Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранителни добавки и препарати (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Протеин подходящ за момиче (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13650)

choki_moki 26th September 2013 10:05

Протеин подходящ за момиче
 
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате протеин, от който няма да задържа вода, и който да ми помогне да се изчистя. Търся си нещо, което да е без въглехидрати, без захар, максимално изчистен. И ако може да не е безбожно скъп :1231:

Мариса 26th September 2013 11:56

Да изчистиш от протеин???Без въглехидрати???Че от какво би следвало да е направен????
Има различни видове с различно съдържание на протеин.Конопеният, граховият /които аз пия/са без захар и са много полезни,защото са напълно чисти и органични.И са подходящи за всички хора ;)
А спортните протеини по принцип са вредни,защото зная от най-добър приятел как се извличат и правят!

24Carat 26th September 2013 13:01

За твойте цели най-добре е да ползваш яйчен протеин, който не съдържа лактоза и по този начин не задържа вода. Bulk Powders предлагат такъв неовкусен с много висок процент протеин. Освен това яйцето е най-пълноценният източник на аминокиселини и не случайно служи за еталон на всички останали протеини.

Мариса 26th September 2013 13:36

Да,яйчният протеин е номер 1,но аз не си купувам такъв,а направо набивам яко белтъците на пъдпъдъчите яйца/сурови/ или кокоши белтъци на тиган,тоест като омлет.Стигала съм до 20 броя на ден,но при мен не е особено добре,защото принципно съм доста релефна и тва не ми харесва.Затва предпочитам по 2 опаковки от пъдпъчите яйца,че са доста богати и на мазнини.

Pufpaf 26th September 2013 19:09

Ако нямаш проблем с лактозата, всеки едни протеин ще ти върши работа, който да е най малко 80-85% белтъчно съдържание. За задържане на вода, единствено казеина има такива свойство, но освен ако не се явяваш на състезания трудно ще го усетиш.
Яйчния протеин си е супер, като биологична стойност, но цената там е висока и по този показател отстъпва на други протеини, и вкусът му е гаден, ако за някой това има значение.

Аз за мен лично съм си избрал суроватъчният изолат и то само марки, който предлагат неувкосен протеин, без всякакви гадни бой, ароматизатори и вредни подсладители и дори съм си намерил и такъв без соев лецитин, който го слагат на всички протеини, за да могат да се разтварят по лесно.

24Carat 27th September 2013 15:20

Цитирай:

Първоначално написано от Pufpaf (Публикация 792810)
Ако нямаш проблем с лактозата, всеки едни протеин ще ти върши работа, който да е най малко 80-85% белтъчно съдържание. За задържане на вода, единствено казеина има такива свойство, но освен ако не се явяваш на състезания трудно ще го усетиш.
Яйчния протеин си е супер, като биологична стойност, но цената там е висока и по този показател отстъпва на други протеини, и вкусът му е гаден, ако за някой това има значение.

Аз за мен лично съм си избрал суроватъчният изолат и то само марки, който предлагат неувкосен протеин, без всякакви гадни бой, ароматизатори и вредни подсладители и дори съм си намерил и такъв без соев лецитин, който го слагат на всички протеини, за да могат да се разтварят по лесно.

Изолатът на Бълк е точно такъв, 97 % чист протеин без абсолютно нищо добавено. Изпил съм около 15 кг. вече и не мисля да го сменям.

Pufpaf 27th September 2013 15:32

Аз кой мислиш, че пия ? :wink:

Dii 28th September 2013 11:06

И като не е овкусен не е ли гаден за консумация, пак като шейк ли си го приготвяте, може ли повече информация за този протеин и картинка даже ако има няма да е лошо...

DaKing 28th September 2013 13:12

Този на Бълк е наистина неприятен на вкус, но е много хубав като качество. Аз съм много доволен. На шейк се прави, да. То си е на прах.

Pufpaf 28th September 2013 14:12

Този 97% изолата, няма как да е неприятен на вкус, защото вкусът му е точно, като вода, почти без вкус. За по лесно разтваряне може да се използва разтворимо какао, но не и нужно, защото с малко по дълго клатене се разтваря пак. Важно е обаче да не се клати силно защото се пени много, но и на това съм му хванал цаката, само клатя буркана или шейкъра като водовъртеж, няколко минути и се разтваря без да се пени ;-)
Малко марки има на пазара, които продават неовкусен протеин, повечето хора много гледат вкуса и даже са склонни да купят някоя марка само заради хубавият вкус.

http://www.bulkpowders.co.uk/shop-by...solate-97.html


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.