Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Вярвате ли в Бог? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8135)

Mirami 1st February 2009 13:25

Вярвате ли в Бог?
 
Вчера ме попитаха вярвам ли в Бог и какво мисля за него.
Попитаха ме и какво според мен мислят вярващите в Него.
Тъй като човекът, който ме попита това, заслужава честния ми отговор, се принудих да се замисля.
Не, не вярвам в Бог, не вярвам в религиите и в нищо, което се опитва да ми наложи определен модел на мислене.
Но...тъй като не съм вярваща, определено не мога да отговоря от името на вярващите за тяхното мнение.

Тази тема няма за цел религиозна дискриминация, уважавам мнението на всеки, дори и да е различно от моето. Надявам се Льофи да не я изтрие и съфорумниците да се съобразяват с факта, че всеки човек е свободен да вярва в каквото си иска и да избягват нападките.

Любопитна съм да разбера мнението на вярващите, защо вярват в Бог, какво мислят за него, какво ги кара да бъдат добри християни, какво означава да бъдеш добър християнин и човек?

Добавям: а какво мислите за църквата и "представителите" на Бога?

dobri_bozhilov 1st February 2009 14:00

Като православен атеист, каквито сме 99% от българите, бях впечатлен от едно размишление на Айнщайн, че нещата и природните закони във Вселената са доста прецизно нагласени, за да може да съществува самата Вселена и животът в нея. Вероятността това да е станало случайно е нищожна...

Т-Е-Д-И 1st February 2009 14:27

Аз вярвам в Господ. От известно време дори много повече от преди.

Бобето 1st February 2009 14:38

Вярвам в Господ и вярата ми е много силна.
Мисля , че огромна роля играе факта, че са ми чели библията като малка.
Ред събития са били причина да повярвам в съществуването му, както и да ме накарат да се огорча, но в крайна сметка си останах вярваща християнка.

hubavelka 1st February 2009 15:08

Не вярвам, никой не ме е научил да вярвам.

мауз 1st February 2009 15:13

Цитирай:

Първоначално написано от dobri_bozhilov
Като православен атеист, каквито сме 99% от българите, бях впечатлен от едно размишление на Айнщайн, че нещата и природните закони във Вселената са доста прецизно нагласени, за да може да съществува самата Вселена и животът в нея. Вероятността това да е станало случайно е нищожна...

Поддържам това. Иначе вярвам. Повечето хора ще отговорят, че вярват без особено да се замислят. За това и не уточних в какво вярвам. Вярвам, че има сила много над нас и нещата няма начин да стават случайно. Дали е точно Господ, Аллах, Буда или Вселенския дух - не знам. :lol:
Както вярвам, че съществуват преражданията. Дори и Природата не е в състояние стотици хиляди години да сменя милиарчи човешки същества без повторение. Някъде има матрица, която работи на такъв интервал от време, който е несъвместим с продължителността на човешкия живот, а от тук и незабележим за нас. :roll:

Пипилота 1st February 2009 16:23

Не, не вярвам. Аз съм агностик по убеждение и съм силно анти настроена срещу всякакви религии. Удома религията винаги е била мръсна дума и баща ми не позволяваше да бъдем обучавани и зарибявани както се опитваха да правят в училище, за което съм му безкрайно благодарна.

cristiano7 1st February 2009 16:52

не

svetlin4u 1st February 2009 17:16

Какво е Бог?

Шаро 1st February 2009 17:40

Много са ми интересни тези, които вярват в бог и в същотото време не вярват в караконджули, примерно.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:22.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.