Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Месечният Цикъл (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3351)

flakita 8th February 2007 23:48

Месечният Цикъл
 
Милички много се чудих дали си заслужава цяла тема за това, но все пак реших да направя, пък може и някой друк да има този проблем и да сподели :wink: .
Та, не ми е идвал цикълът повече от 5 месеца :? . Утре майка ми май ще се обади на кенеколога ни да го пита, ама аз искам и Вас да питам, че като го знам него.. Та не знам какво да правя, страх ме е, че той ще каже да пия Б12 :2009: , а от тях как се пълнеее :shock: ! Направо съм се отчаяла от всякъде. И то даже днеска след училище майка ми ме пита от колко време не ми е идвало и аз катоо се замилих :| , а изобщо не се бях сещала за това :roll: . Вие правите ли нещо, ако не Ви идва толкова дълго време(освен да ходите на генеколог и да си правите тестове за бременност де :roll: )? Пиете ли витамини или нещо друго? Помага ли Ви нещо натурално? Моля Ви се споделете :1223: !Благодаря Ви предварително :girl_kiss2: ! :1201:

apoklistika 9th February 2007 00:25

Предвид възрастта ти, може би и не е толкова странно, явно все още не ти е редовен цикъла, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на гинеколог. Не може просто ей така да те накара да пиеш нещо, трябва да ти направи изследвания, за да установи причината. Може и да става въпрос за някакъв хормонален дисбаланс.
Аз такива проблеми никога не съм имала, дори и в началото, като почна да ми идва цикъла. След това доста годинки пих противозачатъчни и можех да предвия дори часа, в който ще ми дойде. Сега от няколко месеца съм ги спряла, но цикъла ми продължава да бъде точен.

LILenceto 9th February 2007 00:51

А как ти се отразиха противоза4ата4ните? Някакви страни4ни реакции? Питам,за6тото и на мен ми предстои по са6тите при4ини(нередовна менструация). Ти какви си пила?

Flame73 9th February 2007 00:56

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на гинеколог.

Послушай Апоклистика!

М/у другото,спомням си,че в пуберитета ми и при мен имаше такива разминавания-два,три пъти в годината имах застой.При мен винаги са биле и болезнени първите дни.След като родих съм точна всеки месец,и нямам никакви болки!

А ти не се шашкай...Мисля,че на прегледа ако всичко е О.К.е излишно и да се приемат каквито и да е лекарства.

apoklistika 9th February 2007 01:29

Цитирай:

Първоначално написано от LILenceto
А как ти се отразиха противоза4ата4ните? Някакви страни4ни реакции? Питам,за6тото и на мен ми предстои по са6тите при4ини(нередовна менструация). Ти какви си пила?

Аз не съм ги пила с тази цел, пих само заради контрацепция.
Не съм имала никакви странични ефекти, но много е важно да ти ги изпише гинеколог, за да са точно подходящите за теб.

bimbi 9th February 2007 07:51

а що чака 5 месеца?
мен лично ми е прескачало месец, при стрес, ама толкова много... 8)

chervenokoska_2 9th February 2007 08:23

Сестра ми след операция на киста й препоръчаха да пие противозачатъчни. Цикъла й редовен, но страничния ефект беше появата на много тежка мигрена. Като ги спря сега и тя изчезна. Имам приятелка, която никога не знае кога ще й дойде цикъла - през месец или през 6. Тя беше много слаба, с възръста качи няколко килца и малко се постабилизираха нещата, но пак и е нередовен. Но тя не пие нищо и всичките изследвания са й ок. Всичко е до организма.

rusokoska` 9th February 2007 10:15

Имам приятелка ,на която не й идва по 8 9 10 месеца :( ходила е на гинеколог предписаха й разни хормони и пак си е така.Наистина варви при твоя гинеколог , но се консултирай и с друг гинеколог.

lenda 9th February 2007 10:26

Цитирай:

Първоначално написано от flakita
страх ме е, че той ще каже да пия Б12 :2009: , а от тях как се пълнеее :shock:

Това ме навежда на мисълта,че правиш диетки в стил солетки,бисквитка,гладуван ия,чайчета с лимончета и т.н ,да?Ако не се храниш добре(а на твоята въраст това си е буквално гавра с хормоналният баланс ) ,не се учудвай защо цикъла ти го нема...Иди на лекар,но знай,че с медикаменти нещата няма да тръгнат на добре...

Favoritkata 9th February 2007 11:23

На мен ми предписаха противозачатъчните отново точно за регулиране на цикъла.Преди известно време ги пих 6 месеца,всичко се оправи,обаче миналия месец пак не ми дойде.Взех си тест за бременност Sure Check показа,че валиден.Затова отидох на ендокринолог този път и тя ми каза още 3 месеца да ги пия същите+още едно лекарство за тестостерона,че ми е завишен.Според мен както и другите момичета те посъветваха,най-добре иди на гинеколог,най-много да ти пусне хормонални изследвания да види точно какво не е наред и ще ти предпише спрямо това хапченца :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:08.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.