Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   ДДС +2% от Май месец! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10524)

HATE 23rd March 2010 13:09

ДДС +2% от Май месец!
 
Е, чухте ли новината, че обмислят повишаването на ДДС-то с 2% от Май месец ?

Отделно обмислят и въвеждането на т.нар. данък "Лукс", което естествено ще задължи т.нар. богаташи да плащат по-високи данъци и по този начин щяли да запълнят дупките в бюджета.

И всичко това заради кризата. Естествено, по белите страни обикновено борят кризата с повишаване на потреблението/т.е. сваляне на ДДС-то/, само при нас има повишение.

Вашето мнение ?

valeto 23rd March 2010 13:13

В Гърция също го вдигат ДДС-то с 2% като антикризисна мярка. :roll:

Те и такса електромер искат да въведат, въпреки, че електромерите са си техни и не е ясно за чий Х ще я плащаме тая такса. :evil:

HATE 23rd March 2010 13:15

Най-вероятно същата поради която си купуваш винетка за по 76лв, а караш на терен подобен на лунната повърхност, :lachen:

rokoko 23rd March 2010 13:15

:shock: :shock: :shock:

misheto7 23rd March 2010 13:21

Ако тия льольовци вместо да се чудят какви нови данъци да измислят и какви увеличения да налагат се земат у ръце да повишат събираемостта на сегашните налози ще съберат в пъти повече пари ама нейсе . Ник'ва мисъл не минава -колкото повече намаляваш покупателната способност на населението -толкова повече намаляват приходите в хазната .Елементарно :evil:

HATE 23rd March 2010 13:33

Цитирай:

Първоначално написано от misheto7
Ако тия льольовци вместо да се чудят какви нови данъци да измислят и какви увеличения да налагат се земат у ръце да повишат събираемостта на сегашните налози ще съберат в пъти повече пари ама нейсе . Ник'ва мисъл не минава -колкото повече намаляваш покупателната способност на населението -толкова повече намаляват приходите в хазната .Елементарно :evil:

Нещата, които имат да събират не могат да ги съберат, защото хората нямат с какво да се издължат. Поне средностатистическите длъжници. Оставяме тези, които са добили огромни доходи, чрез измамни схеми, пране на пари и т.н. Те винаги са поощрявани и незасегнати.

Лошото е, че покрай тия нови данъци, нови цени, нови идеи за излизане от кризата все повече и повече влизаме в криза.

Че дори за най-елементарното ако превъртим лентата назад ще видим, че парното, тока и горивото поскъпват с някакви %-ти всяка година.

sportakus75 23rd March 2010 13:35

Цитирай:

Първоначално написано от misheto7
Ако тия льольовци вместо да се чудят какви нови данъци да измислят и какви увеличения да налагат се земат у ръце да повишат събираемостта на сегашните налози ще съберат в пъти повече пари ама нейсе . Ник'ва мисъл не минава -колкото повече намаляваш покупателната способност на населението -толкова повече намаляват приходите в хазната .Елементарно :evil:

може да се джавкаме ама с туй няма как да не съм на едно мнение с теб,най ме е яд че само слагат закончета а никой не следи спазват ли се или не,и от там идва нелоялната конкуренция,тия дето искат да спазват закона биват смазвани от тия дето не го правят

misheto7 23rd March 2010 13:44

Цитирай:

Първоначално написано от HATE
Нещата, които имат да събират не могат да ги съберат, защото хората нямат с какво да се издължат. Поне средностатистическите длъжници. Оставяме тези, които са добили огромни доходи, чрез измамни схеми, пране на пари и т.н. Те винаги са поощрявани и незасегнати.

Лошото е, че покрай тия нови данъци, нови цени, нови идеи за излизане от кризата все повече и повече влизаме в криза.

Че дори за най-елементарното ако превъртим лентата назад ще видим, че парното, тока и горивото поскъпват с някакви %-ти всяка година.

Имам предвид да се съберат от тези които скатават .Тези които нямат -на босия цървулите ще вземат . Елементарна схема - КАТ и данъчните единна система -купуваш кола веднага информацията се прехвърля в данъчното ,а не да чакат на мен да дремя като суек там да си подам декларацията . Да ама пък за това трябва задължителна адресна регистрация ,трябва ма я няма и така едно от друго нещата се забатачват .И вместо да ги поощряват тези които ти каза да си плащат .Друг е въпроса ,че като плащаш искаш да виждаш нещо насреща ,а не да знаеш че плащаш а някой прибира парите за себе си . Нека крадат ,ма да остава и за тва за което плащам .А за монопола с цените на битовите услуги и стоките много ме радват как докато народа блее по разни телевизионни формати пеещи ,врекащи и секви такива цените се вдигат тихомълком и после -честито :evil:

Хейт какво да ти кажа -народа си е избрал точно управляващите .Не знам дали другаде има такива овце като нас :?

мауз 23rd March 2010 14:31

Помните ли/гледали ли сте един репортаж за паркираните коли и колко може да се събере от глобите за тези в/у тротоарите и зелените площи. За първите май беше 50 лв., за вторите - 500.
Сега пък аз да попитам? Къде да си държат хората колите като няма паркинги? Всички гаражи с изключения на моя май :lol: са превърнати в магазинчета.
Лесно е да се налагат глоби, а не са се помисли за разрешаване на въпроса.
Властимащите май само гледат от къде да изцедят някоя стотинка. Народа стана като приказката с бръшняния човал: колкото пъти го тръскаш - все излиза по малко :twisted:

raptor 23rd March 2010 15:04

:cool: Така е,защото криза означава криза .Така или иначе до 6 месеца ще има много фалити.А и специалистите от кабинета явно искат повече сива икономика.
Едно време имаше един филм за Латинска Америка,за преврата в Чили.Там една възрастна госпожа от едрия бизнес каза една реплика:
Добре че тия ни отърваха от комунистите.Ама кой сега ще ни отърве от хунтата...
Всеки ден ще се повишава инфлацията заради естествени и изкуствени процеси в икономиката ни.За съжаление сме в борд,и все още не се разбира какво точно се случва.Започва депресия която е част от процеса на кризата.Но ще продължи много по-дълго.Парите като средство за разплащане ще намаляват защото,може би,правителството ще свали и прага на регистрацията по ддс.Все повече разходи,все повече забавяне .
Съгласен съм с мненията ви за ставащото.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.