Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

dessi_999 15th October 2016 21:12

Цитирай:

Първоначално написано от aliona (Публикация 810205)
Аз бях в Истамбул при него на преглед,а защо си платила 40 лв при положение че тук писаха консултации в София са безплатни :2009:
Аз отказах се да се оперирам при него,защото 4000 евро само за премахване на сраствания на меки тъкани за мен е прекалено огромна сума без никаква ринопластика... едно момиче от форума ми сподели за още един доктор от Турция,прегледах снимките,доста добри резултати
https://www.facebook.com/rinoplasti/?fref=ts

Здравейте. Аз съм човека , който се занимава с организацията на пациентите на доктор Дилбер в България. Нека не остава грешно впечатление във хората които четат и се интересуват от темата. Никъде не съм писала че прегледите са безплатни. Прегледите са платени и ще бъдат платени и следващия път както са платени при всички Български лекари. Също така всички бяха уведомени за часа мястото и таксата за преглед . Времето за преглед беше 15-20 мин. което според мен беше напълно достатъчно. За сравнение за същата консултация Джамбазов взема 60лв. прегледа му за 2 ма пациета едновременно трае точно 5 м. Все пак доктора е дошъл от Турция да уважи Българските си пациенти и мисля че е съвсем нормално да се заплати за труда който е положил лишавайки се от уйкенда си.

liliann 15th October 2016 23:00

Да,аз знаех за таксата и в никакъв случай не искам да кажа нещо лошо-Деси беше много мила и отзивчива,предполагах,че и няма да е дълга консултацията,тъй като за два дни е имало предполагам много пациенти,които са искали да се видят с доктора,на мен просто ми мина като миг това време...Между другото преместиха ми датата по-рано ,знак ли е не знам вече и аз...Aliona много добри снимки има доктора,за който писа.Ти си се оперирала при него така ли,не разбрах от постта,извини ме ако съм пропуснала.

aliona 16th October 2016 13:10

Цитирай:

Първоначално написано от dessi_999 (Публикация 810207)
Здравейте. Аз съм човека , който се занимава с организацията на пациентите на доктор Дилбер в България. Нека не остава грешно впечатление във хората които четат и се интересуват от темата. Никъде не съм писала че прегледите са безплатни. Прегледите са платени и ще бъдат платени и следващия път както са платени при всички Български лекари. Също така всички бяха уведомени за часа мястото и таксата за преглед . Времето за преглед беше 15-20 мин. което според мен беше напълно достатъчно. За сравнение за същата консултация Джамбазов взема 60лв. прегледа му за 2 ма пациета едновременно трае точно 5 м. Все пак доктора е дошъл от Турция да уважи Българските си пациенти и мисля че е съвсем нормално да се заплати за труда който е положил лишавайки се от уйкенда си.

Тук във форума не съм видяла да е уведомено за таксата на доктора,може да е било другаде споменато,за това и се получиха грешни впечатления. Никой не искал да обижда труда на доктора :)

aliona 16th October 2016 13:12

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810208)
Да,аз знаех за таксата и в никакъв случай не искам да кажа нещо лошо-Деси беше много мила и отзивчива,предполагах,че и няма да е дълга консултацията,тъй като за два дни е имало предполагам много пациенти,които са искали да се видят с доктора,на мен просто ми мина като миг това време...Между другото преместиха ми датата по-рано ,знак ли е не знам вече и аз...Aliona много добри снимки има доктора,за който писа.Ти си се оперирала при него така ли,не разбрах от постта,извини ме ако съм пропуснала.

Не съм се оперирала още,гледам да не избързвам с решението си,проучвам доста внимателно всеки препоръчан доктор.

JennyMG 16th October 2016 17:12

Здравейте на всички!

Аз се оперирах при Дилбер преди 5 седмици. Ще се опитам да бъда максимално полезна за всички тук като ви дам малко повече информация. За мен това е първа ринопластика и основният ми проблем беше, че носът ми е прекалено дълъг за моето лице и с гърбица (не много-голяма, но забележима). Избрах доктора благодарение на този форум и бях на консултация с него в София през лятото, организирана от Деси.

