Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

gabura7 25th June 2016 15:31

А придружителят кога идва в болницата, докато преспиваш там едната нощ не се ли води реанимация? Значи може придружителят да изчака да мине операцията и пак да те види или идва доста по- късно, когато си будна и в час дето се казва.Също и мен ме интересува как викаш такси и комуникираш с оператора на таксиметровата фирма и после с шофьора...
Колко часа ти беше операцияа и лесно ли излезе от упойка?
Желая ти бързо възстановяване и да си харесваш носа повече и повече!

hiiiiiie334s 25th June 2016 18:26

[COLOR="Purple"

gabura7 26th June 2016 14:43

Лично аз имам препоръка от специалисти УНГ да си оправя кривата носна преграда, заради която едната ноздра е запушена и понякога правя синузит, тъй като от там трудно се осъществява вентилация и се задържат бактерии.Предполагам и много от пишещите в такива форуми имат различни неудобства и проблеми, причинени не само от суета...А дори и да са водени само от суета, грозният нос е напълно достатъчен да смачка самочувствието на всеки.
Иначе всяка операция е страшна и се надявам после да няма никакви проблеми в бъдеще. Пожелавам ни го на всички, независимо от причината за желанието за такива интервенции!

Мечта 26th June 2016 15:58

Животът е за смелите.
Всеки избира как да го живее.

Pufpaf 28th June 2016 22:51

Цитирай:

Първоначално написано от mitkui (Публикация 809202)
В момента цената за операция при др. Илхан е 12000 турски лири , от Ноември / не съм съвсем сигурен / ще бъде 14000 турски лири . Chocolate9 може да даде най-точна информация .

http://www.blitz.bg/news/article/424009

Половината клиенти най-малко са им от чужбина и ми е интересно дали женската суета е по силна от всичко и май повечето не се плашите от бомбите. Но ако въпреки аетнтатите те пак вдигнат цените, значи не са им намалели клиентите !

mitkui 29th June 2016 21:02

Тъй , тъй ,
https://s32.postimg.org/5vok64oth/10...63375605_n.jpg

hiiiiiie334s 30th June 2016 13:57

да. и д вв

mitkui 3rd July 2016 11:34

Привет , пичове и момичета . Вчера ми беше първата консултация при Илхан .
Беше великото чакане :) , часът ми беше за 15:00 , минах в 22:30 . Явно е доста натоварен ,
което говори мноого добре за него като специалист , обаче малко им куца организацията с
прегледите и консултациите .

holla 3rd July 2016 16:24

Какво точно представлява първата консултация?

gabura7 4th July 2016 16:19

Не мога да повярвам това чакане по 5-6 часа. А какво правиш докато чакаш? Там ли само стоиш? И как така въпреки часа има толкова много хора, които минават преди теб?

mitkui 5th July 2016 10:31

Даа , там се стои или се мотаеш в района . По принцип освен за консултации се
Появяват и хора за интервенции след операцията , те обикновенно са с предимство .
Вчера мина и втората консултация , финално доуточняване на това което ще прави
Илхан . Прави снимки и обработка , така че да можеш да видиш какъв ще е резултатът .
На първата консултация са само разговори за това което искаш да стане и съответно
до колко е възможно да стане .

jenny12345 5th July 2016 13:25

Здравейте, чета ви от известно време, надявам се и аз скоро да съм с нормално изглеждащо носле :) Понеже вече се пообърках къде какво чета.. беше ми попаднало, че освен Илхан и Дилбер ще прави консултации в София, имаше ли такава консултация на Дилбер и ако да - може ли някой да разкаже какво се случи на нея?

Също, някой беше постнал линк към една девойка, която се снима сравнително често на всеки етап от възстановяването и тя имаше резнато отдолу на носа (от където явно се е случила ринопластиката), това ли е стандартния метод за операция (не помня при кой лекар беше).

