Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Имената (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4473)

lori 21st June 2007 11:34

Имената
 
Момичета, пускам темата, защото ми е интересно как сте кръстили децата си или възнамерявате да кръстите (ако не е тайна де), харесват ли ви имената им, от какво сте се водили като сте избирали, имало ли е натиск при избора... Изобщо всичко, свързано с имената. :wink:
Аз от много години съм избрала женско име и смятам да го приложа след време. :wink:

apoklistika 21st June 2007 11:44

Аз съм си избрала само мъжко име- Давид, за женско дори и не съм мислила :girl_haha: А ако се омъжа са Самуранчо, сина ни ще е Дамуран :2055: :2055:

katie 21st June 2007 11:49

За моите деца би ми харесало някое благозвучно руско име, което да ми напомня за корените - Анастасия, Татяна, нещо класическо. Роди ми се сега братовчедка кръстиха я Алиса, също много ми харесва. За мъжки не съм мислила...

Devil_wears_Prada 21st June 2007 12:00

Аз за мъжко харесвам Александър, за женско - Дария, Магдалина! Живот и здраве, да си намеря мъжОТ, че тогава! :girl_haha:

karine 21st June 2007 12:01

Лора, Ния, Дара - кратки , ясни и запомнящи се, за мъже Явор, Александър(въпреки че ще му викат сашо и това ме дразни ужасно) :D

Yansi 21st June 2007 12:03

:girl_haha:
Девилче ,тамън щях да напиша ,че за момченце съм си избрала Александър :lol: това ми е любимото мъжко име :) а за момиченце съм решила Еми :D

Devil_wears_Prada 21st June 2007 12:03

Цитирай:

Първоначално написано от karine
Дара, Александър

:girl_haha: Може да му казват и Алекс(и)!

п.п.Янсе, и ти ли! :2055:

alica 21st June 2007 12:09

А мислите ли, че името оказва влияние върху живота на човека?

karine 21st June 2007 12:12

Цитирай:

Първоначално написано от alica
А мислите ли, че името оказва влияние върху живота на човека?

Разбира се :cool:

verita 21st June 2007 12:21

На мен за женско ми харесва Бианка, Мария, Тиция (нещо тея италиански имена много ме кефят) :lol: А за мъжко Георги :lol:

Да допълня, че много мразя галените имена, повечето поне. Когато имам деца няма да им ги развалям така :evil:

sladkatony 21st June 2007 12:26

:) Моите момичета са Рамона - повлияна от пънкарската група RAMONES , a малката е Симона - за да са близки като имена :D
За име на момче ми харесва - Иван, Калоян, Никола
п.п. Ако имам трета дъщеря сигурно ще я нарека Дездемона :cool: за да не се губи римата

verita 21st June 2007 12:27

Цитирай:

Първоначално написано от sladkatony
:) Моите момичета са Рамона - повлияна от пънкарската група RAMONES , a малката е Симона - за да са близки като имена :D

п.п. Ако имам трета дъщеря сигурно ще я нарека Дездемона :cool: за да не се губи римата

Хахахахаха, сори за спама, ама направо ме умори с Дездемона :lol:

lori 21st June 2007 12:29

Вероятно оказва влияние. Въпреки че всички казват, че не името прави човека, а обратното, ще се съгласите, че е абсурдно да се казваш Пенка, Кунка, Ганка, Керанка... Имам позната Пенка, млада и красива жена - е всички я знаят като Пепа или Пепи... Друга позната е Петрунка - представя се като Петя... Мисля, че е важно името да е хубаво, добре звучащо и силно и човекът да си го харесва. Друг пример - далечна братовчедка кръсти дъщеря си Атанаска, към момента детето е на 4г. и не си харесва името, иска да и викат Наси... А това, че човек прави името, ми е малко като оправдание, защото видите ли, той има кофти име, обаче е много готин и точен човек иначе... :lol: Един познат казва по повод на пълните жени - "Тя е пълна/дебела/.... (да не изброявам епитетите, защото не са много приятни), но иначе е много точен характер. Оставало и да не е точна с тази външност..." Цинично, но подобно е и при имената... :wink:

verita 21st June 2007 12:31

И аз си мразех името, сега малко посвикнах, но предпочитам да се казвам Верена :?

