Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

swe3tynka 13th January 2010 17:14

Ухаа..колко много сте изписали ^^

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
По-прости ги прави закуските, а не да смесваш овеса с по 5 вида сушени и още 5 вида сурови плодове, че лъжички какао и подобия... Това е храна за рецепторчетата по езика, не за тялото ти.

mindbender, за мен е важно храната ми да бъде удоволствие, не мога просто да 'пъхам' там нещо, колкото да залъжа стомаха. Закуската и за мен също е най-важното хранене. Обичам тя да е вкусна, удволетворена съм от себе си като е здравословна и се чувствам добре като е лекичка. Мисля, че днес открих моята си закуска, която съчетава и трите горепосочени. Довечера в отчета ще я напиша! :D

Цитирай:

Първоначално написано от aniK
Аз разсъждавам така:
- Около 3-4 години през този период съм се хранила супер билдърски - немазни филета, бяло пилешко месо, ориз, по-рядко картофи - тогава бях в най-добрата си форма, но и много тренирах (еее, момински живот)
- От януари 2006 до това лято спазвах НВД, като първите 2 години абсолютно стриктно - отново супер форма,

Съдейки по себе си, съм по-същия начин. Естествено нямам 'стаж' като anik, но аз се хранех само 2 седмици БЕЗ въглехидрати (единствено от зарзават), само на протеини, полезни мазнини и фибри и бях и се чувствах в страхотна форма. Поизчистих се видимо (за мен де, за останалите винаги съм слаба и нямам какво да чистя :? :evil: ). Но режимът е тежък (отново-за мен), това изчисляване, плануване и пресмятане ми взима страшно много от енергията, която ми е необходимо. Затова предпочитам нещо не толкова крайно.
Аз, ако се хранех като Abbi щях да съм постоянно гладна (знам го, просто защото доста време се изхранвах точно така, че и по доста по-малко храна..но резултат веднага=> аменорея), затова не одобрявам менютата й. Не мисля, че храната й не е здравословна или е лоша, просто ми се вижда страшно нискокалорична като цяло и малко като количество. Не виждам и нищо по-'стабилно' като изключим изварата или някое друго месо (но ти, mindebender, си вегетарианец, затова и не очаквам вижданията ни относно тези храни да са еднакви :) ). Abbi, нямам нищо лично към теб, напротив, точно затова искам да разясня коментарите си към твоите менюта :)

Лично за мен, за моето тяло, ми се струва, че най-разумният режим за поддържане (че и за сваляне с повече кардио) е този:

сутрин: въглехидрати (идващи от овес/елда/евентуално пълнозърнест или ръжен хляб рядко и по-малко/сушени или пресни плодове)
обяд:
-в тренировъчен ден: сложни въглехидрати + зеленчуци
-в нетренировъчен ден: протеини + зеленчуци
вечеря: протеин (в малко количество) + зеленчуци
междиини евентуално:
-сутрин или преди/след тренирвока: плод/черен шоколад с висок процент какао, но до 20-30гр
-следобяд: сурови ядки (пак до 30гр)

Това, мисля за мен е най-добрият и балансирам режим, на който тялото ми се чувства най-добре, не гладувам и ми е комфортно. Не знам, ще се радвам и да чуя някое друго мнение (anik :!: ) .

blin, (hug). Скоро и теб те мислех. Как върви с училището? Ами диетите? До къде я докара? Пиши по-честичкооо...липсваш ни!! :*

Moly, мен отново ми харесва менюто ти! :) Знаеш ли какво си мислех.. ти сега от втория срок първа смяна ли ще си? Искаш ли да ходим заедно на курсове по йога? Намерих страхотно място, преподават професионалисти, а тренировките са по час и половина :P Аз просто нямам търпение да обърнат смените, за да почвам. Мисля да ходя 2 пъти седмично. От сега започнах да си заделям парички, че не искам да притеснявам мама, а наистина ужаснооо много ми се ходи! :girl_haha: Какво мислиш? :P




moly555 13th January 2010 19:53

Усещам, че тези дни ям през втората част на деня, но това е защото съм на училище от 07.00 до 15.00... Но трябва да се стегна, не да се оплаквам!
Swe3ty, аз съм първа смяна целогодишно. Идеята ти е супер, но зависи от цени, време, място, график. Сега ми трябват доста усилия, за да успявам да съчетавам училище, курсове, спорт, но като разбереш повече по въпроса ми пиши. Ще го мислим :)