Благодаря на всички, които пишат във форума, много полезна информация!

veronika.stoqnova.33 5th July 2016 15:44

Здравейте, момичета! Радвам се че сте започнали тази тема. Нова съм в сайта и бих искала да споделя и моят проблем и да получа полезна информация. През 2010 година си направих първата ринопластика в Токуда болница при Доц. Евстатиев. Както повечето от вас четох мнения в интернет преди да избера хирурга, и за този който избрах нямаше почти никаква информация нито хубава нито лоша. За всички други имаше колкото хубави толкова и лоши коментари и за това избрах него, след като четох че е едва ли не учител на другите по младите... Както и да е, не си харесвах носът, беше просто малко по дълъг, исках само скъсяване. На кратко казано, той решил и малката гърбичка да ми оправя, взел повече от хрущяла и носът ми хлътна. Няма да описвам ужаса след като се видях първият път. Знам че по принцип има оттоци и т.н. виждала съм мн снимки на хора след операции но аз не бях като тях. Буквално носът ми беше разложен на цялото ми лице, като зурла на прасе. Той ме изпрати по живо по здраво, без да ми даде огледало и след като се видях в тоалетните на болницата припаднах... Решихме да правим втора операция уж да вземе само хрущял от ухото ми, и всичко щеше да е наред.
Да ама не. И втората операция неуспешна носът ми пак хлътна по средата отгоре. Заплашвах го едва ли не, но знаете че нищо не можем да направим, той само говореше да направим още една операция.След още 2 години, си направим във военна болница, операция, доволна бях, но по принцип те оправиха проблема ми с дишането който имах още след първата. Там ме приеха с отворени обятия след като видяха какво е сторил с мен Евстатиев, дори ме оперираха за тяхна сметка, по скоро с научна цел даже. За да се оправи формата ми трябва за жалост четвърта. Този път си мисля за Турция и с интерес следя какво пишете и вашият опит.

Alena5 5th July 2016 16:00

Вертой?

Alena5 5th July 2016 16:37

Една позната на

gabura7 5th July 2016 20:22

Аха, сега разбирам защо това чакане...Няма ли и трета консултация или направо операцията ще следва? Сама ли влизаш на консултациите или си с придружител, ако си дошла от България с такъв?
Успешна операция и възстановяване после!

gabura7 5th July 2016 20:26

Можеш да се свържеш с Chocolate9 от форума или да й пишеш във фейсбук страницата на Емре Илхан- българската и да я попиташ тези въпроси за запазване на час, цена и т.н.

veronika.stoqnova.33 5th July 2016 21:43

Цитирай:

Първоначално написано от lustrelux (Публикация 809315)
Вероника, много съжалявам, за служилото се. Май наистина е по - добре да идеш в Турция. Там едно лошо мнение няма. Търсила съм в нета но няма. Аз дори си мисля.. Илхан и другите.. едва ли са всемогъщи и могат да правят толкова операции... дали нямат екип, който прави операциите вместо тях?
Аз имам само един въпрос - след операцията чувстваше ли си носа като преди, различно ли е? Моля те опиши ми какво е, в смисъл след като се възстановиш? Има ли разлика?

Как мога да запазя час при Илхан? Според вас около 7500 лева макс 8000 ще ме оправят ли за всичко операция и престой?

По Принцип аз може би не съм точният пример за да опиша възстановяването, но като цяло в началото освен проблема с дишането, събуждах се като направо се задушавах, защото не бях свикнала да дишам през устата. Иначе самият нос , като започна да спада оттокът, малко го усещах все едно кожата и е тясна на носа, но после скоро всичко минава, усещаш си го като свой нормален. Като цяло операцията не е толкова сложна, ако имате достатъчно обезболяващо не се усеща нищо само малко дискомфорт. Не съжалявам че започнах да си правя операциите, защото все пак това беше нещото което исках най-много. Който и да ме разубеждава, всичко е до късмет. МАлко е неприятно усещането като си мажеш вътре носът след операцията, с кремчето което ти дават с клечки за уши, но и това минава.

