Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 3 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13010)

Guinet 8th May 2014 11:03

Предлагам да пренесем разсъжденията за белези-слънце-солариум тук:-)

Та вчера ми махнаха конците..на солариум не ходя, но ако след месец-два реша да отида на плаж с горнище, което добре прикрива белезите и не се измества от тях предполагам, че няма проблем или? За прякото излагане се има предвид, че трябва да се избягва нали така?

lily.ana 8th May 2014 12:41

Задължително мажеш белезите с 50+ през 2 часа, независимо че горнището приктива. Вдигаш, сваляш ръце и белезите могат да се открият. Много лесно пигментират, когато са пресни, така че не разчитай само на горнището!

Guinet 8th May 2014 21:23

Оо мерси за предупреждението, мислех че мазането е само за печене без горнище, но не ми пречи да се презастраховам :-)

marvelous 9th May 2014 11:54

Здравейте момичета,
вчера бях на преглед,всичко е ОК,док каза,че са чудесни и гърдите, и резултата, и белезите ( които въобще не личат,трябва да се вгледаш от много близо).
За смъкването ще трябва още да почакам,но каза,че няма начин да останат високо,задължително ще слязат.

Не ми разрешава да правя упражнения за горна част с тежести до есента,но пък каза,че мога да тичам на воля:)))
Сутиен - без банели!

Той има кабинети и обикаля БГ,няма да ви казвам каква лудница беше вчера пред кабинета в Бургас,явно жените са се юрнали да се подобряват преди сезона.


Guinet как се чувстваш,как върви възстановяването?

Miss Bond 9th May 2014 13:50

marvelous, чудесни новини, много се радвам за теб! :) Надявам се и при мен нещата да протекат толкова успешно. А защо (и докога) не може да се носи сутиен с банели? Знам, че първия месец след операцията трябва да носиш само спортния сутиен, но след това не може ли да си носиш какъвто искаш? Също така бих искала да знам дали по време на този първи месец може за няколко часа да замениш спортния сутиен с обикновен (например ако ще ходиш на парти и роклята, която ще обличаш, трябва да се носи с друг, по-елегантен сутиен).
Аз вече си направих всички изследвания, в нормите съм (само имам две горни граници на кръвната картина), тъй че операцията си остава за понеделник. Парите са преведени, имам и нова пижама с копчета отпред, снабдих се и със сутиена на Triumph. Докторът ми каза да взема 75С, но аз го пробвах и ми пасва идеално дори на сегашните цицки. Е, той се разтяга и сигурно целта е добре да притиска и стяга имплантите, но се зачудих дали няма пък да ми е малък (ще ми се :D ). Ох, вече нямам търпение, дори днес обикалях магазините за сутиени, представяйки си колко добре ще изпълвам чашките, живот и здраве, след операцията. Знам, че не е правилно и е малко като нероден Петко, но дори си взех два нови сутиена с чашката, която докторът ми каза, че ще имам след операцията. Те са 75C, обаче даже и сега ми стават, та все още тая надеждата, че ще мога да се намърдам и в 75D. :D

Guinet 9th May 2014 15:29

Здравейте сладуки, marvelous ти си на почти два месеца нали така?на кой ден започна да тренираш и какво, само на тичане ли си засега? Аз се чувствам все по-добре, харесвам си ги много, даже мисля че щях да съм ок и с малко по-мачкия размер много са ми пищни, едни такива натупорчени..но надявам се да спаднат малко и да поолегнат с времето, на две седмици са все пак! Ще пусна скоро снимки..даже днес си направих две за целта..:-D ..хора невероятно е как нещо което не си си харесвал никога може да стане толкова перфектно като с магическа пръчка..
Опитвам се да се позавъртам на една страна да спя като много ме заболи гърба. Още не мога да си представя да сложа друг сутиен, мн са твърди и ще ми е некомфортно, не мога да си представя и да тичам или да тренирам още, придърпва ми..