swe3tynka 13th January 2010 21:35

Moly, ще ти пиша ЛС довечера или утре, аз всичко съм проучила вече! :D

Ето ми днешния отчет, кажете си мнението, моля :P

07:00-07:45: йога + 15мин гимнастика
08:00: 4с.л.овесени ядки с орехи,бананов чипс и малко стафиди, поръсени с кокосови стърготини (любимата ми закуска от тук нататък! :D )
11:15: голяма зелена ябълка
15:30: пъстърва на скара (~180гр), салата от 2 домата, пр.лук и 1/2 краставица
21:30: салата като обедната + 100-150гр извара, 3-4 маслини

Вода: 2.5л :cool:

След обяда постоянно се наливах с вода, мноого бях жадна. А нищо солено не съм яла? Странно. Апетитът ми е намалял, вечерята ми беше, за да има нещо, че иначе знам утре сутрин как ще се събудя :twisted: Днес е нетренировъчен. Утре обаче съм си на фитнес ^^ Коремът ми е много спокоен! Наистина, подутичък е, но определено ги няма болките и газовете, а и горя от енергия. Превъзходно!:cool:

root 13th January 2010 23:13

blinblin, имаш медено ЛС :D
Moly, и тренировките, и храненето ти ми харесват. Номер 1 си!!! :D

Вече за поне 100-тен път се убеждавам, че повечето жени се ръководят от вкусовите рецепторчета в устата и чувството за глад в стомаха... В някой случай, даже не е глад, ами просто не са свикнали да са с празен стомах. Както и да е... няма да задълбавам :)

blinblin 13th January 2010 23:51

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Вече за поне 100-тен път се убеждавам, че повечето жени се ръководят от вкусовите рецепторчета в устата и чувството за глад в стомаха...:)

Естествено,иначе какъв е смисълът да ядем...Поне да се насладим на изяденото :lol: А пък говорят,че жените не мислели логично.... :lol:
swe3tynka,радвам се,че днес ти е бил хубав ден.Дано и утре е така!Иначе при мен всичко е ок.Чакам да ми свърши годината общо взето...Много е досадна тази последна година,направо ще ме побърка :twisted:
Принципно до сега я карах на нормално ядене.Не съм преяждала,не съм диетувала и така.Добре си поживях няколко месеца :D
Но от утре се заемам сериозно отново,че искам да сваля последните 4-5 килограма,така че ще си пиша редовно менютата и тренировките. :)

Abbi 13th January 2010 23:53

swe3tynka не мисля,че има много голяма разлика между моето и твоето меню или моето и това на Moly,говаря за последните,не съм се връщала назад.Единствената разлика е в това,че вие спортувате ,а аз не и затова се старая храната ми да не е много въглехидратна.Достатъчна ми е и не гладувам.Мисля,че вие се храните малко,храната ви е нискокалорична на фона на натоварването от тренировките (лично мнение).

mindbender наистина се старая ,когато ям въглехидрати те да са през първата половина на деня.До сега никога не съм вземала под внимание въглехидратите от плодове и зеленчуци-за мен те са просто зарзават.Затова и не съм си помисляла,че тиквата или моркова може да ми се лепнат.
За смесването на храните си абсолютно прав-трябва да се внимава много.Но и аз не разбрах защо да не се смесват домат с извара :roll: .

blinblin искам да те питам нещо на медената тема :D Става въпрос за манов мед,защо го хвалят толкова,с какво е по-полезен ли е по-личебен ли е от другите?

Момичета и ти момко,да ви кажа вече съвсем се обърках : едни казват,че менютата ми са хубави,други,че не са .В крайна сметка добри ли са или не :?: :(

root 14th January 2010 00:06

blinblin, на някои хора и в Макдоналдс и КФС им е удоволствие, на други - в сладкарниците... ;)

Abbi, супер ти е менюто. Майка ми се храни по-подобен начин. Макар, че тя не се движи много, за 2 години е свалила 11кг... Ако не спортувах толкова активно, менюто ми щеше да изглежда като твоето... Тиквата е ок, само гледай да не е на вечеря. Морковите не се лепят, не ги мисли... Прочети пак какво сме обсъждали с aniK.

blinblin 14th January 2010 00:09

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
blinblin искам да те питам нещо на медената тема :D Става въпрос за манов мед,защо го хвалят толкова,с какво е по-полезен ли е по-личебен ли е от другите?