Ето и моята история.

Преди операцията: Отседнах в апартамент в Истанбул, който си намерих през Booking. Имах придружител, който да ми помага и ви препоръчвам вие също да вземете някой с вас, тъй като първите дни след операцията няма да ви е лесно. Преди операцията имах една консултация с д-р Дилбер в кабинета му, на която обсъдихме подробности и имах възможност да си задам въпросите. Не беше необходимо аз да му обяснявам какво очаквам, тъй като той пръв ми обясни какво ще направи с нослето и неговите виждания съвпадаха напълно с моите желания. Направихме Photoshop на място, който дава приблизителна представа за резултата. След консултацията заедно с преводачката Джеврие отидохме до болницата, в която се правят операциите, за да ми вземат кръв за изследвания. Болницата е изключително модерна и чиста, нищо общо с повечето болници в България. Операцията ми беше на следващия ден след консултацията рано сутринта, беше ми забранено да се храня или да пия течности минимум 8 часа преди самата операция.

Операцията: Сутринта преди самата операция ме настаниха в стаята ми (която е като хотелска стая, има и място за придружител). Преводачката беше с нас още от сутринта и помагаше за всичко. Една от сестрите в болницата дойде, даде ми специална престилка и шапка за операционната да се преоблека, както и едно хапче, което повлия доста отпускащо. Не бях притеснена изобщо нито за момент. Вкараха ме в операционната и последното, което помня преди да заспя е как анестезиологът ми задаваше въпроси относно работата ми, а аз давах несвързани отговори. Самата операция е била с продължителност около час и половина. Събудих се в стаята ми с лед на очите, нямам ясни спомени за първите моменти след операцията. За мен този първи ден си беше доста тежък, вероятно от упойката ми се повдигаше много и не успях да хапна нищо до следващия ден. Чувствах се наистина много замаяна и отпаднала, но и това отмина. На следващата сутрин д-р Дилбер дойде да ме види за кратко и по-късно през деня си тръгнах от болницата.

След операцията: За мен първите няколко дни не бяха никак приятни. Трудно е да се храниш нормално, трябва да спиш полу-изправен, но ме крепеше мисълта, че накрая ще имам хубаво носле. Изключително много ми помогна моя приятел с пазаруване, приготвяне на храна и морална подкрепа, така че силно ви съветвам да не ходите сами. На 7-ми ден след операцията отидох отново до кабинета на доктора, където неговата сестра ми свали гипса, имах възможност да видя нослето, което беше страшно подуто за кратко и след това ми сложи лепенки. На тази консултация ми извадиха и тампоните от носа (за които дори не подозирах, тъй като първите дни можех да дишам без проблем преди носа да се запуши). Следващото ми посещение при доктора беше точно преди да си отпътувам за България - на 11 ден след операцията. Тогава ми свалиха конците, смениха ми лепенките с нови и тръгнах за вкъщи. Аз постоях малко повече време с лепенки, тъй като доктора обясни, че костите ми са доста тънки и е най-добре да съм една идея по-предпазлива.

Вече, както казах, минаха 5 седмици след операцията. Все още имам подуване особено в областта на връхчето. Нослето е чувствително на допир и се опитвам да го пазя максимално. Доволна съм от това, което виждам в момента, но очаквам да спадне още. Радвам се, че се подложих на операцията и че избрах този лекар за себе си. Ако имате въпроси, можете да ме питате. Ще се радвам да ви помогна. :)

Ellia 16th October 2016 17:40

Цитирай:

Първоначално написано от JennyMG (Публикация 810212)
Здравейте на всички!

Аз се оперирах при Дилбер преди 5 седмици. Ще се опитам да бъда максимално полезна за всички тук като ви дам малко повече информация. За мен това е първа ринопластика и основният ми проблем беше, че носът ми е прекалено дълъг за моето лице и с гърбица (не много-голяма, но забележима). Избрах доктора благодарение на този форум и бях на консултация с него в София през лятото, организирана от Деси.

Ето и моята история.