Miss Bond мисля, че те видях в понеделник сутринта в клиниката, със слънчеви очила беше и се видя с анестезиолога!?!нали?!Седях на стола до теб и чух да казваш по тел., че някои показатели са на границата :-) ( не че ми харесва да пускам ухо на чужди разговори, просто беше мн. Близо) а за сутиена не се притеснявай и моя го пробвах преди операцията и се втрещих, че си ми ставаше :-D.. Мисля, че не е желателно да сваляш сутиена първите три седмици, освен за да се изкъпеш!не рискувай! Питах колко е необходимо да се захване имплантът за тъканите и ми казаха 20-30дни..

lily.ana 9th May 2014 15:53

Цитирай:

Първоначално написано от Miss Bond (Публикация 798993)
Знам, че не е правилно и е малко като нероден Петко, но дори си взех два нови сутиена с чашката, която докторът ми каза, че ще имам след операцията. Те са 75C, обаче даже и сега ми стават, та все още тая надеждата, че ще мога да се намърдам и в 75D. :D


Не искам да те депресирам, но се приготви да ги подариш на някой тези сутиени дето си ги накупила. Преди 3-4 месец няма да са ти удобни обикновените сутиени, а тези които си купила сега ще са ти малки (бас ловя).

Банели не се препоръчват, защото притискат имплантите, още по-лошо е ако разрезите са под гърдата.


Ако искаш сутиен за излизане по-добре купи един от безшевните с тънки презрамки, вместо нормален. Обикновен сутиен ще ти е супер недобен, защото в началото гърдите са като камъни.

Miss Bond 9th May 2014 17:32

Цитирай:

Първоначално написано от Guinet (Публикация 798994)
Здравейте сладуки, marvelous ти си на почти два месеца нали така?на кой ден започна да тренираш и какво, само на тичане ли си засега? Аз се чувствам все по-добре, харесвам си ги много, даже мисля че щях да съм ок и с малко по-мачкия размер много са ми пищни, едни такива натупорчени..но надявам се да спаднат малко и да поолегнат с времето, на две седмици са все пак! Ще пусна скоро снимки..даже днес си направих две за целта..:-D ..хора невероятно е как нещо което не си си харесвал никога може да стане толкова перфектно като с магическа пръчка..
Опитвам се да се позавъртам на една страна да спя като много ме заболи гърба. Още не мога да си представя да сложа друг сутиен, мн са твърди и ще ми е некомфортно, не мога да си представя и да тичам или да тренирам още, придърпва ми..

Miss Bond мисля, че те видях в понеделник сутринта в клиниката, със слънчеви очила беше и се видя с анестезиолога!?!нали?!Седях на стола до теб и чух да казваш по тел., че някои показатели са на границата :-) ( не че ми харесва да пускам ухо на чужди разговори, просто беше мн. Близо) а за сутиена не се притеснявай и моя го пробвах преди операцията и се втрещих, че си ми ставаше :-D.. Мисля, че не е желателно да сваляш сутиена първите три седмици, освен за да се изкъпеш!не рискувай! Питах колко е необходимо да се захване имплантът за тъканите и ми казаха 20-30дни..

Да, наистина, аз бях :D, колко е малък светът!
Благодаря за отговорите, значи поне първия месец ще си нося спортния сутиен постоянно. А за купените сутиени ще видя, може и да ги запазя, винаги съм искала гърдите ми сластно да преливат от сутиена ;) :D (а това никога досега не ми се е случвало). Ама как го описах само, добре че е петък вечер. ;)

lily.ana 9th May 2014 17:49

Искерно пожелавам да ти се получи с преливането! :mrgreen:

Miss Bond 11th May 2014 20:48

Операцията ми е утре сутрин! :D
Не знам дали някой ще ми отговори до утре, но имам един въпрос, който може да се стори странен и нелеп, но все пак: консумацията на храна и напитки включена ли е в цената на операцията?

Miss Bond 11th May 2014 20:51

Цитирай:

Първоначално написано от Miss Bond (Публикация 799014)
Операцията ми е утре сутрин! :D
Не знам дали някой ще ми отговори до утре, но имам един въпрос, който може да се стори странен и нелеп, но все пак: консумацията на храна и напитки включена ли е в цената на операцията?

