Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Dii 29th November 2012 11:21

Хм, странно....мислех, че консултацията ти е била на 20 октомври...а аз като бях седмица по-рано всичко беше пълно до средата на април...както и да е...а относно въпроса ти, не помня някой от оперираните да е споменавал, че има нужда от "гледане", така, че най-вероятно ще се справиш сама...

cheryl91 29th November 2012 17:48

Искам да попитам момичета освен синините и оттоците , ( тях вече съм ги преживяла ) бях чела някъде че се получават понякога и спукани капиляри , понеже аз имам едно точно до окото , вижда се леко, но се притеснявам да не се разрасне повече . Та въпроса ми е има ли някакво лекарство за мазане или нещо за пиене , за да се премахнат ?

wonders 3rd December 2012 11:31

Ехо и аз минах :) сега чакам резултата след свалянето на превръзката, нямам спукани капиляри.

wonders 3rd December 2012 11:34

Въпросът ми е: Колко време ви беше нужно да свикнете с новата визия?

Dii 3rd December 2012 12:28

Разкажи подробности дееее, кога, къде, защо и т.н?

wonders 3rd December 2012 14:57

На 30 ноември в София,опериращ доктор Йорданов.Операция 3 часа,заспах веднага,излязох напълно от упойката за около2-3ч.нямах никакви болки с изключение на гърлото, предполагам от интубацията (все още ме боли).Най-голям проблем за мен бяха тампоните в ноздрите и това,че се налагаше да дишам само през устата. Що се отнася до премахването им, наистина е много неприятно,но не боли.Сега съм малко подута и много лилава ,но си седя на топло и чакам свалянето на превръзката! :)

wonders 3rd December 2012 15:01

Забравих да кажа ,че свалих 2 килограма :dirty_dance: ,тъй като не можех да се храня!

Dii 3rd December 2012 15:38

Заради болките в гърлото ли? Какво ти е правено по нослето и колко плати за операцията?

wonders 3rd December 2012 16:23

Mай не е заради гърлото,а по скоро защото ми беше отпаднало.Цената на операцията -2000лв.Оперирана съм по затворения начин,тъй като операцията ми беше козметична(лека гърбица и паднало връхче)нямах проблем с дишането.

Нелка 3rd December 2012 22:36

Цитирай:

Първоначално написано от cheryl91 (Публикация 780103)
Искам да попитам момичета освен синините и оттоците , ( тях вече съм ги преживяла ) бях чела някъде че се получават понякога и спукани капиляри , понеже аз имам едно точно до окото , вижда се леко, но се притеснявам да не се разрасне повече . Та въпроса ми е има ли някакво лекарство за мазане или нещо за пиене , за да се премахнат ?

Лазер. Няма друг начин, за съжаление. Имам един под окото, от години си седи там и козметик ми е препоръчвал лазер.

wonders, до месец-два се свиква с новата визия. А ти като цяло доволна ли си?

wonders 3rd December 2012 23:29

Nells,физически съм добре,но като визия, все още не съм видяла нищо.Свалянето на превръзката е в петък и истината ще лъсне :) :) .

synthia 3rd December 2012 23:40

С нетърпение чакам да споделиш впечатления след като ти свалят превръзката! Стискам палци да се е получило нослето което си искала :good_luck::2035:

Нелка 4th December 2012 02:19

Стиснати палци и от мен! :)
Ако ти хареса, ще свикнеш много бързо!

wonders 4th December 2012 10:02

Благодаря ви момичета :girl_kiss2: ,силно се надявам всичко да бъде наред!

wonders 8th December 2012 10:49

Малеее момичета,без превръзка съм от вчера.Гърбица нямам,но връхчето ми е месесто, даже огромно(моето винаги е било много тънко):girl_cry: .Възможно ли е да остане така :sad: ???

foggy 8th December 2012 16:25

Спокойно, ако преди си имала малък връх няма как да се е "уголемил":). Сигурно е оток.

wonders 8th December 2012 21:06

Дано си права, че ми е малко притеснено:-? .Между другото качих снимки преди риното в албума на профила,ама нещо не мога да се справя с аватара :wall: не става и не става!?!?

Dii 8th December 2012 21:31

Не се виждат никакви снимки ..

wonders 8th December 2012 22:06

Добреее, а сега не излизат ли в профила?

Dii 8th December 2012 23:05

Да, сега се виждат...като махнеш лонгетката ще качиш на новата визия, нали? О, сега видях, че си писала, че ти е свалена вече, значи чакаме....:)

wonders 18th December 2012 19:19

Момичета,качих снимки след риното в албума на профила:2013: ,аз съм доволна,поне за сега!

Dii 18th December 2012 19:24

Уау, Уондърс...голяма разлика, извинявай ако съм те питала и преди но ще припомниш ли преди колко време и при кого е била ринопластиката, интересно ми е защото моят нос е 1/1 като твоя преди операцията...

wonders 18th December 2012 19:29

На 30 ноември ми беше операцията(18 ден,днес), при доктор Йорданов!