Да ти кажа честно аз нищо,ама нищо не знам за видовете мед,хах.Просто знам как се вади мед,защото лятото помагам понякога на дядо,но нищо повече.Ако искаш мога да го попитам като го видя следващия път :roll: :D
Почти абсолютно сигурна съм,че ще каже че всякакъв вид мед е изключително полезен и лечебен,познавам си стоката,хаха :)
Но знам,че пчелното млечице би трябвало да е доста полезно.Всеки път като бях болна като малка баба ме караше да ям..или каквото и да се прави с него.Никога не съм го употребявала.Майка ми е лекар и в нашата къща антибиотиците са на почет :roll: :2016:
Най-смешното е,че при всичкия мед аз ям само два пъти в годината,най-много три :lol: Току-що изваден мед не може да се сравни с нищо друго,просто е божествен.Изяждам такова огромно количество като помагам лятото,че после цяла година ми се гади само при мисълта за мед :oops: :roll:

aniK 14th January 2010 09:43

Аз за всичко питам Гугле-то :) Мановият мед не е от нектара на цветята, а от сока, който се отделя от дърветата (и от акита на листни въшки, хи-хи). В къщи имам такъв, той е тъмен на цвят. Не знам защо минава за по-лечебен, може би заради презумпцията, че се събира от боровата смола...

Jaynee 14th January 2010 10:08

Abbi, това за този манов мед ми напомня за манията по "боровия" мед преди 2-3 години.
Сега много ще се отклоня, но се интересувам от "медените" въпроси, а и дядо ми неволно ме е научил на доста неща. Затова , малко инфо:

Медът е полезен заради веществата които съдържа, които са най-общо казано - витамини (С, Е, от Б група), ензими, каротин, органични киселини, разни микроелементи, минерални соли, антибактериални вещества, освен това съдържа биостимулатори. Не случайно лекарите го предписват като добавка след боледуване - за по-бързо възстановяване на организма.
В повечето случаи (изкл. блинблин, защото нейните баба и дядо са готини :) :wink: ) по пазарите се продават няколко вида мед (като поне 1 от тях е абсолютно измислен т.е няма такъв), а и там меда се претопява. При претопяване т.е. ТЕРМИЧНА ОБРАБОТКА меда губи много от своите ценни съставки. Захаросването (втвърдяването) на меда е нормален процес, който е и едно малко доказателство, че меда е истински. Времето за захаросването на меда зависи от това какъв е той - слънчогледов, липов, букет, акациев(последният не се захаросва ако е истински). За последното твърдение - имам 2-3 буркана акациев мед от преди 2 години, който е течен и е производство на дядо ми, а той го пази за нас т.е. няма как да има добавки.

Потърсих за този манов мед и това е което намерих:
Код:

В пчеларската практика под мана се разбира сладък сок, който се отделя директно от някои иглолистни и широколистни растения или пък е сладък сок, който се отделя от растенията след като техни части са прегризани от други насекоми. Възможно е сладкият сок да е част от метаболизма на някои видове листни въшки, които го отделят в околната среда. При това листата и дори земята под такива дървета стават лъскави от отделените сокове.

При отсъствие на нектар в природата, пчелите охотно събират тези сладки сокове.

И в крайна сметка е несериозно да се предполага, че пчелите събират точно това, което им се иска на пчеларите нали? Всички видове мед се определят според растенията, които растат в сезона - пр. липите, акациите, слънчогледа цъфтят в различни периоди, което определя и кое е най-събираното от пчелите. Другото основно за определянето му е мястото където се намират кошерите. Все пак ако в района няма липи, няма как да има липов мед.. Интересно ми е при наличието на толкова растения как някой би накарал пчелите да събират само сокове от дърво , а и честно казано идея нямам с какво смолата е по-полезна :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:56.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.