Извинявам се, то си го пишело на сайта на клиниката - всичко е включено в цената. Лека нощ, момичета, и се надявам във вторник да мога да ви се похваля с тунинга. :D

de_ni_ 11th May 2014 20:57

Цитирай:

Първоначално написано от Miss Bond (Публикация 799014)
Операцията ми е утре сутрин! :D
Не знам дали някой ще ми отговори до утре, но имам един въпрос, който може да се стори странен и нелеп, но все пак: консумацията на храна и напитки включена ли е в цената на операцията?

Всичко ти е включено в цената - напитки, храна, консумативи, последващи планови консултации, абсолютно всичко!Извини ме, но не си спомням - ти при кой лекар си?

Miss Bond 11th May 2014 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от de_ni_ (Публикация 799016)
Всичко ти е включено в цената - напитки, храна, консумативи, последващи планови консултации, абсолютно всичко!Извини ме, но не си спомням - ти при кой лекар си?

При доктор Ильо Стоянов. ;)

marvelous 12th May 2014 10:13

Мис Бонд,аз съм на два месеца и ми е неприятно с обикновен сутиен,не издържам много,а през първия месец абсурд.Аз на моите им махнах банелите,ужасно обиват.
Сега с всяка дреха,която позволява съм си с триумфа,не го заменям.

Сигурно вече си оперирана към този час,бързо възстановяване и чакаме снимкиии и да пишеш как е минало ;)

Гуинет не съм почнала да тренирам,чакам да ми свърши и се връщам в залата,просто ме беше страх и исках да мине прегледа,за да го чуя от устата на док.
Гърдите ще ти спаднат,това е сигурно,моя триумф 75С, супер стегнат и преливащ в началото ела да го видиш сега....:(

Miss Bond 13th May 2014 10:04

Здравейте, момичета!
Вече официално съм тунингована, операцията ми мина и сега съм си вкъщи. Засега всичко е наред, дори нямам болки, движа се сравнително нормално. Болката е по-скоро като средна по сила мускулна треска. Не съм искала обезболяващи, да видим как ще е занапред.
В момента гърдите ми изглеждат доста внушително, но сигурно ще спаднат като се понаместят (въпреки че и сега ги харесвам). Е, не съм имала възможността да ги разгледам особено добре, тъй като до четвъртък, когато трябва да ми сменят превръзката, ми е забранено да свалям сутиена. Ограниченията са кофти, най-вече забраната за спорт и фитнес месец и половина след операцията, тъй като имам чувството, че съвсем ще се разплуя дотогава. Все пак би било добре хубавият бюст да върви и с един стегнат задник. :D
Изобщо не мога да осъзная, че съм оперирана, всичко мина толкова бързо... Нямам чувството, че съм правила нещо по гърдите си, единствено леките мускулни болки ми напомнят за това. Повечето момичета твърдят точно обратното - не чувстват гърдите си като свои, докато аз веднага си ги осинових, не изпитвам особена разлика.
Някой знае ли на какво точно отговаря ST-410MF? Знам, че ST=style. Не си знам и проекцията, а във форума доста момичета пишат, че са им висок, среден или нисък профил.

marvelous 13th May 2014 11:36

Честито Мис Бонд,браво,че се чувстваш добре и си ги осиновила,така ще е и за напред,късметлийка си!

И моите са Style -410 MF (MF - среден профил,пълна проекция)

Какъв кубик си,ще проверя в таблицата и ще ти кажа,точните размери ?

- Сега видях,че си 295 сс - широчина 12.00см, височина - 11.1см,проекция - 4.8 см

това предния размер преди моите,момичето, с което бях в една стая беше с такива.

Miss Bond 13th May 2014 12:40

Цитирай:

Първоначално написано от marvelous (Публикация 799033)
Честито Мис Бонд,браво,че се чувстваш добре и си ги осиновила,така ще е и за напред,късметлийка си!

И моите са Style -410 MF (MF - среден профил,пълна проекция)

Какъв кубик си,ще проверя в таблицата и ще ти кажа,точните размери ?

- Сега видях,че си 295 сс - широчина 12.00см, височина - 11.1см,проекция - 4.8 см

това предния размер преди моите,момичето, с което бях в една стая беше с такива.

