Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

мауз 25th March 2010 12:57

Ice Cream, отдавна съм отминала годините, в които може да се говори за цикъл :girl_haha:
Проблемът ми не е в кантара. Наддала съм и на см. Знам го това за кантар/обиколка. За това съм и притеснена, че нещо става и аз нямам представа какво и какво да променя. 10 дена на риба и салата, после пилешко и салата, после 1 ден на сирене и салата и..... :shock:
По таза причина изплаках. Вие определено знаете по въпроса много повече от мен.
Все пак имайте предвид че съм на 57 години и свалянето на килограмите не става както при вас младите.
Какъв е този кантар Piny? Изобщо продават ли се в БГ? И по колко са?

lullaby 25th March 2010 14:38

Здравейте! Как сте в този хубав ден :lol: ?

Този кантар, за който говорите, баща ми каза, че е виждал в Практикер за 20 и няколколо и обеща да ми вземе :P

Искам да ви попитам някои неща. Първо, понеже се опитвам да съм на НВД проблем ли е вечер към 8.30 1-2 ябълки? Страшно много ми се прияждат по това време :roll:. Второто, за което искам да питам - нашите са взели един невероятен козунак, по-скоро кекс май, с лешников крем и шоколадови парченца :evil: :evil: :evil:. Страшно е вкусен, но никак не е диетичен, а още по-малко нисковъглехидратен. На мен много ми се иска да си хапна 1-2 парченца и не знам по кое време да ги хапна. Може ли примерно сега в 4ч? А и за неделя, имам имен ден, като цяло мама е нагодила менюто да има салатка и пилешко, от които аз ще ям, но ще има и тирамису, което обожавам и искам също да ипитам. По кое време е най-подходящо да си позволявам тези неща?

А това е за днес менюто ми:
7.00 шепа орехи
9.00 2 ябълки
14.00 зелева салата със зехтин и долно пилешко бутче
16.00 кекс :?: с 200г кисело мляко
18.00 зелева салата със зехтин и долно пилешко бутче
8.30 2 ябълки :?:

siseto90 25th March 2010 15:05

rocksteady, достатъчно добре ли разучи работата с НВД-то? Аз преди няколко години се опитвах да я спазвам, но не ми се получи почти нищо. Както и да е, доста неща научих за това какво и кога трябва да ям. Това нещо два пъти по две ябълки, че при това единия път вечер, няма нищо общо с НВД. Мога да ти предложа да си сметнеш гр. мазнини, въглехидрати и белтъчини, както и какъв % са от калорийния ти прием. Ако искаш, мога да ти дам една проста програмка, която бях правила като курсов проект - с нея можеш да си ги сметнеш тези неща.
За козунака и сама знаеш, че изобщо няма никакво място в нисковъглехидратно меню.

lullaby 25th March 2010 19:37

siseto90, отделих цял един ден да го разучавам НВД-то :D. Знам, че 2та комплекта ябълки не се връзват и обещавам вечер да не ям ябълки :idea:. Това с изчисляването мисля, че е вманиачаване. Знам че пропорциите за НВД са важни, но това би ме затруднило доста - от към време и от към мозъчна дейност :lol:.

Jaynee 25th March 2010 19:55

Момичета, днес много кофти ден .. Цял ден имах работа из унито и не ми остана време за нищо. Изкарах го на 2 кафета и парче пица, уж за по-некалорично без майонези разни ...
Сега ям салата от зеле.

Утре пак ми се очертава дълъг ден. Мисля да хапна сутринта, за да не се получава така.. :)


sexylita, не говоря за натуралната, БЕШЕ спомената именно активия закуска.
Цитирай:

Ааа,да ви потам Активия Закуска одобрявате ли я като заместител на вечерята примерно?
Значи коментираме активия закуска. В нея има захар, а последното нещо което трябва да се яде вечер е захар .. А и никога не бих казала, че натуралната активия е вкусна ... :sick:
НО понеже многото въпросителни в края на поста са малко гадни ... да поясня - имало е милион спора за тая активия ... На мен лично ми помага на стомаха (както казват и в рекламата), но едно истинско кисело мляко МОЖЕ да се използва да се закваси прясно мляко и да си направиш домашно кисело. Пробвала съм с активия (не веднъж) и не става. Повече нямам какво да кажа ...

siseto90 25th March 2010 19:58

rocksteady, ябълката трябва да е максимум една и да е преди обяд. Ядките, месото и салатите са добре. За изчисляването ти си решаваш, аз смятах и не ми отнемаше много време - попълвах само нещата в Ексел, бях си въвела стойности и формули и всичко си смяташе само.

Piny 25th March 2010 20:02

хубаво е да смятате, защото човек се залъгва- това е диетично, онова е диетично- а като се съберат накрая излизат 1600кал и после се чудим - абе вече 2 месеца ям диетично- пък не отслабвам. Аз и по тази причина не ям междинно- една ябъла в 3 часа няма да ме засити - само ми се трупат излишни калории
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker...oss/71917/.png

siseto90 25th March 2010 20:06

Пини, това "ям малко, пък не отслабвам" и аз си го мислех по едно време, започнах да смятам ккал и се оказа, че не ям чак толкова малко... Направо страшна работа :D Уж през деня на училище почти нищо не ям, пък едни солети, една-две ябълки, мляко (Активия с някакви плодове - сега не мога да повярвам, че съм я яла) и мюслито от сутринта - и ето, че съм си направила ккал за деня, не трябва да ям повече, за да отслабна, пък аз ядях и на вечеря вкъщи. Добре, че се отучих да ям солети и Активии :D И добре, че има стол в университета - така поне има от къде да си взема нормална храна (поне в повечето случаи), когато нямам време да ям вкъщи.

Piny 25th March 2010 20:11

мда, тези солетки са много коварни - хем не те засищат и ти дават чувството че не си яла нищо- хем като калории са все едно да изядеш пилешка пържола на грил със салата и варен картоф
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker...oss/71917/.png

Ice Cream 25th March 2010 20:48

Хей и на мен днес ми беше натоварен ден,ходене напред назад и не ми остана време за хубаво хапване :lol: Лекции,разходки,кафета с колежки...
11 часа хапнах 1 ябълка и побягнах към лекции
Една колежка имаше РД и носеше някакви шоколадови бонбони от Швейцария,една бонбона представляваше едно блокче шоколад (правоъгълниче),та от тях 5 такива омотах,но в рамките на 2-3 часа,понеже само ни ги пробутваше..Взимайте взимайте,а аз лакомка :P След лекции на разходка из центрото,минахме през маки Даки-едната да яде,после през КФС другата да яде,та устоях на изкушенията там-само 2 пържени картофчета ядох и 1 солетка :lol:
17:45-1 ябълка хапнах (добре,че си носех в чантата)
18:30-капучино с едно пакетче кафява захар (3,5 грама)
Иии прибирам се към 20 часа и нашите ела та ела да се чукнем и ми наляха половин чаша червено вино :lol: Иначе през целия ден 500 милилитрая минерална вода,1 литър и 400 мл чай (черен,червеннеподсладен)
Утре ще хапна нещо както си трябва! месце,салатки :P Но не като сноюната салата дето я ядох между 8 и 9 вечерта,6-700 грама домати със 150 грама сирене и 2 зелени чушки+малко крайче хляб :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:48.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.