Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Rabiosa 19th May 2013 00:10

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787590)
Бе човек, кой нормален ще каже, че изглеждаш по-зле? Става въпрос, че никой не е припаднал от възторг колко невероятно красиви сме станали изведнъж... :lol:
Мен лично супер странно ме гледаха , питаха ме какво ми е на лицето.. Като им кажех рино, всички до един!!! ме питаха "И как е? Доволна ли си?" В смисъл изобщо не могат да преценят дали е успешна операцията и ги е страх да дадат мнение.. Това съвсем сериозно го казвам! Предполагам и при останалите момичета се е случило, което ме радва - спокойна съм, че не само моите близки нещо не са в ред...

Нелка, веднага ще ти кажа защо е така. И мен ме питат същото. Хората не могат да разберат защо въобще се подлагаме на тези операции и съм сигурна, че са ти казвали, че си си екстра с всеки един от носовете ти преди. Но отговора ти (както и моя) е бил, че ти не се харесваш и ТОЧКА!!! Станало им е ясно, че докато не се харесаш ти, няма да спреш да се оперираш. Затова под въпроса "И как е? Доволна ли си?", всъщност имат предвид "Миряса ли най-накрая?". :1228:

Нелка 19th May 2013 00:14

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 787593)
Затова под въпроса "И как е? Доволна ли си?", всъщност имат предвид "Миряса ли най-накрая?". :1228:

хахахах съмнявам се! Малко хора знаят колко оп имам зад гърба си.
По-скоро въобще не им пука за такива подробностти. Аз съм получавала приятелски съвет от мъж, ако ми се ляга под ножа да си сложа цици(тогава нямах), и да си забравя за носа, че мъжете не гледали носовете а други работи... :1228:

Rabiosa 19th May 2013 00:24

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787594)
Аз съм получавала приятелски съвет от мъж, ако ми се ляга под ножа да си сложа цици(тогава нямах), и да си забравя за носа, че мъжете не гледали носовете а други работи... :1228:

Не ми пали фитила, че са ми слаби ангелите, знаеш...:roll:

Pufpaf 19th May 2013 01:12

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787594)
Аз съм получавала приятелски съвет от мъж, ако ми се ляга под ножа да си сложа цици(тогава нямах), и да си забравя за носа, че мъжете не гледали носовете а други работи... :1228:

Не слагай всички мъже на една везна, тоо много ясно, че ако се разбушуват мъжките хормони, тогава вярвайте ми и с носове като рапани, мъжете пак ще лаят, като кученца по вас или по скоро, като разгонени вълци :1301:

Ринопластиката на носа е най значимата корекция, която дава най голяма промяна на лицето на хората в положителна насока. Тук вече става въпрос за симетрия, а тя е определяща за добрата визия и красота. Веднъж бях чел една статия, че жените, когато дойде момента да избират своят мъж от който биха искали да имат деца, те подсъзнателно избират такъв "екземпляр", които има симетрични черти, тъй като за една майка е важно да получи най добрите гени за детето си. Ринопластиката ако е успешна прави такава голяма промяна, която си струва риска и в това няма никакъв спор.

По въпроса за - "как хората ви възприемат", сигурно може да се напише една книжка по психология, но ето аз не ви познавам и когато ви казвам, че сте красиви и излгеждате много по добре след корекциите и ви го казвам искрено (и съм голям перфекционист), а моето мнение не струва ли или само това на близките ви. Мога да ви кажа и много други неща, за това, кое, какво и как се харесва или не харесва на мъжете, защото освен моето виждане, знам как гледат и другите, повечето. Ако има нещо, за което не смеете да питате някой мъж, то аз не ви познавам и нямам притеснения да ви кажа откровено какво мисля, докато други мъже в реалния живот, рядко ще си кажат всичко както си е :2043:

Аз съм още далеч от моята корекция, но ако стане и всичко е успешно си слагам снимката в джоба от преди операцията или на телефона и само чакам някой да каже нещо опаки и му я лепя в челото и само един въпрос ще им задавам, кое е по добре това от снимката или сега и ги правя тапа, хич няма да им цепя басма, направо ще ги направя на салата :1207:

Аз ви го казах преди и повярвайте то е самата истина, че повечето хора, като цяло гледат странно на другите, които си правят корекции и за това се получава този първичен шок и те не знаят как да реагират !