Благодаря ти за отговора! :) Предполагам среден профил означава, че са поставени нито много високо, нито много ниско. А пълна проекция какво е - изпъкнали напред, с други думи натопорчени :naked: :D ?
Ти си била също при д-р Стоянов, нали? Той ми каза, че мога да сложа и твоя размер, но все пак за мен предпочете 295сс. А ти защо си била в стая с друго момиче? Моята стая беше единична, мислех, че всички са такива.:?

marvelous 13th May 2014 13:03

Аз не съм при Стоянов,а при Енчев.
По двечки бяхме в стая,но да ти кажа много по-добре така,имаш компания,разменяш контакти,още си пишем с нея :)

Да проекцията е изпъкналостта, така да се каже,т.е размерът на импланта напред.

Прикачвам ти тази снимка да видиш:
Прикачен файл 1020

Въпреки,че мен ме кефи на вид и МХ,но кой ни пита,док си знаят работата.

Guinet 13th May 2014 13:57

Miss Bond, честито!!!!! Хубаво е, че не те боли. Аз първите три дни направо откачих от бодежите в сърцето и трудността при дишането. ST май не се отнася за думата style, Soft Touch е май. Не бързай да си ги видиш, още не са това което трябва..особено с оттока между тях не можеш да добиеш представа.
Моите започват да поомекват и май и аз скоро ще ги осиновявам :-D Едното ми зърно нямя чувствителност, обаче, при Вас как е? АА и се притеснявам за белезите. Понакога имам чевството че сутиена ги претрива и ме понаболяват..мисля си дали не ги запарва и пречи на зарастването. Все пак е изкуствена материя ..Вие имали ли сте това усещане..
Видях се с бански без никакви подплънки и банели и направо се изненадах- изобщо не личеше, че са пластмасови, толкова е плавен прехода на горния полюс..
Все се каня да ви покажа снимки, но като се снимам сама изобщо не изглеждат идеални, както в огледалото, а няма кой да помоля да ме щракне..

de_ni_ 13th May 2014 21:25

Цитирай:

Първоначално написано от Guinet (Публикация 799036)
Miss Bond, честито!!!!! Хубаво е, че не те боли. Аз първите три дни направо откачих от бодежите в сърцето и трудността при дишането. ST май не се отнася за думата style, Soft Touch е май. Не бързай да си ги видиш, още не са това което трябва..особено с оттока между тях не можеш да добиеш представа.
Моите започват да поомекват и май и аз скоро ще ги осиновявам :-D Едното ми зърно нямя чувствителност, обаче, при Вас как е? АА и се притеснявам за белезите. Понакога имам чевството че сутиена ги претрива и ме понаболяват..мисля си дали не ги запарва и пречи на зарастването. Все пак е изкуствена материя ..Вие имали ли сте това усещане..
Видях се с бански без никакви подплънки и банели и направо се изненадах- изобщо не личеше, че са пластмасови, толкова е плавен прехода на горния полюс..
Все се каня да ви покажа снимки, но като се снимам сама изобщо не изглеждат идеални, както в огледалото, а няма кой да помоля да ме щракне..

Guinet, чувствителността на гърдите и на зърната може да е напълно различна м/у двете.Независимо, че и двете сиси са си твои, реакциите им може да са напълно различни.Едната гърда може да е много по-чувствителна от другата дълго време след мамото.Може да е по-подута, по-болезнена или чувствителна, раздразнена.Не ги разглеждай като две еднакви неща, всяка си има "свой живот" и мнение по него, съобрази се с това и изчакай и двете ти гърди да преживеят интервенцията върху тях и да ти стане комфортно като усещане.

