Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

IggyA 26th August 2016 11:19

[QUOTE=Rabiosa;785169]Знам, че няма безгрешни доктори, но все пак мисълта, че все пак има един процент недоволни много ме притеснява.... и без това съмнението не спира да ме глозга....
То сигурно има лекари, които имат много доволни пациенти, но и потока е важен. Факт е, че Илхан според мен е най-заетия пластичен хирург в Турция. Самата аз останах безмълвна на консултацията, когато видях колко чакащи хора има. /QUOTE]


и мен
Аз имах уговорка в 20 ч., а влезнах в 22:30, а след мен имаше още бая чакащи. Все си повтарям, че е абсолютно нормално да има недоволни и все пак много се притесних...[

Alena5 26th August 2016 11:20

Сега прочетох последно какво си писала...пази се и не се връзваѝ на акъла на никоѝ,защото Истанбул няма да избяга.Дано всичко да е ок.Катя изпратих ти лс.но не си писала.Какво стана с певода?

mitkui 26th August 2016 12:14


gabura7
, да ти кажа честно не мисля , че беше твърд , по-скоро подпухнал ,
дори сега като се пипам в зоната на костта и натисна малко , усещам лека болка.
Явно има да заздравява още . Всъщност най-твърдата част , след като ми махнаха "кофража" и тръбичките , беше върхът . Даже още е твърда , макар и някой части да взеха да поомекват .

anich4ka , да на английски ми написаха епикризата .
Всъщност носът ми не се променя ежедневно , обаче е доста по спаднал ,
откакто си махнах последните лепенки , т.е. почна да се оформя . :)
Нямаш си и представа , какъв невероятен кеф е , когато успееш да си
издухаш носа за първи път . Все едно са ти махнали тръбичките .
Обаче не те съветвам да се напъваш сега , рано ти е . Аз успях на 15-20 ден след операцията .

gabura7 26th August 2016 13:58

Lakme, нали не възнамеряваш да бъдеш без придружител там и с дете? Джансу е неговата операционна сестра, която отговаря и за връзката с пациентите . Но можеш да помолиш Chocolate да се свърже и да преместиш консултациите в една ден-два преди операцията, ако има възможност. Другият ти вариант е да отседнеш при Зюлейха сама, там тя ще ти помага, а детенце да го оставиш в България. Следоперативните консултации са на 3ти или 4ти ден първата от тях и после още 2-3 консултации пред ден,два.
Моят нос в профил ми харесва, точно както го исках, върхът ми е ОК, не е подут, може би най-слабо е пипан, но където ми е костта е много широк. Може би при мен отока е по-твърд на пипане..

Lakme 29 26th August 2016 16:27

Цитирай:

Първоначално написано от gabura7 (Публикация 809860)
Lakme, нали не възнамеряваш да бъдеш без придружител там и с дете? Джансу е неговата операционна сестра, която отговаря и за връзката с пациентите . Но можеш да помолиш Chocolate да се свърже и да преместиш консултациите в една ден-два преди операцията, ако има възможност. Другият ти вариант е да отседнеш при Зюлейха сама, там тя ще ти помага, а детенце да го оставиш в България. Следоперативните консултации са на 3ти или 4ти ден първата от тях и после още 2-3 консултации пред ден,два.
Моят нос в профил ми харесва, точно както го исках, върхът ми е ОК, не е подут, може би най-слабо е пипан, но където ми е костта е много широк. Може би при мен отока е по-твърд на пипане..

Ще бъда със съпругът ми, който е турчин и ще разчитам да ми превежда от турски, защото с моя английски не бих се наела да обяснявам какво искам. Туко виж съм се сдобила с някоя зурла ;) След операцията има кой да ми помага, т.к., ще бъдем при свекър и свекърва ми, но свекърва ми работи и няма да ми е удобно да и стоваря внучето и за консултациите. Наистина се замислям да обединя консултациите и да ги преместя преди операцията. Така бихме отседнали в хотел до болницата, а след операцията по живо, по здраво към свекитата. Ще пиша на Chocolate и дано графика на доктора позволи тази промяна.