Dii 19th May 2013 03:15

Пуфпаф, ти избра ли си вече хирург?

titi1 19th May 2013 08:05

Леле, момичета - Раби, Нели..
Чета ви и искам да ви кажа, че почвате да изкукуригвате..
И другото момиче, където говори, че очите и станали кръгли...не ми се вярва това нещо, като паднат отоците, всичко ще си дойде на мястото.

Много се надявам да се видя с Нели скоро, че да погледна на живо какво още не му харесва на носа, аз от последните снимки, които видях изпаднах във възторг, честно!
А също съм перфекционист, имам страшно набито око, нищо не ми убягва..ех, това не е никак добро, но какво да се прави, природа :((

Oompa Loompa 19th May 2013 08:41

Aз пък честно не разбирам какво толкова ви пука какво мислела Пена или Мара за операциите ви :) Повечето хора казват, че сме нямали нужда просто от куртоазия ;)

Elly Stefanov 19th May 2013 09:28

Аз пък съм решила, че ако след операцията някой ми каже, че в счупения нос ми е бил чара ще му счупя и неговия, да види какво е!

Нелка 19th May 2013 11:02

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 787603)
Аз пък съм решила, че ако след операцията някой ми каже, че в счупения нос ми е бил чара ще му счупя и неговия, да види какво е!

Оф, Ели, много ме захили! :1242:

Хора, пряви сте, аз знам, че съм си куку. За Раби имам някакви подозрения, че и тя е. ;)
Обаче ви гарантирам, че първоначалната реакция на промяната е шок. Независимо дали е позитивна или не. За това сега всички минаваме през този период. Не, че ние не сме в ред, ами е нормален психологичен момент. Смятам, че до 2-3 месеца ще е в историята. :)
Но е хобаво тези, на които им предстои, да са подготвени.
Ние с Раби се чудихме на тези хора, които още със свалянето на лонгетата изпадат във възторг и твърдят, че се влюбват от пръв поглед в носа си.... Той първо е толкова безформен, подут, посърнал и посинял... Освен това те гледа различно лице в огледалото.. Не знам.
Бъдете готови за всичко и постоянно си повтаряйте, че всичко странно в случая е нормално. ;)

Oompa Loompa 19th May 2013 12:37

Не бе в час си просто трябва да си ампутираш някои чуства и ще си ок :)
Никога не съм имала проблем с това как са ме възприемали хората след операцията ми. След първата ме беше срам да се покажа и тогава ми пукаше защото ме беше срам, че вместо да изглеждам по добре, аз бях обезобразена. Още помня една позната като ми каза ''Аууу приличаш на Майкъл Джаксън''.... След втората операция вече бях повече от щастлива и с радост си вирех резултата от операцията в въздуха хахахах

Pufpaf 19th May 2013 15:44

Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 787598)
Пуфпаф, ти избра ли си вече хирург?

Аз първоначално си харесах А. Асенов, но след като видях тази тема за турските хирурзи, съм решил, че ще се боря за там, само ако не успея да заделя тези пари, тогава ще видя какво ще правя, но съм сигурен, че ще се справя и за това няма да си давам срок. Аз ще пусна своя тема скоро и ще си кажете мнението, на което държа, ако беше нещо малко да се пилне по елементарно бих се замислил да ме режат и в БГ, но това което искам и ако е възможно, ще си трябва голямо кълцане :girl_eat:

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 787603)
Аз пък съм решила, че ако след операцията някой ми каже, че в счупения нос ми е бил чара ще му счупя и неговия, да види какво е!

Хахахахаха вече съм ти фен :1223: само така бой по канчето, няма да им се даваме я, през толкова терзания да преминеш и накрая някой да ти се "изопне" :2001: .... :2047: .... :buttslap:
Аз пък като плувам в морето по гръб и всички хора почват да крещят и да излизат от водата, чуват се викове - акула акула, а аз такава не виждам :yako:

Josefinka 20th May 2013 15:22

Момичета благодаря ви за съвететите и отговорите. Цените са доста високи наистина но знам че един ден ще го направя защото не се харесвам така. Като опция имам и Кръстинова която казват е много добра но ще го мисля когато имам парите.
А вие бъдете сигурни че след риното сте още по красиви и е важно вие да се чувствате така, какво виждат другите няма значение като ние сме в мир със себе си. Поне за мен е така. Моята ринопластика дори и не задоволителна на сто % промени много лицето ми и самото ми излъчване и всички ми го казваха, но дори и да не беше така аз виждах положителната промяна.

Elly Stefanov 20th May 2013 16:09

Имаме още една оперирана - на Катя операцията е минала! :2003:
Днес и е третият ден, на 5-тия др. Дилбер ще махне лонгетата. Доктора бил доволен от резултата, на третия месец щяла да си види окончателната форма!