Nel4ho 14th May 2014 07:19

Цитирай:

Първоначално написано от Miss Bond (Публикация 799029)
Здравейте, момичета!
Вече официално съм тунингована, операцията ми мина и сега съм си вкъщи. Засега всичко е наред, дори нямам болки, движа се сравнително нормално. Болката е по-скоро като средна по сила мускулна треска. Не съм искала обезболяващи, да видим как ще е занапред.
В момента гърдите ми изглеждат доста внушително, но сигурно ще спаднат като се понаместят (въпреки че и сега ги харесвам). Е, не съм имала възможността да ги разгледам особено добре, тъй като до четвъртък, когато трябва да ми сменят превръзката, ми е забранено да свалям сутиена. Ограниченията са кофти, най-вече забраната за спорт и фитнес месец и половина след операцията, тъй като имам чувството, че съвсем ще се разплуя дотогава. Все пак би било добре хубавият бюст да върви и с един стегнат задник. :D
Изобщо не мога да осъзная, че съм оперирана, всичко мина толкова бързо... Нямам чувството, че съм правила нещо по гърдите си, единствено леките мускулни болки ми напомнят за това. Повечето момичета твърдят точно обратното - не чувстват гърдите си като свои, докато аз веднага си ги осинових, не изпитвам особена разлика.
Някой знае ли на какво точно отговаря ST-410MF? Знам, че ST=style. Не си знам и проекцията, а във форума доста момичета пишат, че са им висок, среден или нисък профил.

ЧЕСТИТО Miss Bond, дано все така да не те боли и скоро да се похвалиш със снимки!!

Miss Bond 14th May 2014 11:25

За съжаление започна да си ме боли, чувството е като много силна мускулна треска в гърдите и действително все едно са ми сложили по един камък във всяка гърда. Доста е неприятно, но ще се търпи. То не било лесно да си силиконка. :D Знам, че всяка мацка след операцията задава този въпрос, обаче сега е и мой ред: нали болката не продължава вечно?:?:2021: Аз мисля, че до седмица-две болката трябва да поизчезне, ама знам ли... Уж имлантите ми не са големи, но пък аз имам гръбначно изкривяване и плоскостъпие, което си влияе на болката... Толкова много момичета виждам с импланти и си изглеждат съвсем добре, тренират си здраво (а, да, вие колко време след операцията започнахте да спортувате и какво точно)... Аз малко се тревожа, че дори да минат месец-два от операцията, че и шест, при упражнения за горна част на тялото, ръце, гърди и т.н., имплантите ще изскочат или ще се преобърнат. :razz: Знам, абсурдно е, но куп съмнителни мисли се мотаят в главата ми в момента. Последен въпрос: вие кога започнахте да спите настрани, да си се въртите в леглото? Аз съм свикнала да спя настрани и сега по гръб ми е малко кофти...

Nel4ho 14th May 2014 12:23

Цитирай:

Първоначално написано от Miss Bond (Публикация 799058)
За съжаление започна да си ме боли, чувството е като много силна мускулна треска в гърдите и действително все едно са ми сложили по един камък във всяка гърда. Доста е неприятно, но ще се търпи. То не било лесно да си силиконка. :D Знам, че всяка мацка след операцията задава този въпрос, обаче сега е и мой ред: нали болката не продължава вечно?:?:2021: Аз мисля, че до седмица-две болката трябва да поизчезне, ама знам ли... Уж имлантите ми не са големи, но пък аз имам гръбначно изкривяване и плоскостъпие, което си влияе на болката... Толкова много момичета виждам с импланти и си изглеждат съвсем добре, тренират си здраво (а, да, вие колко време след операцията започнахте да спортувате и какво точно)... Аз малко се тревожа, че дори да минат месец-два от операцията, че и шест, при упражнения за горна част на тялото, ръце, гърди и т.н., имплантите ще изскочат или ще се преобърнат. :razz: Знам, абсурдно е, но куп съмнителни мисли се мотаят в главата ми в момента. Последен въпрос: вие кога започнахте да спите настрани, да си се въртите в леглото? Аз съм свикнала да спя настрани и сега по гръб ми е малко кофти...