Maria -Maria 26th August 2016 16:34

Привет ! Gabura 7, много се радвам ,че всичко е минало благополучно и си Ок. Не се притеснявай ,че си усещаш носа тврд странично към бузите и подут,и аз бях така, още не се е оправило напълно. Явно в тази област ти е работено повече и за това. Моят нос беше дори като дървен на моменти ,тези хрущяли ,които са на върха имах чувството ,че ще пробият кожата и ,че ще излезнат на вън, но и това мина...носа се мени всеки ден...това са нормални неща за постоперативния период.Не се притеснявай, ако има и разлики във възтановяването между лявата и дясната половина на носа, може да спадне първо повече от едната страна и след това от другата, нормално е. Всичко ще си дойде на мястото .
Lakme, моите консултации минаха така и трите за един следобяд (по- скоро вечер беше даже) без да го планувам и уговарям предварително,просто така се получи. То е и по-добрият вариант ,за да не се разкарваш.Имахме час за 6ч. мисля и не съм чакала много ,те на тази третата консултация може да ви съберат и повече хора ,тези които имат на твоята дата или около твоята,за да ви обеснят за операцита,какво представлява, какво трябва да правите в постоперативния период и разбира се да подпишете документите,че сте съгласни с условията.
Значи ,това както си го намислила да ходиш с дете на година и половина там според мен не е много добре, помисли пак върху това. Защото след операцията ще ти е проблем. То вече си тежи 10 и повече килограма,трябва да тичаш след него ,да го вдигаш...и т.н. ,а считай ,че изобщо не трябва да се напрягаш ,да вдигаш тежко...аз една найлонова чанта с пакетче бисквити и един сок я усещах и се спирах да си почивам...просто не става...трябва поне в първите 5-6 дни след операцията да имаш някой да ти помага и да се погрижи за теб, иначе не си представям как ще стане. Аз за това избрах да отида при Зюлейха и за хотел изобщо не съм се замисляла, защото още от самото начало знаех ,че ще ходя сама (никой не искаше да дойде с мене в Истанбул ,заради постоянните терористични атаки) и нямаше кой да помага след операцията,а знаеш ,че ще има нужда и така...Ти можеш да си отседнеш ,където искаш ,просто имай предвид ,че за теб някой ще трябва да се погрижи,а ти да се грижиш за дете на година и половина ми се струва невъзможно в пърите дни след операцията,обмисли го добре пак това...значи антибиотика е Zinnat да ,500 мг, и има и един друг крем локално и той е с антибиотик Тобрекс 3.5гр, с Тобрамицин активно вещество, и спрея с морска вода ,но той е безвреден. Общо взето това е. Поздрави.

Maria -Maria 26th August 2016 16:41

Lakme, извинявай,аз докато съм пишела моя пост ,ти си публикувала отговор :) ,да така е приемливо, щом си и със съпруга си и имаш и свекърва там. Така е ок

gabura7 26th August 2016 19:12

Благодаря ти, Мария! Радвам се , че и при теб всичко е наред и има положителни промени.
Да, при мен доста ще да е работено по костта, тъй като ми беше визуално изкривен на една страна и докторът е трябвало буквално да премести костите в средата, с уговорката , че не може да очаквам 100% симетрия. Но аз толкова съм влюбена е профила си в момента, че не спирам да го гледам.������ Иначе в анфас съм извънземно.

gabura7 26th August 2016 19:14

Лакме, щом си със съпруга ти, всичко е ОК, дано ти обединат консултациите и ти ги доближат максимално до датата на операцията,стискам палци. Само ще се въздържаш после да вдигаш детенце и да се навеждаш.
То ,де факто , първата кконсултация е малко безмислена, а втората и третата обикновено са на един ден и наистина ги събират тези, които ще са на една дата или близки дати заедно при четене и подписване на документите преди операцията.

Maria -Maria 27th August 2016 16:39

Привет ,Gabura ! :) И аз в началото бях доста зле с отоците, споко...твоята операция е била с малко по-различна цел ,но общо взето след такава интервенция почти всички сме в едно състояние. На мен също ми е работено по костта ,в следствие на което челото ми ,в тази си част над носа беше мнооого подуто и там където са очите ,от двете страни на основата на носа...и аз приличах на тези същества от Аватар хахахахах, но се оправят нещата. Последен май остава върха ,той накрая спада. Вътрешните ми конци още са там ,поне доколкото мога да видя. И с промивките продължавам с този спрей, като стоя на климатик,особено в колата ,много ми се изсушава носа отвътре и ме дразни и затова си пръскам ...Но да ,определено като се гледам в профил и аз изглежда супер носа ,от тази позиция се забелязват по-малко отоците и много добре се вижда извивката ,която ми е направил доктора. Илхан за мен е номер 1 ,много съм доволна :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.