Dii 18th December 2012 20:11

Ооооо, за 18-ти ден си супер...Поздравления...за прав ли е предвиден или ще има извивка? И как са при него цените и какво е правено по носа?

keery 18th December 2012 20:13

Цитирай:

Първоначално написано от wonders (Публикация 780771)
На 30 ноември ми беше операцията(18 ден,днес), при доктор Йорданов!

Страхотен резултат . Браво на Йорданов !

wonders 18th December 2012 20:14

Решихме с док да е прав,а операцията струваше 2000лв.

wonders 18th December 2012 20:17

Премахване на гърбица и повдигане на паднало връхче по затворения метод!

wonders 18th December 2012 20:19

Цитирай:

Първоначално написано от keery (Публикация 780777)
Страхотен резултат . Браво на Йорданов !

Благодаря :2004: !

кукумицинка 18th December 2012 22:10

Честито, wonders! Наистина много добре се е справил докторът.

Emma123 30th December 2012 21:10

Само аз ли не разбирам къде са снимките?

synthia 6th January 2013 22:30

Аз също искам да видя снимките.. :))

Ilianka93 13th January 2013 12:45

Понеже операцията ми наближава имам въпроси за възстановителния период.
След колко време може да се тренира ?По-конкретно бягане,за упражненията сигурно почти веднага...

Кога може да се ходи на сауна ,солариум и други топли места или веднага ще се появяват оттоци от топлината..

Благодаря предварително! :-)

А и дали трябва и на краката да нямаш лак на ноктите по време на операцията или важи само за ръцете ...

Нелка 13th January 2013 13:14

Цитирай:

Първоначално написано от semele (Публикация 781308)
Понеже операцията ми наближава имам въпроси за възстановителния период.
След колко време може да се тренира ?По-конкретно бягане,за упражненията сигурно почти веднага...

Кога може да се ходи на сауна ,солариум и други топли места или веднага ще се появяват оттоци от топлината..

Благодаря предварително! :-)

А и дали трябва и на краката да нямаш лак на ноктите по време на операцията или важи само за ръцете ...��

Поне месец изчакай със спорта! При физически усилия неволно правим гримаси, и е опсано да се размести нещо, преди да е зараснало. Също така не е добре за отока. Сауната поне 2 месеца, солариума поне 6!!!

Ilianka93 13th January 2013 15:13

Ясно,значи тен чак лятото(или и за слънце важи 6 месеца?),сауна направо догодина ...

Dii 18th January 2013 14:35

Здравейте, 4-ти ден ми е след операцията и искам да питам тези на които им е правена и септопластика, дали са виждали пластините си, защото аз в едната ноздра, тази, която беше стеснена от кривия септум виждам нещо бяло, прилича на пластмаса и самия отвор е все още стеснен, все едно както си беше преди операцията, и също, когато се слагат такива плаки за застопоряване на септума и в двете ноздри ли се слагат?

rimi 11th February 2013 15:27

Момичета и аз искам да попитам нещо ако някой може да ми помогне със съвет Преди една година се оперирах при Енчев когато ми свали лонгетата щях да умра на върха на носа имах огромна дълбока рана. Отгоре между очите на гърба на носа ми беше направил дупка без да ми затвори страничните кости и там където е вдлъбнатината кожата потъмня и стана като лилаво петно.Отидох при него и му показах дупката и той ми инжектира хилуронова киселина изкарах лятото криво ляво но това петно почна пак да потъмнява възможно ли е да се увреди кожата на това място имам записан час за консултация в Истанбул за началото на март и ме е страх да не се случи нещо и да ми се налага по спешност да правя нещо тук в София. А за белега да не ви говоря преставете си картата на България точно такава форма има белега върху почти целия връх на носа ми.Дори не съм сигурна че който и свестен доктор ще се наеме с моя случай но поне има в какво да се надявам защото последната 1 година направо ми се разби живота

rimi 11th February 2013 15:33

май в тази тема не се е писало скоро някой може ли да ми каже коя е по посещавана

el1nor 12th February 2013 10:05

http://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26 Тук можете да видите всички теми и датата на последното мнение.

Dii 14th February 2013 08:42

Някъде по темите бях чела от кога може да се ползват лепенките за черни точки на носа, но не си спомням в коя тема точно и не ми се търси сега...та...от кога започнахте да ги ползвате?

vvvasilev 16th February 2013 21:46

Привет на всички,
намислил съм да си оперирам носа - нямам проблеми, просто да махнат гърбицата. Чупил съм го преди 4 години но се възстанови бързо. Въпросите са ми:
- живея и работя в Белгия. Противопоказателно ли е летенето (по-ниско атм. налягане например) след операцията и ако да - след колко време мога да се прибера? Мога да си отложа срещите и да работя отвкъщи не повече от 2 седмици..
- Колко време след операцията човек е страшен за гледане? Все пак дори и да успея с пътуването - срещите ми понякога са отразявани по ТВ.
- Гледам че пише да не се ползва солариум. През Юни съм наел вече яхта и имам организирани активности. Освен това обикновено като плавам се гмуркаме. Та - ако направя операцията през Март, мислите ли че през Юни ще мога да плавам (показвам на слънце) и да се гмуркам (не големи дълбочини)?
- Чета много мнения за втори и трети операции... На всички ли се налага втора?? Какъв е процента успеваемост при първа още?
Предварително ви благодаря


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.