Miss Bond съжалявам да чуя,че те е заболяло :(.Принципно при всеки е субективно,аз съм на 7 дни оперирана и аз си имам два камъка,а за болката мога да ти кажа,че при мене главно в лявата гърда си ми е проблема и в гърба,но всеки ден ме боли нещо различно от вчера и с различна сила,но бавно и славно нещата малко по малко се оправят сякаш

lily.ana 14th May 2014 17:59

След около седмица ще се чувстваш по-добре Мис Бонд. Усещането за камъните по-нататък ще премине, но болките ще намаляват всеки ден (освен гърбът). За спорт трябва да изчакаш поне месец и после тренираш без упражнения за гърди. Спането настрани е индивидуално при всеки.

lily.ana 14th May 2014 18:03

Нелчо, четох в друга тема, че лявата ти е 1/2 по-голяма от дясната. Нормално е да ги усещаш различно, но такава голяма визуална разлика между двете не мисля, че е нормално, така че най-добре тичай при док.

Miss Bond 14th May 2014 19:42

Благодаря ви за подкрепата и обясненията! Вече се чувствам по-добре, посвикнах с усещанията. Пробвах някои дрехи, които преди ми бяха широки в горната част, и останах :shock:. Наистина ефект уау, ура, най-после имам цици! :2018: Знам, че е още много рано и със сигурност ще спаднат :( (аз и така им се кефя, въпреки че все още са отточни и не са придобили съвсем естествена форма). Е, разстоянието между гърдите, което си е доста голямо, се е запазило, и тъй като гледам зърната все още са си разногледи :D, но това явно си е анатомична особеност. Утре ще ходя да ми сменят превръзката и да видя какво следва.
Обаче сега си мисля за операциите на задни части, които придобиха голяма популярност в Америка. Като виждам как боли и какъв е дискомфортът при мамопластиката, просто не мога да си представя болката при импланти в дупето. Поне при гръдните импланти можеш да си седиш, лежиш, спиш нормално, докато при другата интервенция нямам идея как се справят. Аз, разбира се, не искам да си слагам, но покрай моята операция започнах да съчувствам и на другите, подложили се на естетични корекции, ама няма как, трай бабо за хубост. :D

titi1 14th May 2014 21:13

при импланти в дупето вероятно белегът ще е доста неприятен.

Guinet 14th May 2014 22:35

Miss Bond, аз съм на 20дни а вече успявам да поспя настрани..незнам обаче дали е препоръчително..но не издържам, много ме боли горе между лопатките кърба и се чудя дали е от тежестта на имплантите или от прегърбената стойка след операцията..
Много ми е странно обаче как и мен така в клиниката нищо не ме болеше и като си отидох започнаха ужасни болки и бодежи..явно дават силни обезболяващи за да си мислиш, че си ОК и да си тръгнеш по живо по здраво..
Нооо както всички казват до месец се връщаш към обичайния си начин на живот, а дано скоро след това и да може да се тренира както преди операцията. днес си мислех дали да не пробвам да отида на пилатес поне, но не си заслужава да рискувам, ще поизчакам..

Pufpaf 15th May 2014 02:17

Цитирай:

Първоначално написано от Miss Bond (Публикация 799085)
Обаче сега си мисля за операциите на задни части, които придобиха голяма популярност в Америка. Като виждам как боли и какъв е дискомфортът при мамопластиката, просто не мога да си представя болката при импланти в дупето. Поне при гръдните импланти можеш да си седиш, лежиш, спиш нормално, докато при другата интервенция нямам идея как се справят. Аз, разбира се, не искам да си слагам, но покрай моята операция започнах да съчувствам и на другите, подложили се на естетични корекции, ама няма как, трай бабо за хубост. :D

Това е голяма глупост и сега ще ти обясня защо е така ! За гърдите е разбираемо, те не могат да се променят по друг начин, но дупарата може и дори при тези които генетично са ощетени, дори и те могат да постигнат нещо впечатляващо. Лично съм виждал уникални резултати и то при най-трудните за корекция, които са плоските дупета.

Те са най-трудни за коригиране, но не и невъзможни, при тях трудното идва от това, че е необходимо покачване на мускулна маса и то не малко и това няма как да се постигне вкъщи, защото са необходими тежки тренировки с големи тежести - клекове с щанга, мъртва тяга с прави крака, напъди и т.н.