Преди операцията: Отседнах в апартамент в Истанбул, който си намерих през Booking. Имах придружител, който да ми помага и ви препоръчвам вие също да вземете някой с вас, тъй като първите дни след операцията няма да ви е лесно. Преди операцията имах една консултация с д-р Дилбер в кабинета му, на която обсъдихме подробности и имах възможност да си задам въпросите. Не беше необходимо аз да му обяснявам какво очаквам, тъй като той пръв ми обясни какво ще направи с нослето и неговите виждания съвпадаха напълно с моите желания. Направихме Photoshop на място, който дава приблизителна представа за резултата. След консултацията заедно с преводачката Джеврие отидохме до болницата, в която се правят операциите, за да ми вземат кръв за изследвания. Болницата е изключително модерна и чиста, нищо общо с повечето болници в България. Операцията ми беше на следващия ден след консултацията рано сутринта, беше ми забранено да се храня или да пия течности минимум 8 часа преди самата операция.

Операцията: Сутринта преди самата операция ме настаниха в стаята ми (която е като хотелска стая, има и място за придружител). Преводачката беше с нас още от сутринта и помагаше за всичко. Една от сестрите в болницата дойде, даде ми специална престилка и шапка за операционната да се преоблека, както и едно хапче, което повлия доста отпускащо. Не бях притеснена изобщо нито за момент. Вкараха ме в операционната и последното, което помня преди да заспя е как анестезиологът ми задаваше въпроси относно работата ми, а аз давах несвързани отговори. Самата операция е била с продължителност около час и половина. Събудих се в стаята ми с лед на очите, нямам ясни спомени за първите моменти след операцията. За мен този първи ден си беше доста тежък, вероятно от упойката ми се повдигаше много и не успях да хапна нищо до следващия ден. Чувствах се наистина много замаяна и отпаднала, но и това отмина. На следващата сутрин д-р Дилбер дойде да ме види за кратко и по-късно през деня си тръгнах от болницата.

След операцията: За мен първите няколко дни не бяха никак приятни. Трудно е да се храниш нормално, трябва да спиш полу-изправен, но ме крепеше мисълта, че накрая ще имам хубаво носле. Изключително много ми помогна моя приятел с пазаруване, приготвяне на храна и морална подкрепа, така че силно ви съветвам да не ходите сами. На 7-ми ден след операцията отидох отново до кабинета на доктора, където неговата сестра ми свали гипса, имах възможност да видя нослето, което беше страшно подуто за кратко и след това ми сложи лепенки. На тази консултация ми извадиха и тампоните от носа (за които дори не подозирах, тъй като първите дни можех да дишам без проблем преди носа да се запуши). Следващото ми посещение при доктора беше точно преди да си отпътувам за България - на 11 ден след операцията. Тогава ми свалиха конците, смениха ми лепенките с нови и тръгнах за вкъщи. Аз постоях малко повече време с лепенки, тъй като доктора обясни, че костите ми са доста тънки и е най-добре да съм една идея по-предпазлива.

Вече, както казах, минаха 5 седмици след операцията. Все още имам подуване особено в областта на връхчето. Нослето е чувствително на допир и се опитвам да го пазя максимално. Доволна съм от това, което виждам в момента, но очаквам да спадне още. Радвам се, че се подложих на операцията и че избрах този лекар за себе си. Ако имате въпроси, можете да ме питате. Ще се радвам да ви помогна. :)

Здравей JennyMG,

моята операция при Дилбер беше преди близо 8 седмици. И при мен връхчето е още чувствително, твърдо и подуто, но отоците спадат с всеки изминал ден. Все повече и повече си харесвам нослето и се радвам, че и при теб е така :)

mitkui 16th October 2016 19:12

Дават двамата доктори Енчеви по БТВ lady. :)

mitkui 16th October 2016 19:55

Цитирай:

Първоначално написано от Chocolate9 (Публикация 810204)
Здравей, London123. Аз много добре си спомням твоя случай, бях на всички консултации, за да превеждам на пациентите. Прочетох поста ти и честно казано ми стана малко неприятно, защото ситуацията не беше такава каквато си я описал. Не знам дали проблемът е бил в това, че не си разбрал, опитах се да ти обясня, колкото мога по-обстойно думите му. Все пак ще се опитам отново, надявам се този път да ме разбереш.
Твоят случай в действителност е сложен, тъй като гърбът на носа ти е прекалено издълбан (както беше и при мен след операцията ми при Емил Георгиев) и ще се наложи присаждане на кост. Илхан ти предложи няколко варианта това да се случи: чрез вземане на материал от собственото ти ребро, закупуване на такъв от Германия или запълване чрез собствена мазнина. Предложи ти всички тях, защото ти спомена, че професията ти е фитнес инструктор, а тя е свързана с тежки физически натоварвания, вдигане на тежести и т.н. Следователно, ако ти се вземе материал от реброто, е възможно да не можеш повече да я практикуваш или поне за дълъг период от време.
Освен това, искам да те поправя за друго нещо. Не е казвал, че си най-сложният му случай. Каза, че до сега не е имал пациент с подобна професия, на когото да се налага вземане на материал от реброто и не знае дали след такава интервенция отново ще можеш да я практикуваш. Затова и те посъветва да избереш по-лек за теб вариант. Смятам, че е по-правилно да ти каже истината и да те предупреди за всички възможни рискове, отколкото да ти създава напразни надежди и след това да си разочарован, както веднъж вече ти се е случило тук.
От поста ти разбирам, че си си запазил дати за операция, както при Илхан, така и при Дилбер. Моля те в близко бъдеще да решиш при кого ще се оперираш и да ми кажеш, защото има доста желаещи за твоята дата. Благодаря предварително!

Цитирай:

Първоначално написано от Pufpaf (Публикация 810203)
@London пиши с фонетична кирилицата, защото тая боза е много дразнеща за четене, в нормален форум с модератор, щяха да ти изтрият мнението. Нямаш оправдание за писането, всеки има фонетична кирилица на компа си и не знам що ги правиш тея шльокавици.

Явно не знаеш нещо много важно за Илхан и нека всички да го запомнят - Илхан не обича да оперира мъже, той е абсолютен женкар и предпочита да оперира само жени и ако са и красиви още по-добре Не случайно е протекла така и консултацията, той има предостатъчно пациенти, графика му е фул и сигурно ще е доволен ако се откажеш и на твое място да запише някое момиче.

Знам за едно момче българин, който е останал недоволен от операцията при него и то за първа операция.
Въпреки, че един случай не е мерило, то това, че предпочита само момичета за пациенти е факт,. Може дори да видите колко е щастлив като позира за снимки с момичетата, които е оперирал, погледа му е доста похотлив :)

Инак случая ти е от сложните, това е факт, присадките и ако е по-голяма си е сложна операгия, но те имат опит. И двамата с Дилбер са правили доста такива носове, но Илхан със сигурност ще е правил повече. Не знам какво точно е искал да ти инжектира и дали е трайно като присадката.

Сигурно с времето ще измислят заместващи биологични материали и дори сега вече има такива, но в момента ги изпитват и след няколко години вече няма да има нужда да се взима материал от кост или хрущял. Ще опитам да намеря статията, която скоро четох.

ПуфпаФ , не си съвсем праФ . :) Вярно е , че изглежда и създава впечатление на самовлюбен тип , обаче това е основно ако му гледаш ФБ и Инстаграм . На мен лично много ми допадна , това че има естетско отношение във всичко което прави и извън работата си . Това за мен е показателно как би си свършил работата . Лично аз не съм усетил никакво пренебрежително или негативно отношение ,, заради това , че съм мъж . Поздрави и успех на всички .

liliann 16th October 2016 20:41

Благодаря момичета,че сте толкова изчерпателни,а кога окончателно ви махнаха лепенките и ще мога да се появя и на работа? Много полезна информация,а най-вайното е,че сте доволни и щастливи от резултата. Най-рано при Илхан ми отговориха,че има дати чак за юни... :(

liliann 16th October 2016 20:46

JennyMG ,ако не възразяваш би ли ми изпратила снимки на пощата-mmsales09@abv.bg или лично съобщение,много ще съм ти благодарна!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:59.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.