Помоли ме да пиша от нейно име, защото нещо не и давал достъп форума и не може сама да влезе, но като се прибере в БГ сама ще разкаже по-подробно :)

Dii 20th May 2013 20:11

Мисля, е цената при Дилбер е коментирана назад, може ли още веднъж опериралите се да споделят за нея. Конкертно за ревизиите питам..

Nose 20th May 2013 20:50

Dii, цената е около 6200 $ +/- Мисля,че на Нели толкова й каза,а и на мен ми обяви тази цена за ревизия.

Ели,как й е 3ти ден,като аз бях на консултация на 16ти и даже се наложи да го почакам малко,тъй като беше ходил до болницата да види Катя,понеже същия ден й беше операцията!Той спомена и разказа това - онова около нейното рино,но нека тя сама си разкаже,че да не се обиди...

Иначе моята консултация мина чудесно,обнадежди ме,че носът ми " ще го бива",много съм очарована от док. Внимателен е,изчерпателен и изобщо... не е консултация,на която да те претупат отгоре - отгоре...

Нелка 20th May 2013 20:53

Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 787697)
Мисля, е цената при Дилбер е коментирана назад, може ли още веднъж опериралите се да споделят за нея. Конкертно за ревизиите питам..

Ревизиите вървят около 6000 долара. Според случая се определя точната цена. Моята беше 6200.
Някой спомена обаче, че вдигал цените след юни месец. За сега Дилбер взима най-малко за ревизии от Илхан и Авшар.

Pufpaf 20th May 2013 21:22

Ами аз това мислех да го пиша за цената при Дилбер, защото го прочетох във турският форум от където разбрах, че за първа пластика се вдига от 6000 на 6500 лири. В турският форум има толкова много информация, но трябва някой дето го знае езика, защото с google chrome браузера се разбира не повече от 30-40%.

То аз мога да се хвана на бас, че и Ашвар ще вдигне още цените, защото като разбрах от вас, че щял да назначи персонал с английски език, тъй като имало голям интерес от чужбина, а пазарните закони са такива, че покачването на цените е неизбежно ако търсенето нарасне !

Гадното на турският форум е, че повечето си показват снимките само в личните си галерии и само ако се те добавили, като приятел може да ги видиш и има изискване ако не се лъжа да имаш над 25 поста във форума.
Бих искал да видя повече носове правени от Дилбер, дано не вдигне прекалено и той цените, но явно за да вдига, това е знак, че е доста търсен специалист !

Elly Stefanov 20th May 2013 23:47

Nose, всъщност бях толкова развълнувана за Катя, че не погледнах от коя дата е мейла и, значи днес ще и махнат лонгетата :longhair:

Дилбер не вдига цената, а едната болница, с която работи, си променя ценоразписа. Моята операция се вдигна от 6000 на 6500 турски лири, но какво да се прави :2016:

Очаквам с нетърпение още новини от Катя. А на мен Дилбер ми беше пратил снимки, не са много, но мога да го питам дали мога да ги шерна тук.

Нелка 20th May 2013 23:53

Ели, предай поздрави на Катя! И бързо възстановявяване от целя форумен екип! :)

По-добре да постне снимки като се възстанови малко, че сега нищо няма да се вижда..

ina.ina 21st May 2013 08:49

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787527)
Нито един!! мой близък не каза "Браво, много добре изглеждаш" като ме видя за пръв път. Гледаха ме, бърчиха вежди, констатираха промяна, но не бяха категорични, че е положителна. Това е защото човешкия мозък е програмиран да приема всякакъв род промяна като шок, а шока като негативно проявление. И се бори срещу него. Базово учение в курсовете по психология.

Брей, Нелка ... чак не мога да ти повярвам. Защото пък аз много те харесах. Както и други снимки след ринопластика. Обаче наистина лицето се променя много - все едно са различни хора (преди и след). Явно затова близките реагират така ... все едно вече не си ти. Аз обаче ви казвам: "Браво!". :)

ina.ina 21st May 2013 09:12

Цитирай:

Първоначално написано от Pufpaf (Публикация 787597)
Ако има нещо, за което не смеете да питате някой мъж, то аз не ви познавам и нямам притеснения да ви кажа откровено какво мисля, докато други мъже в реалния живот, рядко ще си кажат всичко както си е :2043:

Аз малко (хич по-скоро) не съм от тази тема, но това ще го запомня и евентуално използвам в бъдеще. :D

Elly Stefanov 21st May 2013 10:51

Здравейте, Катя ми е писала тази сутрин - чувства се добре, днес и махат лепенките и лонгетата, каза, че оттоци и болка няма, а синините се разнасят. Помоли да попитам тези, които вече са минали по този път нормално ли е да киха много и че си е закачила 6 пъти леко носа, но 2 от пътите я е заболяло и много се притеснява да не му е направила нещо!