invisible 21st June 2007 12:31

Един ден сънувах, че имам син и го кръстих в съня ми Кристиян смятам ако наистина имам син да му дам точно това име, ако е момиче бих избрала име като Никол или Габриела :girl_in_love:

lori 21st June 2007 12:32

Веритка, как ти е пълното име всъщност? Аз мислех, че Вяра или Вера. :)

verita 21st June 2007 12:36

Вяра е, и мразя да чувам "...Надежда, Любов" като се запознавам с хората или пък "и в какво вярваш" или "може ли да ти се има вяра" :girl_cry2: Но най-много съм страдала в Германия - всеки път трябваше да го спелувам, изкилифинчваха го на Фиара, Фиая и не знам какво още, а най-тъпото беше, че всички казваха "Аз веднага ти запомних името - идва от ВИАГРА" :evil: :evil: :evil: :girl_hysteric: Направо не знам как не се сбих някой път :2010:

invisible 21st June 2007 12:38

Цитирай:

Първоначално написано от verita
"Аз веднага ти запомних името - идва от ВИАГРА" :evil: :evil: :evil: :girl_hysteric:

:lachen: :lachen: е аз да не ти казвам като си кажа моето какви са коментарите

karine 21st June 2007 12:38

Цитирай:

Първоначално написано от verita
"Аз веднага ти запомних името - идва от ВИАГРА" :evil: :evil: :evil: :girl_hysteric: Направо не знам как не се сбих някой път :2010:

:lachen: :lachen: :lachen: Абе мацко, трябва да се кефиш, че те оприличават на Виагра :girl_in_love:

apoklistika 21st June 2007 12:40

Аз едно време много си мразех името, щото Петя на руски е мъжко име, не минаваше ден, в който да не рева, що са ме кръстили с мъжко име :girl_cry2:

verita 21st June 2007 12:40

Цитирай:

Първоначално написано от invisible
:lachen: :lachen: е аз да не ти казвам като си кажа моето какви са коментарите

:shock: Че какви коментари, я кажи :lol:

Забравих, всъщност и твоето е едно от любимите ми имена :girl_dance: Ама няма да го казвам, да не те издавам :cool:

lori 21st June 2007 12:41

Цитирай:

Първоначално написано от verita
Вяра е и мразя да чувам "...Надежда, Любов" като се запознавам с хората или пък "и в какво вярваш" или "може ли да ти се има вяра" :girl_cry2: ...

Честно, никога не съм си помисляла това за твоето име. :shock: Наша работничка също е Вяра и иска да и викат Вера или Верче... Даже изрично е казвала, че не иска Вяра, но не знам защо... :shock: Името си е хубаво, на английски е Фейт, какво толкова... :wink:

Инви, май се досетих! Със седмото изкуство ли е свързано? :lol: :lol:

karine 21st June 2007 12:43

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Аз едно време много си мразех името, щото Петя на руски е мъжко име, не минаваше ден, в който да не рева, що са ме кръстили с мъжко име :girl_cry2:

Името ти е Петя :shock: Колко ми е странно, аз като те знам като Апо :lol:

Аз съм Калина, харесвам си името, ама имат навика да ми викат Калинка и това ме побърква :girl_hysteric:

invisible 21st June 2007 12:44

Цитирай:

Първоначално написано от lori
Инви, май се досетих! Със седмото изкуство ли е свързано? :lol: :lol:

абсолютно :lol: и обичайния въпрос е "Ти в коя част учасва?" :1210: :lachen:

alica 21st June 2007 12:44

За момиче - Мира, а за момче Велизар. Нямам конкретна причина освен, че ми харесват :D

lori 21st June 2007 12:46

:2055: :2055: :2055: Олеее не! Легнах от смях! Кажи "В най-новата, щот съм млада!"

