Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Другата България (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Англия (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=12347)

Siberia 6th November 2011 14:33

Англия
 
Има ли от присъстващите във форума живяли и работили там . Става въпрос за по-сериозна работа, не тази временната с брането и прочие. Какви са процедурите и има ли шанс там като цяло за нас клетите източноевропейци . :1228: .

lullaby 6th November 2011 14:45

По този въпрос се обърни към Сюзън и Нелс. Мисля, че те, от пишещите във форума, са там в момента. Според мен шанс винаги има за където и да е, но дали има смисъл? Аз бих отишла в чужбина да работя, но само временно. Не мога да си представя да емигрирам. А ти завършила ли си образованието си вече? Предполагам, че е по-лесно ако се запишеш да учиш в техен университет или поне завършиш магистратура там. Желая ти успех, каквото и да решиш :good_luck:

Siberia 6th November 2011 16:51

В момента уча , но и да исках нямаше да мога да си позволя да уча там .

Oompa Loompa 7th November 2011 00:15

Шансове имаш само ако си високо квалифицирана и знаеш езика много добре!
За българи има ограничения за работа , така 4е не можеш да бъдеш наемана на работа !

Oompa Loompa 7th November 2011 00:18

Цитирай:

Първоначално написано от lullaby (Публикация 761316)
.. Предполагам, че е по-лесно ако се запишеш да учиш в техен университет или поне завършиш магистратура там. Желая ти успех, каквото и да решиш :good_luck:

Влизането не ти гарантира завършването :) Системата е ттвърде различна от българската и смея да твърдя по скапана ! Пишат се масово есета и е голям гърч...днес задника ми хвана мазол от седене и писане !
През вси4ките години у4ене в БГ не съмм учила толкова много :2007:

Siberia 7th November 2011 00:46

Значи можем само да берем където каквото расте , а ?

Oompa Loompa 7th November 2011 01:04

ако не си високо кфалифициран кадър или поне компютърен гений , не знаеш добре езика или нямаш позволително за работа ( което не се вади просто ей така ) да :(
Освен да ми предложиш брак по сметка 4е да полу4иш позволително :)
Аз Нелка от кога я мъча ама не ще да се дава хахахах

Siberia 7th November 2011 03:22

Знаех си аз , че бързо се взехме с моя хахах. Каква е процедурата като цяло с това позволително ?

Oompa Loompa 7th November 2011 09:23

Процедурата ти я казах по горе ! Трябва да си специалист с изключителни постижения в твоята сфера ! Ако не си поне косми4ески инжинер просто няма начин.:)
И забрави да работиш добра работа с лош английски. Много хора в БГ си мислят ,че знаят английски и в крайна сметка като дойдат се оказва че нищо не знаят ;)
Познавам хора уволнение от работа заради силния си аккцент както и заради това че критериите ни за любезност се разминават тотално с английските ...:)( или по скоро ние нямаме такив )

Нелка 9th November 2011 01:46

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 761414)
Трябва да си специалист с изключителни постижения в твоята сфера ! Ако не си поне косми4ески инжинер просто няма начин.:)

Не само - трябва да докажеш постоянни доходи и осигуровки от България за година назад, да си до 27 и образованието и квалификацият ти наистина да е извънземна - трябва да им докажеш, че трудно биха намерили специалист като теб между англичаните.

Друг вариант - да учиш една година постоянно, и да работиш 20 (точно) часа на седмица - след 1 година получаваш синя карта. Но това ти обучение ще е минимум 2000 паунда.

Трети: Да се омъжиш за някой със статут на селф имплоид. След една година го получаваш. Но тогава трябва да се развеждаш, което ти струва 1000 паунда.

Аз съм селф имплоид, и ме върнаха от последната ми работа, за която бях и без това прекалено квалифицирана, но няма синя карта - няма работа. А се оказа, че на предната ми работа съм работила нелегално, шефа ми просто не бил проверил какви са нормативите за българи.

Сега или трябва да запиша ПАК да уча и да изгубя още една година или да се прибера в Бг.....

Шибана е системата тука, много и то - създадена е да възпира високо квалифицирани кадри да им взимат работните места, но да подтиква нискоквалифицирани балкански субекти да им чистят кенефите и да им строят палатите...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:21.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.