Нели, ако не възразяваш и дадох мейла ти да те пита теб, като човек със опит вече в тази процедура. Определено ще има въпроси, а се сетих за съвета ти :)

Нелка 21st May 2013 10:57

Ели, кажи й , че е нормално кихането - конците вътре дразнят. Но да киха с отворена уста!
Едва ли е направила нещо на носа - не стават толкова лсено поразиите.
Разбира се - кажи й да ми пише, каквото и да я притеснява!

Ина, мерси миличко! :girl_kiss2: Предполагам, че "нормалните" хора просто не се взират, както ние се взираме.. ;)

Pufpaf 22nd May 2013 19:29

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 787707)
А на мен Дилбер ми беше пратил снимки, не са много, но мога да го питам дали мога да ги шерна тук.

Ако може да ми ги пратиш на ЛС, няма да ги показвам на никой !
Те ако снимките са на успешни случаи, хирурзите никога няма да имат против, но самите хора от снимките може да не желаят и за това хирурзите ги показват само на пациентите си на консултациите.
Чудя се ако му пратя имейл дали ще ми изпрати снимки, най вече на мъже, а това със фотошопа, само след консултация ли го прави ?

Nose 22nd May 2013 19:41

Pufpaf,
на мен Дилбер ми показа страхотни резултати на мъже! За единия обясни,че имал 1 операция в Иран,бяха му махнали гърбицата,но на дължина не го бяха скъсили.И както док. се изрази "нос тип Пинокио",след това ми показа как го е поправил,страхотен беше носа!

Така че,може да му пишеш,със сигурност ще ти отговори!

Rabiosa 22nd May 2013 21:26

4Прикачено(и)
Да освежа темата с малко снимки от моята операция на 04.05.2013 при Емре Илхан. Предупреждавам, че съм още подута и имам леки синини, които надявам се сполучливо съм прикрила. По-назад съм пояснила моята бая дълга история, но общо взето ми е прибавяно по цялата дължина на моста на носа, смаляван и скъсяван ми е върха, работено е по ноздрите и ми е прибрана колумелата.
Прикачен файл 608 Прикачен файл 609 Прикачен файл 610 Прикачен файл 611

Dii 22nd May 2013 21:49

Честито Раби, малко и красиво носле си имаш, освен това е симетрично, с идеална линия....а снимки преди операцията смяташ ли да показваш?

Pufpaf 22nd May 2013 22:05

Цитирай:

Първоначално написано от Nose (Публикация 787786)
Pufpaf,
на мен Дилбер ми показа страхотни резултати на мъже! За единия обясни,че имал 1 операция в Иран,бяха му махнали гърбицата,но на дължина не го бяха скъсили.И както док. се изрази "нос тип Пинокио",след това ми показа как го е поправил,страхотен беше носа!

Така че,може да му пишеш,със сигурност ще ти отговори!

Хубаво е, че открих този форум, но и как да не го откриеш, като излиза на първо място в google за - ринопластика ! Сега ще ми е много по лесно да вървя по отъпканата пътека и макар и да съм далече все още от операция, ако тя стане и всичко е успешно, ще трябва да подаря нещо на човека създал тази тема. Невероятно е, че ние никога не се замисляме как едно наше действие може да промени една или повече човешки съдби, за добро или лошо.

За Rabiosa какво да кажа, това не е само освежаване ами и разкрасяване на темата, не мога да разбера вие все едно сте избирани с конкурс в този форум, всички едни красавици, приказка ! :2043:
Носът ти е чуден, формата ми харесва, като знам, че ще стане още по малък, като поспадне отока, малко търпение само.
Би ми се искало да виждам снимки и от преди операцията, но аз ви разбирам ако не искате да ги показвате, то си е като комплкес това.