И аз не знаех Апото! :lol:

verita 21st June 2007 12:46

Цитирай:

Първоначално написано от invisible
Цитирай:

Първоначално написано от lori
Инви, май се досетих! Със седмото изкуство ли е свързано? :lol: :lol:

абсолютно :lol: и обичайния въпрос е "Ти в коя част учасва?" :1210: :lachen:

Хахахахахах, може и двете да сме участвали в някой филм, ама аз само като помощен материал :lachen:

sladkatony 21st June 2007 12:48

Аз съм Антонина :) наречена съм на възможно най-много близки родственици от женски пол - АННА - е баба ми по баща, ТОНИ - е баба ми по майка и НИНА е майка ми ......... И на финала се е получило така, че сърдити в родата няма :lol:
А всъщност си обожавам името :cool:

Devil_wears_Prada 21st June 2007 12:51

Аз съм Прада и съм кръстена на дядо Прою и баба Радка! :2055: :2055: :2055:

desitta 21st June 2007 12:52

за женски имена харесвам Вероника и Виктория, а за мъжки не съм мислила много....може би Амар(до известна степен повлияно от приятеля ми, на когото баща му е иракчанин)

lori 21st June 2007 12:53

Ииии лигла с лиглите! Темата е сериозна! :shock: Вземи се в ръце да не те :2001:

pyceHka 21st June 2007 12:53

аз съм Лилия - на баба ми, а най-много мразя да ми викат Лиляна, издивяваммм!!! иначе най-честата интерпретация е ЛиДия :?

иначе няма да повярвате, че любимото ми мъжко име е Александър :lachen: ама може би щото братчето се казва така :) харесвам и Георги, Калоян също, Даниел...

женските не съм мислила - може би Александра :lachen:

verita 21st June 2007 12:53

Цитирай:

Първоначално написано от Devil_wears_Prada
Аз съм Прада и съм кръстена на дядо Прою и баба Радка! :2055: :2055: :2055:

А Девила да не ти е името, дадено в църквата при кръщенето :lachen:

Devil_wears_Prada 21st June 2007 12:55

Цитирай:

Първоначално написано от lori
Ииии лигла с лиглите! Темата е сериозна! :shock: Вземи се в ръце да не те :2001:

:oops: :lol: Еми, аз си казах сериозното мнение и беше време да се изцепя! :2055:

lori 21st June 2007 12:59

:1230: Прада, знаеш, че те :girl_in_love: така че забележката ми е съвсем добронамерена. :wink:
Съвсем сериозно ме интересуват въпросите от първия ми пост. Както споменах няма лошо да коментираме и собствените си имена. :wink:

Puppito 21st June 2007 13:12

ако имам син бих го кръстила Ивайло. иначе за мъж харесвам Георги, Александър.
за момиче...Ани, Анелия, Лили, Виолета.

преди никак не ис харесвах името, обаче напоследък съм си го обикнала :) може би намерих себе си и се "хармонизирах" :lol:

apoklistika 21st June 2007 14:10

След дълго мислене, стигнах до извода, че ако имам дъщеря, ще е или Хелена, или Мия :roll:

Atlantida 21st June 2007 14:14

Цитирай:

Първоначално написано от karine

Аз съм Калина, харесвам си името, ама имат навика да ми викат Калинка и това ме побърква :girl_hysteric:

И аз съм Калина :wink: Викат ми Кали, Калинче, Калинка....харесвам си името :wink:

Иначе....женски имена- Виктория, Каролина, Карина ?,Вероника. Мъжки....знам ли-Константин,Денис.

bimbi 21st June 2007 14:26

Цитирай:

Първоначално написано от desitta
за женски имена харесвам Вероника и Виктория

тия две имена бяха избора ми за момиче. родих обаче момче, и го кръстих Борислав, на мен и на баща му.

Witchblade 21st June 2007 14:47

За момиче Ема или Миа, за момче Даниел или Александър. Но не се знае след някоя и друга година какъв ще ми е акълът. :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:47.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.