ноздрите ми са огромни и като цяло изглежда свински. Няма абсолютно, ама абсолютно нищо общо с обещаното.
Та така....

А вие при кой доктор се оперирахте?

Josefine 30th April 2019 08:19

Авшар по затворен метод. Твърди, че бил по-щадящ и по-бързо се възстановяваш. Всъщност моят опит сочи, че изобщо не е така - напротив. Мисля си че понеже няма добра видимост и тъканите още повече се нараняват, което води до повече възпаление и в последствие до образуване на повече съединителна тъкан, която удебелява кожата и носа като цяло. И не съм единственият му пациент с удебелен нос. Вързах се и съжалявам - трябваше по отворения да се оперирам. Хем и дава възможност за по-точно оформяне на носа. Моят сега е доста недодялан. А маската не знам защо изобщо си е правил труда да я изработва - може би за давидя каква можеше да бъда и да ме е яд, че не съм станала. Изобщо двойна цена платих за да ме съсипе.

аум3 26th July 2019 21:02

Цитирай:

Първоначално написано от ra4o99 (Публикация 812772)
Извинете, само да ви попита, когато е изпилен гърба на носа калцира ли отново.

Здравей , аз имам 2 не много успешни ринопластики при бг доктори Учкова и Динев и носа ми се калцира 3ти път!! Последно Динев ми каза ,че се случвало на 100 пациента веднъж ....е на мен 3ти път !? След първата ми се калцира -леко подкожно топченце ,направих втората операция при Динев, и след нея ми се калцира ,отидох и той ми го „изстърга„ с местна уройка , нямам спомен да болеше....като цяло нямам много спомен от това „изстъргване„ ..беше преди около 13г . Та веднага след това ми се калцира пак....но не се забелязва. Затова го оставих така и искам да го поправя ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ! Много ми харесват резултатите на Дилбер. На Мирза Фират също са добре, само ноздрите ги вирва много според мен и стават продълговати ,издължени, а не естествено изглеждащи кръгли. Като цяло още събирам смелост и си избирам доки. Благодаря на всички ,които споделят!

ra4o99 1st October 2019 14:20

Аз ме оперира Енчев и резултата е катастрофален.Дишането ми го няма на 90%, формата на носа е много зле, копелето прерязало хрущялите и сега се налага ревизия.

TheaS 4th October 2019 23:41

Здравейте. Да споделя и аз :)
Аз бях оперирана от Емре Илхан преди почти 3 месеца. Засега нослето не ми харесва. Има толкова голяма извивка (предполагам от специалните му инструменти), за която аз не бях поискала. И връхчето е доста повдигнато, но за него се надявам да спадне надолу, защото има лек оток още. Все пак голямата извивка,която не съм пожелала няма да се промени със спадането на лекия оток. Сякаш е много рязка границата на извивката точно под челото! Аз споменах единствено,че искам много лека извивка - почти да няма и да е по-право и много леко връхче (а моето падаше надолу когато се смея,следователно леко връхче означава много леко, а в момента е повдигнато доста).Но Брадичката определно я направи много добре и сполучлива. И все пак..нослето беше важно.
Знам колко е трудно да се избере лекар, затова обещавам какъвто и да е да ви споделя и крайния резултат! :)

penpenpen 5th October 2019 08:34

Цитирай:

Първоначално написано от TheaS (Публикация 815174)
Здравейте. Да споделя и аз :)
Аз бях оперирана от Емре Илхан преди почти 3 месеца. Засега нослето не ми харесва. Има толкова голяма извивка (предполагам от специалните му инструменти), за която аз не бях поискала. И връхчето е доста повдигнато, но за него се надявам да спадне надолу, защото има лек оток още. Все пак голямата извивка,която не съм пожелала няма да се промени със спадането на лекия оток. Сякаш е много рязка границата на извивката точно под челото! Аз споменах единствено,че искам много лека извивка - почти да няма и да е по-право и много леко връхче (а моето падаше надолу когато се смея,следователно леко връхче означава много леко, а в момента е повдигнато доста).Но Брадичката определно я направи много добре и сполучлива. И все пак..нослето беше важно.
Знам колко е трудно да се избере лекар, затова обещавам какъвто и да е да ви споделя и крайния резултат! :)

Здравейте, 3 месеца е рано за краен резултат, но ще споделите ли снимки преди и след?

deva78 27th January 2020 10:18

Здравейте, предстои ми операция в Истанбул. Обадих се на Зюлейха, но за съжаление нямаше свободни места за периода. Предложи ми да отседна при нейна приятелка Сузи. Някой бил ли е при нея?

Kamalita 16th February 2020 21:05

Здравейте,
Решила съм да си правя първа корекция на носа. Изчетох мненията за най-известните двама лекари в темата, но ме интересува също Др. Мирза Фират. Някой може ли да даде отзиви за него-резултати, отношение, цена, условия в болницата, и др? Благодаря ви.