Мечта 6th July 2016 07:52

lustrelux, ще си позволя да ти отговоря и аз, защото съм оперирана в Турция.
Още преди да отворя очи от упойката дишах абсолютно добре през двете ноздри - това е първото, което усетих. По принцип обаче, не бях имала никакви функционални проблеми за оправяне.
През първите дни след оп. не усещах болка, дори не усещах дискомфорт. Първия ден имаш едни секрети, които трябва да подсушаваш и синините и отоците в огледалото, които са леко стряскащи, но не болят! Формата на носа, ориентировъчно, можеш да я прецениш още с лонгета. Аз моята още тогава я харесах. Изобщо, ако нещата са наред, това личи още във възстановителния период.

Момичета и момчета с неуспишни ринопластики в България, много съжалявам за горчивия ви опит тук и искрено се надявам да получите това, което заслужавате от турските хирурзи.
Истина е, че прекрасно изваяният нос не може да дари красота на човека, ако не е роден с нея, но е истина също, че животът е по-пълноценен, когато вървиш с изправена глава, без да има какво да криеш.

Колкото до моя нос - до сега съм чула две-три "добре е направен", и то от хирурзи, което си е направо комплимент към оператора, в предвид на това, че според мен, сред лекарите трудно се признават чуждите успехи.

mitkui 6th July 2016 12:16

gabura7 , няма трета консултация . Можеш да влезеш с придружител или сама , както си решиш .
Благодаря за пожеланията . Бай дъ уей , аз съм мъж . :)

Chocolate9 6th July 2016 17:20

Здравейте на всички. Ако имате някакви въпроси относно операциите при д-р Илхан, може да ми пишете във вайбър на 0877909255 или на лично съобщение в българската му фейсбук страница: https://www.facebook.com/%D0%94-%D1%...8620229968209/ Следващото му посещение ще е през септември. Ако желаете да се запишете за консултация (безплатна е), напишете ми двете си имена и телефон за връзка и ще се свържа с Вас, когато имам точна информация за дата и място на провеждане.

essmer 6th July 2016 18:00

Момичета някоя от вас пътувала ли е без придружител и справихте ли се сами след операцията,как мина нощувката в Acibadem,Дилбер идва ли да ви види,доволни ли сте от грижите на сестрите ?

dessi_999 6th July 2016 23:07

Здравейте. Да имаше консултация на доктор Дилбер в София на 15 май следващата дата на
 
Цитирай:

Първоначално написано от jenny12345 (Публикация 809313)
Здравейте, чета ви от известно време, надявам се и аз скоро да съм с нормално изглеждащо носле :) Понеже вече се пообърках къде какво чета.. беше ми попаднало, че освен Илхан и Дилбер ще прави консултации в София, имаше ли такава консултация на Дилбер и ако да - може ли някой да разкаже какво се случи на нея?

Също, някой беше постнал линк към една девойка, която се снима сравнително често на всеки етап от възстановяването и тя имаше резнато отдолу на носа (от където явно се е случила ринопластиката), това ли е стандартния метод за операция (не помня при кой лекар беше).

Благодаря на всички, които пишат във форума, много полезна информация!

Здравейте. Да имаше консултация с доктор Дилбер на 15 май.Следващата консултация ще бъде на 25 септември. Ако желаете да ви запиша ми се обадете на тел.089 6629990.Консултацията мина много добре,доста хора се записаха и дори вече има оперирани.За всички ваш въпроси съм на разположение :)

dessi_999 6th July 2016 23:20

Цитирай:

Първоначално написано от esmerr (Публикация 809330)
Момичета някоя от вас пътувала ли е без придружител и справихте ли се сами след операцията,как мина нощувката в Acibadem,Дилбер идва ли да ви види,доволни ли сте от грижите на сестрите ?