Тези които имат нужда само от изчистване на излишните мазнини и стягане на мускулите, това вече може да се постигне и в домашни условия. Знаете ли, че има импланти и за мъжки гърди и дори за други части по тялото, като прасци, рамене и т.н., вие как бихте възприели един такъв мъж, това не е ли нелепо ?

Нито ефекта може да се сравни с естествената форма на мускулатурата, нито е добра идея от където и да го погледнеш, при положение, че може да се постигне много по добър резултат с тренировки.

Аз съм го казвал и друг път и като изключим цицоманите, всеки мъж ще е на същото мнение, че дупетата на жените са най-сексуалната част от тялото им, а гърдите са някъде на трето място и нагоре. Аз погледна ли една жена, винаги поглеждам и към дупето и. На големите гърди се радват цицоманите, те друго и не забелязват дори.

Виждал съм и много често някои по пълнички жени, които по принцип имат и по големи бомби, да ги изтипосват на преден план със деколтенца и така гордо ги показват със самочувствие, но когато отместиш погледа малко по надолу и видиш широчината на габаритите и разни висящи неща, тогава възбудата се изпарява на момента.

Не искам да засегна тези жени, но това, че те са допуснали да изглеждат така, си е единствено и само по тяхна вина, без да броя тези които имат здравословен проблем, който е допринесъл за това.

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos...67135125_n.jpg

Nel4ho 15th May 2014 07:50

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 799084)
Нелчо, четох в друга тема, че лявата ти е 1/2 по-голяма от дясната. Нормално е да ги усещаш различно, но такава голяма визуална разлика между двете не мисля, че е нормално, така че най-добре тичай при док.

Да,разликата беше видима,звъннах на док. но за съжаление не можах да отида.Това се случи сутринта ,когато станах от леглото,после в рамките на деня сякаш се поуспокои и понамаля,но пак си е по-голяма от дясната.Утре ще ходя пак при док. и ще видим какво ще каже.

lily.ana 15th May 2014 08:00

Така е най-добре. Не се шашкай излишно... може и ти да си преувеличила разликата между двете. Дени ти е писала в другата тема, че е нормално едната да боли повече от другата.

Miss Bond 15th May 2014 09:28

Да, Pufpaf, прав си, напълно съм съгласна с теб. Общо взето гърдите са една от малкото (да не кажа единствената) части от тялото, които не могат да се подобрят чрез правилен начин на живот. Лицето е друго нещо - нос, устни, уши не можеш да промениш със здравословно хранене и спорт.
На мен днес ми смениха превръзките, тоест ми сложиха нови лепенки на белезите, с които ще мога да се къпя. Вече може да си вземам душ и съответно да свалям сутиена докато съм в банята. Освен това го разхлабиха и доста ми олекна. Гърдите ми все още имат оттоци и разтягания, а на единия белег май имам и хематом, но съм много прясна и предполагам на този стадий всичко това е нормално. Понеделник трябва да отида пак за нова смяна, а за конците ми казаха, че се махат на десетия ден (впрочем денят на операцията брои ли се или само дните след нея?). След махането на конците има ли други прегледи преди консултацията, която се прави на четиридесетия ден?
Последен въпрос, момичета - някоя от вас да е чувала при малко по-рязко движение на ръката шум като от изпускане на въздух, например от гумена играчка? :D Е, не толкова силно, разбира се, и не всеки път, но се чудя нормално ли е, престава ли с времето, от импланта ли е или от страничните тъкани... Нещо като гръдно пръцкане...:lol:

Guinet 15th May 2014 20:37

Miss Bond след свалянето на конците преди конролния няма други прегледи..аз даже няма да мога да отида на четиредесетия ден, а по-късно. Не се притеснявай да изчисляваш толкова точно, аз отидох на 13-тия ден за конците, заради почивните дни в началото на Май. Изобщо нищо не усетих при свалянето..аз усещах да се движи течност в едната гърда, но май вече поотшумя..днес се наложи да шофирам за малко-неприятно е, напрягат се повече мускулите, отколкото очаквах..

titi1 15th May 2014 20:39

Има значение кога точно ще се свалят конците, защото ако се преносят, съответно белега е по-грозен.

