Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Тренировки вкъщи (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Тичане по стълби (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7412)

elsy 29th September 2008 22:44

Тичане по стълби
 
Ако нямям пътечка или велоаргуметър с какво да заменя тичането на стадиона...тичането по стълви добре ли е?
И да питам още нещо по-добре ли е да тичам на пресечена месност?

Solver 29th September 2008 22:48

Добре е за самото натоварване, хубаво е да има лек наклон попринцип и така тичането е по-ефективно. По стълби не е за препоръчване, в смисъл това го правят хора с други цели, по-скоро ненормални спортисти :lol: Тичането по стадион можеш да го замениш с тичане на пътечка, най-добре е така.

elsy 29th September 2008 22:53

а ако тичам на черен път по-добре ли е защото ми се вижда по-лесно;на стадиона тичам 4 и 400 км.,а на черен път 7 км.

Solver 29th September 2008 22:57

По неравности попринцип не е хубаво да се тича, най-малкото всякакви контузии може да се получат, а 1 стъпване на криво и си кълчиш глезена. Ако е равна поляна, ако е изкачване по планина (не тичане) или пък тичане по някакъв естествен наклон, но равен път - добре. Но пак казвам най-лесно е на пътечката, хубавите пътечки имат и избор за наклон в проценти. Избираш скорост, наклон и правиш работата перфектна :) Поне зимата това е решението.

еМ ДжИ 29th September 2008 23:04

Аз преди 2 години, когато живеех на 12тия етаж се бях зарибила да тичам по стълбите.. всяка сутрин правех по 4 слизания и 3 качвания без почивка и после коремни преси (в нас де, не на стълбите ;)) И да ви кажа имаше страшно бърз ефект. За две седмици видимо се стегнах. Ама е мнооого гадно, а и съседите започват да те мислят леко за ку-ку :lol:

elsy 29th September 2008 23:19

еми значи ще си тичам на пътечка,чесно казано сталбите ми се виждаха по-привлекателни :) понеже се движиш нагоре,на доло :wink:

rokoko 29th September 2008 23:33

Абе на мен ми се вижда скука да тичам на пътека
но нямам избор
щото парка, където стават адските тренировки ми е далеч
и дефакто
за да стигна до него
ще направя кардио
а и на връщане
потна през центъра трябва да мина
и най-много да се разболея

elsy 30th September 2008 23:13

Е аз живея до София и има колко искаш терен за тичане на открито :lol:

mira_sm 1st October 2008 11:11

Пробвала съм и мисля, че е много добре. Моят начин беше пет изкачвания и слизания на 9-те стъпала към тавана с тичане и десет с ходене - и така до десетина повторения. Проблем са само съседите, които наистина има опасност да те вземат за луд, пък и да не те вземат, неудобно се чувстваш (аз поне). Сега съм в 13-етажен блок, постоянно някой влиза и излиза и не го практикувам това. Но си е много добро натоварване според мен.

еМ ДжИ 1st October 2008 11:19

Да, а особено, ако си опакован с неопренови гащи и колан... :) Не за луд, ами незнам... ама си беше добре. Сега като съм на 3тия етаж и трябва да правя много повече слизания и качвания .. не става.. пък и повечето съседи тук са възрастни хора.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.