Здравейте.Разбира се че може да се справите и без придружител ако се обадите на Зюлеха тя ще се погрижи за всичко.Болницата е уникална ще се убедите сама,храната която ви сервират също обстановката е като на хотел.Доктора задължително идва да ви види преди операцията,след операцията и на другия ден преди да ви изпишат.Сестрите са много вежливи и ще се грижат за вас приз цялата нощ.Ако имате други въпроси на разположение съм 0896629990

gabura7 7th July 2016 07:36

Mitkui, извини ме, че ти говорих в женски род ;) Питах за 3та консултация, понеже на мен ми е написано, че 2рата и 3тата са на един ден и се чудех как е така. На теб операцията ти наближава, направиха ли ти някакви изследвания?

veronika.stoqnova.33 7th July 2016 19:35

Можете ли да кажете тези които сте оперирани, колко пари ви излезе операцията, в лева и дали е първа или вторична?

IggyA 7th July 2016 21:52

Здравейте, от много време ви следя, темата е актуална за мен, тъй като имам лека гърбица на носа - извивка. В момента се замислям дали да направя операцията или по - скоро да си сложа дермални филъри над гърбицата, с които да повдигна мястото и да се изравни и съответно да си реша проблема.
Някоя от вас прибягвала ли е до този метод, който трае 9 месеца до година?


Сега точно гледам по ти ел си един пич - дал 5 000 долара за операция при уж много препоръчан хирург, но тръгнала инфекция, после още 7 операции и остава без нос.
Направо си е ужасно това вмешателство :( Явно турците имат много пари и има някаква мафия да не се разчуват такива случаи след тяхни творения..

mitkui 10th July 2016 11:04

Привет , правят се кръвни изследвания /венозно/ , мерят ти кръвното налягане и те
питат дали имаш алергии . Това са изследванията , които се правят .
Моята операция мина преди 3 дни и сега се радвам на отоцоте по лицето си . :)

essmer 10th July 2016 12:20

Деси лесно ли излезе от упойка чувстваше ли болка или дискомфорт ?Четох че до 4ден си със силиконови тампони през които се диша без проблем,наистина ли е така?Колко дни беше престоят ти?

gabura7 10th July 2016 15:28

Mitkui, имаш ли синини или само отоци? Как се храниш първите дни? Престоят в болницата как мина? Също така колко срещи ще имаш с д-ра, докато се прибереш в Б-я? Твоето трудно поне вече мина. Отсега нататък ти следва само възстановяване. Леко и успешно и да си доволен!
Как искам вече и аз да съм на няколко дни след операцията и да са наред нещата....

mitkui 10th July 2016 18:19

gabura7 , имам от всичко и синини , и отоци , но това индивидуално. По принцип няма силни болки , по-скоро дискомфорт , но те ти изписват болкоуспокояващи , които се приемат по желание .
Храненето е леко дискомфортно , но се свиква , на втория ден почваш да хапваш по-нормално.престоят в болницата е " приятен " , все пак си в болница , стаята разполага с всички удобства , баня , вц , тв, климатизация , място за придружител .Персоналът е отзивчив .
Вчера минах преглед и промивка при Илхан , който беше доволен от себе си , но за съжаление повече няма да го видя тук , поради негови лични ангажименти . Мисля че ми остават 2 посещения до кабинета му , за махане на тръбичките и финално . Благодаря за пожеланията ,
на теб ти пожелавам успех . :)

krisivi 12th July 2016 07:21

Здравейте! Искам да ви попитам как сте процедурали с болничния след операцията. Моята лична лекарка каза, че може да ми издаде за долечение. Вие как процедирахте и какви документи са необходими да взема от болницата?

Ellennaa 12th July 2016 19:41

:)

mitkui 12th July 2016 21:57

Поздравявам авторът на предния пост с песента на Хиподил : Нова градска песен

anich4ka 13th July 2016 22:31

Здравейте

Този пост или въпрос е към дамите всъщност... Наложи ми се да спра противозачатъчните си таблетки (които ми даваха безупречна точност на месечния цикъл) и сега нямам идея кога да го очаквам и има вероятност да съвпадне като период с датата на операцията ми :(

Някой има ли подобен опит и това дали е проблем?

