Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Подсилване на имунната система (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3446)

verita 21st February 2007 16:43

Подсилване на имунната система
 
Стува ми се, че имунната ми система страшно много се е изхабила тази зима и имам нужда от нещо, с което да я подсиля. Не знам дали от силния стрес или от това, че не се имунизирах есента, но карам грипа вече за втори път :evil: Днес колежката ми каза, да зи взема някакви билкови таблетки от аптеката - Имунал. Някой чувал ли ги е и има ли някакви отзиви за тях или за който и да е аналогичен продукт?

sladkatony 21st February 2007 16:51

Аз проведох един курс с таблетки ISOPRENOSINE, около мен всички са доволни от него, ама е доста скъпичко, а и трябва лекар да ти направи схемата на прием. Един такъв курс е около 60лв.

apoklistika 21st February 2007 16:54

Миналата година пиех шведска горчивка и се чувствах така, все едно ще се пръсна от здраве. Яд ме е, че и тази година не пих.

Beautiful_ 21st February 2007 17:20

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Миналата година пиех шведска горчивка и се чувствах така, все едно ще се пръсна от здраве. Яд ме е, че и тази година не пих.

права си, много е добра и не само за пиене ами и за мазане, при хрема се слага с памуче в носа...както и да е :) а по темата: аз не се имунизарам защото ме е страх...от ноември месец започнах да пия витамин C - разтворим, значи изпих 2 опаковки, после си взех на таблетки и като свършиха взех Centrum. Незнам дали от витамините, но не се разболях предвид, че вкъщи наред всички боледуваха. някой и по два пъти.... :roll:

Celine 21st February 2007 17:49

Цитирай:

Първоначално написано от sladkatony
Аз проведох един курс с таблетки ISOPRENOSINE, .

и аз пия същото

katie 21st February 2007 19:16

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Миналата година пиех шведска горчивка и се чувствах така, все едно ще се пръсна от здраве.

'кво туй? :2016:

Beautiful_ 21st February 2007 19:40

това са някакви специални билки, които престояват в ракия 40 дни. действат загряващо :)

но като се замисля apoklistika може да е пила някакъв вариант на хапчета...нз

Olivia 21st February 2007 19:43

И аз незнам к'во е но ми звучи надеждно :wink:
Апоклистика веднага ела тука да кажиш кой-то-туй ?!?? :2010:

Mena 21st February 2007 21:38

Шведската горчивка е спиртен извлек от 32 билки. Пила съм я и е много приятна на вкус и има добро действие.
Препоръчва се и за вътрешно и външно използване:
Вътрешно: при сърдечно-съдови проблеми, за засилване на имунната система, подобряване на храносмилането, чернодробни и бъбречни заболявания, проблеми с кръвоносната система, главоболие, мигрена, нервно напрежение.
Външно: за по-бързото зарастване на рани, противовъзпалително действие, при алергични реакции след ухапване и ужилване от насекоми, за повърхностни белези, антисептично.

Aset 22nd February 2007 08:31

Твърди се, че ехинацеята има също действие в тази насока.
Има различни препарати.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.