DrQuinn 10th August 2020 19:53

Здравейте! Не съм чела коментарите дотук, причината поради която си направих регистрация е да разкажа за един мой лош опит в Estetik International, Истанбул. За лукса и комфорта няма две мнения - чувстваш се като принцеса в пет-звезден хотел. Но всичко приключва когато ти вземат парите и те изпишат.

Ринопластиката ми беше при Проф. Д-р Дженк Шен / Cenk Sen. Операцията премина леко и чисто, дори нямах подуване, а са ми чупени кости. Обаче след дни се забеляза огромна асиметрия (пиша от телефона, после може да прикача снимки), приличах на деформирана и цяла година ме беше страх да позирам за снимка в анфас. Носът ми леше леко издълбан да се получи чип ефект, който аз не исках. И което е най-лошото - появиха се сериозни проблеми с дишането. Прищипете си носът с два пръста отгоре на върха и ще си го представите. Цяла година трябваше да дишам през устата когато тичам примерно. От клиниката не поеха абсолютно никаква отговорност, дори и спират да отговарят веднага след като разберат, че има проблем. Въпреки че аз исках да отида там и да си платя за повторна операция. Така че тези “12 ревизии” които от рецепцията ще ви кажат, че има през кариерата си въпросният лекар са силно намалени като бройка. Мисля даже да повдигна ибвинение, но не ми се занимаваше досега а и не знам как става.

В Турция ИМА добри лекари, но
- Намаляват носовете прекалено много, три момичета съм чувала там да си правят операциите, и трите имат проблеми с дишането сега.
- Това е друга държава - ако имате следоперативен проблем, не очаквайте някой да ви помогне.

Днес си направих повторна операция при български лекар, след време ще пиша как са резултатите.

Поздрави.

DrQuinn 10th August 2020 20:00

Резултатът на Д-р Cenk Sen

Ileva 30th September 2020 14:24

Цитирай:

Първоначално написано от Златокоска (Публикация 810645)
Още един пост с част от вкусотиите на Зюлейха. ;) /Не ми позволява добавянето на повече от 5 снимки в пост/.

Моля за контакти със Зюлейха

Bobito12 6th April 2021 01:43

Здравейте, историята с моя нос е дълга.... Дълго обмислях операция и накрая се реших . Първата операция си направих в Пловдив при измислен хирург Молов. Резултат плачевен.съжалявах, че съм се опериарала (аз преди си изглежда по-добре) ...не можех да се гледам дори, но некадърникът Молов ми заяви, че било част от рисковете да не се харесам.... Ок. Предприех след година втора, при друг некадърник (в София) - резултат огромна камба и най-лошото НЕ МОЖЕХ ВЕЧЕ ДА ДИШАМ С ЕДНАТА СИ НОЗДРА ИЗОБЩО. Казах си, че ще се гледам така и няма да си дишам , но започнаха проблеми ринити, полипи и т. Н и след пореден преглед на УНГ ми заявиха, че трябва да се оперирам за изправяне носната преграда, тъй като притокът на въздух с времето ще намалява все повече. Вече имах и системно главоболие от нарушено то си дишане. Посъветваха ме да потърся УНГ хирург и да действам. Звънях на няколко, но само докато чуят,че съм сложен случай и не искат да се наемат..... Попаднах на статии за др Асен Асенов за иновации в ринопластиките и че е началник на УНГ Умбал Пловдив и реших да се свържа. Не ми отказа, много любезен и отзивчив. Насрочих консултация и отидох. Първо впечатление - много внимателен и земен. Само ми каза мога да направя, така че да дишаш. Това ме окуражи и само след час от консултацията звъннах да насроча операция! Много притеснена бях! Знам какъв кошмар е следоперативния период синини, отоци и т. Н.и най-вече как ще е ако не продишам никога.... Рискувах! Операцията продължи 4 часа. Докторът каза, че е било доста изненадващо състоянието на носа вътре,, на следващия ден ми махнаха тампоните и се прибрах вкъщи. Поставени ми бяха и пластини, които да държат преградата права.на 7ми ден ми махнаха шината, а на 14ти - пластините. Не можах да повярвам Дишах като новородено! ЧУВСТВО, КОЕТО НЕ ВЯРВАХ, ЧЕ ЩЕ ИЗПИТАМ ОТНОВО. А носа е прав и много естествен. Страшно съм доволна от др Асенов, ръцете му са златни. Невероятен е докторът и целия му екип. Ринопластиката беше затворен тип и възстановяването беше много бързо (предните ми бяха отворени) страшно съм Благодарна! Професионалист! Съвет към всички, които им предстои : ринопластика само при хирург УНГ! Защото после може да сте красиви, но може и да не дишате! Само гледат визията и функционалността не ги интересува хирурзите! Успех на всички!

Helena2019 22nd September 2021 17:07

Здравейте ! Може ли някой да ми каже актуална цена за лифтинг на лицето при Авшар? Благодаря предварително!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:05.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.