Писах на Джансу, която ми отоговри малко разнопосочно. Каза, че трябва да се консултирам с лекаря си, но мога все пак да се оперирам.

Чувала съм мисля, че не бива да се подлагаш на операция в това време от месеца...

Естествено ще се консултирам с лекаря си, но все пак някой има ли компетенции или опит?

anich4ka 13th July 2016 22:37

Цитирай:

Първоначално написано от mitkui (Публикация 809369)
gabura7 , имам от всичко и синини , и отоци , но това индивидуално. По принцип няма силни болки , по-скоро дискомфорт , но те ти изписват болкоуспокояващи , които се приемат по желание .
Храненето е леко дискомфортно , но се свиква , на втория ден почваш да хапваш по-нормално.престоят в болницата е " приятен " , все пак си в болница , стаята разполага с всички удобства , баня , вц , тв, климатизация , място за придружител .Персоналът е отзивчив .
Вчера минах преглед и промивка при Илхан , който беше доволен от себе си , но за съжаление повече няма да го видя тук , поради негови лични ангажименти . Мисля че ми остават 2 посещения до кабинета му , за махане на тръбичките и финално . Благодаря за пожеланията ,
на теб ти пожелавам успех . :)

Митко, как е почти седмица след операцията?

Възстановяваш ли се бързо?

Зюлейха грижи ли се за теб :)

Разкажи как минават Истанбулските дни :2003:

Ellennaa 14th July 2016 08:24

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 809389)
Здравейте

Този пост или въпрос е към дамите всъщност... Наложи ми се да спра противозачатъчните си таблетки (които ми даваха безупречна точност на месечния цикъл) и сега нямам идея кога да го очаквам и има вероятност да съвпадне като период с датата на операцията ми :(

Някой има ли подобен опит и това дали е проблем?

Писах на Джансу, която ми отоговри малко разнопосочно. Каза, че трябва да се консултирам с лекаря си, но мога все пак да се оперирам.

Чувала съм мисля, че не бива да се подлагаш на операция в това време от месеца...

Естествено ще се консултирам с лекаря си, но все пак някой има ли компетенции или опит?


Ако напишеш "цикъл" в търсачката на форума, раздел "Ринопластика", ще видиш, че вече се е коментирало. По време на цикъл кръвта се съсирва по-бавно от нормалното. Затова не е желателно, но все пак е възможно, защото ринопластиката не е от операциите, при които се губи много кръв. Разбира се, информирай опериращия лекар предварително, че ще си в цикъл.

veronika.stoqnova.33 14th July 2016 09:35

Някой може ли да ми каже, след като сте писали на Дилбер във фейсбука, кога ви е отговорил? Аз му писах за моят случай, преди седмица, прочел го е, но не ми е отговорил...( сигурно съм го шокирала с моя случай и снимките които му пратих след всяка операция как съм изглеждала...

mitkui 14th July 2016 10:29

Привет , anich4ka . Днес става точно една седмица от операцията и вече приличам на човек ,
като изключим леките синини около очите и слабите отоци от двете страни на носа .
Днес ще ми махат тръбите и вероятно пластината върху носа , така че надявам се да придобия по-чсна представа за резултата от операцията . Зюлейха е супер , грижи се за всичко , все едно си и син или внук , страхотен човек . За Истанбулските дни , не знам какво да кажа . В общи линии разходки из града са възможни преди операцията , после хич няма да ви е до това . :)
Поздрави на всички , леки операции и бързо възстановяване .
Чироз !!!https://s32.postimg.org/553gpqpol/al...vim_com_27.jpg

gabura7 14th July 2016 14:06

Mitkui, колко дни след операцията ще се прибираш? Тези тръбички някакви дренажи ли са или са да пазят носната преграда? Благодаря за пожеланията.
Аничка, чела съм , че не трябва да си в седмицата на цикъла на операция.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:01.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.