Guinet 16th May 2014 08:03

Цитирай:

Първоначално написано от titi1 (Публикация 799107)
Има значение кога точно ще се свалят конците, защото ако се преносят, съответно белега е по-грозен.

Не съм знаела, а и нямаше как с шестте почивни дни! Засега изглежда спокоен..ако закъснея за контролния, обаче, както се очертава, и не мажа с нищо, а трябва..Изглеждат си ок, като драскотини..как се преценява дали е необходимо мазане и,че незараства добре, видимо ли трябва нещо да не изглежда спокойна раната!?Често ли Докторите изписват мазане!?мога ли на своя глава да си взема някакъв крем?

Miss Bond 16th May 2014 11:14

Guinet, и аз ще закъснея с консултацията, тъй като точно на четиридесетия ден ще съм в чужбина. Ще отида веднага щом се върна.
За шофирането - аз карам шофьорски курс и другата седмица ще трябва да пошофирам. Тази седмица съм си взела почивка от шофирането, но не мога да си позволя повече разтакаване и отлагане (освен това понеделник съм и на теоретичен изпит).
За белезите на мен ми казаха с нищо да не ги мажа до консултацията, когато д-р Стоянов щял да прецени дали и какво да изпише. Не знам дали е противопоказно да ги мажеш с нещо като превантивна мярка преди консултацията. След сериозно падане по лицето преди около две години и половина и калпаво зашиване на мен ми се получи келоиден цикатрикс (повдигнат белег), тъй че сега ме е страх да не се получи същата ситуация. Ако белезите са само като драскотини, предполагам заличаването ще е по-лесно, а и с малко грим съвсем няма да се виждат. Мога да ти кажа с какво аз се мазах за белега ми: Контратубекс, но по-ефективен е Дерматикс, който обаче е и по-скъп. Има и едни лепенки - Cica-Care (чете се Цика-Кеър), те са силиконови и много ефективни при лечение на белези, особено при повдигнатите и релефните, тъй като се залепват върху тях и ги правят плоски и изравнени. На мен много ми помогна, но за тези белези не знам дали ще стане, а и точно под гърдите ще е трудно да се задържат залепени. За моя белег на лицето аз продължавам да се мажа с Дерматикс, тъй че дори докторът да не ми изпише нищо, предполагам все пак ще си го използвам и за белезите под гърдите.

titi1 16th May 2014 11:21

Относно тези лепинки Cica-Care мисля, че преди време ги коментираха тук мацките, май Лилето се включи тогава и изказа някакво мнение.

Nel4ho 17th May 2014 09:05

Цитирай:

Първоначално написано от titi1 (Публикация 799120)
Относно тези лепинки Cica-Care мисля, че преди време ги коментираха тук мацките, май Лилето се включи тогава и изказа някакво мнение.

За какво са тези лепенки и на каква цена са.На мен в понеделник ми махат конците,но в момента спортния сутиен е върху белезите и доста понаболява

Miss Bond 17th May 2014 11:21

Цитирай:

Първоначално написано от Nel4ho (Публикация 799136)
За какво са тези лепенки и на каква цена са.На мен в понеделник ми махат конците,но в момента спортния сутиен е върху белезите и доста понаболява

Скъпички са, цената е 60-70лв., в Интернет пише 69лв.: http://apteka.framar.bg/30018971/%D1...-%D1%81%D0%BC-
Другаде пише, че са 60,09лв.: http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=231072
Тук можеш да намериш отзиви за лепенките: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=126389
http://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9371
Малко информация за лепенките: https://ecosmedica.com/actual.html

lily.ana 17th May 2014 15:22

Начи, Цица Каре-то е за релефни белези. От опит ви казвам.... аз само с аки от чучулига не съм се мазала.... белезите са си белези, има смисъл да се мажат ако кожата ви е предразположена към образуване на релефни белези.... иначе мазането е само за собствено успокоение, че сте направили всичко по силите си за заличаване. Няма хирургичен белег, който да може да бъде заличен. По-скоро слушайте лекарите си и правете това, което те ви препоръчат.

Най-добрият цяр за белези е слуз от охлюви, но трябва ЗВЕРСКО постоянство.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:59.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.