кукумицинка 22nd May 2013 22:11

Леле, завиждам ви ужасно много :) Досега един лош резултат не видях от тия турски хирурзи, магьосници направо. Понеже Нелка сравнително наскоро си показваше стария нос и нейния го помня, коренна разлика просто с новия. Сигурна съм, че близките ще свикнат с промените и дори след време няма да си спомнят какъв е бил старият нос. Равиоса, чудно носле просто! Чакам с нетърпение и Катя да се похвали :)

Nose 22nd May 2013 22:12

Раби,честито! Няма и помен от "красотите" на Емилчо! :1207: Сега нослето е просто друго!Браво на док. ! Отоците са ясни,личи си,че още има доооста да поспада,но резултатът е налице!

Rabiosa 22nd May 2013 23:07

Благодаря ви много! Нослето се подобрява с всеки изминал ден и аз самата този път имам търпение, защото все пак е трета операция и то доста сложна. Търпението ми идва от там, че и сега се харесвам :1228:
Обещавам да кача и снимки от преди това, но в момента нямам. Ще накарам да ми пратят едни, правени точно в кабинета на Илхан, докато чакам.

Нелка 22nd May 2013 23:23

Раби, красота! :))) Страхотен резултат, но аз вече ти го казах лично! А толкова по-хубав ще става, че не знам на къде направо! Браво на майстора!

Elly Stefanov 23rd May 2013 08:20

Раби, не знам как го правят тези турски лекари, но дори с оттоците е красив носа и ти отива, а като спадне ще си като кукла! Перфектна работа на Илхан, браво!

Пуфпаф, във фейсбук страницата на Дилбер можеш да видиш преди- след на едно - две момчета, наистина разликата е феноменална! Ще го питам аз за снимките да ги пусна тук, за да могат всички да видят. Той специално ми прати снимки на момичета с носове като моя. Врезултат носа на всяка е различен и седи супер естествено и красиво!

rimi 23rd May 2013 09:20

Раби нослето е страхотно каква сладка извивчица има а като спадне нацяло направо ще е перфектен Много ми харесва резултата въпреки че не съм виждала предното творение но предполагам разликата е голяма

Нелка 23rd May 2013 09:42

Не всеки има желанието да поства снимки "преди". Хайде, ако ти е рожденния нос и цял живот си се гледал така, по-лесно се прежалваш. Обаче ако някой те е орезил, има голяма доза срам. Който аз не мога да си обясня, но аз лично се срамувах от себе си, от собствените си недообмислени решения и неправилна преценка. А не трябва. Аз снощи и с майка си говорих дълго - защо не съм била изчакала да се оперирам за пръв път в Турция.... За пръв път в живота си не поех цялата вина, че съм смотана и имам неправилна преценка! Нито една от нас не е пристъпвала към операция с ясното съзнание, че има риск да се събуди по-грозна. Аз лично винаги съм вярвала на 100% на хирурзите, наречете ме наивна , но съм имала причина. Виждала съм техни хибави носове, чувала съм добри коментари... Всеки от нас така се лъже.

И на мен ми е неприятно да поствам снимки на носа ми "преди". А знам, че е хубаво за да се види разликата, да се прецени началния старт. Ако някой иска на лични, ще пращам.

Savi 23rd May 2013 10:05

Раби,чудесна си!Много добре ти стои нослето,незнам как е изглеждал преди,но сега е чудесен.И мисля,че с времето като спаднат отоците ще се оформи много фин връх:)Радвай му се пълноценно:)

rimi 23rd May 2013 10:31

Нелка, и аз така като тебе с такова доверие отидох при Енчев и бях апсолютно сигурна че ще ме направи добре а после не ме питай една година през какво минах и какво ми костваше. Още изпитвам страх да не се появи някоя дупка на носа ми всеки ден се взирам в най малката подробност, още не мога да се зарадвам истински на носа си.

rimi 23rd May 2013 10:45

Та в този ред на мисли кажете ми след месец и половина мога ли да очаквам някякви сериозни изненади някякви хлътвания защото съм забравила изживяванията си от предния път кога започнаха да се появяват недоразуменията

Нелка 23rd May 2013 11:37

Мисля, че всичко става ясно в края на първия месец. На мен това калциране ми се появи на края на втора седмица, също така явно ми е прищиан хрющяла от лявата страна и имам едно изпъкнало като пъпка.

Яд ме е, че колкото повече пъти е опериран един нос, толкова по-непредсказуем става....

Рими, да те питам, Авшар те взе на една година след операцията? Аз разбрах, че е връщал пацинти, на които е казвал да изчакат минимум 2.5 години..?

zara_6666 23rd May 2013 11:50

Раби,супер е нослето!Честито,много се радвам за теб миличка:)Няма нищо общо с това което беше


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.