Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Тренировки вкъщи (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   ВОДА по време на кардио тренировка (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5763)

еМ ДжИ 26th January 2008 18:21

ВОДА по време на кардио тренировка
 
Искам да попитам кога точно е добре да се пие вода при кардио тренировка с кростренажор? Преди това, след това ?А по време на самата тренировка?

Аз съм 175см, тежа 60 кг и се надявам, че с 30 мин тренировка всяка сутрин ще сваля около 5-6 кг. Как мислите? Трябва ли да комбинирам с други тренировки - упражнения, фитнес или нещо друго? Знам, че ще е по-ефективно, ако правя и други упражнения, но нямам никакво време ... затова се надявам, че ще стане само с кростренажора. Карам го от една седмица засега.
Благодаря предварително за вашите мнения :)

полин 28th January 2008 22:21

Можеш да пиеш вода по време на тренировка и след това, но по малко, на малки глътки. Преди тренировка - да, ако си много жадна, но не си пълни стомаха с вода - дори и тя "тежи" и пречи на тренировката.
По-добре не прави всяка сутрин едно и също а комбинирай с упражнения - 1 ден крос тренажор, един ден упражнения. Така няма да привикваш към определно натоварване и ще имаш по-добри резултати. Не забравяй и за храненето. Задължително си прави 1 или 2 дни почивка седмично.

еМ ДжИ 28th January 2008 23:07

Много благодаря ! Вече се ориентирах и аз към подобна схема на натоварване - три дни на кростренажора + два дни упражнения, а и без това непрекъснато се успивам и повече от три дни не ми се събират на него.... :)
А за водата - непрекъснато ми се пие - пресъхва ми гърлото.. докато карам, явно не дишам правилно.

Celine 29th January 2008 09:13

Цитирай:

Първоначално написано от еМ ДжИ
А за водата - непрекъснато ми се пие - пресъхва ми гърлото.. докато карам, явно не дишам правилно.

От няколко дена и аз забелязвам същото :roll: странно защото досега не ми се е случвало. По принцип за час - час и половина тренировка изпивам литър вода. А сега не ми е достатъчна.

полин 29th January 2008 09:35

Пробвайте с малко лимон или лимонов сок във водата.

svinski_slon 30th January 2008 23:48

С какви домашни упражнения да се комбинирана или замества крос-тренажора? Кое по колко дни?
Аз имам 2 гири по 5кг всяка.

ezirp 18th February 2008 15:54

Не прекалявай с водата, тя натоварва допълнително сърцето, понеже то се опитва да осигури достатъчно кръв и за стомаха че да се справи с водата.
Ако искаш да гориш мазнини прави нагладно тренировката за да няма какви хранителни вещества да се използват за енергия, а направо да почва тялото да гори мазнини (което е най трудно за него и затова препочита за изгори първо въглехидрати и белтъчини).

еМ ДжИ 19th February 2008 09:24

ezirp, мерси за отговора. Винаги тренирам на гладно,а и напоследък не пия вода преди и по време на тренировката, а асамо след това. Вече определено има резултат от усилията ми. Схемта, която следвам е: всеки ден след работа карам по 40 мин на най-висока скорост, на гладно + два дни от седмицата правя упражнения по 1 час, събота и неделя - единия ден карам , другяи ден - почивам + масаж. Също внимавам и за храната, която ям и наистина супер бързо се стегнах.
Килограми не съм свалила, само обиколките съм намалила, но кантара си показва едно и също... Но се чувствам супер :)

margo69 7th March 2008 22:19

потвърждавам твоята теория. Наистина се свиваш на сантиметри, а кг си седят или мърдат по малко. Но аз съм доволна защото успях да се вмъхна с 2 номера по малко :lol: :bravo: .

еМ ДжИ 9th March 2008 17:00

Супер! и аз така (поне 1 номер съм свалила :) А смятате ли, че и от неопреновите гащи ще има полза? Аз имам такива, но много рядко ги слагам, нещо много жега ми става и ми стягат, затова карам само с колана, то и без това корема ми е доста по-проблемен... Но си мислех за целулита дали ще има полза, ако карам с неопренови гащи? Някой има ли такива?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:56.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.